Topiknyitó: Törölt felhasználó 2007. 03. 30. 14:31

---Orco----  

A \\\"hetekben\\\" jön a BÉT-re az Orco



2007.03.30 13:49

A következõ hetekben tervezi budapesti és varsói bevezetését az Orco Property Group. A jelenleg Prágában és Párizsban jegyzett ingatlanfejlesztõt párhuzamosan vezetik be a BÉT-re és Varsóba. Az Orco reményét fejezte ki, hogy bizonyos idõ eltelte után BUX, illetve WIG komponensek lesz a társaság papírja.



Severine Farjon, az Orco befektetési kapcsolatokért felelõs vezetõje és pénzügyi igazgatóhelyettese korábban a Portfolio-nak elmondta, hogy a 100 millió eurósra tervezett tõkeemelés Varsó és Budapest között oszlik majd meg, attól függõen, hogy milyen mértékû intézményi keresletet tapasztalnak a két városban két naposra tervezett road show-kon.



Ami biztos már, hogy magánszemélyek közvetlenül nem jegyezhetnek majd Orco részvényt, kizárólag intézményi ügyfelek vehetnek majd részt a budapesti bevezetésben.


Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Törölt felhasználó 2011. 11. 19. 15:58
Előzmény: #20939  Törölt felhasználó
#20940
concorde 5 k,es eladjak Parizsin.
Törölt felhasználó 2011. 11. 19. 13:15
#20939
KBC mindenkinek ingyenesen átteszi az Orco-ját a kivezetés után Párizsba, lehet a PETI-ben adni-venni továbbra is. Királyság. :)

link
Toc12 2011. 11. 17. 21:22
Előzmény: #20934  Törölt felhasználó
#20938
Ezt nagyon köszi!!
Kóla ízű gumicukrot küldök neked virtuálisan, vagy egy tálca sört. :)
bet4more 2011. 11. 17. 15:40
Előzmény: #20936  bet4more
#20937
Marmint az Orco arfolyamanak rendezodesere gondoltam az utolso mondatban :)

(back to 8, 10, 12....Euro)
bet4more 2011. 11. 17. 15:38
Előzmény: #20934  Törölt felhasználó
#20936
Nikorene: ezt is köszi! :)

Azert kezdünk mar tisztabban latni. Ezek szerint az is eleg lenne, ha mondjuk az Erste-hez transferalnam at (orszagon belül), s igy is eladhato lenne a parizsi tozsden, hmm.... Ebroker-nel vettem :D, meg is kerdeztem oket par napja, hogy mi ahelyzet, de me´g nem valaszoltak. Persze nem feltelezem, hogy ok vallalnak a parizsi eladast :), de majd megirom mit irtak.

Euroban mindenkepp jobban jarnank ilyen Eur/Forint arfolyam meleltt eladni, mint Forintban.
Ha meg me´g az arfolyam is rendezodne majd...
Magicmaan
Magicmaan 2011. 11. 17. 12:34
Előzmény: #20934  Törölt felhasználó
#20935
Így van, ezek alapján nem kell pánikolni, ha javul az Orco helyzete, akkor az árfolyam is vissza fog mászni a megfelelő helyre..

Ki tudja, még lehet, hogy jó is!!
Akinek megmaradnak a részvények nem fog tudni könnyen ugrálni, ezáltal lemorzsolni a darabszámát! :)
Törölt felhasználó 2011. 11. 17. 11:02
Előzmény: #20933  Magicmaan
#20934
Erste info:
Tisztelt Ügyfelünk!

Az ORCO részvényeket a Bét kivezetés után üzletkötőinken keresztül el tudja majd adni a megfelelő külföldi tőzsdéken. Így transzferálásra nincs szükség.

szal simán eladhatom dec 1 után a párizsi tőzsdén bármikor... csak nem netbrokeren keresztül... Tehát a tegnapi pánik kicsit felesleges volt... inkább vásárolni kellett volna, ha hosszútávon 350es EURot várunk, akkor mindenképpen jobban járunk, ha Párizsban adjuk el :)
Magicmaan
Magicmaan 2011. 11. 17. 08:25
Előzmény: #20931  Törölt felhasználó
#20933
Én is úgy gondolom, hogy a papír addig van tartva, amíg az adott illető tartja (vagy Orco meg nem szűnik)! Miért is "dobná ki" a broki, ha én vettem és az én pénzem áll benne??!! (Max. ha csődbe megy a broki cég, akkor áttranszferálják valahová, ahová kérem.)

De ettől függetlenül lehet máshogy, csak logikusan próbáltam gondolkodni.
Toc12 2011. 11. 17. 01:03
Előzmény: #20930  Törölt felhasználó
#20932
tedd már majd közzé lécci az új info-kat esetleg. Azért nagy csodát ne várj ilyen piaci környezetben, ilyen kivonulással...
GYJ-től nem tudom mit várjak, biztos egy rakás 1xi tétel és továbbra is döglődő ingatlan szektor, plusz a JP Asset akármis rv csere ügylet, vagy vmi hasonló, most nem emlékszem jól.

Francba! Nekem van és jó régről tartottam én hülye f*sz, legalább egy K stoppot dobtam volna be rá. Most elég csúnya, mint az egész éves teljesítményem... Mellesleg én transzferáltam már Equilor-tól Erste-hez és ha jól emlékszem 4000 Ft volt fix díjként (db számtól és értéktől függetlenül), de hát ez ugye magyar piacon szolgáltató váltás (2009 v 2010-ben).
Még a BÉTa témát fejtegetném, pont 16-án debütált, elvileg egyre több külföldi rv lesz majd benne, csak árjegyző legyen rá, na és itt a bibi, mely hazai bróker cég vállalná fel ezt egy ilyen Mo-n gyér forgalmú INGATLANOS cégnél? Hát sztem nem fognak tolongani. Franc se tudja h dobjam-e be mostanság, vagy toljak rá egy stoppot, vagy tartogassam még? 2 kis pakkom van, tényleg minimál mennyiség, de nagyon nem jött ez jól. Ha esetleg a társaság felajánlana valamit a rv-ért cserébe, pl vmi ~hosszabb (akár 2-3 éves) lejáratú kötvényt (így növelné saját rv mennyiségét, bár tőke híján... ábránd csupán) v egy értelmes árat, pl: 6-7 €-t akkor az már sokkal szimpibb lenne. Talán írjunk egy levelet a befektetői kapcs tartónak h most aztán mi lészen?? Alszom rá párat... Magic?! Szólj még! :)
Törölt felhasználó 2011. 11. 16. 20:30
Előzmény: #20924  cromo
#20931
Megtarthatod a részvényeket azután is, hogy kivezetik a BÉTről... CSak éppen BÉTen nem tudsz vele kereskedni, és Neked kell utána vevőt találni rá, akire át tudod ruházni a részvényeket, aki meg esetleg olyan helyen kereskedik, ahol el lehet adni...
Törölt felhasználó 2011. 11. 16. 19:36
Előzmény: #20929  Törölt felhasználó
#20930
mar mindegy es azt kivarom hatha csoda tortenik azt kibasz..t jo jelentes lesz azt felpatan!holnap felhivom brokit azt beszelek velle medig tartyak meg a papirokat miutan a magyartozsden mar nem lesz forgalmazhato.
Törölt felhasználó 2011. 11. 16. 19:21
Előzmény: #20928  Törölt felhasználó
#20929
elvileg 24-én.
Törölt felhasználó 2011. 11. 16. 18:51
Előzmény: #20916  Törölt felhasználó
#20928
sziasztok!tudja vlki mikor lesz jelentes?
bronz 2011. 11. 16. 16:53
Előzmény: #20915  Magicmaan
#20927
Rohadjanak meg. :(
cromo 2011. 11. 16. 16:38
Előzmény: #20925  bet4more
#20926
Aki megtartja, jó lenne,ha informálna minket,hogy hol,mit,mennyiért intézett.

És egyáltalán ,lesz még ebben fantázia?
bet4more 2011. 11. 16. 16:00
Előzmény: #20924  cromo
#20925
Jo kerdes. Gondolom lesz egy kis türelmi ido, de szerintem az aktualis szolgaltato valoszinuleg nem akarja majd evekig "orizgetni" a papirokat, meg akkor sem, ha csak nyilvantartasrol van szo. De ez csak egyeni velemeny, tisztazando a befektetesi szolgaltatoval, akinel vetted a BET-en a reszvenyeket.

Nem hianyzott ez a kalamajka. Sokkal egyszerubb lenne most a BET-en eladni, de ilyen arfolyamnal....
cromo 2011. 11. 16. 15:52
Előzmény: #20922  bet4more
#20924
At átszállítást mostanában kell megtenni, vagy ráérek akkor,mikor el akarom adni a papírt?
Törölt felhasználó 2011. 11. 16. 15:51
Előzmény: #20921  Törölt felhasználó
#20923
ezeket a költségeket az orco-nak kellene állnia, mivel miattuk nem tudunk itthon kereskedni a részvényekkel.
bet4more 2011. 11. 16. 15:41
Előzmény: #20921  Törölt felhasználó
#20922
Köszönöm!

" Az átszállítás várható költsége Csehországban 10 000 forint, Franciaország esetében 6 100 forint, Lengyelország esetében 33 000 forint."

Akkor ezek szerint KBC-nel a transzferdij reszvenyszamtol független? Parizsi tozsdere a legolcsobb...
Törölt felhasználó 2011. 11. 16. 15:35
Előzmény: #20920  bet4more
#20921
KBCs infó:
1. Amíg a kivezetés meg nem történik, az Orco részvényeit a BÉT parkettjén továbbra is lehetséges adni-venni.
2. Ha a kivezetés megtörténik, az Orco részvényeket már nem lehet többé a BÉT parkettjén adni-venni.
3. A BÉT-en vásárolt Orco papírokat a KBC Securities Magyarországi Fióktelepének ügyfelei eladhatják bármely más piacon is, ahol az Orco részvényei jelen vannak,
azaz jelenleg Párizsban, Prágában és Varsóban.
4. A Budapesten vásárolt papírok más piacra történő átszállításáért azonban a közreműködő felek (letétkezelők, elszámoló-házak, stb) díjakat számítanak fel,
ezeket a KBC Securities Magyarországi Fióktelepe az üzletszabályzat és az alapmegállapodás értelmében teljes egészében tovább terheli a tranzakciót kezdeményező ügyfeleire.
5. Az átszállítás várható költsége Csehországban 10 000 forint, Franciaország esetében 6 100 forint, Lengyelország esetében 33 000 forint. Az egyes piacokon majdan esedékes
eladási jutalékot ezek az értékek nem tartalmazzák.
6. Elképzelhető olyan helyzet, amelyben az ügyfél számára nem éri meg átszállíttatni Orco részvényeit egy másik parkettre, hanem olcsóbb eladni a BÉT-en, ameddig lehet,
s egy másik piacon pedig megvenni azokat. Az ügyfélnek kell eldöntenie, hogy mit szeretne.
7. Ha egy ügyfél a meglévő a BÉT-en megvett Orco részvényeit szeretné más piacon eladni, akkor emailben, vagy a szokásos brókeri, rögzített, úton azonosítsa be magát
és mondja el, hogy melyik piacra akarja átszállíttatni a részvényeit. Az átszállítás némi időt vesz igénybe. Miután az átszállítás megtörtént, az ügyfél kezdeményezheti a részvények
eladását (internetes rendszereken, brókernél, egyéb szokásos módokon).

Topik gazda

koi
1 1 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek