Topiknyitó: sasa44 2011. 10. 18. 08:37

Orbán Viktor Brüsszelben, elmarad a nemzeti ünnep?  

A parlamentben úgy van, hogy "halaszthatatlan közfeladat-ellátás" miatt,

más válaszol a kérdésre. A Fidesznél nem lehet másnak beszélnie csak a Kedves Vezetőnek? Nélküle nincs ünnep?

És ez nem tűnik fel a híveknek?
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
szivacs
szivacs 2011. 10. 26. 10:43
Előzmény: #146  Törölt felhasználó
#149
Az euro ügyében hibás a hasonlatod. A társasházban mindenkinek van nagyjából hasonló arányú beleszólása a döntésekbe.
Az eurozóna és az EKB döntéseibe viszont nekünk és a többi nem eurós országnak nincs.
Inkább hasonlít egy céghez, ahol neked kuss van, az igazgatótanács dönt, de ha nem jól sül el, akkor nem az ő fizetésük úszik, hanem költségracionalizálásként téged rúgnak ki először.
szivacs
szivacs 2011. 10. 26. 10:36
Előzmény: #145  Törölt felhasználó
#148
Te ezt elolvastad mielőtt válaszoltál rá???

"Az egyes úniós országok pozíciója nem azonos, sőt lényeges vonatkozásokban ellentétes is egymással.
Egyrészt nem mindegyik tagja az eurozónának és ennélfogva nem alakíthatta annak szabályait, politikáját, döntéseit.
Másrészt az országok egy csoportja az európán belül tevékenykedő nagybankoknak jellemzően nem a tulajdonosi, döntéshozói hanem a célpiaci oldalán áll, ezért a jelenlegi helyzet kialakításába nem volt beleszólása, annak hasznából nem csupán e haszon kitermeléséből, vagyis költségeiből részesedett."
szivacs
szivacs 2011. 10. 26. 10:35
Előzmény: #144  szivacs
#147
"Pesszimistán nyilatkozott a CNBC-nek a korábbi Fed elnök, Alan Greenspan. Szerinte az európai monetáris unió soha nem fog megfelelően működni a leküzdhetetlen az északi és a déli országok közötti gazdasági és kulturális különbségek miatt. A jegybankár úgy véli, ezeket a problémákat az euró megalkotásakor nagyon alulbecsülték."

Lámcsak, az öreg is egyetért velem :-)
Törölt felhasználó 2011. 10. 26. 09:48
Előzmény: #145  Törölt felhasználó
#146
ez a baj ezzel az uniós cuccal ..

és ez tök olyan mint egy társasház

a földszinti palinak ugyanúgy hozzá kell járulnia a lift vagy a tető felújításához mintha használná azt/azokat..

a jószágot egészében kell gondoznia egyetemlegesen minden tulajdonosnak .. a külön magántulajdonok szegényessége vagy gazdagsága nem mérvadó ezekben a helyzetekben

nyilván hogy a nagyobb és nyilvánvalóan gazdagabb lakások tulajdonosainak többel..

ha egyszer aláírtuk az alapitó okiratot, utána barom nehéz ágálni a benne foglaltak ellen .

Törölt felhasználó 2011. 10. 26. 09:38
Előzmény: #144  szivacs
#145
".....az európai bankok megmentésében pedig Magyarország nem akar részt venni, mert a bankrendszere nem szorul tőkeemelésre – "

mondott megint egy baromságot ezzel

-aztán hány magyar bank van ?

két bankot "segített" a bajnai kormány belőle a nagy válság után , akik már régen vissza is fizették .

-de ha lenne 8 echte magyar bankunk... na aztán gombolná is vissza azt a baszom nagy mellényt az tuti

márpedig nekünk ugyanúgy érdekünk hogy bankok /függetlenül attól hogy magyar e avagy sem/ jól és tőkeerősen működjenek, hiszen a gyenge külföldi bank ugyanolyan káros , mintha magyar gyenge bank lenne ..

legalább mondott volna egy ennél értékesebb semmit ..

ha hirtelen a leánybankok varázsütésre itt bezárnának akkor mit csinálnánk ?

mennyibe is kerülne az államnak akár csak egyetlen bank alapítása ?
és az tuti jól tudna indulni ebben a szegényes környezetben
szivacs
szivacs 2011. 10. 25. 13:08
#144
"Minden országnak a saját kockázatát kell futnia, az európai bankok megmentésében pedig Magyarország nem akar részt venni, mert a bankrendszere nem szorul tőkeemelésre – nyilatkozta Orbán Viktor vasárnap a Kossuth Rádiónak. Orbán Magyarország önállóságát hangsúlyozta, szerinte nem függünk már az EU-tól és az IMF-től, és vétót emelne olyan intézkedések ellen, ami ezt a függetlenséget veszélyeztetik, mint például az európai szintű adóharmonizáció."

Az egyes úniós országok pozíciója nem azonos, sőt lényeges vonatkozásokban ellentétes is egymással.
Egyrészt nem mindegyik tagja az eurozónának és ennélfogva nem alakíthatta annak szabályait, politikáját, döntéseit.
Másrészt az országok egy csoportja az európán belül tevékenykedő nagybankoknak jellemzően nem a tulajdonosi, döntéshozói hanem a célpiaci oldalán áll, ezért a jelenlegi helyzet kialakításába nem volt beleszólása, annak hasznából nem csupán e haszon kitermeléséből, vagyis költségeiből részesedett.

Az európai szintű adóharmonizáció pedig analóg folyamatokat indíthat be, mint az euro elterjesztése. A lényegesen különböző gazdasági helyzetben lévő országok egy csoportba terelése és rájuk a domináns országoknak megfelelő "közös" szabályok alkalmazása nyilvánvalóan olyan rendszerszintű problémákat keletkeztet, amilyeneket éppen most kellene megoldani Görögország és más peremországok kacsán.
csendben 2011. 10. 25. 10:12
Előzmény: #141  Törölt felhasználó
#143
Mire vagy kire gondolsz?
Törölt felhasználó 2011. 10. 25. 10:10
Előzmény: #136  sasa44
#142
141-s hsz ide is érvényes... :P
Törölt felhasználó 2011. 10. 25. 10:09
Előzmény: #139  csendben
#141
Vannak olyan létformák, akiknek érvelési képességük konvergál a nullához, és azt hiszek ha érvelés helyett személyeskednek és sértegetnek okosabbnak tűnnek..
Törölt felhasználó 2011. 10. 25. 10:08
Előzmény: #137  Törölt felhasználó
#140
Tudjuk.. te mindent tudsz, te ott voltál..

(Mindamellett én sem tartom valószínűnek, de azt nem állítanám, hogy tudom nem így volt.. )
csendben 2011. 10. 25. 10:07
Előzmény: #138  szivacs
#139
"Jajjjj ecsém facsiga!
Mondd, hogy nem vagy ennyire setét, csak tetteted magad!"

szivacs
szivacs 2011. 10. 25. 09:59
Előzmény: #136  sasa44
#138
Természetesen nem KELL ezt írnod, vállald fel, hogy ezt AKAROD írni!
Egyébként ezen a fórumon (sem) helyénvaló egy ismeretlen IQ-járól való véleménynyilvánítás, mivel egyrészt nagyon nagy valószínűséggel téves, másrészt erkölcsileg sem elfogadható és a megalapozatlanul ítélkezni próbálóra hull vissza az ítélete.

Mellesleg ha a tanyasi paraszttal próbálod példázni az alacsony IQ-val rendelkező embert, akkor nagyon nagy tévedésben tartod magadat.

A véleményed a témában leírtakról (jó esetben) az általad ismert információkon alapszik - fogadd el, hogy mások véleménye szintúgy!
Márpedig biztos lehetsz abban, hogy nem vagy a létező tudás 100%-ának birtokában még ha '44-ben születtél volna is!
Törölt felhasználó 2011. 10. 25. 09:32
Előzmény: #136  sasa44
#137
Nekem van olyan ismerősöm, akiről nem is sejtettem , hogy elmebeteg, és nemrég (6 év után) azt mondta- figyelj haver, tutira tudom, az mondta, aki majdnem ott volt, hogy a Dohány utcai zsinagógánál öltöztették be a - most nagyon figyeljetek-a TÁMADÓKAT!!!!
Majdnem sírtam. Már a csőcselék is a zsidók kezében van?!
A múltkor a CBA-ban egész biztos Kadhafit láttam a csemege pult mögött.
A héten már nem ő volt.
sasa44 2011. 10. 25. 08:19
Előzmény: #133  szivacs
#136
Te ezt komolyan gondolod???

"Nem bizonyítható minden kétséget kizáróan, hogy az összes az lett volna.
Az ott megjelent "rendőrnek látszó" személyek közül sokan alulmaradtak volna némelyik magát rendőrnek kiadó álrendőr bűnelkövetővel szemben egy "melyikük az igazi" vetélkedőn. "

Mert ha igen, akkor szerintem az IQ-d kb.
századrésze lehet csak egy elmaradott tanyasi paraszténál. Igazán sajnálom, hogy ezt kell írjam.
Ráadásul úgy veszem észre, hogy totem se marad le mögötted a "héberül beszélő rendőreivel" egyetemben.
szivacs
szivacs 2011. 10. 24. 18:26
Előzmény: #134  Törölt felhasználó
#135
Jajj, ne viccelj már!
Magyarul vezényelték: a sarkon balra, némelyik meg futott tovább, aztán mikor észrevették, kiabáltak egymásnak, gatyafék és vissza.... röhejes egy csapatmozgás volt :-)))
Törölt felhasználó 2011. 10. 24. 18:03
Előzmény: #133  szivacs
#134
tippelhetek? héberül ment volna azoknak?! :))))
szivacs
szivacs 2011. 10. 24. 18:00
Előzmény: #131  Törölt felhasználó
#133
Nem bizonyítható minden kétséget kizáróan, hogy az összes az lett volna.
Az ott megjelent "rendőrnek látszó" személyek közül sokan alulmaradtak volna némelyik magát rendőrnek kiadó álrendőr bűnelkövetővel szemben egy "melyikük az igazi" vetélkedőn.

Mindenesetre némi "gyanú perre" adhatna okot, hogy nem mindegyikük értette meg és hajtotta végre a magyarul elhangzott vezényszavakat... :-)
loliense 2011. 10. 24. 17:48
Előzmény: #128  Törölt felhasználó
#132
Ez egy nagyon szép idézet,olyan májbamarkoló!

Annyi alaptalan és rosszindulatú megjegyzést írtak mostanában sokan, jogtalanul A Olbánról,meg a Cideszről.De most vége lesz ennek az időszaknak, mert jön a szuper ,nem csak az egyszerűen kiváló program!

Elmentem a Magyar Nemzeti Üvegvisszaváltóba és ott hallottam az új kormányalaptőrvényről a Demokráciáért, a szegényekért, az egészségért programról.

Úgy tudják,hogy 2012-től két Nemzeti Ünnep között,mindig nagy böjt lesz és senki sem ehet húst ez idő alatt, az egészségünk érdekében valamint az antidemokratikus fennhéjázás miatt sem.
Teszik ezt,azért,hogy mindenki lássa már be,hogy Demokrácia van itt és mindenkire egyformán vonatkozik majd A minden.Nem tesz különbsége majd az ateisták, budhisták, a zsidó és nem zsidó nyugdíjasok,a szakszervezeti tagok, sámánok között a rendelet,mert demokrácia lesz,ha még nem is fogja fel e furcsa népség tagjai!
Karácsonykor mindenki felmentést kap és legalább 3 marok guppiból és vegyes halpikkelyből minden család, főzhet halászlevet akár bajaiasan is, természetesen tészta helyett használhatnak szőnyegrojtot is feltétként. A disznószőr cipőkefét kap minden regisztrált,hogy kocsonyát készíthessenek a polgárok belőle, vagy más ínyencséget is akár,aki gourmet persze!
Törölt felhasználó 2011. 10. 24. 17:43
Előzmény: #125  csendben
#131
Mihelyt a törvényi előírásoknak megfelelő öltözékben és felszereléssel lép szolgálatba, onnantól nem.. addig meg bárminek nézhetjük, csak épp nem rendőrnek... (az meg ugye egy újabb kérdés, valóban az összes rendőrnek öltöztetett egyén valóban az volt e...)
Törölt felhasználó 2011. 10. 24. 17:00
Előzmény: #129  Törölt felhasználó
#130
Mindez megítélés kérdése.
Szerintem feleslegesen is vitatkozunk, h kellett e oszlatni vagy sem, erre a legjobb példa 56. Biszku Béla bácsi ugyanígy tudna érvelni a másik oldal mellett, úgy, h az életben nem győzöd meg.
Törölt felhasználó 2011. 10. 24. 16:56
Előzmény: #127  Törölt felhasználó
#129
"Volt köztük ismerősöm, elmondása alapján ők nem mertek intézkedni, mivel nem tudták, h mi lesz az egésznek a kimenetele és nem akarták a lámpavasakon végezni.
Jogállamban élünk, megvannak az eszközök az ilyen esetekre is, ami nem a tömeg agyonverése"

Úgy tűnik , az ismerőseid nem bíztak abban, hogy a barom arcúak is tudják, jog államban élünk. Ejnye bejnye, csúnya dolog a kishitűség. Csak aztán nehogy a független ügyészségen találják magukat, gondolatilag elkövetett becsület sértésért.
Törölt felhasználó 2011. 10. 24. 16:39
Előzmény: #126  loliense
#128
Annyira jó hogy Rád számíthatok, amikor összezavarodni készülnék.
Szeretni 5 et ember baráti kötelességünk, annyira jár neki, mint Fidesz napszámosnak a nettó 700 forintos napibér.
Esthajnalkor öleljük át egymást, és csendben énekeljük el a "ne légy okos , ne légy szép, szemtelen is lehetsz légy,
az sem baj ha ízelt lábad,
csak szeresd a Mostohádat.
( ami volnál neki, ha jól értelmeztem)
Törölt felhasználó 2011. 10. 24. 16:24
Előzmény: #120  Törölt felhasználó
#127
Ha ott lettél volna, akkor tudnád, h az oszlatás elkezdődött, de mivel túl kevesen voltak elkezdtek hátrálni és ekkor kapott vérszemet a tömet. Amikor az ostrom volt, akkor ott álltak Honvéd utcánál és vártak a parancsra, h mi legyen. Volt köztük ismerősöm, elmondása alapján ők nem mertek intézkedni, mivel nem tudták, h mi lesz az egésznek a kimenetele és nem akarták a lámpavasakon végezni.
Jogállamban élünk, megvannak az eszközök az ilyen esetekre is, ami nem a tömeg agyonverése. Oszlatni ennyi erővel lehetett volna a szakszervezeti megmozdulásnál is, amikor füstbombáztak.
loliense 2011. 10. 24. 16:21
Előzmény: #124  Törölt felhasználó
#126
Megdöbbentesz!-Azért mert Tóth-m huncutul nem akar a barátod lenni,attól még te érezheted a szívedben úgy,hogy a Barátod!

Kolléga,Ő csak, érzelmileg akar zsarolni!

Én szeretem Őtet,mert aranyos és nem demagóg sem nem agresszív!!!

Szeressük együtt Tóth-m- met,-ne törődjünk a tényekkel a valósággal!!!
csendben 2011. 10. 24. 16:06
Előzmény: #123  Törölt felhasználó
#125
Ugyan,ugyan....
Most azok védik Viktort is.Csak nem gondolod,hogy Pintér csapat bűnözőkből áll? :-)

Na ugye! :-)
Törölt felhasználó 2011. 10. 24. 16:04
Előzmény: #122  Törölt felhasználó
#124
Olvasd el egy párszor szép lassan,hogy Te is fel fogd, hogy mit írtam én, és Te mire válaszoltál. Aztán vond le a következtetést, és csak monológokat írjál, és ne menj bele dialógusokba.
Egy valamivel nem vitatkozom, tényleg nincsenek ilyen szintű barátaim, csak be akartalak csapni. Elnézést.
Törölt felhasználó 2011. 10. 24. 15:57
Előzmény: #121  csendben
#123
hát én kevés rendőrt láttam akkor.. max egy rahedli, rendőr ruhába öltöztetett, azonosító nélküli, felbérelt, felfegyverezett bűnözőt...
Törölt felhasználó 2011. 10. 24. 15:55
Előzmény: #120  Törölt felhasználó
#122
Nem volnék a barátod gyermekem.. tudtommal... na de a lényeg: azok biztos a lányok bugyijai voltak, nem lehet hogy szaros munkásőr alsónadrágokba matattál annak idején?! vagy netán a kisz titkár redvás jégeralsóját húztad magadra még egy utolsó forró pillanat erejéig?!.. a faluval mellé lőttél nagyon.. főleg mert a fagyit még mindig te eszed közölünk bicskával.. biztos a régi beidegződések miatt.... na de kisdoboska, meséld már el, hogy mi a jó büdös francnak mész ki egy olyan tüntetésre, ami elméletileg a szabadság korlátozása és a jogtiprás ellen szól ha te azt azt voltaképp semmibe veszed más helyzetekben?!.. a hozzászólásod meg 90%-ban szó szerint csöpög a gyűlőlettől, ideológiailag "alkalmas" is egy kis béke és szeretet fáklyás felvonulásra gyurcsány seggében...
csendben 2011. 10. 24. 15:19
Előzmény: #120  Törölt felhasználó
#121
Ehhez csak annyit,hogy a német rendőrök betegre röhögték magukat azon,hogy a mi rendőreink,mit thöketlenkedtek Pesten....

Topik gazda

sasa44
3 3 4

aktív fórumozók


friss hírek További hírek