Szóval akkor a helyzet az, hogy gyurcsány miatt nem szavazol orbán ellen. Nem tetszik a rendszer, de mégse teszel ellene semmit. Na, ez a mai Magyarország...
Azért, mert a társadalom jó részének (magyarán Kádár-népének) olyan tetszik, ami nem jó. Kádár népének a Kádár-rezsim is tetszett. Nem azért tetszett, mert tényleg jó volt, hanem mert ezt sulykolta a pártpropaganda.
Akkor patthelyzet. Marad minden így, ameddig orbán meg nem hal. A társadalom jó részének ez tetszik, másik része (kevés kivétellel) pedig némán tűri. Akkor miért kellene változtatni??
Ha valamit százszor leírnak nekem, az vagy igaz vagy nem. Egyébként én is azt mondom, hogy nem lesz kormányfő, főleg azért, mert nincs túl sok esély arra, hogy vele nyerjenek. Ezt nem csak én mondom, hanem négy, egymás utáni kétharmados vereség is. Abban is egyetértünk, hogy Orbán akár haláláig is lehet az ország irányítója és ez lehet 5 vagy akár 20 év is. Abban viszont tévedsz, hogy ez nekem tetszik.
Először is, gyurcsány nem lenne kormányfő, ezt százszor leírták neked is. Másodszor, a logikád alapján nagy orbán nagy eséllyel a haláláig lesz az ország irányítója. Ez lehet 5 vagy akár 20 év is. Szóval utóbbi verzió neked biztos jobban tetszik...
A két lista (dk-mszp illetve az azóta már összegyurcsányozott többi összefogott párt közös listája) signal2 hangyája, nem pedig az enyém. Következetesen azt fuvolázom, hogy az önmagát túlélt mszp-nek és a sok szavazója ellenére erősen elutasított dk-nak nem kellene indulnia, ha a kormányváltás a cél. Küzdhetnek ugyan a mandátumokért, a párttámogatásért, az irodákért, de ne mondják azt, hogy velük le lehet váltani Orbánt, különösen négy kétharmados vereség után ne mondják ezt. A dk-nak semmi ellenszere nincs a gyurcsányozás és az őszödi beszéd ellen. Hiába tartják sokan Gyurcsányt kívánatos kormányfőnek (nem az), magas elutasítottsága miatt nincs sok esély arra, hogy vele váltsunk le Orbánt.
https://444.hu/2023/06/09/a-kutyaparti-kovacs-gergely-lesz-pokorni-zoltan-ellenfele-a-xii-keruletben Na most ha nem indul "baloldali" jelölt Kovács Gergő ellen, akkor egyből össze lehet Őt is Gyurcsányozni. Ha indul, akkor megint ott vagyunk, ahol a part szakad, legalábbis nekem biztos nagyon erősen kell majd lefogni a kezem, hogy ne Kovács Gergőre szavazzak. Sőt, ha Dehogynincsre hallgatnak az ellenzéki pártok, akkor meg kéne egy DK-MSZP és egy "többi nem fidesz/gyúúúúúúúúúúúúcsány közeli pártnak" indulnia. Mikor főpolgit kellett választani még sikerült taktikailag inkább a Karácsony Gergőre szavaznom Puzsér helyett, pedig sok mindent nem tudtam volna akkori tudásom szerint Karácsony Gergő mellett hozni. Azóta mondjuk már tudok, bár lehet ha Robi kicsit jobban kifejti, mit kezdene a bringásokkal a mostani helyett nem kizárt, hogy ki tudnék vele most is egyezni. Egyébként itt nálunk a kerületben hasonló a faramuci helyzet van, mint volt a 2018-as országgyűlési választásokkor. Minden vk-ban a fideszes nyert, de sehol se ért el 50%-ot, de a győzteskompenzáció miatt meglett a testületi kétharmad.
Az iváncsai akkugyár 300 dolgozója néhány autóval blokád alá vonta a gyárat és a települést. Csak annyit mondtak, hogy mindaddig, ameddig meg nem kapják az elmaradt bérüket. Egy napon belül megkapták. Tanulság? Az nálunk nincs, ugye pedagógusok? Lezárták az iváncsai akkumulátorgyárat a sztrájkoló munkások
Igen, ennyire hülyének https://parameter.sk/igen-ennyire-hulyenek?oldal=1 A koszovói rendőrség kényszerítő eszközöket – könnygázt és villanógránátokat – alkalmazott. A tömeg dühe a KFOR – a NATO parancsnoksága alatti békefenntartó erő – katonái ellen fordult, akik nem alkalmazhattak halált okozó fegyvert. Megsérült tizenegy olasz és tizenkilenc magyar katona. (Eközben a tájékozott zavargók Orbán Viktort éltették, a szerbek nagy barátját.) ...A vonal alatt Magyarország szempontjából annyi van, hogy szerbek magyarokat vertek. A másik érintett ország miniszterelnöke, Giorgia Meloni azonnal tiltakozott: a koszovói támadás „elfogadhathatatlan és felelőtlen” ...Szijjártó külgazdasági és külügyminiszter kedd délben egy perc negyven másodpercet hablatyolt a Facebookon, ahol főleg Brüsszelt szidalmazta rutinból, közölte, hogy mi tudjuk, milyen jó lenne a balkáni EU-bővítés, bezzeg a többiek nem értik, valamint jelezte, hogy a magyar katonák amerikai és olasz parancsokat teljesítettek, szerencsére nincs életveszélyes sérülés, nincs itt semmi látnivaló. A magyar állampolgárok és NATO-katonák elleni erőszakról egy árva elítélő szót nem bírt kipréselni a száján. ... az elítéléshez – általánosabban: a magyar érdekek képviseletéhez és védelméhez, ami a magyar kormány is külügy feladata volna – szembe kéne fordulni Orbán még hatalmi pozícióban lévő nyugat-balkáni elvtársaival, főleg Aleksandar Vučićtyal és a szerb ügy legfőbb támogatójával, egyszersmind a NATO első számú ellenségével, Putyinnal. ... Bármilyen nemes dolog volna, lett volna, ha igazat mondanának, végre tisztában kellene lenni azzal, hogy módszeresen nem mondanak igazat, a magyar érdekekre és sérelmekre való hivatkozás célja nem ezen érdekek védelme és a sérelmek orvoslása, hanem a saját politikai és gazdasági hatalmuk erősítése. ... szóba kéne hozni, hogy a hivatali épületek könnygázzal való rendőri védelme:rossz dolog. Úgyhogy inkább hagyják ezt a vonalat. A nagyközönség ettől a hallgatástól úgysem fog felébredni, sem előbb, sem később.
"Az autoriter rendszerek közös jellemzője, hogy a felépítményt egyben tartó vezető távozása a hatalmi struktúrából, szinte kivétel nélkül a rendszer felbomlásához vezet. Ennek a feloldása az lenne, hogy a vezető még a hatalma teljében kijelöli az utódját, egyengeti az útját (jellemzően a saját haláláig), az udvar többi szereplője pedig fenntartások nélkül elfogadja ez a helyzetet." Hogyan alakulhat ez Orbán esetében? https://www.facebook.com/kardblog/posts/pfbid0TDNMqimsffJ48z5Z6wvobPmh6pJoDAN2bzfUaUS5d9RVXD4aEQ5jpwp5KFhMLRttl
„Nézze meg, hogy Lengyelország mekkora szerepet vállal az ukránok támogatásában, és ehhez képest hogyan viselkedik a magyar kormány. És egyelőre a lengyelek sem férhetnek hozzá az EU-s támogatásokhoz. Nagyon furcsának tartanám, ha Budapest előbb jutna forrásokhoz, mint Varsó” – mondta a Válasz Online -nak egy diplomata, akinek jó rálátása van az EU Tanácsában zajló vitákra." - ami összességében közel 30 milliárd euró. Részletesen bemutatva a számokat és az esélyeket, Magyari Péter kiváló írásában.
"Majd a jogászok megvédenek, oszt jónapot!" - OV . Totális vereséget szenvedett a lengyel érvelés Luxemburgban, a lengyel kormány elveszítette azt a pert, amelynek szimbolikus jelentőséget tulajdonítottak Varsóban. Ráadásul így továbbra sem juthatnak hozzá a 35 milliárd eurós helyreállítási alapjukhoz. Európai Bíróság: a lengyel igazságügyi reform sérti az uniós jogot
Mi bajod a gyurcsányozással? #6859-ben dehogynincsezel, pedig Gyurcsányhoz hasonlóan én is rendes embernek tűnhetnék, ha nem lehetne beszélni a véleményemről meg a viselt dolgaimról. Nemcsak az utcai harcászat miatt lehet elutasítani Gyurcsányokat, hanem a határon túli magyarok kezelése miatt is. A kettős állampolgárságról szóló népszavazás eredménye: Igen 1 521 271 51,57% Nem 1 428 578 48,43% Ez a népszavazás is tükrözi megosztottságunkat és mentális sérültségeinket. Gyurcsány 2004. novemberében nyíltan elutasította a népszavazáson az igen válaszok támogatását és a népszavazás érvénytelenségét ünnepelte győzelemként, mert az az alacsony részvétel miatt ez semmire nem kötelezte a hatalmat. Gyurcsány ekkor még nem ismerte föl a nemzeti érzés fontosságát, pedig lehetősége lett volna, hogy saját szája íze szerint hozzon törvényt a kettős állampolgárságról.
Nocsak, nocsak! Kibeszélünk a nyájból elvtárs? "Mindig jöhetnek újabb Trianonok, kisebbek-nagyobbak. A legkisebbet talán a helyreállítási pénzek visszatartásának hívják, a közepeset a vétójog szűkítésének, a ma elképzelhető legnagyobbat pedig úgy, hogy huxit." (Kohán Mátyás - mandíner.ru)
Sorra jönnek szembe a "nemzeti összetartozás napja" posztok minden oldalról ... A magyarok ugyanúgy képtelenek Trianonon túllépni mint a gyurcsányozáson. Mindig kell frusztrált lelküknek egy bűnbak, amire/akire rákenhetik saját tehetetlenségüket, széthúzásukat, békés együttélésre való képtelenségüket. Zsákutca mindkettő, nem véletlen a magyarokról kialakult általános kép - miszerint egy "mentálisan sérült, múltban élő, örökösen panaszkodó, önző és együttműködésre képtelen nemzet vagyunk."
Az államcsíny vagy puccs erőszakos hatalomátvétel, a szélesebb néptömegek támogatása nélkül, többnyire fizikai erőszak, nem ritkán katonai erő alkalmazásával. Az irányító hatalmat egy szűk és szervezett elit ragadja magához a törvényes formák és a politikai többség akaratának mellőzésével. A forradalomtól eltérően csak a vezető csoport lecserélése a célja, nem törekszik a társadalmi és politikai struktúrák megváltoztatására. Az ókori és középkori történelemben gyakran palotaforradalomnak nevezik, mivel a hatalom ellenlábasai jellemzően az uralkodó palotájában, udvarában szervezték meg. https://hu.wikipedia.org/wiki/%C3%81llamcs%C3%ADnySem a hatalom által elkövetett utcai harcászat nem volt puccs és az utcai harcászat elmaradása sem lett volna puccs. Nem emlékszem arra, hogy az utcai harcászat után még évekig hatalomban levő Gyurcsány-kormány idején bárkit megvádoltak vagy elítéltek volna puccskísérlet miatt. Még Gyurcsány lemondása sem tűnik puccsnak. A puccsisták nem szoktak hetekig castingolni.
ORBÁN VÉGJÁTÉKÁT MP FEDEZI ?
2022: Orbán legyőzhető