Topiknyitó: euler 2020. 04. 18. 23:20

ORBÁN VÉGJÁTÉKÁT MP FEDEZI ?  

Topik indítónak egy cikk:
2022: Orbán legyőzhető
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
euler csütörtök, 22:14
#8299
Holnap kezdődik egy hosszú hétvégém sűrű szabadtéri programmal, családdal unokákkal, így nem fogok itt pörögni.
De azt se akarom, hogy elszabaduljanak az indulatok, vagy tele legyen a topik betűkből rajzolt cicikkel, így inkább ideiglenesen lezárom.
Van lehetőség máshol is a fórumfüggőknek.
Békés hétvégét mindenkinek!
euler csütörtök, 22:09
#8298
Miért miért nem, Kertész Ákos híre mondata jutott eszembe:
"Csaknem tíz éve annak, hogy Kertész Ákos író az Amerikai Népszavában leírta híres mondatát: „A magyar genetikusan alattvaló!” A szélsőjobboldal (beleértve a Fideszt) azonnal felkapta és kiforgatta a mondat jelentését. A „genetikus” szónak a „genetikai” jelentést adva, fajelméletet kreáltak belőle. A magyar fajgyűlölő antiszemiták tudtak mutatni egy zsidót, aki a magyar fajt gyalázza. A hamisítás olyan gyűlölethullámot indított el, hogy Kertész Ákos emigrált, menedékjogot kért és kapott Kanadában. Az íróval Németh Péter készített interjút a Hírklikk oldalán,
euler csütörtök, 21:56
Előzmény: #8296  Vali
#8297
Ennyire nem kell leegyszerűsíteni, de ha jól látom kezdesz ráérezni a demokrácia lényegére. :)
Nálam több és keményebb kormány- és Orbán kritikát pedig kevesebben nyomnak itt mint én. Populistábbat azt többen, talán ezért sem látják egy esetleges MP kormány árnyoldalait. Esetleges, mert szerintem nem lesz MP kormány, de szórakoztat a bírálata, ill. az erre zúduló rajongói szintű óvás/védés inkább. Egészen elképesztő a magyarok vaksága.
(Egyébként mint most is, én az értelmiség felelősségét szoktam hangsúlyozni, nem a népét.)
Vali csütörtök, 21:41
Előzmény: #8295  euler
#8296
másik topik fideszes trollja szerint is az ellenzéki értelmiség  a hibás az elmulasztott rendszerváltásért. Ennél sokkal megkapóbb az a gondolatmenet, hogy nem az aktuális kormány a felelős a ballépésiért, hanem a nép, amelyik nem buktatja meg azonnal.
euler csütörtök, 21:21
Előzmény: #8294  Peterbond
#8295
De akkor most mi is van?!
Valami bűnt követett el?
Én akkor találkoztam először a nevével amikor az idézett két "célcsoport" leírását olvastam tőle. Annyira találónak éreztem, hogy belinkeltem. Ennyi.
.
És mégegyszer kérdezem: honnan ez a veszett düh a dk ellen, hogy ennyit képes voltál dolgozni rajta, bizonygatva egy irreleváns dolgot? Akkor is legális párt volt a dk és most is az.
Soha nem voltam dk-s, de fideszes se! Gondolom ez az ősgyűlölet egykori fideszesekre jellemző. Újra felszabadulhatott bennük MP hatására. Megtalálták a bűn forrását Gyurcsányban, hiszen már nem csak Orbán mondja ezt hanem Magyar is.
Pedig itt legnagyobb felelőssége az un. értelmiségnek van, aki elszabotálta a rendszerváltást és gumigerinccel állt be mindenféle kétes hatalom mögé, de minimum szolgalelkűen elviselte. Nehéz lesz innen felállni, ehhez kevés egy kormányváltás.
Peterbond csütörtök, 20:53
Előzmény: #8292  Peterbond
#8294
Ja és a "messiásozás sem új dolog. ez ment tőle már MZP wesetében is.
.
"Dobrevtől is úgy fél Orbán, mint a tűztől. Ezért kellett betolni a startvonalra a vezetői képességek, tudás, tapasztalat tekintetében deficites, de önmarketingben túlteljesítő MZP-ét. Ezt maga HEGEDŰS ZSUZSA ismerte el őszinteségi rohamában (MZP élre tolása fideszes hátszéllel). MZP és az őt toló balgán okos liberális kör így tudtán kívül megint Orbán helyett dolgozott Gyurcsány ellen. Hát nem zseniális? És most mi történik a brutális mértékű vereség után? Elgondolkodtak egy percre is önnön balgaságukon? Felülvizsgálták hamis messiásuk alkalmasságát, vállalhatatlan kommunikációját?"
.
Egyre erősíti bennem azt az érzetett hogy a még kitartó DK-sok legnagyobb siráma nem abban van hogy van egy Messiás a másik oldalon. Hanem hogy nem az Ő messiásuk lett az. A fenti hölgy is simán átugrik a felet hogy ha valaki hát pont a DK volt aki kinyírta a 2022-es össz ellenzéki nyerés bármi sikerét. és a DK volt aki először be akarta darálni az összes ellenzéki pártot maga alá és egypártként kiállni a Fidesz ellen. Szóval nem ezzel van a gond a Tisznál hanem az hogy nem a DK teheti ezt meg.
.
Azért elkeserítem őket. Ha nincs MP a DK akkor se tudta volna ezt véghezvinni. nem azért mert nem akarta vagy nem próbálta volna meg. Hanem mert azt hiszi a Gyurcsány azért negatív brand mert a Fidesz lejáratja. Nem a Fidesz pont ogy ezt a brandet használja MÁSOK lejáratására amihez a DK igenis segédkezik ezerrel.
badsector1 csütörtök, 20:52
Törölt hozzászólás
#8293
Peterbond csütörtök, 20:48
Előzmény: #8291  euler
#8292
Már bocs de aki ezt írja Gyurcsányról az talán ne kritizáljon most messiásozással. Ennek a hölgynek láthatóan már 2006 elött megvolt a maga messiása és ezt vetíti ki inkább másokra.
.
"Tehát én azt gondolom, hogyez a drága jó, magát mindenkinél okosabbnak gondoló, ámde politikai értelemben szuicid hajlamú és butácska értelmiség sokkal inkább dolgozott Orbánnak az elmúlt 16 évben, mint a rendszere megdöntése ellen.
Ez az ellenzéki értelmiség igenis felelős a gyurcsanyofóbia elterjesztéséért, sokkal jobban, mint a "sehallselát" fideszes, szektásított szavazók.
Orbán tehát gazemberi éleseszűséggel magával az ellenzékkel végeztette el a piszkos munkát, anélkül, hogy az okos balgák ennek a felismerésnek birtokában lettek volna!
Hát nem zseniális?
Ha egyetlen egyszer meghallgatná vki azt a ragyogó vitát, amit anno 2008-ban folytatott Gyurcsány Békesivel, Vértessel és Hamecz-cel Fridinél, akkor megvilágosodna és rájönne,hogy egy ízig-vérig demokrata és államférfi állja ott a sarat, olyan, aki nem kis mértékben konyít a témához!!!"
euler csütörtök, 20:31
Előzmény: #8290  badsector1
#8291
Ha úgy is van, a dk még jelenleg működő legális párt és nem én vagyok Barthalas.
Próbáld ezt a bugyuta pankrátorkodást máshol gyakorolni!
Részemről lezárva, bármit hantázol rá.
badsector1
badsector1 csütörtök, 20:23
Előzmény: #8288  euler
#8290
remélem nem most fog leesni neked a tantusz, hogy barthalas dk propagandista, és ha jól emléxem, egyszer véletlenül barthalas fb-jére mint sajátodra hivatkoztál. :))
Peterbond csütörtök, 20:04
Előzmény: #8270  realmadrid
#8289
"Szerinted az átállt dk, momentum, MSZP szavazók hirtelen jobboldaliak lettek?"
.
A momentumiot nem tudom minek sorolod ide pl. De amúgy is a vicc az hogy az ellenzék között valószinűleg többségben vannak a valódi jobboldaliak míg a fidesznél többségben a valódi baloldali gondolkodásúak. Persze az MSZP szavazók java baloldali és a DK többsége is de az ellenzék és a Tisza szavazóinál én már nem lennék olyan biztos hogy baloldali többség lenne. már MZP mögött sem 80% baloldali volt hanem jóval kevesebb. 
euler csütörtök, 19:54
Előzmény: #8287  badsector1
#8288
Azt nem olvasom. A topikodba se onnan raktam be, ahol 2 napot ért! Előzmény: #6679  euler
Olcsó volt, ahhoz képest, hogy  "tothotto" aki leírta, hogy Magyarnak  "Hantás" volt a beceneve az egyetemen  5 évet kapott. :)
badsector1
badsector1 csütörtök, 19:04
Előzmény: #8286  euler
#8287
Ez csak dk-s propahanta a nyugatifényről.
euler csütörtök, 18:20
Előzmény: #8284  badsector1
#8286
"A célcsoport egyébként a külsőségekkel, megjátszott empátiával elvarázsolt nők (tinilányoktól a nagymamákig) 
és a trikolór zászlókkal, nacionalista rigmusokkal etetett férfiak, akik pedig pont a dúvadságot, a bárdolatlanságot, verbális agressziót, pökhendiséget, a nyers bun.kó.ságot eszik meg, mert ebben látják az erőt."
badsector1
badsector1 csütörtök, 18:15
Előzmény: #8283  euler
#8285
naugye :))
badsector1
badsector1 csütörtök, 18:12
Előzmény: #8282  euler
#8284
ez a szint is elég volt a te szintedhez.
euler csütörtök, 18:11
Előzmény: #8282  euler
#8283
minőségbe
euler csütörtök, 18:09
Előzmény: #8281  badsector1
#8282
Ez nagyon gyönge, még egy politikai pankrátor szinthez képest is.
Nem kell ám az összes topikban felszínes hsz-ekkel pörögni, a mennyiség nem megy át mennyiségbe.
badsector1
badsector1 csütörtök, 18:01
Előzmény: #8280  euler
#8281
- már nem tiltakoznak a követők az oroszok melletti és az ukránok elleni EP szavazás miatt
a tartozkodás nem oroszok mellett is ukránok ellen sszavazás
- nincs gondjuk a jogállammal (elég az uniós ügyészséghez való csatlakozás)
remélem is, hogy nincs gondjuk a jogállammal.
- elszámoltatás helyett elfogadják a lopott vagyon adóztatását és Orbán száműzését az Unió élére
ez hazugság, hogy a lopott vagyont "csak" megadóztatni akarják
- habzó szájjal gyurcsányoznak, már a fideszeseken is túltéve
ha mp is megállapítja a fidesz mellett, hogy gyurcsány egy hülye ilyen előfordul
- nem zavarja őket Karácsony szapulása, a fideszes Vitézyvel való készülődő szövetség
mpnek mi köze karácsonyhoz?
- van szerintük kis korrupció amit el lehet nézni ha MP követi el
tegyél feljelentést 
- Hadházy már lassan Szarházy a szemükben ...
hadházy félti a pozicióját, hogy ha 2026 után nem lesz korrupció. 
euler csütörtök, 17:50
Előzmény: #8278  badsector1
#8280
Figyelj jobban, egész sok konkrét példát hoztam, sőt ezeket már nagyrészt meg is emésztették a hívek:
- már nem tiltakoznak a követők az oroszok melletti és az ukránok elleni EP szavazás miatt
- nincs gondjuk a jogállammal (elég az uniós ügyészséghez való csatlakozás)
- elszámoltatás helyett elfogadják a lopott vagyon adóztatását és Orbán száműzését az Unió élére
- habzó szájjal gyurcsányoznak, már a fideszeseken is túltéve
- nem zavarja őket Karácsony szapulása, a fideszes Vitézyvel való készülődő szövetség
- van szerintük kis korrupció amit el lehet nézni ha MP követi el
- Hadházy már lassan Szarházy a szemükben ...
Jöhet akkor, hogy ezek nem elég konkrétak. Akkor így jártál! :)
 
sztanil csütörtök, 17:13
Előzmény: #8276  euler
#8279

Folyamatos "érzéketlenítés" zajlik.
Még ha nem is volt tervezett ez az "elszólás", most majd szépen megetetik a hívekkel, akik utána magukévá teszik a gondolatot, mert "legalább nem a gyurcsányi van...".
badsector1
badsector1 csütörtök, 17:09
Előzmény: #8271  euler
#8278
"a fidesz propagandáját csomagolja át a követőinek"
tudnál konkrét példát mondani a propaganda átcsomagolásra, mert így általánosságban szerintem semmi értelme nincs.
euler csütörtök, 17:02
Előzmény: #8276  euler
#8277
A kollaboráció levezetése az Alaptörvényből (hvg):
Orbán Balázs leköpte az Alaptörvényt, amelyre fölesküdött, és Orbán Viktornak is komoly károkat okozott 
Az Alaptörvény feltétel nélküli állampolgári kötelességként határozza meg a haza védelmét. Az Alaptörvény expliciten elítéli az 1956-os kollaboránsokat.
euler csütörtök, 16:56
#8276
"...  Orbán Balázs elvtárs legújabb gyöngyszeme tökéletesen illeszkedik a NER folyamatosan változó emlékezetpolitikájába, miszerint 1956 elôtte antikommunista megmozdulás volt és ezért kellett kiiktatni a történetből a kommunista Nagy Imrét, majd a kalandvágyó pesti srácok lázadása (2016), majd olyan “békeforradalom”, ami még véletlenül sem a szovjetek ellen irányul (2022). 
Mi lesz akkor 1956-ból 2024. oktober 23-án? Ismét ellenforradalom? Sajnálatos események? A Majdán elődje, amit amerikai tanácsadók robbantanak ki? És mit szól majd ehhez Maruzsa elvtárs, a 20. századi magyar történelem viszonylag jó ismerőse? Betiltatja a megemlékezô műsorokat az állami iskolákban? És mit tesz a Rogán-művek? Leadja az M1-en az orosz propaganda dokumentumfilmeket 1956-ról, mint nyugati provokáció? 
1956 lassan olyan kellemetlen a NER-diktatúrának, mint amilyen Kádár idejében volt. Mert 1956 alapvetően arra emlékeztet, hogy igenis el lehet zavarni a zsarnokokat, és arra is tanít, hogy a forradalom - az istenadta nép haragja -egyáltalán nem gálaebéd."
https://www.facebook.com/photo/?fbid=10228942221995136&set=a.1016547688804
.
Hozzáteszem: ezért nem állhat egy magát ellenzékinek nevező párt az uniós szavazásnál Orbánék és az oroszok mellé. Nincs olyan belpolitikai érdek amivel ezt meg lehetne magyarázni. Ezt hívják kollaborációnak.
user01
user01 csütörtök, 15:42
Előzmény: #8270  realmadrid
#8275
A legtöbb baloldali szavazó a fideszben van.
realmadrid csütörtök, 15:04
Előzmény: #8269  user01
#8274
Szerinted az átállt dk, momentum, MSZP szavazók hirtelen jobboldaliak lettek? Nem, csak annyira kormány váltást akarnak hogy akár luciferre is szavaznának csak bukjon Orbán. MP szavazóinak 80%a vagy több volt 2022ben baloldali szavazó. 
realmadrid csütörtök, 15:04
Előzmény: #8269  user01
#8273
Szerinted az átállt dk, momentum, MSZP szavazók hirtelen jobboldaliak lettek? Nem, csak annyira kormány váltást akarnak hogy akár luciferre is szavaznának csak bukjon Orbán. MP szavazóinak 80%a vagy több volt 2022ben baloldali szavazó. 
realmadrid csütörtök, 15:04
Előzmény: #8269  user01
#8272
Szerinted az átállt dk, momentum, MSZP szavazók hirtelen jobboldaliak lettek? Nem, csak annyira kormány váltást akarnak hogy akár luciferre is szavaznának csak bukjon Orbán. MP szavazóinak 80%a vagy több volt 2022ben baloldali szavazó. 
euler csütörtök, 15:04
Előzmény: #8262  badsector1
#8271
Nekem semmit mert rám nem hat se eredetiben se átcsomagolva.
Ha nem lenne egyértelmű, User válaszából és szemléltetéséből kiderül.
Ezt nevezik kalandor- vagy hintapolitikának, de nevezhetjük egyszerűen politikai szélhámosságnak is a szavazatszerzés érdekében. Különösen ha úgy néz ki, hogy nem is működik.
.
De segítek: 
a fidesz propagandáját csomagolja át a követőinek. Szavazókat nem hoz a fidesz oldaláról, a követőit viszont szépen tolja a fidesz értékrendje felé. 
realmadrid csütörtök, 15:04
Előzmény: #8269  user01
#8270
Szerinted az átállt dk, momentum, MSZP szavazók hirtelen jobboldaliak lettek? Nem, csak annyira kormány váltást akarnak hogy akár luciferre is szavaznának csak bukjon Orbán. MP szavazóinak 80%a vagy több volt 2022ben baloldali szavazó. 
user01
user01 csütörtök, 14:51
Előzmény: #8268  realmadrid
#8269
Mert van összesen 2-300e baloldali szavazó Magyarországon? Nem hiszem.
realmadrid csütörtök, 14:44
Előzmény: #8265  user01
#8268
Szerinted nem látják át az emberek ezt a hazug politikát? Átcsábít ezzel 2-300 ezer fideszest de veszít 2-300 ezer baloldali szavazót szerintem. 
user01
user01 csütörtök, 14:17
Előzmény: #8265  user01
#8267
2-300e...
user01
user01 csütörtök, 14:16
Előzmény: #8264  euler
#8266
Na, ugye higy észrevetted, hogy mennyire hiteltelen a kifakadásod? :)
user01
user01 csütörtök, 14:15
Előzmény: #8259  realmadrid
#8265
Nem annak a 2 milliónak kell ezt mondja, tegye, akik tudják, hogy a fidesz egy hazug csürhegyülekezet. Ez azoknak az agymosottaknak szól, akik eddig is bedőltek a hazudozásnak. Abból a kb. 2 millióból kell azokat megszólítsa, akiknek már elege van az orbaninszeánszokból. Elég 2-3e embert átcsábítani, és megvan a 2/3-ad. 
euler csütörtök, 14:14
Előzmény: #8263  user01
#8264
És jön a végső érv!
Te tényleg egyetemen dolgozol? :)
user01
user01 csütörtök, 14:12
Előzmény: #8260  euler
#8263
Ellenben a DK-val, ott... Ja, bocs, elment az öszöd. Eszed. Bocs.
badsector1
badsector1 csütörtök, 14:09
Előzmény: #8260  euler
#8262
Sorold már fel, hogy mit csomagolt át neked?
badsector1
badsector1 csütörtök, 14:08
Előzmény: #8259  realmadrid
#8261
Lehet úgy is politizálni mint a dk és a momentum, akik hatalomra kerülés nélkül akartàk kormányzni az országot, de nem sikerült nekik :))

Topik gazda

euler
2 4 4

aktív fórumozók


friss hírek További hírek