Topiknyitó: ________ 2012. 10. 18. 19:39

ORBÁN TAKARODJ !!!  

Ez a topik azoknak a jóérzésű, jóravaló, szorgalmas magyar embereknek jött létre, akik megunták az elmúlt két év:

- gazdasági barkácsolását

- a kormány / FIDESZ folyamatos hazugságait

- a magyarok, európaiak, EU, IMF, befektetők folyamatos lekezelő HÜLYÉNEK nézését

- gazdasági visszaesést

- korlátozott szólásszabadságát

- magyaroknak fél-ázsiainak minősítését

- az ellenség nélküli szabadságharcát

- Orbán Viktor magyarok nevében történő nyilatkozatait

- stb......



magyarul ma már nyíltan ki meri mondani, hogy



ORBÁN TAKARODJ!!!!!
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Sehmet
Sehmet 2023. 01. 18. 11:11
Előzmény: #92797  badsector1
#92800
Gratulálok és örülök, hogy megtaláltad a számításodat - és ezt őszintén írom, mert nem sokan vannak Hozzád hasonló helyzetben.
Sehmet
Sehmet 2023. 01. 18. 11:10
Előzmény: #92795  ehe
#92799
Nem ismerem Hollik Istvánt, soha életben nem találkoztam vele. Ő egy szócső, azonban - szerintem - értelmesebb, mint például Kunhalmi vagy Varju. De nem különösen érdekel, hogy ki mit mond, én a saját tapasztalatomból és politikai ideológiámból kiindulva alkotom meg a véleményemet, ami természetesen az előítéletek által befolyásolt szubjektív és relatív, mint minden vélemény, ezért is szoktam odaírni, hogy "szerintem".
badsector1
badsector1 2023. 01. 18. 11:09
Előzmény: #92796  Sehmet
#92798
a vallásra fogékonyakat tudja orbán megbolondítani.
badsector1
badsector1 2023. 01. 18. 11:06
Előzmény: #92792  Sehmet
#92797
alkalmazott vagyok az ország legjobb munkahelyén (igaz ev is vagyok másodállásban)
Sehmet
Sehmet 2023. 01. 18. 11:05
Előzmény: #92793  badsector1
#92796
Ha szeretnéd, akkor szívesen, mert - ahogyan írtam - vallásos vagyok, és az az egyik kedvenc témám. Ha érdekel, akkor nagyon szívesen kommunikálok arról is.
ehe
ehe 2023. 01. 18. 11:05
Előzmény: #92790  Sehmet
#92795
Ez a Hollik barátod amúgy ért is valamihez?
Mert ahogy nézem még államtudós se:
https://www.parlament.hu/documents/static/kepv/eletrajz/hu/h078.pdf
Nem törekedsz te véleménycserére, mert mindig kikerülöd a konkrét válaszokat és másról kezdesz el beszélni.
Sehmet
Sehmet 2023. 01. 18. 11:04
Előzmény: #92791  badsector1
#92794

Azért ott még nem tartunk - talán. Még, ha a demenciát írtad volna - ugye az egyik kimutatható képalkotó módszerrel is, de a másik nem. :) Majd szólnak az érintettek, ha ilyent tapasztalnak nálam. :)
badsector1
badsector1 2023. 01. 18. 11:04
Előzmény: #92790  Sehmet
#92793
lassan még istenke létezését ide ráncigálod :))
Sehmet
Sehmet 2023. 01. 18. 11:02
Előzmény: #92789  badsector1
#92792
Ketten biztosan vannak, akik anno hevesen reagáltak a hozzászólásomra. És a kettő az már többesszám, ugye! Akkor Téged nem is érint a nyugdíj szempontjából, amit írtam, ha jól értem, ugye.
badsector1
badsector1 2023. 01. 18. 11:01
Előzmény: #92788  Sehmet
#92791
"Emlékezetbeli probléma volt, bizonyára rájöttél."
   
ezt már többször tapasztaltam nálad.
napi 6 perc:
https://divany.hu/mindennapi/alzheimer-kor-megelozes/?utm_source=index_fomo&utm_medium=ajanlodoboz
Sehmet
Sehmet 2023. 01. 18. 10:59
Előzmény: #92784  ehe
#92790
Nem törekedtem frappáns választ adni, csak véleményt cserélni. Nincs kitűzött célom és már nem is lelkesedem szinte semmiért, de azért megtisztelő, hogy a világot alkotó négy elem mellett a leglényegesebb ötödiket is velem kapcsolatban megemlítetted, még ha nem is olyan összefüggésben, mint szerettem volna.
badsector1
badsector1 2023. 01. 18. 10:59
Előzmény: #92788  Sehmet
#92789
"Majd meglátjátok, ha nyugdíjasok lesztek, hogy megéri!"
   
te úgy képzeled el ezt a fórumot, hogy rajtad kívül mindenki katás? :))
én sem vagyok katás ezért nem fogom meglátni ha nyugdíjas leszek, hogy megéri-e.
Sehmet
Sehmet 2023. 01. 18. 10:55
Előzmény: #92782  badsector1
#92788
Emlékezetbeli probléma volt, bizonyára rájöttél. Aztán még egyszer megnéztem a jogszabályt, ami engem már akkor sem érintett, ugyanis munkaviszonyban és megbízási jogviszonyban álltam minden, munkavégzésre irányuló jogviszonyomban, és az aszerinti SZJA-t is fizettem. Majd meglátjátok, ha nyugdíjasok lesztek, hogy megéri!
badsector1
badsector1 2023. 01. 18. 10:53
Előzmény: #92786  Sehmet
#92787
nagyon profi volt ez a kérdés :))
Sehmet
Sehmet 2023. 01. 18. 10:51
Előzmény: #92785  badsector1
#92786
Ki az a Sotime?
badsector1
badsector1 2023. 01. 18. 10:50
Előzmény: #92781  Sehmet
#92785
a sotime szerepet jobban tudtad vinni :))
ehe
ehe 2023. 01. 18. 10:47
Előzmény: #92775  Sehmet
#92784
Köszönöm, ennél még Hollik is frappánsabb választ adott MZP vitaindítójára, miszerint a főnökkel kell vitázni.
Ja, nem igazából ez minden volt, csak nem frappáns, ez volt az ún. általad igen nagyraértékelt trollkurzus kvintesszenciája.
tanrek 2023. 01. 18. 10:43
Előzmény: #92780  badsector1
#92783
Nem nagyon vágom ezt a kitiltósdit... Elég, ha valaki panaszt tesz, ki sem vizsgálják, megy a tiltás? (nem mintha azt gondolnám, hogy a kivizsgálás ne lenne kurvára szubjektív, csak mégis...)
badsector1
badsector1 2023. 01. 18. 10:42
Előzmény: #92781  Sehmet
#92782
embör, ki a fenét érdekel a szept. 1 előtti állapot, ha szeptember 1-től szigorították a kata törvényt.
:))
add vissza a jogi diplóóóómád, ha van neked. 
Sehmet
Sehmet 2023. 01. 18. 10:37
Előzmény: #92779  badsector1
#92781

Igazad van, a 2022 szeptember 1.-e előtti állapotra vonatkozik, amit írtam. A 2022. évi XIII. törvény 5 §-a g.) pontja szerint a kisadózó adóalanyisága megszűnik, ha
"g) a bevétel megszerzését megelőző nappal, ha a kisadózó az Art. szerinti kifizetőtől (ideértve a külföldi kifizetőt is) szerez bevételt, ide nem értve a TESZOR 49.32.11 szerinti taxis személyszállításból származó bevételt, továbbá a fizetési számlán jóváírt kamatot."
Már olyan régen volt, hogy nem emlékeztem pontosan, azonban a tévedést el kell ismerni. Látod, javítottam.
badsector1
badsector1 2023. 01. 18. 10:28
Előzmény: #92774  euler
#92780
"(Igaz is, vajon ki tiltatta ki SzenesK-t?)"
  
van 3 nick akire le lehet szűkíteni
badsector1
badsector1 2023. 01. 18. 10:27
Előzmény: #92773  Sehmet
#92779
te el vagy tévedve kata kérdésben
    
"Megszűnik az “új” kata alanyiság, ha 2022. augusztus 31. után nem magánszemélytől, hanem pl. vállalkozó, jogi személy vagy egyéb szervezet kifizetőtől érkezik bevételed! (Kivétel ez alól a taxis személyszállításból származó bevétel szerzése, valamint a számlán jóváírt kamat.)"
  
Tehát egy katás villanyszerelő csak magánszemélynek bocsáthat ki számlát, ami azt jelenti, hogy az építőiparban szinte senki nem tud katázni.
Sehmet
Sehmet 2023. 01. 18. 10:24
Előzmény: #92774  euler
#92778
Szerintem válaszoltál is helyettem egy részére a felvetéseidnek. Sajnos az egyeztetések mindig "látszategyeztetések" voltak, és ezzel nemcsak a jelenlegi kormány van így. Amivel az öszödi beszéd kapcsán egyet is értek Gyurcsánnyal:
"De csak azért érdemes csinálni, hogy hozzányúljunk a nagy dolgokhoz. Elmagyarázni és majd hosszú bizottságokban ücsörögni és majd új munkabizottságot tartani, aztán majd kideríteni, hogy soha egyetlenegy törvényben nem tudunk megállapodni, mert újra csak azok a kompromisszumok születnek meg, ami lényegében a semmittevés kompromisszuma, hogy fönnmaradjon, ami eddig volt. Mert minden más sérti valakinek az érdekét. Ahhoz másik madám kell."
tanrek 2023. 01. 18. 10:22
Előzmény: #92774  euler
#92777
Kitiltották? Mikor?
signal2
signal2 2023. 01. 18. 10:19
Előzmény: #92767  Sehmet
#92776
A sávos rezsiár valóban a kívánatos. Csakhogy tök mást mondtak. Hazudtak. Vágod? Ha hazudtak, akkor húzzanak a vérbe, mint Gyurcsány. Az egész rezsi hatósági árakkal az a probléma, hogy nem ösztönzött energetikai beruházásokra, és így végső soron a kívánatosnál jóval nagyobb a háztartások felhasználása, és ezt a többletet 100%-ban importból fedezzük, azaz 1/1 elhagyja ez a pénz az országot, = folyamatos nemzetgazdasági kárt okoz. Mindemellett a hálózat megfelelő feljesztése is elmaradt. Főleg a villamos és a vízi közmű esetében. 
A KATA feltételrendszerét a kormány alakította ki. Többek között ő emelte 3 millió Ft-ra az egy cég felé számlázható mértéket. A kormány fél évtizedig védte a KATÁ-t, hogy az milyen jó, pedig minden módosítása szakmailag kifogásolható volt. Az is, hogy a választhatóság határát 12 millióra emelték úgy, hogy az adó mértéke változatlan maradt. Azaz maga az állam kínálta a lehetőséget, hoyg szerezz + 6 millió Ft-t, ADÓMENTESEN.
A hibákat aztán nem kijavították, hanem adminisztratíve megszüntették ezt az adózási formát, amellyel százezres nagyságrendő tisztességes adózó is pórul járt. 
Sehmet
Sehmet 2023. 01. 18. 10:18
Előzmény: #92769  ehe
#92775
Szemantikai vitákba szerintem - ha javasolhatom - ne menjünk bele.
euler 2023. 01. 18. 10:16
#92774
Mikor is dobták be Orbánék a KATA-törvényt?
Emlékeim szerint közvetlenül a rezsiemelés után.
(A homofóbtörvényt a covid válság csúcsán, a tanárok kirúgása menetrendszerűen követte az EU-s pénzek visszatartásának nyilvánosságra kerülését.)
Tehát van egy rendszerszintű probléma amiről el kell terelni valamivel a figyelmet. Valami olyannal ami csak szűk csoportot érint és az ő elégedetlenkedésük kezelhető. Arra kell ügyelniük, hogy ezek az elégedetlenkedések ne érjenek össze, mindig csak egy szűk csoport tüntetgessen. Még azt is megengedhetik maguknak, hogy tudomást se vesznek róla, esetleg megejtenek egy pofátlan látszategyeztetést. Tudják, hogy a szolidaritás nem működik, a szalámitaktika pedig mindig. (Igaz is, vajon ki tiltatta ki SzenesK-t?)
Sehmet
Sehmet 2023. 01. 18. 10:16
Előzmény: #92770  badsector1
#92773
Bocs, de nem ismerem a Te szakembereidet. Ha katásként évente 12 millió feletti bevételt ér el, vagy a céges megbízójának évente 1 millió forint, illetve 3 millió felett számláz, akkor bizonyára érinti őket is a jogszabályi szigorítás.
Sehmet
Sehmet 2023. 01. 18. 10:11
Előzmény: #92769  ehe
#92772
"De gustibus non est disputandum!" "Similis simili gaudet!" Csak ennyit a hozzászólásodra, amiben azért - szerintem - van némi tényszerűség is -, de nagy része szerintem vélemény, amit én respektálok, mint a Te álláspontodat ezekről a dolgokról, a véleménynyilvánítás szabadsága jegyében! Kéretik az én véleményemmel kapcsolatban is ugyanez, ha lehet.
ehe
ehe 2023. 01. 18. 10:04
Előzmény: #92768  Sehmet
#92771
Az emberek döntő többsége már '14-ben sem kértek a fidesz de jure okoskodásaiból, de sikeresen meghorngyuláztátok a választási rendszert, így a döntő többség véleménye kisebb szorult.
Furcsa dolog erre élvezkedni, de hát legyen meg mindenkinek a kis öröme, neked is meg a rigónak is...
badsector1
badsector1 2023. 01. 18. 10:03
Előzmény: #92767  Sehmet
#92770
"A KATA-ról már eleget beszéltem. Miután az állam besokallt amiatt, hogy cégek ezzel a munka- vagy megbízási jogviszonyt akarták "kiváltani", szigorítottak annak lehetőségein."
   
a gépész és a villanyszerelőm katás volt, szerinted ők kamukatásként egy céggel álltak munkaviszonyban?
:))
ehe
ehe 2023. 01. 18. 09:58
Előzmény: #92767  Sehmet
#92769
Régebben azt állítottad ezek nem megszorítások.
Tán megváltozott a véleményed?
Ja, most se arra válaszoltál, hogy ezek azok-e, hanem nekiálltál egy másik dimenzióból magyarázkodni.
Ja és fun fact a rezsicsökkentés csökkentését az ellenzék nem feltétlen így csinálta volna, de a kampányotokban ti azt igértétek, hogy marad.
Maradt?
Nem maradt.
Se de jure, se de facto, de a de jure pont a lőtéri kutyát nem érdekli rajtad és G Fodoron meg akváriumos Mátén esetleg Gulyás karácsonyfaszelfi Gergőn kívül(további semmirekellő jogász)...
Sehmet
Sehmet 2023. 01. 18. 09:56
#92768
Kognitív disszonancia redukció - és René Descartes Értekezés a módszerről művében foglaltak - mindenkinél "fellelhetők", nem is beszélve kognitív heurisztikákról!
Sehmet
Sehmet 2023. 01. 18. 09:51
Előzmény: #92760  ehe
#92767

A KATA-ról már eleget beszéltem. Miután az állam besokallt amiatt, hogy cégek ezzel a munka- vagy megbízási jogviszonyt akarták "kiváltani", szigorítottak annak lehetőségein.
A rezsicsökkentés korlátozása megfelelt az ellenzék követelésének, aki az átlagnál többet költ, például fürdőmedencét is fűt vagy nem szigeteltette megfelelően a házát, az többet fizet. Az államnak még így is több-ezer-milliárdba kerül a rezsicsökkentett árak miatti kompenzálás.
Szóval minkét kérdésre van válasz, ami az, hogy a kedvezmények elvétele érthető így is és úgy is. Én például családi házban a korábbi, havi 18 ezres átalány-gázdíj helyett most 23 ezret fizetek, pedig a hőfokból nem igazán vettem vissza. Az áramnál szintén átalányt fizetek, a 9,5 ezer helyett valamivel több, mint 10 ezret.
A lányom egyedi mérővel rendelkezik Budapesten egy, Corvin Pláza melletti társasházban lévő, alig több, mint 60 m2-es lakásban, ami a mi tulajdonunkban van, és mi fizetjük a "rezsit", de sem a hődíj, sem a fűtési díj nem változott. Igaz, a társasház kb. 16 éves.
ehe
ehe 2023. 01. 18. 09:45
Előzmény: #92765  ehe
#92766
Fun fact, ha az államtudományból elhagyunk három betűt áltudományt kapunk :D
ehe
ehe 2023. 01. 18. 09:41
Előzmény: #92763  Törölt felhasználó
#92765
A kognitiv disszonancia is egy fájdalmas dolog.
Persze lehet de jure igaza van dolgokban, de a reál embereket épp a de facto érdekli, úgyhogy elballaghat az államtudományi okosságaival Deák Danival G. Fodorral és a többi nagy tehetséggel karöltve valami hasznosabb tudományt elsajátítani végre.
Sohasem késő!
Sehmet
Sehmet 2023. 01. 18. 09:39
Előzmény: #92762  signal2
#92764

Mindenki, aki kilépett a takarékszövetkezetből, megkapta az egy-két tízezres névértékű részjegyét, csak azok nem, akiknek a takarékszövetkezetét felszámolták.
A takarékbanki egyesülésnél nyilatkozni kellett, hogy belép-e a Takarékbankba vagy kiszáll, és aki kiszállt, annak kifizették a részjegyét. Aki bent maradt, annak átértékelték, és a részjegyek a névértékük 50-80 %-ával többet értek, amit aki nem nyilatkozott bevittek az Egyesült Takarékszövetkezet nevű formációba, de onnan bármikor ki lehet venni a megnövelt névértéken.
Amelyik takarékszövetkezeti tagnak nagyobb összegű részvénye volt, és azt felértékelték, azon vásárolhatott takarékbanki részvényt, ami várhatóan tőzsdére kerül az MKB-val való egyesülés után, és - szerintem - jelentős árfolyamnyereséggel akár el is adható.
Spéder egy múló állapot volt, kirúgták, miután - emlékeim szerint - az FHB tőkeemelésére akarta költeni az állam által a takarékszövetkezeti integrációra adott több, mint százmilliárd nagy részét.
Törölt felhasználó 2023. 01. 18. 09:38
Előzmény: #92762  signal2
#92763
És még mindig van itt olyan barom, aki védi ezt a rendszert. Mert vagy zsír lefizetik, vagy zsarolják. Vagy érdekelt a nemzetrontásban. akkor viszont hazaáruló
signal2
signal2 2023. 01. 18. 09:30
Előzmény: #92755  Sehmet
#92762
Közben a postákkal párhuzamosan zárják is be a vidéki fiókokat. A volt részjegyesek pedig 0 Ft-ért válhattak meg a tulajdonuktól. Ez magyarország. Kell egy bank Orbánnak, és ezért mindenkitől nemes egyszerűséggel levszi a kis pénzintézeti tulajdonát.
Kell 70 milliárd haveroknak, csinálnak egy kis kötvénybusiness-t.
Kell 15 mrd Ft egy havernak, csinálnak egy kis lélegeztetőgép-businesst.
Kell +1,5 millió havonta a 3 millát kereső minisztereknek, csinálnak egy kis alapítványi business-t. 
Kell 17 mrd Lölőnek, csinálnak egy kis Mátrai Erőmű business-t.
Móresre kell tanítani, aki bírálja, hát ráküldjük a propagandát (Spéder), tönkretessuük világhírű életművét (Ángyán), törvényellenesen kizárjuk a közbeszerzésekből (Simicska).
Ez ma Magyarország. Egy nem jogállam, választási autokrácia, amelyen egy maffia pöffeszkedik, visszaél hatalmával, kisajátítja a hatalmat, szétveri a nemzetet, az oktatást, az infrastruktúrát, a nmezetközi megítélésünket, közben pedig szétlopja az országot.
ehe
ehe 2023. 01. 18. 09:27
Előzmény: #92760  ehe
#92761
Vagy mikor kérdezem, hogy alapvető módosítás-e az egyfordulós választási rendszerré alakítás, akkor az a válasz, hogy deháthorngyula.
ehe
ehe 2023. 01. 18. 09:26
Előzmény: #92757  Sehmet
#92760
Te még azt se vagy képes értelmezni, hogy a KATA szigorítása, vagy a rezsicsökkentés csökkentése megszorítás-e vagy sem.
Hagyjuk már.
badsector1
badsector1 2023. 01. 18. 09:25
Előzmény: #92757  Sehmet
#92759
hajrá, már is értelmezheted amit idéztem
signal2
signal2 2023. 01. 18. 09:24
Előzmény: #92750  Sehmet
#92758
Integrációs Törvény 3.§ (2), (3) egyben:
(2) Az Integrációs Szervezet közgyűlése azt veheti fel az Integrációs Szervezet tagjai közé, akia) *  előzetes kötelezettségvállaló nyilatkozatot tett az integrációs üzleti irányító szervezet felé legalább egy darab, az Integrációs Szervezet igazgatósága által meghatározott névértékű, fajtájú és sorozatú, az integrációs üzleti irányító szervezet által kibocsátott részvény átvételére,
b) az Integrációs Szervezet igazgatósága által elfogadott mintának megfelelő alapszabályt vagy alapító okiratot fogadott el,c) az Integrációs Szervezet által előírt formában nyilatkozott csatlakozási szándékáról az Integrációs Szervezet felé,
d) tagként történő felvételével az integrációs üzleti irányító szervezet igazgatósága előzetesen egyetértett, és a Felügyelet előzetes hozzájárulását adta a tagfelvételhez, valaminte) az Integrációs Szervezet tagfelvételi szabályzatának megfelel.
(3) Az integrált hitelintézet működési engedélye fenntartásának feltétele, hogy az integrált hitelintézet az Integrációs Szervezeti tagságát folyamatosan fenntartja és az integrált hitelintézet az integrációs üzleti irányító szervezet legalább egy darab - az Integrációs Szervezet igazgatósága által meghatározott névértékű, fajtájú és sorozatú - részvényének tulajdonosa.
.
Tehát akkor marad fent a működési engedélyed, ha az Integrációs Szervezet tagja vagy, viszont csak akkor lehetsz tagja az Integrációs Szervezet minta alapszbaályát átvetted. Abban pedig az szerpeelt, hogy az Integrációs Szervezet javaslatát kell elfogadni az eredmény és az eredeménytartalék felhasználására.
Ez egyértelműen a tulajdonjog korlátozása és Alaptörvény-ellenes, ahogy ezt 5 alkotmánybíró világosan ki is fejtette. 
.
 cél pedig egyértelmű volt: lenyúlni a takszövöket, és egy Orbán-strómannak adni, felépíteni egy ellen-OTP-t, akármekkora jogsérelemmel és jogfosztással is jár.
.
Ennyire aljas és mocskos vezetése még ne mvolt ennek az országnak. 3 dolog érdekli őket: a brutális lopás, a hatalom kisajátítása és a nép folyamatos hülyítése. Ezekhez értenek is, profik benne, sajnos minden más rohad, szétesik, züllik.
Sehmet
Sehmet 2023. 01. 18. 09:23
Előzmény: #92754  badsector1
#92757
Állok elébe! Unokaöcsém takarékszövetkezeti vezető volt, gyakran kért tanácsot tőlem azzal, hogy mit csináljanak, és én hogyan értelmezem a hivatkozott törvényeket, mivel - ahogyan már korábban írtam - volt egy "kis" banki múltam, és ha hiszed, ha nem jogász voltam akkor is.
ngergo1985 2023. 01. 18. 09:22
Előzmény: #92749  Törölt felhasználó
#92756
Hogy ki védi ezt a kormányt? 1.Akinek a cége a kormányzati és haveri pénzektől függ, és tudja azt, hogy ha nem ezek lennének hatalmon, akkor még akár börtön is fenyegetné a rengeteg állami pénz miatt, amilyen módon kapta. 2. Az az átlagember, aki azért keres/él kurvajól, mert a jelenlegi rendszer olyan ágazatokat tol, ahol az adott ember dolgozik (pl vagy egy NER cégben, vagy az építőiparban). 3. Azok az itthoni és határon túliak, akik teljes baloldal, Gyurcsány, Soros, és egyéb mantrázott fóbiában/agymosásban "szenvednek", akik azt hiszik, hogy Orbán a jófiú,a megmentő, a másik oldal meg a gonosz balliberális, aki kiárusítaná, harcba küldené, megélhetési válságba lökné a teljes magyarságot. 4. Akik félnek, mert annyira szegények és kiszolgáltatottak, hogy falun a helyi Fideszes kiskirályok jóindulatától függnek, hogy lesz-e közmunka, vagy segély (családi példát tudnék mondani, hogy működik ez pl Borsodban). Nos, kb így néz ki nagyjából a jelenlegi Orbán rendszer szavazóbázisa.
Sehmet
Sehmet 2023. 01. 18. 09:21
Előzmény: #92753  signal2
#92755
Tévedés! Ilyen szabályozás, szankció kilátásba helyezése sem a Hpt-ben, sem az Integrációs törvényben nem volt. Az én információim szerint az volt a legnagyobb gond, hogy nem képezték meg a takarékok a szükséges értékvesztéseket a minősített hitelállományuk után, a fedezeti értékekkel trükköztek, hogy azzal csökkentették a megképzendő értékvesztést, mivel ha azt rendesen megképzik - a késedelmes napok figyelembe vételével, akkor saját tőke-állományuk a jogszabályi minimum alá csökken. Persze, ezt a többi szövetkezeti hitelintézet és az OBA védelme céljából vizsgálta az SZHISZ.  Csak meg kell nézni az orgoványi büntetőügyet, milyen betéti okiratokból és hogyan, milyen felülbélyegzéssel lettek részjegy-okiratok, stb.
badsector1
badsector1 2023. 01. 18. 09:17
Előzmény: #92750  Sehmet
#92754
" csupán az ernyőbankként funkcionáló Takarékbank és az Integrációs Szervezet, mint kvázi bankfelügyelet ELŐZETES SZAKMAI JÓVÁHAGYÁSÁHOZ KÖTÖTTE az azzal kapcsolatos döntéseket."
   
Nagybetűvel kiemeltem, hogy mivel vette el a tagok jogát a döntéstől.
Ha akarod elemezhetjük a mondatot arról, hogy a tagok dönthettek-e Takarékbank és az Integrációs Szervezet, mint kvázi bankfelügyelet előzetes szakmai jóváhagyása nélkül a nyereségről.
signal2
signal2 2023. 01. 18. 09:12
Előzmény: #92750  Sehmet
#92753
Tévedés. Az volt a szabályozás, hogy ha valaki nem az Integrációs Szervezet javaslatának megfelelően szavaz, annak az engedélyét visszavonja az MNB. Ez a magántulajdon egyértelmű korlátozása volt. Ha az Intergációs Szervezet által kailakított szbaályozást nem vette át a takszöv, szintén visszavonta az MNB az engedélyét. Sakk-matt.
El_Kebir
El_Kebir 2023. 01. 18. 09:08
Előzmény: #92748  Sehmet
#92752
frászt, nem gondolhatja senki, hogy olyan felelős és más élőlényekkel törődő gondolkodásod lenne, mint egy juhpásztornak... te egy troll vagy, aki főképpen "flood"-dolja a témákat! 
badsector1
badsector1 2023. 01. 18. 09:07
Előzmény: #92748  Sehmet
#92751
másoljad.
bemásoljam orbán viktor diplomáját? 
Sehmet
Sehmet 2023. 01. 18. 09:03
Előzmény: #92733  signal2
#92750
A Takarékszövetkezeti Integrációs törvény nem vette a tagok jogát a nyereségről való döntésről, csupán az ernyőbankként funkcionáló Takarékbank és az Integrációs Szervezet, mint kvázi bankfelügyelet előzetes szakmai jóváhagyásához kötötte az azzal kapcsolatos döntéseket. Abban az időben több takarékszövetkezetet számoltak fel, amelyek ügyfeleinek kártérítésére szinte kiürítette a minden bank ügyfeleinek kártérítésére szolgáló Országos Betétbiztosítási Alapot. Több szövetkezeti hitelintézetnél folyt büntetőeljárás is (pl. Orgovány, Széchenyi Hitelszövetkezet - amelynek a vezetőjét éppen a napokban ítélték el jogerősen).
Törölt felhasználó 2023. 01. 18. 08:59
#92749
Hogy lehet itt még ezen a fórumon valaki olyan barom, hogy védi ezt a kurmányt? Iszonyúan jó fizetheti, ha a védhetetlent támogatja! Ezért felesleges vele vitába bocsátkozni. Minden nap van valami hír, ami a kurmány hátsó szándékát , rosszindulatát bizonyító eseményt igazol. Hol van a kurmány rendelkezéseiben a közjó minél szélesebb körű szolgálata????????NEMZETRONTÁS, AMI ITT FOLYIK, A JAVÁBÓL!
Sehmet
Sehmet 2023. 01. 18. 08:55
Előzmény: #92729  badsector1
#92748
Bemásoljam a diplomamásolatomat? :) Persze azt gondolsz, amit akarsz, és azt is gondolhatod, hogy egy csajágaröcsögei juhpásztor vagyok. :)
Törölt felhasználó 2023. 01. 18. 08:46
Előzmény: #92742  hellforceone
#92747
Magyaro. megveszi a korszerű haditechnikát,és átadjuk az oroszoknak bevizsgálni .Valaki kitalálta ezt!
RangerHU 2023. 01. 18. 08:28
Előzmény: #92743  badsector1
#92746
És ezt hívják nálunk külügyminiszternek…!?
00000 2023. 01. 18. 07:59
Törölt hozzászólás
#92745
Dehogynincs
Dehogynincs 2023. 01. 18. 07:44
Előzmény: #92733  signal2
#92744
- Mit kap a félkarú plüssmaci?
- ?
- Takarékszövetezet.
badsector1
badsector1 2023. 01. 18. 07:43
#92743
hellforceone 2023. 01. 18. 07:01
#92742
Valamelyik nap ijedten olvastam, hogy hiimars rakéta rendszert készül venni Agyarország. Remélem az amcsiknak van elég esze, hogy szenzitív haditechnikát már nem adnak el Agyarországnak, ugyanis az közvetlen olyan, mintha Kínának vagy a muszkaknak adnák el. Micsoda egy gennyláda szerepet tölt be egyre inkább ez az ország. Tényleg a világ aljára degradál minket a potrohos geci!
geza77
geza77 2023. 01. 18. 06:46
#92741
'"100%. Ennyivel drágult a kenyér egy év alatt. (KSH adat) "
a héten kenyér      0,75kg    449ről    559re             +24,49%
smoothie tavaly         nyár 259    tegnap 499        +92,66%   előe megyünk? nem! hátra!
hellforceone 2023. 01. 18. 06:41
Előzmény: #92714  badsector1
#92740
Én is a HUXIT-ért lennék most már - okait leirtam már párszor -, de attól tartok, hogy nem lesz, pont az orosz zsarolás miatt. Ha ugyanis kilépnénk, akkor megszűnik az oroszoknál és Kínánál a hasznos hülye szerepünk, nem vennék többet hasznunkat. Nekik a legnagyobb hasznot így jelentjük, hiszen közvetlen információforras vagyunk az EU ügyekről, sőt, igazából belülről bomlasztjuk az EU-t, ami végső soron putin egyik nagy célja lehet. Reményteli volt ez az ország 20 évvel ezelőtt, mára sajnos reménytelen, szégyenletes esetté vált. 
hellforceone 2023. 01. 18. 06:17
Előzmény: #92736  LVN
#92738
Próbáld megmagyarázni a fideszeseknek, hogy az országot egy hazaáruló "geci" irányítja. Borzalmas elkeserítő, ami ebben a tetves országban folyik 12 éve. 
janosvitez 2023. 01. 18. 00:17
Előzmény: #92735  Törölt felhasználó
#92737
évek óta kilóg a lóláb... -(((
LVN 2023. 01. 17. 23:40
Előzmény: #92735  Törölt felhasználó
#92736
egy bűnözőt nem nehéz tojást tartva szorongatni…
Törölt felhasználó 2023. 01. 17. 22:58
#92735
Ingarian
Ingarian 2023. 01. 17. 22:46
Előzmény: törölt hozzászólás
#92734
Jó ez a zene, tavaly eredetiben hallgattam.
signal2
signal2 2023. 01. 17. 21:35
Előzmény: #92729  badsector1
#92733
A takarékszövetkezeteket beszántó Integrációs Törvény nyíltan kotlátozta a tulajdonhoz való jogot oly módon, hogy kivette a részjegyesek kezeből a nyereségről való döntés jogát. Az Alkotmánybíróságon 6:5 arányban ment át, tehát még 5 fideszes "alkotmánybírónak" is sok volt.
Az MNYP után az volt a követlező nagy népnzwti lenyúlás, akit bambán végignézett mindenki. Tudjuk, hogy a colt kisemberek tulajdona mára Mészáros Lőrincé lett. Elkepesztően sötét aagyar nép, még tapsikol is ahhoz, hogy egy maffia sorozatosan kifosztja.
00000 2023. 01. 17. 21:33
Törölt hozzászólás
#92732
00000 2023. 01. 17. 21:29
Törölt hozzászólás
#92731
Ingarian
Ingarian 2023. 01. 17. 21:03
Előzmény: #92728  LVN
#92730
Az autópályadíjak is emelkedtek elég rendesen, amióta a NER a koncesszió tulajdonosa 25 évre. A rendszerhasználati díj is. Meg még sok minden más is lehet.
badsector1
badsector1 2023. 01. 17. 19:29
Előzmény: #92727  Sehmet
#92729
Latod ez a különbség köztünk, ugyan te sem vagy jogász, de te azt hiszed, hogy jobban értesz hozzá. :))
Ha nem érted , hogy milyen módon van korlátozva a tulajdonhoz való jogod az ereszcsatornamászó alkotmányban, akkor közösen elemezhetjük az alkotmány szövegét.
LVN 2023. 01. 17. 19:27
#92728
"Milyen kleptokráciában fogyasztónak lenni?Ilyen. A nyomtatott pénzből, ingyenhitelből román magántulajból "hazai" rezsimcéggé vált Digi decemberi kiküldött számlája még 3600 volt, januárra 6200 lett. 72% áremelés. Drága mulatság a verseny eltörlése és a "hazai" tulajdon, így gyártják az inflációt. Versenyhivatal? A mesében, demokráciákban és szabad piacgazdaságokban. Világos-e mibe, mennyibe kerül a jogállam hiánya, a forrásokat felemésztő, inflációt gerjesztő oligarcharendszer, vagy még mindig nem érted?" /Vakmajom/
Kedves birkanyáj, lehet bégetni a kizsákmányoló földesuraitoknak :)))
Sehmet
Sehmet 2023. 01. 17. 19:18
Előzmény: #92724  badsector1
#92727
Nem az a gond, hogy nem érted, mivel nem vagy jogász, hanem az, hogy ennek ellenére elkezded értelmezni, belekeversz mindent - politikai aspektusok alapján. 
Szép estét! 
Törölt felhasználó 2023. 01. 17. 19:02
Előzmény: #92722  badsector1
#92726
Ezt hívják szalámi taktikának.
euler 2023. 01. 17. 18:59
Előzmény: #92722  badsector1
#92725
Orbán mindaddig nem bukik ameddig ezek a sértett csoportok nem lépnek fel egységesen. Nem csak a saját sérelmeik ellen, hanem egységesen a rendszer ellen.
Létszámnak ehhez vajmi kevés köze van, egyik csoport se tud egyedül százezres tömegtüntetést összehozni, tartós utcai jelenléttel.
badsector1
badsector1 2023. 01. 17. 18:57
Előzmény: #92720  Sehmet
#92724
"(4) Az Alkotmánybíróság a (2) bekezdés b) — d) pontjában foglalt hatáskörében a központ iköltségvetésről, a költségvetés végrehajtásáról, a központi adónemekről, az illetékekről ésjárulékokról, a vámokról, valamint a helyi adók központi feltételeiről szóló törvénye kAlaptörvénnyel való összhangját kizárólag az élethez és az emberi méltósághoz való joggal, aszemélyes adatok védelméhez való joggal, a gondolat, a lelkiismeret és a vallás szabadságáho zvaló joggal vagy a magyar állampolgársághoz kapcsolódó jogokkal összefüggésbe nvizsgálhatja felül és ezek sérelme miatt semmisítheti meg. Az Alkotmánybíróság az etárgykörbe tartozó törvényeket is korlátozás nélkül jogosult megsemmisíteni, ha a jogszabál ymegalkotására és kihirdetésére vonatkozó, az Alaptörvényben foglalt eljárási követelménye knem teljesültek."
   
ha orbán hozna egy olyan rendelkezést, hogy az ingatlanod értékének 99%-át kellene ingatlanadóban befizetned, akkor az alkotmánybírók a fenti bekezdés alapján alkotmányosnak tekintenék.
Törölt felhasználó 2023. 01. 17. 18:55
Előzmény: #92721  euler
#92723
Ez a társadalom sajnos ostoba, nem ismeri a szolidaritást, végtelenül szervilis, és közben a világ urának szeretné magát gondolni. Tagjai egyszerre szeretnek lefelé rúgni és felfelé nyalni. Szeretik elárulni szövetségeseiket. Jól mondta Teleki: "Hullarablók leszünk! a legpocsékabb nemzet”.
badsector1
badsector1 2023. 01. 17. 18:52
Előzmény: #92721  euler
#92722
"Most éppen a 45 év feletti legalább 25 éve szolgáló katonákat találták meg."
   
darabra max 1-2 ezer embert érinthet, nem az öreg bakák fogják orbánt megbuktatni, tanárból sokkal több van.
euler 2023. 01. 17. 18:49
#92721
Orbánék mintha szándékosan vadásznának újabb és újabb csoportokra, akikbe még belerúghatnak.
Most éppen a 45 év feletti legalább 25 éve szolgáló katonákat találták meg.
Hol van ennek a szerencsétlen társadalomnak a tűrőképessége, ha még van egyáltalán?
Sehmet
Sehmet 2023. 01. 17. 18:49
Előzmény: #92709  badsector1
#92720

Magyarország Alaptörvénye XIII. cikk (1) bekezdés 2. mondata szerint
„(1) Mindenkinek joga van a tulajdonhoz és az örökléshez. A tulajdon társadalmi felelősséggel jár.”
Az Alaptörvény rendelkezik a tulajdon szociális kötöttségeiről, amikor is rögzíti, hogy „a tulajdon társadalmi felelősséggel jár”.
Az Európai Unió Alapjogi Chartájának 17. cikke kimondja a tulajdonhoz való jogot.
 (1) Mindenkinek joga van ahhoz, hogy jogszerűen szerzett tulajdonát birtokolja, használja, azzal rendelkezzen, és azt örökül hagyja. Tulajdonától senkit sem lehet megfosztani, kivéve, ha ez közérdekből, a törvényben meghatározott esetekben és feltételekkel, valamint az ezáltal elszenvedett veszteségekért kellő időben fizetett méltányos összegű kártalanítás mellett történik. A tulajdon használatát, az általános érdek által szükségessé tett mértékben, törvénnyel lehet szabályozni.
(2) A szellemi tulajdon védelmet élvez.
EJEE kiegészítő jegyzőkönyvének 1. cikkén alapulnak a fentiek:
„Minden természetes vagy jogi személynek joga van javai tiszteletben tartásához. Senkit sem lehet tulajdonától megfosztani, kivéve, ha ez közérdekből és a törvényben meghatározott feltételek, valamint a nemzetközi jog általános elvei szerint történik.
Az előző bekezdésben foglaltak nem korlátozzák az államok jogát olyan törvények alkalmazásában, melyeket szükségesnek ítélnek ahhoz, hogy a javaknak a közérdekében történő használatát szabályozhassák, illetőleg az adók, más közterhek vagy bírságok megfizetését biztosítsák.” A Hauer-ügyben (C-44/79. sz.) még csak közvetetten, a Wachauf-ügyben (C-260/89) viszont már expressis verbis is kimondta az Európai Bíróság, hogy az alapjogok nem abszolútak, hanem szociális funkciójuk viszonylatában kell őket vizsgálni. Ebből következően ezeknek a jogoknak a gyakorlása korlátozható valamely piac közös szervezetével összefüggésben, ha a korlátozás ténylegesen megfelel a – Közösség által megkövetelt – közérdekű céloknak, valamint nem képez – az elérni kívánt célra tekintettel – aránytalan és elviselhetetlen beavatkozást, sértve ezáltal ezeknek a jogoknak a lényeges tartalmát.
badsector1
badsector1 2023. 01. 17. 18:47
Előzmény: #92718  Törölt felhasználó
#92719
az állítólagos egyetemi óraadó, kínjában már maunika sóba illő dumákat próbál itt eladni, pedig a sotime karakter jobban állt neki
Törölt felhasználó 2023. 01. 17. 18:40
Előzmény: #92717  badsector1
#92718
"a járulék egy részét a választott magánnyugdíjpénztárhoz, más részét az állami nyugdíjbiztosításhoz utalja a munkaadó"
  
Egyébként sem attól függ a tulajdonjog milyensége, hogy ki adja azt. Pl. az állam ad földet nekem, akkor az az én magántulajdonom is lehet. Sőt, amikor bármilyen pü-i támogatást ad nekem, és én abból veszek valamit, az rendszerint az én magántulajdonom lesz.
 
De ezt nehéz elmagyarázni egy orbánnyaloncnak, feleslegesen koptatod a billentyűzetet.
badsector1
badsector1 2023. 01. 17. 18:32
Előzmény: #92715  Sehmet
#92717
"Egyébként sem a magánszemély utalta át a nyugdíjjárulékot a magánnyugdíjpénztáraknak, hanem az állam"
   
teljesen mindegy, hogy ki utalta az mnyp-be, törvénybe volt leírva, hogy az mnyp számla magántulajdon, ami ebből kifolyólag örökölhető.
ha tovább akarod rázni a pofonfát, akkor megkeresem neked a törvény szövegét :))
badsector1
badsector1 2023. 01. 17. 18:28
Előzmény: #92715  Sehmet
#92716
"Aki kilépett, önként lépett ki."   
   
lehet, hogy úgy gondolod, hogy nálam is jobban tudod, hogy önként léptem ki, de szeretném a tévedésedet korrigálni,  én nem önként léptem ki, engem kiléptettek, és csak eltolcsi zsarolása miatt nem maradtam az mnyp-ben.
Sehmet
Sehmet 2023. 01. 17. 18:19
Előzmény: #92709  badsector1
#92715
Nem volt korlátozás! Aki kilépett, önként lépett ki. Egyébként sem a magánszemély utalta át a nyugdíjjárulékot a magánnyugdíjpénztáraknak, hanem az állam, ugyanis oda fizették be a munkáltatók a munkavállalóktól levont 10 %-os nyugdíjjárulékot, amit átutaltak a magánnyugdíjpénztárakba.
badsector1
badsector1 2023. 01. 17. 18:16
Előzmény: #92713  user01
#92714
Az egyetemek az Erasmusból való kipaterolása a felsőoktatási huxit.
A fideszokost ezzel is szoktatják az igazi huxithoz.
user01
user01 2023. 01. 17. 17:53
#92713
https://www.portfolio.hu/unios-forrasok/20230117/kettos-csapdaba-setalt-az-erasmus-vitaban-a-kormany-590978
 
Szép lassan csak leesik a sajtónak, hogy az Erasmus nem csak pénzből áll, hanem egy kiterjedt szervezetről van szó, és ennek a szervezetnek a szolgáltatása került veszélybe. Azaz hiába gondolnák Kádár János váladékai "átvállalni" az ösztöndíjak kifizetését, akkor is leáll minden Erasmus projekt, lévén az Erasmus szervezethez se férnek hozzá. Ez meg az ilyen egyetemek gittegyletté degradálását jelenti. Kutya se fog ilyen egyetemen kutatni, a tehetséges diákok is elkerülik, természetesen ezek az egyetemek fogadni se tudnak ilyen kutatókat, diákokat. 
sztanil 2023. 01. 17. 17:52
#92712

Ebből a cikkből kiderül, hogyan veszi Orbán és sleppje (Navracsics, Gulyás) minden megszólalásával hülyére a népet.
https://www.portfolio.hu/unios-forrasok/20230117/kettos-csapdaba-setalt-az-erasmus-vitaban-a-kormany-590978
00000 2023. 01. 17. 16:38
Törölt hozzászólás
#92711
00000 2023. 01. 17. 16:34
Törölt hozzászólás
#92710
badsector1
badsector1 2023. 01. 17. 14:49
Előzmény: #92699  Sehmet
#92709
A mostani kotmanyban is korlátozva van a tulajdonhoz való jogod:
"(4) Az Alkotmánybíróság a (2) bekezdés b) — d) pontjában foglalt hatáskörében a központ iköltségvetésről, a költségvetés végrehajtásáról, a központi adónemekről, az illetékekről ésjárulékokról, a vámokról, valamint a helyi adók központi feltételeiről szóló törvénye kAlaptörvénnyel való összhangját kizárólag az élethez és az emberi méltósághoz való joggal, aszemélyes adatok védelméhez való joggal, a gondolat, a lelkiismeret és a vallás szabadságáho zvaló joggal vagy a magyar állampolgársághoz kapcsolódó jogokkal összefüggésbe nvizsgálhatja felül és ezek sérelme miatt semmisítheti meg. Az Alkotmánybíróság az etárgykörbe tartozó törvényeket is korlátozás nélkül jogosult megsemmisíteni, ha a jogszabál ymegalkotására és kihirdetésére vonatkozó, az Alaptörvényben foglalt eljárási követelménye knem teljesültek."
ehe
ehe 2023. 01. 17. 14:43
Előzmény: #92707  badsector1
#92708
A fideszes adóemelés, megszorítás, gázáremelés jó adóemelés, megszorítás, gázáremelés, a nemfideszes rossz.
Nincs nagyon szerintem már vitatéma vele :D
badsector1
badsector1 2023. 01. 17. 14:36
Előzmény: #92699  Sehmet
#92707
Látom elkezdted védeni a védhetelent, ez még nem a módosított alkotmány szövege:
"Az új javaslat alapján az Alkotmánybíróság abban az esetben vizsgálhatja az adótörvényeket, ha az az alapjogok közül sérti az élethez, az emberi méltósághoz, a személyes adatok védelméhez való jogot, illetve a gondolati, lelkiismereti és vallásszabadságot. Kimaradt tehát az alapjogok közül a tulajdonhoz való jog, tehát az Alkotmánybíróság a javaslat elfogadása esetén nem vizsgálhatná a magánnyugdíj-pénztári járulékok elvonásáról szóló törvény alkotmányosságát."
euler 2023. 01. 17. 13:40
Előzmény: #92705  Törölt felhasználó
#92706
Nem mellesleg önértékelési komplexusait is itt kezelgeti a vörös gróf. 
(Jelenleg már csak vörös.)
Törölt felhasználó 2023. 01. 17. 13:21
Előzmény: #92703  ramones65
#92705
Nem bölcsen hallgatja el, hanem társadalmi munkában. Ez a feladata, tényeket relativizálni, ferditeni, trollkodni. 
Dehogynincs
Dehogynincs 2023. 01. 17. 13:13
Előzmény: #92699  Sehmet
#92704
Ezek a maradás mozzanatai, nem a visszalépésé.
A hárommillió pénztártagból csak a pályakezdőknek (kb. egymillió) volt közelező a magánnyugdíjpénztár és nekik sem mindig. Kétharmados (66%-os!) hiba az érvelésedben.
Kétmillióan önként léptek be a pénztárba. Matolcsy György is, meg én is.
Jogászként lett volna-e törvényjavaslatod arra, hogyan tarthatta volna meg a pénztártag a magántulajdonát és hogyan lehetett volna attól kezdve visszacsatornázni a járulékfizetéseket a tőkefedezeti rendszer helyett a felosztó-kirovóba?
A Ratkó-korosztály már nyugdíjba ment. Szerinted most könnyebb vagy nehezebb lenne az állami nyugdíjrendszernek, ha a volt pénztártagoknak negyedrésszel kevesebb nyugdíjat kellene fizetni?
A nyugdíjpénztárak kifosztása óta nőtt vagy csökkent az államadósság?
ramones65 2023. 01. 17. 13:12
Előzmény: #92699  Sehmet
#92703
lehet csűrni-csavarni, röviden a lényeg: a rövidtávú haszon miatt feláldozták a hosszútávú előnyöket, magyarul huss 3eMrd, a számlákról meg ugyanúgy hiányzik a pénz...
aki maradt annak meg növekszik a hozama és eldöntheti akármikor, hogy visszalép-e, ha igen, felveszi a reálhozam különbözetet és teljes nyugdíjat kap, és persze örökölhető a szolgáltatás igénybevétele előtt
azt persze bölcsen elhallgatod, hogy színtiszta zsarolás volt (AB megállapította)
ehe
ehe 2023. 01. 17. 13:05
Előzmény: #92701  Törölt felhasználó
#92702
Deák Dani még csak 30 éves, igaz Ő legalább jó (igaz, köz)pénzért tolja a propagandát.
Szintén államtudós :D
Hiába, bővelkedik tehetségekben ez az ország, ezért is nem kellett mimagyaroknak a gázárakhoz se nyúlni.
Oh, wait! :D
Törölt felhasználó 2023. 01. 17. 13:03
Előzmény: #92696  ehe
#92701
Régi foximaxis lehet, csak letagadja az MSZMP tagságot.
Nem véletlenül védi társadalmi munkában az új bolsikat, a fideszt.

Topik gazda

________
________
3 4 4

aktív fórumozók


friss hírek További hírek