Topiknyitó: ________ 2012. 10. 18. 19:39

ORBÁN TAKARODJ !!!  

Ez a topik azoknak a jóérzésű, jóravaló, szorgalmas magyar embereknek jött létre, akik megunták az elmúlt két év:

- gazdasági barkácsolását

- a kormány / FIDESZ folyamatos hazugságait

- a magyarok, európaiak, EU, IMF, befektetők folyamatos lekezelő HÜLYÉNEK nézését

- gazdasági visszaesést

- korlátozott szólásszabadságát

- magyaroknak fél-ázsiainak minősítését

- az ellenség nélküli szabadságharcát

- Orbán Viktor magyarok nevében történő nyilatkozatait

- stb......



magyarul ma már nyíltan ki meri mondani, hogy



ORBÁN TAKARODJ!!!!!
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
sanka 2021. 06. 14. 16:20
Előzmény: #42399  Karvalytokes
#42400
Az a lopás ahogy bánnak a  közpénzekkel, orbán a haverjait juttatja helyzetbe többszörösen túlárazott állami megrendelésekkel.
Karvalytokes
Karvalytokes 2021. 06. 14. 16:03
Előzmény: #42395  badsector1
#42399
Én forditva látom.Ha a német vesz ki 20 x pénzt a befektetéséből egy év alatt az teljesen rendben van .Ha a Mészáros az lopás.Mellesleg a 20x pénzhez tényleg pofa kell.:)
Törölt felhasználó 2021. 06. 14. 15:06
#42398
user01
user01 2021. 06. 14. 15:04
Előzmény: #42394  gazmber
#42397

Persze, hogy ez megy.
Erről szólt az elmúlt 11 év.
user01
user01 2021. 06. 14. 15:03
Előzmény: #42395  badsector1
#42396

De ki az, aki örül egy tolvaj lopásának? 
Ja, persze, tudom ki....
badsector1
badsector1 2021. 06. 14. 15:01
Előzmény: #42393  Karvalytokes
#42395
lehet, hogy értem az agyműködésed, ha a fideszes lop az jó :))
gazmber 2021. 06. 14. 15:00
Előzmény: #42368  badsector1
#42394

https://24.hu/fn/gazdasag/2021/06/14/gyorsforgalmi-uthalozat-kiszervezes-koncesszio/#
az eddig összelopott(?) pénzből a fülkés olligarcha g@@ik ˇmegveszikˇ a 'koncessziót' az államtól.. az o1g-államába befolyt pénzt így újra el lehet lopni(?)... aztán az üzemeltetéssel a következő 35 évben tovább fejhetik az államot/adófizetőket a lopott(?) vagyonon már 2x-sen megtollasodott g@@cik...(?) szvsz
Karvalytokes
Karvalytokes 2021. 06. 14. 14:54
Előzmény: #42387  badsector1
#42393
Nem.Egyáltalán mi az hogy fideszes pártkatona?Fodor is az volt anno...
user01
user01 2021. 06. 14. 14:40
Előzmény: #42391  RangerHU
#42392
A fideszmaffia önerőből minősül kommunista bűnszervezetnek.
RangerHU 2021. 06. 14. 14:34
#42391
“ Orbán: A kínaiak sosem mondják meg, hogyan kellene viselkednünk”
Egyem a kis csöpp szívet….
Ház azért pajtás mert egy ivásuak vagytok.
De azt is mondhatnám: holló a hollónak nem vájja ki a szemét.
RangerHU 2021. 06. 14. 14:18
Előzmény: #42377  Törölt felhasználó
#42390
“ Én értem, de ez nagyon hosszú lenne elmagyarázni és írás formában nem is lehetne.”
Igen hosszú 
el lehetne de meg se a le ütésekből élünk.
😉
RangerHU 2021. 06. 14. 14:16
Előzmény: #42375  euler
#42389
“ gázüzemre való átépítés is meggondolandó.”
Voltak ilyen tervek, de németek maguktól ebben üzletet nem láttak. Egyébként jelenleg is van kettő gázturbina ME ben az ellátás biztonsághoz.
“ talán egy hete teljesen leállt és túléltük. Ugyanígy fél Paks kiesését is.)”Ez inkább amellett érv miért kell valami tartós megoldás. Túléltük import árammal. Azért be kell látnod, h ellátás biztonság szempontjából a technikai zavar miatti kiesés( amire megetetni is kell) és a tartós kapacitás hiány között van különbség.
“ Vagy: az un. "piszkos áram" importja Ukrajna felől leállt, az ukránok az oroszoktól VESZNEK villanyt és tőlünk is. Ennek oka röviden az ukrán piac liberalizációja.” + a Donyeckben ragadt ukrán erőművek….Kérdés mennyire tartós ez sz alapot. Mondjuk ha mi is importra szorulunk akkor ez se vigasz.
“ Az RWE valószínűleg jobban kezelte volna a helyzetet mint a ner, a műszaki beavatkozásait jelentősen kisebbítetted. “Nem állt szándékomban kisebbíteni. Csak tényként közöltem, ha az utolsó átfogó felújítás a privatizáció előtt volt.RWEnek megérte volna akkor nem adja el. Nem érte meg. Nem akarta kezelni ezt a szitut, illetve DE szabadulni akart tőle.Egyébként már az eredeti privatizáció(módja) is vett fel kérdéseket….
“ ner nagy mohóságában elfelejt hosszú távra tervezni, ”
Én inkább azt látom, h ezt a mohóságot nagyon is hosszútávra tervez.
euler 2021. 06. 14. 14:16
Előzmény: #42386  peter_s
#42388
Ne erőltesd akkor!
Régen leírtam már, hogy mindenki hülye, csak Te vagy a helikopter.
badsector1
badsector1 2021. 06. 14. 14:15
Előzmény: #42385  Karvalytokes
#42387
szóval szerinted azok aki, 1000 milliárdos nagyságrendbe helyeznek el közvagyont, fideszes pártkatonák  által vezetett alapítványokba, azok nem bűnözők?
peter_s 2021. 06. 14. 14:11
Előzmény: #42379  euler
#42386
A videót már láttam korábban, szerintem azt sem sikerült értelmezni mert abban is elmondják, hogy az akceleracionizmusnak is vannak szintjei, te kiragadtad a szélsőségest és az arcomba toltad. Tetszik, nem tetszik a társadalmi átalakulásokat krízisek, kataklizmák, válságok előzik meg, amelyeknek van egy gyorsuló fázisa, nem lehet elkerülni. Amikor pl. te örülsz, hogy a fidesz olyan intézkedéseket hoz, amely fáj a többségnek és az egyes társadalmi csoportokat tettekre sarkall - vannak itt egy páran ilyenek - akkor weclome, meg is jöttünk, akceleracionista stratégiát követsz, és akkor is ha annak örülsz, hogy az ellenzék egy jó kis tüntetéssel feltüzelte a proli dühöt. Végül megjegyezném, hogy itt a fideszeseken számon kéritek sokan, hogy nem vitatkoznak, nem érvelnek csak tolják a propagandát, most én itt az ellenkezőjét próbálom tenni és akkor az a válasz, hogy áh hagyjuk, nincs időm, energiám erre, aztán a végén mindig oda jutunk, hogy a fidesz szekerét tolom - hiába írom, hogy soha nem szavaztam rájuk és nem szeretem őket. Puzsérral egyetértek ismét: a politikai szennygödréből táplálkozó kommentmező színvonala konvergál a politikai osztály színvonalához, ez zajlik itt is sajnos.
Karvalytokes
Karvalytokes 2021. 06. 14. 14:08
Előzmény: #42384  Törölt felhasználó
#42385
Szerintem a bünözöket és a tolvajokat az ÁPV zrt volt vezetői és az RWE igazgatótanácsába kell keresni.
Törölt felhasználó 2021. 06. 14. 14:06
Előzmény: #42382  Karvalytokes
#42384
A bűnözőket és tolvajokat  ne keverd már össze a befektetőkkel, mert az nem ugyanaz.
Törölt felhasználó 2021. 06. 14. 14:04
Előzmény: #42378  peter_s
#42383

Amikor 2010 előttiekre mutogatunk akkor ebben a morálban is vastagon benne van a fidesz keze.
Magyarország Európa sereghajtója lett, (a Bulgária van csak mögöttünk) ebben is vastagon benne van a fidesz keze.
Legtöbbet ők kormányoztak, ráadásul jelentős részét 2/3-al, és ellenzékben is hatalmas erővel tették tönkre az akkori kormányok munkáját.
Mondjuk egyszerűen nem tudom, hogy mi a franc kellene ennek a népnek, hogy végre felébredjen.
Karvalytokes
Karvalytokes 2021. 06. 14. 14:04
Előzmény: #42370  Törölt felhasználó
#42382
"Egyetlen befektetőtől sem szabad sajnálni a profitot, puszira nem játszunk befektetősdit."ez jó ...Legközelebbi mészároslörincezésnél az orrod alá dörgölöm.:))
Egyébként én is keresek ilyen cégeket  a tözsdén hogy egy év alatt kiveszem a tőke 20x át de sajnos ilyet én nem találok."Másik, hogy a RWE. piaci verseny viszonyok között működött, így amennyiben túlságosan magas árat kér a fogyasztóktól, akkor belép a konkurencia is és leveri az árakat."Nem lehetséges hogy kevered a hotdogárus szektort az energetikával?
peter_s 2021. 06. 14. 13:59
Előzmény: #42376  Törölt felhasználó
#42381
Ezzel vigyázz mert itt kezdődik az akceleracionista stratégia lényege, hogy a helyzet eldurvul és egyre rosszabb lesz, ami egy ponton túl a társadalom kijózanodásához fog vezetni. Nehogy euler neked is beszóljon, hogy csak rombolni és pusztítani akarsz, bár neked sztem nem fog mert nem vagy kritikus az ellenzékkel kapcsolatban, ami itt jó pontnak számít :)
badsector1
badsector1 2021. 06. 14. 13:54
Előzmény: #42371  peter_s
#42380
fidesz bukta nélkül nincs ner felszámolás.
euler 2021. 06. 14. 13:54
Előzmény: #42371  peter_s
#42379
Köszönöm a megtiszteltetést, de nem élek az előjoggal.
Időm se volt végigolvasni, pláne értelmezni.
(Annak azért örülök, hogy, talán a videó hatására, egy kicsit visszalépni látszol a nihilista anarchizmus pusztító irányából - akceleracionizmus? - ami eddig sem érdekelt és ezután se fog, csak próbáltam érzékeltetni a kilátástalanságát és veszélyességét.)
peter_s 2021. 06. 14. 13:53
Előzmény: #42372  Törölt felhasználó
#42378
Ez is egy válasz de nekem ez amolyan "adjunk biankó csekket a 2010 előtti bukott politikusoknak" megoldásnak tűnik, merthogy azok fognak visszajönni, látjuk az előválasztási háttéralkukból. Nem látok garanciákat sajnos arra vonatkozóan, hogy ezekkel az arcokkal tovább lehetne lépni és építkezni. Én csak akkor láttam volna erre esélyt, ha úgy bonyolítják le az előválasztást, amire valójában kitalálták: van legalább 4-5 jelölt és az lesz a fidesz kihívója, aki a legtöbb szavazatot kapja de nem ez történik, mert ugye senki sem gondolja komolyan, hogy egy DK-LMP-MSZP-Jobbik-Párbeszéd támogatással induló levitézlett figurákat, pl. Hillert legyőzheti egy civil Új Világ Néppártos jelölt. Hadházy is hiába nyer Zuglóban, Tóth Csaba ott lesz Karácsony mellett, megkínálják valami miniszteri vagy tanácsadói poszttal. Ezek fognak üdítő változást hozni valóban? Az a bajom, hogy Orbán is így került hatalomra, csak Gyurcsányt takarítsuk el, és majd építkezünk. Ezzel a színjátékkal az a NER "B" csapat váltja az "A" csapatot, az építkezés és továbblépés elmarad, elitet sem cserélünk vele. Nem tudok ebben hinni sajnos mert 30 éve a legkisebb rosszra szavazunk de egyre rosszabb lesz a helyzet.
Törölt felhasználó 2021. 06. 14. 13:52
Előzmény: #42374  RangerHU
#42377
Én értem, de ez nagyon hosszú lenne elmagyarázni és írás formában nem is lehetne.
Törölt felhasználó 2021. 06. 14. 13:49
Előzmény: #42372  Törölt felhasználó
#42376

Én egyébként azt látom, hogy a fidesz maradni fog már a mi életünkben, nem lehet ezeket már leváltani.
A nyugdíjasok tovább fognak szegényedni és az értelmiségi fiatalok továbbra is külföldre mennek és terveznek.
Hamar világossá fog itt válni, hogy az alacsony születésszám és az értelmiségi elvándorlás miatt a társadalom egyetlen rétegének sem lesz könnyű a helyzete a következő évtizedekben.
Már többször, évekkel ezelőtt is írtam, hogy az elinduló infláció majd rendet tesz még a legostobább fejekben is, itt konkrétan a fidesz hívekre gondoltam..
Erre az útra fordultunk rá és szerintem hamarosan már a célegyenesben leszünk.. Ebben az egyenesben már sokan leváltanák a fideszt, de itt fognak rádöbbenni, hogy ezzel már régen elkéstek. Az a hajó elment.
euler 2021. 06. 14. 13:41
Előzmény: #42365  RangerHU
#42375
Nem érdemes ilyen érvekkel operálni, mert egyrészt nem sok közük van a ner ME piszkos bulijához, másrészt nem is mindig helytállóak.

(Csak zárójelben: Az RWE valószínűleg jobban kezelte volna a helyzetet mint a ner, a műszaki beavatkozásait jelentősen kisebbítetted. A könyvekből nem olvasható ki minden. Volt ott pl. egy napelempark is, amit Mésziék eladtak, támogatásokat bezsebeltek, co2 kvóta elszállására nem számítottak stb.
Vagy: az un. "piszkos áram" importja Ukrajna felől leállt, az ukránok az oroszoktól VESZNEK villanyt és tőlünk is. Ennek oka röviden az ukrán piac liberalizációja.
Vagy: a Mátrai Erőmű már inkább menetrendtartó mint zsinórerőmű, talán egy hete teljesen leállt és túléltük. Ugyanígy fél Paks kiesését is.)
.
Az az alapvető baj, hogy a ner nagy mohóságában elfelejt hosszú távra tervezni, elkészíteni egy korrekt energiastratégiát a szakmai szabályoknak és az uniós elveknek megfelelően. Ez fog sokba kerülni nem a ME felújítása. Ami egyébként olyan tragikus műszaki állapotban van, hogy a gázüzemre való átépítés is meggondolandó.
RangerHU 2021. 06. 14. 13:38
Előzmény: #42370  Törölt felhasználó
#42374
Goldi!
Nem érted! 
A Horn kormány anno 20 évre előre garantált hozammal adta el. 
Volt németeknek benne piaci kockázat ezért ki kaptak belőle amit lehet már az első két évben( akkori árfolyamon 180-200 milliárdot).
Anno ez is volt parlamenti téma. Akkor!!! Mert láttak többen, h garanciák nélkül nem lesz felújítás. A szerződésben pedig ilyen kikötés nem volt.(ha lett volna nem veszik ugye meg).
Utána ami keletkezett már csak hab volt a tortán. Nemet tulaj a könyvek szerint nem is tartalékokat felújításra. Nem volt cél. Jó kapitalista módon.2025 re áll le az utolsó blokk. 
Az erőmű visszaszerzése politikai döntés volt. Híven a Kormány nemzeti kézbe mindent
A Lőrincz közbeiktatása kellett, h ne közvetlenül vásárolja vissza a magyar állam. S persze jó NER módjára kerestek rajta. 
Az OPUS majd a részvényekbe száll bele. Illetve az állami részvény pakettet ki lehet adni az új közalapítványok valamelyikének…. S ellenőrzés megmarad.
Arról nem is beszélve, h Lőrincz megvette az energia szolgáltatókat ergo közvetítői oldalon is benne az áram bizniszben mivel átveszi az áramot az erőműtől( piaci értelemben).
+ NER cég felújítja.
Amiről te beszélsz, mivel lehet kiváltani egy alaperőművet. ….
Jó a kérdés.
Napelemmel nem lehet.
Gázturbinás erőmű ritkán alaerőmű. De a gáz import.
Szerintem az volt a mese, h majd Paks 2 megoldja. Csak az nincs látótávolságra se. Kell valami más megoldás.
RangerHU 2021. 06. 14. 13:38
Előzmény: #42370  Törölt felhasználó
#42373
Goldi!
Nem érted! 
A Horn kormány anno 20 évre előre garantált hozammal adta el. 
Volt németeknek benne piaci kockázat ezért ki kaptak belőle amit lehet már az első két évben( akkori árfolyamon 180-200 milliárdot).
Anno ez is volt parlamenti téma. Akkor!!! Mert láttak többen, h garanciák nélkül nem lesz felújítás. A szerződésben pedig ilyen kikötés nem volt.(ha lett volna nem veszik ugye meg).
Utána ami keletkezett már csak hab volt a tortán. Nemet tulaj a könyvek szerint nem is tartalékokat felújításra. Nem volt cél. Jó kapitalista módon.2025 re áll le az utolsó blokk. 
Az erőmű visszaszerzése politikai döntés volt. Híven a Kormány nemzeti kézbe mindent
A Lőrincz közbeiktatása kellett, h ne közvetlenül vásárolja vissza a magyar állam. S persze jó NER módjára kerestek rajta. 
Az OPUS majd a részvényekbe száll bele. Illetve az állami részvény pakettet ki lehet adni az új közalapítványok valamelyikének…. S ellenőrzés megmarad.
Arról nem is beszélve, h Lőrincz megvette az energia szolgáltatókat ergo közvetítői oldalon is benne az áram bizniszben mivel átveszi az áramot az erőműtől( piaci értelemben).
+ NER cég felújítja.
Amiről te beszélsz, mivel lehet kiváltani egy alaperőművet. ….
Jó a kérdés.
Napelemmel nem lehet.
Gázturbinás erőmű ritkán alaerőmű. De a gáz import.
Szerintem az volt a mese, h majd Paks 2 megoldja. Csak az nincs látótávolságra se. Kell valami más megoldás.
Törölt felhasználó 2021. 06. 14. 13:37
Előzmény: #42371  peter_s
#42372

Az első lépés az, hogy le kell váltani ezt a kormányt, minél előbb annál kevesebb fájdalommal fog ez járni.
Nincs több pont, amikor az első lépés teljesült akkor lehet továbblépni és tovább építkezni.
peter_s 2021. 06. 14. 13:24
#42371
Elsősorban eulertől kérdezném, de bárkinek a véleményét szívesen fogadom:
.
1, Hogyan lehet megváltoztatni a jelenlegi politikai rendszert Magyarországon? Egyszerűbben: hogyan lehet felszámolni a NER-t, amelynek része a kormány és az ellenzék is?
.
2, Hogyan lehet elérni és milyen eszközök szükségesek ahhoz, hogy a politikai osztály rövid időn belül lecserélődjön egy olyan politikai vezetésre, amely harcol a korrupció ellen, felelősen gazdálkodik és megteremti a nyugat-európai demokrácia alapjait Magyarországon?
.
3, Hány százalék szerintetek az esélye, hogy a jelenlegi kormány valódi elszámoltatása (vagyonelkobzás, börtönbüntetés) megtörténik ha az ellenzék nyer akár egyszerű többséggel, akár 2/3-al?
.
4, Ha nem nyerne az ellenzék, azaz maradna a Fidesz-kormány, mit tegyen az ellenzék azon kívűl, hogy újabb 4 évig parádézzon a parlamentben és felvegye a milliós tiszteletdíjakat.
.
5, Sok ellenzéki kommentelőtől olvasom fórumokon, hogy Orbán Viktor Ceausescu sorsára fog jutni. Hogyan? Ez békés úton, a demokrácia szabályait betartva kivitelezhető? Ha igen, hogyan?
.
6, Az akceleracionizmus okán kérdezem, hogy Abraham Lincolnnak igaza volt-e abban az amerikai polgárháború után, hogy a polgárháborúval megmutatta Amerika, hogy a demokrácia nem káosz, hogy láthatatlan hatalmas erő az emberek egysége, megmutatta, hogy ha egy nép egységes, nagy áldozatokra képes és eredmény, hogy megőrizték a demokrácia egységét a polgárháborúval? (A Lincoln című film végén, amikor az utolsó csata után leül tárgyalni a déliek delegációjával, ott hangzanak el ezek a gondolatok). Tehát egy társadalmi krízissel igazolták a demokrácia létjogosultságát mert ez kellett a rendszerszintű változáshoz (akceleracionizmus). Mielőtt kiforgatná bárki - bár úgyis megteszik -, nem, nem akarok polgárháborút és emberáldozatokat, csupán arra akarok rámutatni, hogy Lincoln sem tudta elérni a változást békés eszközökkel, erről szól a film tulajdonképpen.
Törölt felhasználó 2021. 06. 14. 12:59
Előzmény: #42363  RangerHU
#42370

Az egész ott hibázik, hogy megéri beruházni több 100-milliátrdot egy ilyen elavult erőműbe, vagy ezt jóval olcsóbb más megoldásokkal is ki lehet váltani.
Másik, hogy a RWE. piaci verseny viszonyok között működött, így amennyiben túlságosan magas árat kér a fogyasztóktól, akkor belép a konkurencia is és leveri az árakat.
A profit nagyságát illetően a mindenkori kormánynak van ráhatása arra, hogy ha ezt sokallja, akkor szabályzással+adó beavatkozik és szabályozza a piacot.
Egyetlen befektetőtől sem szabad sajnálni a profitot, puszira nem játszunk befektetősdit.
Az állami cégek működése még az energia szektorokban is, jóval költségesebben (többe kerül) működik mint a piaci alapon működő társaik.
Az már más kérdés, hogy úgysem látod ennek a drága működésnek a költségeit mert ezt éppen az Európa-bajnok áfa-ból és a magas adókból tologatják bele. Azaz a drágán működő és hatalmas profitot kivevő RWE, valószínűleg még ezzel együtt is jóval kevesebbe került a magyar adófizetőknek mint az állami tulajdonú Erőmű.
exley 2021. 06. 14. 12:57
Előzmény: #42368  badsector1
#42369
Ügyesek a "fenegyerekek". Épül a "vadnyugat". Bátrak és szerencsések ezidáig:)
badsector1
badsector1 2021. 06. 14. 12:52
#42368
"35 évre magánkézbe adnák a magyarországi gyorsforgalmi úthálózat üzemeltetését"
A Rogán Antal-féle Miniszterelnöki Kabinetiroda háttérintézménye, a kaszinókoncessziókat is kezelő Nemzeti Koncessziós Iroda által közzétett felhívás szerint tervezési, felújítási, építési, ellenőrzési, üzemeltetési, karbantartási és finanszírozási feladatok ellátásáról van szó. A nyertes rendelkezésre állási díjat és szolgáltatási díjat is kapni fog, az üzemeltetésbe adás időpontjától a koncessziós időszak lejártáig, vagyis 35 évig."
  
ezek 35 évre előre lezsírozzák a lopást, 22-re sok ember zsebében kinyílik a bicska.
peter_s 2021. 06. 14. 12:39
Előzmény: #42351  euler
#42367
Csalódtam benned mert csúsztatsz és részigazságokat közölsz, nem vagy tájékozott a témában és kiforgatod a mondanivalómat. Biztosan sokat tanultál a gerinctelen politikusoktól. Gondoltam, hogy belinkeled a videót de az előzményét nem linkelted mert ehhez kapcsolódik egy másik videó is. Egyrészt, a magyar politika szempontjából vagyok csak akceleracionista, de csak annyiban, hogy véleményem szerint békés eszközökkel nem lehet a rendszert megváltoztatni és a nemkívánatos események felgyorsulására van szükség, hogy a társadalom akarja az érdemi rendszerszintű változást. Meg centrista is vagyok, ahogy korábban le is leírtam, de ez ugye kimaradt és mindegy is, mert ebben a topicban úgyis fideszesnek van elkönyvelve mindenki, aki nem támogatja az ellenzéket és a fideszt sem. Az akceleracionizmusnak is vannak szintjei, nyilván nem szeretnék én sem pusztítást, sem anarchiát, de mint írtam egy rendszert leváltani békés eszközökkel, konfliktusok nélkül nem lehet, ahogy harcok és áldozatok nélkül sem lehet megnyerni egy háborút. Magyarországon rendszerszintű probléma van. Miért? Azért mert az egész politikai osztály korrupt, a politikusok és a pártok összejátszanak (lásd előválasztási bohóckodás) egymással és a tisztességes, korrupcióellenes alternatívákat rendre kiszorítják a döntéshozatalból (lásd az előválasztáson csak pártlogó alatt indulhat bárki). Mi a biztosítéka a jelenlegi politikai osztály befolyásának és hatalmának? A status qou fennmaradása. Ezt békés eszközökkel, demokratikus választások útján meg lehet változtatni? Az elmúlt 30 év a példa rá, hogy nem lehet. Akkor hogyan lehet? Ajánlom figyelmedbe a többi ideológiák tárháza videót, például az alábbit is, különösen 2:30-tól 3:00-ig és akkor meg is tudod, hogy miért nem fog változni semmi sem egy 2022-es ellenzéki győzelem esetén.
https://www.youtube.com/watch?v=JUmeWZjfMhE
RangerHU 2021. 06. 14. 12:35
#42366
Ami engem most jobban izgat az ez, mert itt meg lehet valami tenni( értsd nem utólag mutogatni és bűnösöket keresni).
https://telex.hu/belfold/2021/06/14/fudan-ahang-konzultacio-eredmenybejelento
RangerHU 2021. 06. 14. 12:32
Előzmény: #42364  RangerHU
#42365
+ az import áram drágulni fog… EU tervezett büntető vám miatt, ami minket érzékenyen érinthet, mert Ukrajnából IS hozzunk be áramot ha éppen kell.
RangerHU 2021. 06. 14. 12:24
Előzmény: #42363  RangerHU
#42364
Ami ugye azért is sürgető mert Paks 2 sehogyan se áll jelenleg vagy ha megengedő vagyok akkor csak csúszik ….
RangerHU 2021. 06. 14. 12:20
Előzmény: #42361  Törölt felhasználó
#42363
Goldi 1995tol elérhető.
Értem a szkepszist, de a saját céged 2010 óta leadott beszámolóira is így tekintesz…(?)
Nem kell válaszolni.
Szóval ha az a cél, h Paks mellett legyen alaperőmű ami az elektromos hálózatra termel akkor a Mátrai erre jó lehet, de a felújítás sokba fog kerülni. Jelek szerint erre találtak azt ki, h tőzsde…
RangerHU 2021. 06. 14. 12:16
Előzmény: #42360  RangerHU
#42362
Kiegészítés:
A beszámolók nyilvános adat.
Csak az értelmezésekhez kell egy minimális számviteli ismeret, h ugye mi mit jelent.
Törölt felhasználó 2021. 06. 14. 12:14
Előzmény: #42355  RangerHU
#42361

Én már egyetlen adatot sem hiszek el amit Magyarországon kiállítottak 2010-után.
Hiteles magyar forrás 2010-után már szerintem nem létezik, ezt már letisztította a fidesz-maffia.
RangerHU 2021. 06. 14. 12:13
Előzmény: #42357  lngnl
#42360
Ti tényleg nem olvasgatok el ami betesz az ember?
A hozzászólásom Goldinak ment, aki azon lamentalt mennyibe fog ez nekünk kerülni, ha jövőben is üzemeltetni kell. Sokba mert fel kell újítani.
De erre senki nem költött 95 óta csak kivette belőle a pénzt. Minden tulajdonos. A probléma nem most állt elő Meszaros üzletelésevel. Ő is megfejte az államot…  
Egyébként az utolsó nagyobb felújítás 1988-92 között volt az erőműben.
A németek 20 éves garantált hozamú szerződése  2015 Ben járt le utána már kerestek a vevőt mert, Felújítani nem akartak ( cirka 340 milliárd +), pénzt kimertek.
Egyébként aki kicsit us ért hozza az nem értette a pénztáros miért vette meg akkor neki kellett volna berlini ezt a lóvét….. így gyorsan vissza magyar államhoz az egész. 
peter_s 2021. 06. 14. 12:12
Előzmény: #42349  badsector1
#42359
A polgári engetlenség eszközeivel sokmindent el lehetne érni. Például Karácsony Gergely megkérdezhetné népszavazáson a budapestieket és más városok ellenzéki polgármesterei a saját településen élőket, hogy akarnak-e az orbáni jogrend részesei lenni. Ahol nemre szavaznak, ott kinyilvánítani az orbáni jogrendből való kiszakadást és saját jogrendet bevezetni. Bojkottálni az OGY választást, alternatív parlamentet és választási rendszert létrehozni stb. De ha ez túl erős, mertugye euler leírta, hogy én csak rombolni akarok, akkor a legkisebb rosszra kell szavazni és reménykedni abban, hogy majd Karácsony Gergely Tóth Csabával, Molnár Zsolttal, GyF-el és az elmúlt 30 év garnitúrájával felszámolja azt a rendszert, amelynek maguk is haszonélvezői. Hajrá.
RangerHU 2021. 06. 14. 12:05
Előzmény: #42356  bigyula
#42358
Kedves Gyula!
Elolvastad amit bemásoltam?
Nem hiszem.
Kiállított olyat, h a Pénztáros tett bele lóvét?
Amit betettem arról szól, 95 óta ebből a cégből minden! tulajdonos is csak kivett. Az utolsó is.
Szoval a probléma kicsit összetettebb és régebbi keltezésű mint csak az, a leggazdagabb magyar is megfejte a magyar államot.
lngnl 2021. 06. 14. 12:03
Előzmény: #42355  RangerHU
#42357
Tehat azt mondod amikor az OPUS megvette a Matrai Eromuvet akkor ok nem kaptak meg a konyveket es neztek at, es ennek megfeleloen targyaltak az arrol? Nem erte mi koze az OPUSnak es az egesz ugynek ahhoz hogy az RWE mennyit vett ki az eladas elott a sajat cegebol? 
OPUS mennyit vett ki, mennyiert adta el, ez inkabb itt a lenyeges kerdes. 
bigyula 2021. 06. 14. 11:52
Előzmény: #42355  RangerHU
#42356
Tehát most azt akarod beadni, hogy Mészáros megvett egy full veszteséges céget, beletolt egy csomó lóvét, majd nagy veszteséggel eladta... :)
.
Légyszi azokat a számokat is rakd ide, hogy mennyiért vette meg, mennyit vett ki belőle, és mennyiért adta el. :)
RangerHU 2021. 06. 14. 11:42
Előzmény: #42354  Törölt felhasználó
#42355
Kicsit teljesebb legyen a kép a mátrai erőműről, illetve a diskurzus színvonalának növelése szándékával.Másik fórum beszélgetésből 
Idézet:
“Rendkívül könnyen ellenőrizhető tényekkel kapcsolatban nem a 444-ből érdemes tájékozódni. Rá kell nézni a Mátrai Erőmű 2010-2020-as beszámolóira és a következő látszik:
  • Az RWE és Opus közti eladás 2017 végén került leszerződésre és 2018 elején, az engedélyek megszerzése után jegyezték be, zárták le a tranzakciót. Az eladás előtt az RWE látványosan kirántotta a cégből a korábbi likviditási tartalék túlnyomó részét. 2015-2017 során összesen 26,5 milliád Ft-ot.
  • Az RWE soha nem hagyott a cégben akkora likviditási tartalékot, ami egy komoly rekonstrukcióhoz elég lett volna. Az ugyanis 100 milliárd Ft körüli, vagy még magasabb beruházást igényelt volna. Erre az RWE idején, jobb években is 20-35 milliárd Ft között mozgó pénzeszközök messze nem nyújtottak fedezetet. Az eladás évében a tárgyi eszközök bruttó értéke 236 milliárd Ft volt.
  • Pedig lehetett volna tartalékot képezni, hiszen az adatokból látszik, hogy az 1995-ös privatizáció 20 éves garantált hozamú szerződése megteremtette erre az alapot még hivatalosan kimutatott eredményben is. Ráadásul az RWE költség oldalon is fejte a Mátrai Erőművet, de mégis:
  • Folyamatosan akkora osztalékot vettek ki, ami hosszabb távon a teljes megtermelt eredményt betakarta. Az RWE osztalék ágon az 1995-ben kifizetett 74 millió USD, azaz akkor kb. 9 milliárd Ft-nál vételár közel hússzorosát vette ki a Mátrai Erőműből. 2000 és 2017 között (amikorra van közzétett beszámoló) 147,3 milliárd Ft-ot. Ebből 2010 és 2017 között 81,8 milliárd Ft-ot. Igen, Mészárosék is kikaptak búcsúzóul 11,2 miliárd Ft osztalékot, de ez kerekítési hiba szintű aprópénz ahhoz képest, amit az RWE volt kedves kiszedni a Mátrai Erőműből.

Adatok millió Ft-banAdózott eredményOsztalékPénzeszközökPénzeszközök változása
2010​19 811​10 000​28 505​
2011​19 214​10 000​28 205​-300​
2012​17 986​20 000​34 731​6 526​
2013​10 550​5 000​24 014​-10 717​
2014​8 918​10 000​34 156​10 142​
2015​10 975​10 000​28 267​-5 889​
2016​4 247​10 000​20 851​-7 416​
2017​-9 058​6 849​7 672​-13 179​
2018​-817​11 200​19 117​11 445​
2019​-5 899​0​1 151​-17 966​
2020​-42 732​0​154​-997​
2010-2017 összesen:82 643​81 849​-20 833​

Akinek van egy minimális pénzügyi, számviteli ismerete az nem keveri össze a valódi pénzben meglévő és felhasználásra alkalmas likviditási tartalékot a környezetvédelmi költségekre (és egyáltalán nem felújításra-üzemeltetésre) képzett céltartalékkal. Az utóbbi ugyanis nem valós pénz, hanem csak egy forráselem. Megjegyzem, a környezetvédelmi céltartalék most is ott van a mérlegben. Csak épp pénz nélkül az egy virtuális tartalék. A leszerelés és rekultiváció viszont valós pénzbe fog kerülni és abból elég sokba.”
Törölt felhasználó 2021. 06. 14. 11:32
Előzmény: #42353  user01
#42354

Tehát az Erőmű irdatlan mennyiségű milliárdot fog felemészteni a jövőben. Az áram ára drágulni fog, de sebaj ezt majd rákenik Brüsszelre.
Arra készülnek, hogy bevezetik a tőzsdére és így szereznek 100-milliárdokat a költséges átalakításokra...
Összegezve: ismételten a részvényesek/befektetők meglopására készülnek!
Azok akik a magyar tőzsdére fektetnek, azok meg is érdemlik, hogy lerabolják őket.
user01
user01 2021. 06. 14. 11:16
#42353

Kóbor György: a Mátrai Erőmű nélkülözhetetlen, hosszú távú terveink vannak vele
 
Csak az Mátrai Erőmű megvétele körüli korrupció kapcsán lecsukható a fél fideszmaffia vezérkar, Mészárosostul.
2022-ben fel kell számolni a fideszmaffiát!
user01
user01 2021. 06. 14. 11:03
Előzmény: #42349  badsector1
#42352

Tegyél rá magasról.
Ő csak egy álellenzéki, bele se olvass a hozzászólásaiba :)
euler 2021. 06. 14. 10:35
Előzmény: #42349  badsector1
#42351
Elmondta: "akceleracionista vagyok"
Nincs megoldási javaslata, csak a pusztítás.
"Az akceleracionizmus egy olyan Rendszert elpusztítani akaró stratégia, amely a "minden mindegy" alapon működve bármilyen ideológiai szélsőséget összefog és támogat a végső cél elérése érdekében."
https://www.youtube.com/watch?v=NlXLHQzxx0g
Törölt felhasználó 2021. 06. 14. 10:29
#42350
badsector1
badsector1 2021. 06. 14. 10:23
Előzmény: #42347  peter_s
#42349
Ne haragudj, de az ellenzék mit tud mist tenni a 2/3-os fidesszel szeben, hogy ne nehezítse meg a 2022-ben a leendő kormány dolgát?
Milyen megoldási javaslatod van?
Törölt felhasználó 2021. 06. 14. 10:15
Előzmény: #42347  peter_s
#42348
másfél év alatt mit csináltak budapesten semmit.ez az ellenzék erre kell szavazni,és mit csinált orbán 11 évig a lopáson kivül szintén semmit ,na akkor tessék szavazzanak
peter_s 2021. 06. 14. 10:14
Előzmény: #42329  Törölt felhasználó
#42347
Én úgy látom, hogy kormányváltás esetén nemhogy az összes problémát, de semmit nem fognak tudni megoldani. Az előválasztásból már prognisztizálható, hogy a régi arcok határozzák meg a következő 4 év politikáját, a korrupció marad, Orbán és a fidesz is marad, amely ellenzékben is rohadt erős lesz. Szavazhatsz az ellenzékre, semmit nem érsz el vele. Azon fog sipákolni majd az új kormány, mint most Budapest vezetése is, hogy a Fidesz miatt nem tud kormányozni és hallgathatjuk majd a politikai bullshitet és a marketingdumát éjjel-nappal újabb 4 évig.
.
Én a magyar politika szempontjából akceleracionista vagyok. Ez annyit jelent, abból indulok ki, hogy egy rendszert nem lehet egyszerűen választásokkal, demokratikus és békés eszközökkel megváltoztatni. Egy rendszer összeomlását mindig valamilyen krízis, válság, társadalmi kataklizma előzi meg. Ahhoz, hogy ez megtörténjen, taszítani kell, ami rossz, azaz felgyorsítani a nemkívánatos események lefolyását addig, amíg be nem indul társadalom olyan szintű válaszreakciója, hogy akár erőszakkal is szembeszálljon a rendszerrel. Ezt láthattuk minden olyan történelmi eseménynél, amely egy új rendszer kiépüléséhez vezetett, pl. francia forradalom, Ceausescu rendszer bukása, amerikai függetlenségi háború, kiegyezés stb. Ebből a szempontból jó úton haladunk és szívességet is teszel ha leszavazol az ellenzékre mert az ő kormányzásuk nagy valószínűséggel bukás lesz és biztos széleskörű társadalmi elégedetlenséget eredményez majd.
.
Én mindenesetre annak örülnék így első körben, ha Márki-Zay Péter az MMM-el elhatárolódna a jelenlegi politikai osztálytól és meghirdetné a rendszerváltás politikáját, felállítana egy szakmai árnyékkormányt és elindítana egy alternatív parlamentet, ahol senkinek nem lehet szava, aki részt vett az elmúlt 30 év politikájában, ám minden szervezet és értelmiségi részt vehet a munkájában, amely nem volt része az elmúlt 30 évnek és elkötelezett a rendszerváltásban, szóval DK, Jobbik, MSZP, LMP, Fidesz pártocskáknak és politikusoknak nem osztunk lapot. Szépen letenni egy konzisztens választási programot és gyúrni az önkormányzati választásokra. Az önkormányzati választáson az MMM jelöltjei azzal az ígérettel indulnak, hogy amelyik városban, községben nyer a jelöltjük ott népszavazást írnak majd ki a magyar jogrendszertől való elszakadásról, azaz kvázi kiléphet az adott település Magyarországból és kikálthatja a függetlenségét ha lakói ugy döntenek, ezek a települések pedig egy új közösségben, ha úgy tetszik új nemzetben egyesülnek és itt már az új parlament lesz a döntéshozó fórum és Game Over. Ezek a települések semmilyen kötelezettséggel nem tartoznak már Magyarország felé, adót az újonnan megalakult hatóságoknak fizetnek, saját rendfenntartó szervekkel rendelkeznek, saját külpolitikájuk van stb. amelyet már az új parlament gyakorol. Mondjuk ehhez komoly tömegbázis is kellene de ha a magyaroknak valóban elege van a jelenlegi rendszerből, akkor működhet, ha meg nincs rá igény, akkor jó az úgy ahogy most van. Persze ha azon lamentálunk, hogy dehát ez jogilag nem lehetséges, mit fog szólni az EU ehhez, akkor a dolog nem működik mert itt a jelenlegi rendszerrel való szembehelyezkedésről van szó, ahol minden aktuális játékszabályt figyelmen kívül kell hagyni, hiszen azért csináljuk, hogy a jelenlegi szabályokat és a rendszert megváltoztassuk. Le kell szarni a törvényeket mert nincs törvény előtti egyenlőség, ha a politikai osztályra nem vonatkoznak a törvények, akkor nem elvárható a lakosságtól sem, hogy betartsa azokat és igazodjon a játékszabályokhoz.
Törölt felhasználó 2021. 06. 14. 10:07
#42346
15:40 06/12/2021 Forrás: Telegram Az éjszaka folyamán videó jelent meg az amerikai szenátus hivatalos sajtótájékoztatóján. 5 szenátor kibontotta a legvilágosabb igazságokat: A Corona mese hivatalos változata tiszta hazugság volt. Dr. Fauci, a WHO, a Big Pharma és minden kulcsszereplő összeesküvésben működött a Kínai Kommunista Párt és a wuhani laboratóriumokkal. A Biden-kormány teljesen szándékosan irányította ezt a hazugságot az amerikai nép ellen. A média ezt a hazugságot cenzúra, dezinformáció, az igazság eltitkolása és az igazság megfordítása révén hordozta magában. A közösségi média (Google, Facebokk, Youtube, Twitter stb.) Szándékosan osztotta meg ezt a hazugságot. Az amerikai hírszerző ügynökségek és ügynökségek nem tettek semmit az igazság feltárása vagy az amerikai emberek védelme érdekében, mivel érintettek voltak. Több mint 3,5 millió „felesleges” halálesetről beszélnek eddig. A lépés után a megjelenésével dr. Anthony Fauci e-mailjeit, amelyekben Christian Drosten is megjelenik, a Corona mesét most a szenátus mutatja be a nyilvánosság előtt. Az arizonai eredményeket a teljesen hamis amerikai elnökválasztások kézi számlálására hétfőn teszik közzé. Tehát több mint 80 millió Trump szavazó TUDJA, hogy hatalmas összeesküvés érte őket. Mindenki más megértette, hogy ez az „állam” határtalan bűncselekményeket követett el az amerikai nép ellen.
Ez viszont azonnal átterjed ránk. Így néhány nap múlva emnerek százmilliói megértik, hogy: MINDEN média részt vesz az összeesküvésben. A múltban MINDEN választás teljes hamisítvány volt. Innentől kezdve csak apró lépések vannak a ‘cionista vállalati birodalomként való megértéséhez, a sátánizmus és a kazár maffia megértéséhez, valamint a pedagógusok elleni hihetetlen bűncselekményekhez való kapcsolódáshoz. A Cabalt régóta legyőzték. A katonaság sokáig ott állt. Most tapasztaljuk a fény e győzelmének kijátszását az operatív szinteken, az összes közreműködő kiküszöbölésével.
Törölt felhasználó 2021. 06. 14. 09:47
#42345
A nacionalista Naftali Bennettet (képünkön) választotta kormányfőnek az izraeli parlament, ezzel véget ért Benjamin Netanjahu 12 éves miniszterelnöksége.lesz nemulass
exley 2021. 06. 14. 09:39
Előzmény: #42340  Dehogynincs
#42344
"004-ben léptünk be az Európai Uniba. 1987-ben 1:6 ban volt Huf Schilling, bocsi.
Dehogynincs
Dehogynincs 2021. 06. 14. 09:36
Előzmény: #42341  sanka
#42343
A momentumban lett volna esély arra, hogy négy év múlva komoly, hiteles erővé váljék. Szerintem a választók ezt mondták az ep-választáson és az önkormányzatin. Kíváncsi vagyok, mit mondanak rá jövőre, az országgyűlésin. Az szdsz is azután vált küszöbpárttá, amikor gátlástalanul átvitte az antikommunista szavazóktól kapott mandátumait az mszp-hez, miközben az mszp-nek enélkül is biztos feles többsége volt.
exley 2021. 06. 14. 09:32
Előzmény: #42341  sanka
#42342
Orbán, már 1987-ben "kivette a szelet" a momentum vitorlájából. A magyarok többet nem fognak szavazni lee:)leksnek tűnő "szájhősre" lásd a Török előtt térdet hajlító szandzsáak bégre:)
sanka 2021. 06. 14. 09:27
Előzmény: #42330  Dehogynincs
#42341

" A momentum például fölismerte, országos középpárttá is vált, de aztán jól betagozódott az általam elutasított ellenzékbe."
Mert a jelenlegi szavazóbázisnál nincs más lehetőség, orbánt nem lehet legyőzni másként,lehet akkor sem, csak ha összejön egy koalíció, nem számít kikkel, egyedül szart se érne a momentum, így is lesz szerintem kamu párt elég, orbán gondoskodni fog róla. Aki ezt nem hajlandó tudomásul venni és nem megy el szavazni az a fideszre fog, ennyi, felül kell kerekedni a gátlásokon, fintorgáson aki változást szeretne az a jelenlegi összefogást választja Szerintem nem kell ezen meditálni a tények azok tények.
Dehogynincs
Dehogynincs 2021. 06. 14. 09:26
Előzmény: #42339  exley
#42340
Szórod itt a hamis állításokat. Horn 1994-98 között volt hatalmon, és Ausztriában már régóta nem schilling van, hanem euro.
Keresztrejtvény: olasz pénznem, négy betű, harmadik betűje "r". Nem líra, hanem euro.
Tényleg hülye vagyok, hogy reagálok a hozzászólásaidra. Többet nem teszem.
exley 2021. 06. 14. 09:20
Előzmény: #42338  Dehogynincs
#42339
Én utoljára 2002 ben szavaztam az MDF-re. Az  is megbántam. Utána jött a narancs majd a horn, azután a megyó majd a fletó majd a csuti így aztán vissza keveredtünk 1987-be. Igaz akkor a schilling 1:6 ban volt. Most + 1:350 facca. Na enyit értünk el szégyelhetjük magunkat.:)
Dehogynincs
Dehogynincs 2021. 06. 14. 09:15
Előzmény: #42337  exley
#42338

Nem baj, hogy összekevered. Hamis kiindulásból is lehet következtetéseket levonni  és ami még szebb, megmarad a szavazati jogod is. Azt szavazol a nyakamra, akit csak akarsz.
Most személyeskedésnek tűnhet, de korábban is beírtam már, hogy a demokrácia az, amikor két hülye szavazata kétszer annyit ér, mint egy okos emberé.
Természetesen engem is sorolhatnak a hülyék közé, hiszen látszik is rajtam.
exley 2021. 06. 14. 09:07
Előzmény: #42336  Dehogynincs
#42337
Bocsánat igazad van 1 millió munkahely szünt meg azzal kevertem össze. A munkahelyek elvesztése jelentős elhalálozáshoz vezetett. Sorry
Dehogynincs
Dehogynincs 2021. 06. 14. 09:05
Előzmény: #42335  exley
#42336
Ez nem forrás. Mi abban a meglepő, hogy az emberek meghalnak? Én is árva vagyok. Már egyetlen felmenőm sem él. Egyik nagyapám 99 éves korában halt meg. Nem a rendszerváltás miatt halt meg és nem a rendszerváltás miatt élt meg ilyen szép kort.
Testvéred és szüleid halála mennyiben kötődik a rendszerváltáshoz?
exley 2021. 06. 14. 08:59
Előzmény: #42333  Dehogynincs
#42335
Olvasd el a Csurka által szerkesztett lapot. Én is ott találtam még 2000 táján irhatta. Én a rendszer váltás következtében elveszítettem testváreimet szüleimet a szűkebb család színe java a túlvilágon tágabb környeztem 70 %-a sírban nyugszik. Antall József mimiszterelnök is elsők között távozott. 
Dehogynincs
Dehogynincs 2021. 06. 14. 08:54
Előzmény: #42332  totoro
#42334

"ki fogom bírni azt is, amit a többiek szavaznak a nyakamra"
Nem agitálok. Ha rám hallgatsz, azt csinálsz, amit akarsz.
Dehogynincs
Dehogynincs 2021. 06. 14. 08:51
Előzmény: #42331  exley
#42333

Vagyok annyira demokrata, hogy elfogadjam azt, ha valaki ebből a silány választékból is tud választani.
Forrást azért kérek arra, hogy Csurka szerint a rendszerváltásnak állítólag egymillió halottja lett volna. A rendszerváltás pancserságát még én is látom.
totoro
totoro 2021. 06. 14. 08:42
Előzmény: #42330  Dehogynincs
#42332
Ebben egyetértek veled, de nem mindegy hogy a jelenlegi rezsim, vagy töketlenék, mert a jelenlegi rezsimből  esélytelen, hogy egy normális megszülessen, míg ellenzéki töketlenek győzelem után lesz esélye létrejönni akár egy komolyan vehető pártnak is. Én ezért fogok az ellenzéki összefogásra szavazni (enélkül a kutyapártra voksolnék, az egyetlen ami még emberileg felvállalható lenne nekem másodlagos cél nélkül szavazva).
exley 2021. 06. 14. 08:35
Előzmény: #42330  Dehogynincs
#42331
Ne felejtsük el, hogy a pancser rendszer váltásnak volt 1 millió magyar ember halottja. Csurka szerint. Most rendezünk egy bóvli rendszer váltást újjabb egy millió magyar embert küldünk a másvilágra.  Vissza jön fletó clára rosszabb lesz az biztos, de nem halunk meg. Marad a NER, talán akkor sem. Eladósítja az ük unkáinkat is és akkor nekünk legalább legalább jut "száraz kenyér".
Dehogynincs
Dehogynincs 2021. 06. 14. 08:30
Előzmény: #42329  Törölt felhasználó
#42330
Én is azt mondom, hogy se kormánypárt, se ez az ellenzék. Nekem az nem megoldás, hogy ebből a silány kínálatból válasszam bármelyiket.
Ha kevesen vagyunk ilyenek, akkor úgysem számít sokat a véleményünk, ha meg sokan, akkor legyen párt, amelyik ezt az igényt fölismeri. A momentum például fölismerte, országos középpárttá is vált, de aztán jól betagozódott az általam elutasított ellenzékbe.
Egyetértek veled abban, hogy ne folytatódjék a jelenlegi rezsim, de az előzőektől is elborzadok.
A diktatúrában egy jelölt közül lehetett választani. Ezt a feladatot úgy oldottam meg, hogy kihúztam az egy szem jelöltet. Politikailag rosszul éreztem magam a Kádár-rendszerben, de azért nekem is sikerült kibírnom és túlélnem azt a rezsimet. Sajnos az mszmp-nek is sikerült túlélnie a rendszerváltást, most leginkább az mszp-ben, a dk-ban él tovább és virul a fideszben is.
Ki fogom bírni azt is, ha marad a jelenlegi rezsim és azt is, ha ez az ellenzék győzi le. El fogok menni választani és ki fogom bírni azt is, amit a többiek szavaznak a nyakamra.
Törölt felhasználó 2021. 06. 14. 05:48
Előzmény: #42328  peter_s
#42329

Számomra nem az a kérdés, hogy a következő kormány, ha lesz váltás, megoldja-e az összes problémát.
Biztos hogy nem, és valószínű hogy bukni is fog.
Én már azt is nagy eredménynek tartanám, ha elindulna valamilyen, szerintem jó irányú, változás.
Ez ami most folyik Magyarországon sokkal tovább már nem folytatható, mert igen, akkor nagyon kellemetlen következményei lesznek.
Tőled már többször olvastam, hogy kormánypárt, se ellenzék. Én ilyen megoldást nem ismerek.
Szerinted hogy kellene ezt csinálni?
A nem elmenni szavazni, szerintem azt jelenti hogy maradjon minden így ahogy van.
peter_s 2021. 06. 14. 02:36
#42328
Meglepődik még valaki ezen? Bárki is lesz a miniszterelnök, semmilyen változás nem lesz mert rendszerszintű problémával állunk szemben, egy rendszert pedig egy egyszerű választással nem lehet megváltoztatni. Tisztán látszik, hogy az előválasztás felesleges színjáték, semmi értelme, a régi, megszokott levitézlett, hitelüket vesztett arcokat láthatjuk újra, hátuk mögött felsorakozva az összefogás pártjaival. Végülis erre lehetett számítani. Aki ebben részt vesz politikusként vagy szavazóként, váljék egészségére de elszámoltatásra, éles váltásra ne számítson.
https://24.hu/belfold/2021/06/13/mszp-elovalasztas-toth-csaba-toth-imre/?fbclid=IwAR1pqCdw_xQb6SEHb9TMCG1FqX0u6H6G6iMnB3NNUKu-K53K0yDrvPTqMfo#
janosvitez 2021. 06. 13. 23:23
Előzmény: #42326  krida
#42327
Ja ..ja
megint szerezhetne nekünk 3x áron kínai szar vakcinát...(2x pénz meg a haverok zsebébe)Köszi ilyen aktivitás az orosz ,kinai seggnyalással együtt inkább Neked ajánlom..
krida
krida 2021. 06. 13. 23:02
Előzmény: #42319  peter_s
#42326
Szerintem is kár, hogy nem olyan semmittevő, mint libsi-komcsi elődei...
Törölt felhasználó 2021. 06. 13. 23:00
Előzmény: #42314  euler
#42325
Ezt mondom én is. A Judit által emlegetett normalitás megkívánta volna, hogy  Petike berendeli az Ír nagykövetet és minimum leváltja, de hadat is üzenhetne:). Ha viszont yachtozni van- ez is tök normális, a keményen dolgozó kisemberek is nyáron mennek yachtozni- akkor a nagykövetnek magától kellene benyújtania a lemondását. Hát ne vicceljünk már, ez egy komoly ország.
Mi a tököm ez? :"a 2022-es választásokon "erkölcsi gyóntatószék" elé állítják az ellenzéki bőrbe bújt, Gyurcsány Ferenc vezette "csaló hazudozókat". Lesz egy pap a szavazófülkékben?
PusztaPutyin
PusztaPutyin 2021. 06. 13. 22:34
Előzmény: #42321  peter_s
#42324
szerintem ne tagadd meg az egyéniségedet a jövőben se, nyomasd ami kikívánkozik, legalább itt ne öncsonkuljunk a polkorrekt által, amíg a moderátor engedi :)
euler 2021. 06. 13. 22:18
Előzmény: #42322  ________
#42323
Fölösleges kérdezni, sejthető a válasz.
Fel kell tenni a netre a bizonyítékokat.
.
De talán még azt se kérdezték meg, hogy Szíjjártó miért akar 15 évre szerződni az orosz gázra, úgy, hogy kimarad belőle az 5 évente való kiszállási lehetőség.
________
________ 2021. 06. 13. 21:31
Előzmény: #42313  euler
#42322
Remélem Jakabék a Parlamentben konkrét kérdéssel fordulnak O1G-hez.
Van-e Önnek tulajdonrésze orosz energiavállalatokban?
Van-e Önnek Magyarországon kívül bankszámlája?
peter_s 2021. 06. 13. 21:24
Előzmény: #42320  PusztaPutyin
#42321
Nekem meg semmi bajom veled, én mindig kedvellek :) Amúgy nagyon jól tudom, hogy engem azért gyűlölnek itt sokan mert nem nyalok és pucsítok be egyetlen pártnak és politikusnak sem, legyen az akár ellenzék vagy kormánypárt. Mindig azt utálja a legjobban a tömeg, aki az ellenkezőjét mondja és teszi, amit a többség hallani szeretne, ez a politikai fórumokon hatványozottan igaz. De jól van ez így. Bocsánat ha szemét voltam itt néhányatokkal, különösen krida, Tőzsdemágia, User01, sanka. Nem teszem többet.

Topik gazda

________
________
3 4 4

aktív fórumozók


friss hírek További hírek