Topiknyitó: ________ 2012. 10. 18. 19:39

ORBÁN TAKARODJ !!!  

Ez a topik azoknak a jóérzésű, jóravaló, szorgalmas magyar embereknek jött létre, akik megunták az elmúlt két év:

- gazdasági barkácsolását

- a kormány / FIDESZ folyamatos hazugságait

- a magyarok, európaiak, EU, IMF, befektetők folyamatos lekezelő HÜLYÉNEK nézését

- gazdasági visszaesést

- korlátozott szólásszabadságát

- magyaroknak fél-ázsiainak minősítését

- az ellenség nélküli szabadságharcát

- Orbán Viktor magyarok nevében történő nyilatkozatait

- stb......



magyarul ma már nyíltan ki meri mondani, hogy



ORBÁN TAKARODJ!!!!!
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
signal2
signal2 2023. 03. 29. 12:03
Előzmény: #100036  Paja1975
#100040
Tisztességre nevelem őket, tanulok velük, hogy legyen belőlük valaki. Semmit nem mondok nekik arról, hogy mi az ,hogy jobboldali meg baloldali. Egy politikus is elsősorban tisztességes legyen, és minden gondolata az ország jobbításán járjon. Ez sokkal fontosabb, minthogy valaki jobb- vagy baloldalinak mondja vagy hiszi magát.
Sehmet
Sehmet 2023. 03. 29. 12:02
Előzmény: #100022  Paja1975
#100039

Egyetértek, kristálytiszta jobboldali párt nincs, és az is igaz, hogy a Fidesz gazdaságpolitikájának több eleme inkább baloldali (állami beavatkozás, stb.), de ezt az emberek - a most is jelenlévő paternalista államszemlélet mellett - el is várják. Ugyanakkor társadalom- és kultúrpolitikája jobboldali (nemzeti nagytőkés-réteg kialakítása, középosztály megerősítése, nemzetben gondolkodás, stb.)
A nép azt teszi, ami a Kádár-rezsimben történt szocializáció után belerögződött. Nem kormányváltó, hanem ellenzékváltó hangulat van, és az ellenzék sem a kormánypártokkal küzd, hanem a DK a többi ellenzéki párttal, hogy ki legyen a vezető ellenzéki párt. Szerintem tudják, hogy most ők - ilyen fragmentáltan - képtelenek lennének kormányozni, de szerintem lemondtak már 2024-ről, de talán 2026-ról is, mert az ellenzéket olyan értékrendbeli és személyi ellentétek feszítik, hogy még önmagukat sem képesek vezetni - egységesen.
signal2
signal2 2023. 03. 29. 11:59
Előzmény: #100027  Paja1975
#100038
idegsüveges 2023. 03. 29. 11:58
Előzmény: #100031  Paja1975
#100037
Ezeket a kérdéseket felesleges feltenni, mert már ezerszer megválaszolták őket, ráadásul az előbbi bejegyzésben is írtam...ha valaki elhiszi, hogy amennyiben nem a helyi hatalmasságra szavaz, akkor nem kap közmunkát, segélyt esetleg elveszti az állását és ezért annak a rendszernek a fenntartására szavaz, amelyik őt ebben a függőségi helyzetben tartja az ő adójából...akkor talán valami probléma lehet... Igen, a "magyaroknak" jó ez a rendszer.
Paja1975 2023. 03. 29. 11:57
Előzmény: #100032  signal2
#100036
Gratulalok a gyermekeidhez. Gondolom te se a fidesz szektat neveled belejuk? Erre mondtam, hogy ha valaki jobboldali konzervativ csaldbol jon, hadd legyen mar jobboldali, mint pl en. Emiatt nem vagyok fidesz szavazo, mert ok messze allnak a jobboldalisagtol, sot gazdasagpolitikajuk neha mar szelso balloldali. En Szerintem senkinek, nem kell tajekoztatni, 2023 ban a szavazopolgarokat, a politikai, gazdasagi tortenesekrol. 
signal2
signal2 2023. 03. 29. 11:54
Előzmény: #100028  ________
#100035
Azért tisztázzuk, hogy a fideszre a választani tudó és akaró emberek kb 50%-a szavaz, a többi nem. Mindezt úgy, hogy egy 4 éves ciklust tekintve kb 500 milliárd Ft-ból kampányol. Tisztességes tájékoztatás és választási kampány mellett szerintem kb feleződne a fidesz támogatottsága. 
Sehmet
Sehmet 2023. 03. 29. 11:53
Előzmény: #100024  ________
#100034

Én nagyon is jól tudom, hogy hol van Brüsszel, attól jó 10 km-re tanultam, ami az E40-esen - ha kiért az ember a dugóból - pár perc volt. De földrajzilag nem is annyira fontos, hogy hol van Bruxelles, azt tudják, hogy az EU "fővárosa" - legalábbis a legfontosabb.
Igen, valóban, ahogyan Gyurcsány elmondta, a politika 90 %-ban kommunikáció, legalábbis nála, de annak a jelentősége azért tagadhatatlan, nem hiába szüntette meg 1994-ben Horn Gyula a Pesti Hírlapot azzal, hogy nem baj, olvassanak Népszabadságot, és megfogadták Medgyessy tanácsát is, hogyha többet akarnak szerepelni a TV-ben, vegyenek maguknak. De ezért valljuk be őszintén, nem véletlenül nem ment be az utolsó pár évben 2010 előtt a köztévébe a Fidesz, mert a Nap TV-től elkezdve mindenhol ekézték őket, és ha bement valaki, az Orosz-félék ledarálták. Egyébként most is hívják az ellenzéki képviselőket, de nem mennek.
Találd fel a nyomtatott sajtót, és a demokrácia elkerülhetetlenné válik, jegyzi meg 1837-ben a skót történetíró, Thomas Carlyle, rámutatva, hogy a könyvnyomtatás feltalálása miként növeli meg oly módon az információ hatókörét és sebességét, hogy az egész lakosság a meggyőzés tárgyává válhat.
Ugyanígy napjainkban is leírhatnánk, hogy: találd fel a tévét, a mobiltelefont, az internetet, és szeretnénk azzal folytatni, hogy ebből (több, jobb) demokrácia következik.
„Megváltozott az egész információgazdálkodás, ami azt jelenti, hogy manapság szeretik elárasztani információval, adatokkal az embereket. Mi ennek a következménye? Nem az, amit a közkeletű felfogás tart, hogy az állampolgár tájékozottabb lesz, ezért nem ül föl mindenféle propagandának, álhírnek. Ellenkezőleg: ha valakinek csak egy információt mondunk, azt esetleg képes ellenőrizni, de ha százat mondunk, akkor inkább csak összbenyomása alakul ki a dolgokról. De éppen ez a cél, az, hogy az emberek – miután nem képesek a rengeteg információ feldolgozására – a propagandista számára kedvező összbenyomásra tegyenek szert a hallottak, látottak alapján. A lényeg: értelmetlen cikkekkel elárasztani a médiát, hogy a valódi hírek ki se látsszanak alóluk. És ha ez kevés, akkor mesterségesen állítanak elő olyan konfliktusokat, melyek célja kizárólag az, hogy a lényegi problémákról el-tereljék a figyelmet.” (Kiss Balázs (2006) Missziótól marketingig. Médiakutató, 2006/tavasz)
http://www.mediakutato.hu/cikk/2006_01_tavasz/01_missziotol_marketingig
user01
user01 2023. 03. 29. 11:51
#100033

https://telex.hu/kulfold/2023/03/29/kovacs-zoltan-mindenkinek-erdekeben-all-a-svedek-nato-tagsaga-de-ok-tovabbra-is-ellenszenvvel-viseltetnek-magyarorszag-irant
 
Magyarországot senki se sértegette. A fideszmaffia van a pöcegödör mélyén és ordibálnak.
A svédeknek talán meg kellene fontolniuk a Grippenes szerződés felmondását. Majd Orbánék kitalálják, hogy a gépekkel mit tudnak a hangárban kezdeni. A használt Grippeneket manapság jó áron el tudják majd adni a svédek.
signal2
signal2 2023. 03. 29. 11:51
Előzmény: #100023  Paja1975
#100032
3 gyermekem van. És még betú szintem sem írtam oylat, hogy meberekre kell tuszkolni, hogy kire szavazzon. Én tájékoztatásról beszéltem. Méghozzá ismerősi körben. Nem értem, miért írsz folyton olyat, amit én nem állítottam? Itthon egyedül a fidesz tukmál. Bemegy az idősotthonokba, és elmondja, hoyg a fideszre KELL szavazni, küldönben a következő hónaptól nincs nyugdíj. Bekopogtat a lakásokba azzal, hogy "soha többé baloldal" és "csak a fidesz". Ellenben a fidesz nem tájékoztat, valóban csak tukmál, ahogy írod. Ezért másnak a feladata tájékoztatni.
Paja1975 2023. 03. 29. 11:50
Előzmény: #100030  idegsüveges
#100031
Tehat , ti Azt mondjatok, hogy a magyarok hulyek? Mi az hogy nincs batorsaguk, megfelelo ertekelesuk valtoztatni? Lehet sok mindent mondani , de Magyarorszag on demokracia van, a fulkebe noncsenek kamerak, es mindenki aki akar, tud hitelesen tajekozodni. El kell fogadni, hogy Magyarorszag nak jo ez a rendszer. 
idegsüveges 2023. 03. 29. 11:46
Előzmény: #100027  Paja1975
#100030
Olvasd végig...én nem írtam, hogy az "embereknek" nem tetszik...hanem azt, hogy elemi érdekeik ellen van, de nincs bátorságuk, megfelelő helyzetértékelésük változtatni.
Paja1975 2023. 03. 29. 11:46
Előzmény: #100028  ________
#100029
Akkor mit csinaljunk? Ki donti el , hogy ki szavazhat?
________
________ 2023. 03. 29. 11:43
Előzmény: #100025  Paja1975
#100028

öreg mamiknak nincs net
vannak akik nem tudnak/szeretnek olvasni
kéne újra egy Pimasz Úr, aki odamegy az emberekhez, és kérdezgeti öket, hogy mi újság:
.
https://www.youtube.com/watch?v=HyKpQre9CTM
Paja1975 2023. 03. 29. 11:41
Előzmény: #100026  idegsüveges
#100027
Ezt miert mondod, hogy nem tetszik a Ner rendszer az embereknek. En lehet mas csatornat nezek, de a Ner rendszert egyfolytaban 3x tapsoltak vissza. 
idegsüveges 2023. 03. 29. 11:38
Előzmény: #100021  Sehmet
#100026
Rendszeresen ismerteted, hogy milyen széleslátókörű vagy, de a fejedből kilátsz egyáltalán? Nem gondolod, hogy sok embernek épp az a problémája, hogy nem a "gaz" multik foglalkoztatják, hanem a rendszerkegyeltjei a "magyar burzsoázia"? Mondjuk, ha eddig eljutnál, lehet, hogy leesne, ez a NER-rendszer nem jó Magyarországnak és lakosai többségének. Ha pedig valaki rendszeresen saját érdekeivel homlokegyenesen szembe megy, ahogy teszi sok tengődő Fidesz-szavazó, akkor joggal kérdőjelezhető meg az elmeállapota vagy a "civil-bátorsága"...ha nem lenne segély, közmunka éhenhalnának...csak észre kellene venni, hogy az állam erőforrásait jogtalanul sajátítja ki egy rendszer és ennek segítségével szerez előnyt...nem létezik olyan polgári gondolkodás, jobboldali vagy baloldali, ami alapján ez elfogadható lenne!
Paja1975 2023. 03. 29. 11:37
Előzmény: #100024  ________
#100025
Ha nekem elmondjak millioszor, akkor is van sajat gondolatom, olvasok es latom hogy az eu atlagnal 2-3x akkora infla van Magyarorszag on, igy valoszinu nem a belgak tehetnek rola. Egyszeru paraszti logika. Konyorgom 2023 van, minden haztartasban internet,
100 tv csatorna, ujsagok sokassaga. 
________
________ 2023. 03. 29. 11:28
Előzmény: #100009  Sehmet
#100024

erröl szól a propaganda, meg a birkaszellem (keveset gondolkodó, de mindenhez értö típus)
.
ha az állami hazugsággyár naponta 1000-szer elmondja, hogy BRÜSSZELI INFLÁCIÓ, az ellenzék pedig csak 100-szor, hogy ORBÀNI INFLÀCIÒ, akkor az emberek mit fognak gondolni?
Azt, hogy Brüsszel tehet az áremelkedésröl, és nem a tökéletlen kormány. Le is rázták magukról a problémát.
.
De ha megkérded tölük, hogy melyik országban van Brüsszel, állítom 30-40%-uk rosszt választ fog adni.
Pedig BEEEEEEELGIUM a helyes válasz
Paja1975 2023. 03. 29. 11:16
Előzmény: #100021  Sehmet
#100023
Gratula. Nem ertik Itt signalek se, hogy honnan jon a politikai gondolkodasod, iranyod. Lehet nincs gyerekuk. De a legfontosabb  , ami meghatarozza a tudatod, a csalad. Az en csaladom kutyaboros nemesek voltak erdelyben, anyam ott szuletett en mar pesten, de 20 eve ukben elek. Innen a jobboldali erzelem. De megegyszer mondom, nekem a fidesz nem jobboldali part, sot. De ettol nem tiszkolom az emberekre, hogy kire szavazzon. Miert kell az embereket hulyenek vagy gyereknek nezni?
Paja1975 2023. 03. 29. 11:10
Előzmény: #100019  Sehmet
#100022
Nekem is a gyokereim reven konzervativ, jobboldali beallitottsagu vagyok. Pont ezert nem szavazok a fideszre. Magyarorszag on jelenleg nincs egy mindenben jobboldali part, ide ertve a gazdasagpolitikat is. Meg a mi hazank gazdasagpolitikaja is balloldali. De megegyszer ez kell a nepnek. Orban rajott es ugyesen csinalja, ez nem az o hibaja, hanem a valasztopolgaroke es az ellenzeke, aki nincs, illetve csak penzert bologato babuk. Rajottek ok is, hogy eszmekert nem fognak szegenysegben elni. Itt csak mindenki teszi a dolgat, penzt keress. Es mit csinal a nep? Semmit, semmit nem tesz, hogy elzavarja mind a ket oldalt, 34 eve tapsoljak vissza igyanazokat az arcokat. Ezert mondom, a magyaroknak jo ez igy.
Sehmet
Sehmet 2023. 03. 29. 11:06
Előzmény: #100018  Paja1975
#100021
A demokráciát tanulni kell, és Magyarországon igazi demokrácia a történelme folyamán nem is volt, és a mai generáció egy része a Kádár-rendszerben szocializálódott, és ezt adta át az utódoknak is, és tudjuk, hogy a tudat kialakításánál a mikrokörnyezet hatása milyen erős, amiről Te is írtál. Amint többször megírtam, egy nyugati egyetemre is jártam posztgraduális képzés keretében (Leuven=Löwen), az anyai nagyanyai családom egy része még a szovjetek bejövetele előtt elmenekült nyugati kúriájába, az anyai nagyapai ág pedig német volt, akiket kitelepítettek, szóval ismerem a nyugati világot, bármikor kimehettem volna, de "kalandvágyból" itthon maradtam, és amikor bejöttek a multik, olyan vezetőket kerestek itt, akik több nyelven beszélnek és nyugati egyetemeken is szereztek képzettséget, így én a saját számításomat megtaláltam, de látom, hogy ez másnál nem olyan egyszerű, ők nem látják, nem érzik azt, amiről írtál, és ezzel így vannak a gazdaságilag jóval fejletlenebb posztkommunista térség lakosai is.

Topik gazda

________
________
3 4 4

aktív fórumozók


friss hírek További hírek