Topiknyitó: ________ 2012. 10. 18. 19:39

ORBÁN TAKARODJ !!!  

Ez a topik azoknak a jóérzésű, jóravaló, szorgalmas magyar embereknek jött létre, akik megunták az elmúlt két év:

- gazdasági barkácsolását

- a kormány / FIDESZ folyamatos hazugságait

- a magyarok, európaiak, EU, IMF, befektetők folyamatos lekezelő HÜLYÉNEK nézését

- gazdasági visszaesést

- korlátozott szólásszabadságát

- magyaroknak fél-ázsiainak minősítését

- az ellenség nélküli szabadságharcát

- Orbán Viktor magyarok nevében történő nyilatkozatait

- stb......



magyarul ma már nyíltan ki meri mondani, hogy



ORBÁN TAKARODJ!!!!!
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Törölt felhasználó 2022. 04. 04. 15:22
#67200
„kapitány nem attól lesz valaki, hogy megválasztják, kapitány attól lesz valaki, ha biztonsággal, biztonságos úton, biztonságos kikötő felé vezeti a hajót. Aki a hajót viharba vezeti, aki nem éri el a kikötőt, aki nem ér oda a kívánt célhoz, az lehet, hogy ott állt a kormánynál, lehet, hogy döntött, de végül azok, akik rábízták a hajó sorsát, még azt gondolják, hogy talán nem ez a legjobb kapitány. Azt hiszem, hogy igazuk van” – fogalmazott..Mondta ezt Gyurcsány Ferenc aki még mindig nem takarodott el a politikai életből pedig már egyszer majdnem elsülyesztette a hajót,mielött a sülyedő hajó kormámnyzását át adta Bajnainak.
.
..És a másik "nagy ember" Jakab Péter akinek sikerült az a nagyszerű eredmény,hogy 26 képviselő helyett 9 képviselője lesz a Jobbiknak is természetesen nem válalta a felelőséget,helyett elkezdett szokása szerint köpködni mint egy mucsai paraszt,mondjuk,az is volt mindig.Persze nála is MZP tehet mindenről.Arról is ,hogy a Jobbik ilyen szarul szerepelt :))
.
Márki-Zay Péter hat ellenzéki párt hadseregét kapta meg az előválasztás után, és ebből az előnyből Fideszes kétharmadot csinált. Márki-Zay Péter októberben azt mondta, leváltotta az ellenzéket. Valójában nem leváltotta, hanem megbuktatta,nyilatkozta a mucsai paraszt,Jakab komisszár elvtárs.
.
Na ezek az emberk lettek volna akik szép új világot hoztak volna el az oszágnak ....
tokos. 2022. 04. 04. 15:19
Előzmény: #67195  stansmith
#67199

Azt mondjuk nem írhatták, hogy "Válaszd őt!"
Itt feltételezhetően a háborús álláspontjára utaltak vele, ami úgy tűnik, hogy sok emberben hagyott nyomot.
Mindenesetre azt látom, hogy számomra hihetetlen nagyra tartott baloldali emberek is teljesen kifordultak önmagukból. Több éve volt egy főnököm, azóta már kilépett a cégtől, most politikusként próbál helyezkedni az ellenzéknél. Valami fantasztikus főnök volt, ilyet azóta sem láttam. Most megdöbbentő, hogy hogy beszél régi ismerőseivel, barátaival, csak azrét, mert mást gondolnak bizonyos dolgokról, mint ő.
Kétségtelen, azon a területen, ahol szerepel nagyon otthon van, csak ez kevés a meggyőzéshez, ha első kétrdésre az a válasz, hogy mit is lehet várni egy fideszbérenctől. Megjegyzem, nem nekem szólt, csak közös ismerősnek, de mivel közös főnökünk volt, úgy gondolom, hogy hasonlóan vélekedett ő is róla, mint én. Meggyőzni nem így kell.
signal2
signal2 2022. 04. 04. 15:19
Előzmény: #67195  stansmith
#67198
Konkrétan azzal volt tele az ország, hogy veszélyes, elvenné a családtámogatásokat, a 13. havi nyugdíjat. A TV-ben, az online térben és rádióban pedig az folyt óránként, félóránként, hogy háborúba vinné az országot. 
1/1 uszítás és hazudozás.Ez volt a fidezs ajánlata. Ebből én azt a következttést vonom, le, hogy ez kell a magyar népnek. Szarik az oktatásra, a tiszta közéletre, a tisztességre, a versenyképességre, a normális környezetre. A harácsolás és a feszültségleveztés érdekli. 
stansmith
stansmith 2022. 04. 04. 15:17
Előzmény: #67192  tokos.
#67197
Az EU-s források kb. 5%-nyi adónak megfelelő összeget jelentenek a költségvetésben (a területalapú támogatások nélkül!). Ha azok elmaradnak, szerinted mi lesz a megoldás? 
a. Adóemelés. 
vagy 
b. Hitelfelvétel...? 
Másrészt MZP meg akarta tartani az egykulcsos adót, de ennek végülis már tényleg semmi jelentősége. Sikeresen elkaszálta őt Orbán (és részben a saját "szövetségesei"). 
Ennek te most nyilván örülsz, de nem árt szem előtt tartani, hogy a populizmus nagyon mély posvány, hosszú emberöltőket is el lehet benne dagonyázni. Ld. Argentína történetét. 
Nagymami 2022. 04. 04. 15:10
Előzmény: #67195  stansmith
#67196
Kétharmad!!!!
stansmith
stansmith 2022. 04. 04. 15:00
Előzmény: #67177  tokos.
#67195
Ezzel szemben a Fidesz a szeretet nyelvén szólt mondjuk a DK-ról, illetve konkrétan Gyurcsány Ferencről, ugye? 
:DDDDDD 
Te milyen alternatív valóságban élsz, mondd!? 
Konkrétan az volt az utolsó plakátkampány Márki-Zay-ról, hogy veszélyes! 
Törölt felhasználó 2022. 04. 04. 14:59
Előzmény: #67184  Human_Beginner
#67194
Sztem aki tud az költözzön el az országból. Ezzel tud segíteni a legtöbbet, mert aki marad az a rendszer fenntartója lesz. Más megoldás nincs.
________
________ 2022. 04. 04. 14:58
Előzmény: #67184  Human_Beginner
#67193

Minden elérhetö médiacsatorna legyen fideszes, és mindenhonnan O1G "jótettei" áradjanak?
Nem lehet, hogy Észak-Koreáról álmodozol?
tokos. 2022. 04. 04. 14:57
Előzmény: #67189  Törölt felhasználó
#67192

:-).
Igazából nem ment nagyon mellé, mondjuk nem egy zsák burgonyával fogtak meg, inkább az adózási rendszerrel, ami valahol ugyanaz, csak talán magasabb szinten.
Mindenesetre nem szeretnék még egyszer oda jutni, mint ahová Gyurcsány alatt jutottam, pedig erre a mostani körülmények között jó esélyem lett volna vele.
stansmith
stansmith 2022. 04. 04. 14:57
Előzmény: #67173  blackmirror
#67191
Hmmm... Érdemes lenne picit jobban törekedni az objektivitásra. Itt egyáltalán nem jellemző a vélemények szelektív törölgetése, szemben pl. a sotime-féle topikokkal. 
Az ellenzéki frusztráció - részben - a Kasszandra-effektussal magyarázható. A fideszes elkúrás-krónikába most részletesen nem belemenve, tessék, itt egy kis ízelítő, hogyan látnak minket a nagyvilágban: 
https://24.hu/kulfold/2022/04/04/valasztas-2022-nemzetkozi-sajto-sajtoszemle-orban-viktor-fidesz-ketharmad/ ;
Az még nem merült fel benned, hogy mi van, ha mégis ők látják jól? Vagy épp azok, akik itthon mondanak hasonlókat...? 
somebody 2022. 04. 04. 14:57
Előzmény: #67170  signal2
#67190
Na ne az RTL az egyik legnézettebb kereskedelmi csatorna. Nem kis pénzzel mögötte. 
Többi is elég népszerű oldalak. Nem reagáltál arra, hogy más párt kevesebb támogatással is bravúros eredményt ért el. 
És ez a baj, te is arra fogod, hogy lejt a pálya.. ezért kaptok ki mindig, szánalmas.
Igen valóban kicsit megvan cinkelve a pálya, de bőven nem ez a vereség fő oka és bőven lehetne jobb eredményt elérni, ha normális üzenet lenne...
"Az ellenzék üzenete az volt, hogy Orbánnal egy ruszita, lemaradó ország leszünk, míg váltás esetén egy nyugatias, modern, haladó ország."
"Én csak annyit hallottam, hogy Viktorék mindent elloptak..."  ---illetve a legszörnyűbb amikor ezt Gyurcsány mondja...
Egyébként a közmédia mindig az aktuális hatalmat szolgálta, max kicsit visszafogottabban, nem ennyire fox-osan.
Nincs olyan nagy médiafölény
Valóban nem 90% vs 10% a baloldaliaknak mint régen, hanem mondjuk 45- 55 a Fidesznek.
És elmondom neked, akik a Fideszre szavaztak, azok a biztonságra, a békére, és jólétre szavaztak. 
És itt a második legnagyobb baj, hogy nem vagytok képesek másnak a fejével gondolkodni.. és elérkeztünk a 2.-es ponthoz ahhoz, hogy a baloldal leváltsa valaha a jobboldalt Magyarországon vagy meteornak kell érkeznie vagy pont, hogy a jobb oldalról kellene elszednie szavazatót, meg a bizonytalanokat. A bázisa megvan, ennél több nem lesz, viszont azzal az üzenettel amit nyomtatok, ez nem fog megtörténni.
Néha azt érzem nem képesek nagyobb képben gondolkodni. De Gyurcsány azért ki maxolta a dolgot megint saját magának :D 
Törölt felhasználó 2022. 04. 04. 14:51
Előzmény: #67182  tokos.
#67189
Persze , mert vittek neked burgonyát. 😅😅😅😅😅!
kzs_stator 2022. 04. 04. 14:51
#67188
Árazzák az új bankadót és a kiigazításokat?
Nagymami 2022. 04. 04. 14:49
Előzmény: #67185  tokos.
#67187
Szegény fiaim, sajnállak benneteket, most mihez fogtok kezdeni, elveszítitek a jól fizető állásotokat, nem lesz rátok szükség, hogy 0-24 óráig ontsátok az igét.  Mihez fogtok kezdeni, Talán kubikosoknak jók lesztek, máshoz úgy sem értetek, azt a talicskának lehet majd mondogatni, az nem fog visszabeszélni. Szegények mi lesz veletek, jaj istenem, dolgozni kell majd mily szörnyű csapás. Az éttermi  mosogató is jó állás ott sem beszél vissza a szappan. No pá édes fiaim! A jelszót tudjátok? 
Törölt felhasználó 2022. 04. 04. 14:47
Előzmény: #67184  Human_Beginner
#67186
Ok! Te kezdheted a munka felvételét! Én most végeztem. Azon kívűl had döntsük már el , hogy mivel töltsük el a szabadidőnket! És nem itt beszélgetnénk , ha a köztévé nem vesztette volna el a köztévé jellegét . Ja és nem mocskolódunk! Általában. Szász.
tokos. 2022. 04. 04. 14:42
Előzmény: #67181  signal2
#67185

Na igen, pontosan erről beszélek. Ebből az írásból is süt a felsőbbrendűség tudat. A Fidesz szavazók gyakorlatilag hülyék mind, még értelmezni sem tudnak mondatokat. Az érvénytelenül szavazók pedig egytől egyig agytrösztök, ahhoz aztán kell az IQ.
Szánalmas szerintem, de nyilván boldogsággal tölt el benneteket, hogy mindnekinél okosabbnak képzelitek magatokat. Csak ez a négyévenkénti bukta ne lenne, de persze arról nem ti tehettek...
Human_Beginner 2022. 04. 04. 14:41
#67184
EZ a topik is egy vicc. A többség megszavazta hogy maradjon a jelenlegi kormányzó párt. Ezt elismerte mindenki. Aki tiszteli a demokráciát az ezt elfogadja. A többi meg még mindig magyarázza a maga "igazát" illetve amit annak vél. Ennél értelmesebb időtöltést kellene keresni,mert egyre tragikusabb jelei vannak a folyamatos mocskolódásnak, megmagyarázásnak,kesergésnek, vádaskodásnak.Mindenki menjen vissza dolgozni vagy valami értelmeset csinálni, a következő 4 évben a feladat a jelenlegi vezetés támogatása, abban hogy minél jobban végezzék a munkájukat. Ha megint kezdődik az EU-ban a furogatás, azzal mindenki magának is árt,mert annak árát mindannyian fizetjük.További szép napot, én mentem.
Törölt felhasználó 2022. 04. 04. 14:28
#67183
 A fő probléma maga a társadalmi gondolkodás, és reflexek , ami sztem nem a nyugati felvilágosult és demokratikus értékek mentén alakult ki és nem is akar olyanná lenni sajnos. Pont MZP az, aki ezen tudott volna változtatni a maga bumfordi stílusa ellenére, de sajnos még a városában sem vevők arra,hogy tisztességes, verseny és érdemalapú társadalmat alakítson ki, mert belekötnek a rosszul fogalmazott beszédeibe Nem is akarják megismerni jobban a választók ,azt hogy mit tett eddig a városában, hogy megszüntette a korrupciót, az elvonások ellenére visszafizette a Lázár János által hagyott adósságok nagy részét felelős gazdálkodással. Ez a legszomorúbb. Még a minimális fáradtságot se veszi a szavazó,hogy utánanézzen a jelölteknek. Szalagcímek alapján ítéli meg azokat, akik az ő életét fogják irányítani és simán elhiszi azt amit hazudnak róla. nem jár utána.
Ezért írtam azt, amit.
Alapvető ,hogy először a legnagyobb problémát kezdjük el kijavítani, ha hozzákezdünk valamihez. Ez pedig az, hogy a Fidesz államot épített ki az államon belül és elfoglalta az állami intézményeket,a miknek függetlennek kéne lennie,és ezekkel vissza is él folyamatosan, kiszivattyúzva a pénzt belőle és meg tudja azt is akadályozni,hogy jogi úton meg tudd támadni a törvénytelenségeket, a lopásokat. 
Ez az, aminél minden más megoldás csak jobb lehet. Mindent elural a maffiaszemlélet és az érdemalapú társadalom helyett azok érvényesülnek, akik megbízhatóan kiszolgálják a rendszert.
nem tudom másképp mondani ez bizony egy diktatúra ,ami nem tud működni hatékonyan és ennek a kárvallotjai azok lezsnek, akik a társadalom alsóbb rétegeit képviselik, akiknek nincs jól fizető állása és nincs érdekérvényesítő képessége. nyugdíjasok, köztisztviselők, közalkalmazottak, vidéken a világtól elvágva élnek és csak a rendszertől és a helyi kiskirályaitól függnek.
Ez középkor.
és ez sajnos csak kis szelete annak a problémahlamznak, ami a fidesz nélkül is létezett már korábban és kellett volna változtatni. 
A városban  ,ahol élek egy megyeszékhely Kelet Magyarországon. a közutak, a járdák évek óta nem voltak javítva, iszonyat mennyiségű szemét mindnehol ,de biztos lehetsz benne,hogy az itteni elit ezekből a pénzekből szedte meg magát, amit nem erre fordítanak pld, hanem a lojalitásuk megvásárlására. Ebből telik nekik lususházra, kocsira, nyaralásra , jól menő válallkozásokra, amit a seggük alá tezsnek  stb. Úgy,hogy közben 10 éves világgazdasági konjunktúra volt mérhetetlen mennyiségű EU támogatással. Az elit ezeket a pénzeket lopja el, ami neked, vagy nekem  járna,hogy normális városban ,országban élhessünk normális oktatással, egézségüggyel stb.
Ez a Fidesz bűne.
Nem igazán érdekel,hogy XY politikus milyen félreérthető mondatokat és ki kivel veszekedik, amikor látom, hogy tönkreteszik az országot előbb utóbb minden értelemben.
Egy ilyne országból a kvalifikált, jóérzésű réteg menekül, ami tovább rontja a versenyképességet.
tokos. 2022. 04. 04. 14:24
Előzmény: #67178  signal2
#67182

Mint írtam, nem néztem a királyi TV-t, mégis a Fideszre szavaztam, vagyis nem azért szavaztam rájuk, amiért írod.
De egyébként ezt is szeretem bennetek, ezt a felsőbbrendűségi tudatot, ti aztán mindig pontosan meg tudjátok mondani, hogy a másik  mit miért csinált, és persze, hogy mind hülye.
Kicsit le kellene szállni a magas lóról.
signal2
signal2 2022. 04. 04. 14:23
#67181
Kis beszámoló a facebookról:
“Szavazatszámláló voltam ma egy 300 fős zsákfaluban. Röviden a tapasztalatok: Sokan voltak szavazni, 160-an, kb. mint 2018-ban. Szabályosan zajlott a nap. A népszavazási ívet mindenki felvette. Már korán érezhető volt a kormánypárt abszolút népszerűsége. Sokan alig tudták kibetűzni a lehetőségeket. Kizárólag O.V. nevét keresték és a sok ismeretlen név között megkönnyebbülve húzták be az x-et. A lehetőségeknek többen érzékelhetően nem voltak a tudatában és nem egyszer egy családtag rendreutasítása mellett vált fegyelmezetté a voksolás. Több esetben kértek segítséget, hogy a népszavazási kérdésben segítsünk. Kiderült, nem a látással volt probléma... Később a számlálásnál derült ki, hogy a kérdések nehéz értelmezése miatt sokan akaratuk ellenére vegyesen igennel és nemmel szavaztak. Pl. kapjanak minél több nemátalakító infót a gyerekek. A szavazás elemi ismeretét nélkülöző és ezért elrontott szavazólapok a Mi hazánk és a Fidesz körül voltak. Ellenzéki és hibásan kitöltött szavazólap nem volt. Kb kétharmad fidesz és egyharmad ellenzék lett az eredmény. A népszavazást szándékosan elrontók szintén erős egyharmad volt. Jelentős volt az enyhén dementálódott, és, vagy láthatóan a döntésében nem magabiztos szavazó. Innentől szubjektívebben: A választók érzelmek és félelmek felől közelítették meg a kérdést. A propaganda szlogenjei és mintázatai rendre beugrottak az egyébként békés és diszkrét beszélgetésekben. Az agyhalottsággal magyarázni totál félreértés. A bizottság, a helyi értelmiség is a köztelevízióból meríti a világ magyarázatát. A rontott szavazatoknál vagy kiegészítő rajzoknál a teljes értetlenségé volt a hang. A városi értelmiség, a nagypolitika tétjei, szempontjai annyira távoliak és annyira a fideszista interpretáción keresztül jelennek meg, hogy esély sincs más szempontok felhozására. A kormánypárt rájött hogyan tudja a vidéki lakosság múltjából felmorajló sérelmeket működtetni. A szívem szorult el az elszigeteltség, a helyi élet méltatlansága, a városi szolgáltatásba messziről fáradságosan beszolgáló életmód állandóságán. A drágaság, a külföldön élő gyerekek a rossz egészségügy fontos élmény de valahogy nem kapcsolódik össze a rosszul működő intézményekkel csak Brüsszellel. Ha elfogadjuk Sloterdijk fogalmát a thümotikus késztetést, akkor itt ez módszeresen és egyre ügyesebben csatornázódik be a fidesz alá. Csak éppen ez nem valami forradalmi hév hanem sértettség, traumák, a nadrágos emberek árulása több mint évszázada. Andrásfalvi Bertalan sokat beszélt erről a társadalmi szakadékról, itt én ezt most nem tudom pontosítani. A lényeg hogy se a pártocskák pattogása, se városi értelmiség óvatos segítő szándéka nem ér szart se. Az ellenzék erőforrásait folyamatosan elszívó állampárt a vidék végtelenül cinikus megdolgozására fordítja erőit egyszerű kommunikációs mátrixot létrehozva, és a vidék főleg szomorú érzelmi dinamikáját egyre kisebb erőbefektetéssel egyre precízebben tudja hintáztatni.Ez persze indulatképzéssel , a nyugattal és a városi értelmiséggel ellenséges hangoltságot jelent, amit még bőven lehet fokozni. Biztos nem ilyen egyszerű, de ma kb. ezt meg is fogalmazták nekem a bizottság tagjai. Ez persze valódi vidékpolitika nélkül óriási társadalmi kataklizmával is járhat. Amennyiben a társadalom ellenzéki része nem kezd folyamatos és áldozatos aktivista munkába, ami tartós jelenlétet, párbeszédkísérletet jelent , ez a nyelvi, kulturális szakadék tovább nő, miközben az állampárt megfogható értelmezhető gesztusokat tesz. (A wc pipec és tágas volt.) A közmédia kisajátítása stratégiai jelentőségű, amit a pártok k leszartak és Hadházyt egyedül hagyták a tv ügyével. Azt hiszem oroszabb társadalom vagyunk , mint azt gondoltuk még pár hete. Annak minden baljós következményével együtt. Ennek megváltoztatása a generációm feladata is lett volna, én személy szerint szinte semmire sem jutottam ezzel. Persze majd itt élünk meg hazugság és k európa. De a fidesz hívő is tele van fájdalommal, meg nem értéssel, félelemmel. És ismét csak rápakolódik erre. Fokozva a feszültségeket, megosztottságot, párhuzamos tudatvilágokat. Ez most szomorúan hangzik de végül is egy ilyen helyzetben is volt 30 % ellenzék és egy kis faluban is volt 12 kutyapártos szavazat! A Megoldást nulla ember vette be.”

Topik gazda

________
________
3 4 4

aktív fórumozók


friss hírek További hírek