Topiknyitó: ________ 2012. 10. 18. 19:39

ORBÁN TAKARODJ !!!  

Ez a topik azoknak a jóérzésű, jóravaló, szorgalmas magyar embereknek jött létre, akik megunták az elmúlt két év:

- gazdasági barkácsolását

- a kormány / FIDESZ folyamatos hazugságait

- a magyarok, európaiak, EU, IMF, befektetők folyamatos lekezelő HÜLYÉNEK nézését

- gazdasági visszaesést

- korlátozott szólásszabadságát

- magyaroknak fél-ázsiainak minősítését

- az ellenség nélküli szabadságharcát

- Orbán Viktor magyarok nevében történő nyilatkozatait

- stb......



magyarul ma már nyíltan ki meri mondani, hogy



ORBÁN TAKARODJ!!!!!
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
badsector1
badsector1 2020. 11. 12. 13:18
Előzmény: #21318  Peterbond
#21320
Na ,akkor érted, hogy miért kell együtt indulnia az ellenzéki pártoknak, és hogy miért nem lehet finnyáskodni azon, hogy én nem szeretem gyurcsányt.
rockmaster 2020. 11. 12. 13:16
Előzmény: #21318  Peterbond
#21319
Roncsbázis :)
Peterbond 2020. 11. 12. 13:14
Előzmény: #21317  badsector1
#21318
Ha csak emiatt lenne fidesz 2/3-ad.... :).
.
A fidesz kétharmad oka az hogy még most is 2-2,2 millió biztos szavazója van amennyi egyik pártnak sincs közel se. Ezt azért lássuk be. 
badsector1
badsector1 2020. 11. 12. 12:52
Előzmény: #21315  Peterbond
#21317
"Az én bajom hogy szűkülnek a reálisan vehető opcióim pedig egy választásnak pont arról kéne szólnia hogy"
A harmadik 2/3 után már azért tovább kellene lépni a fenti gondolkodáson, mivel ez hozza el újra és újra fidesz 2/3-ot
badsector1
badsector1 2020. 11. 12. 12:40
Előzmény: #21311  badsector1
#21316
Mondjuk az lmp tuti fidesz csicska párt, az mszp is félig, a jobbikból már elhúztak a csicskák.
Peterbond 2020. 11. 12. 12:39
Előzmény: #21311  badsector1
#21315
Churchill is azt mondta hogy Hitler ellen az ördöggel is. Persze ez volt a realitás de ettől még biztos hogy nem repesett az örömtől Anglia hogy Sztálinnal kell szövetkezni ezért.
.
Az én bajom hogy szűkülnek a reálisan vehető opcióim pedig egy választásnak pont arról kéne szólnia hogy lehetőleg minél több opció közül választhasd a neked legmegfelelőbbet. És hidd el bőven lesznek akik távol maradnak egy ilyen nagy közös listától. Különben nem szenvedne a Fidesz hogy ilyen környezetet hozzon létre ami ezt kikényszeríti.
Peterbond 2020. 11. 12. 12:24
Előzmény: #21312  signal2
#21314
Jelen esetben az nem tetszik hhogy valami alapján eldöntik mennyi DK-s legyen azon a listán. És nem lehet olyan hogy a rendes szavazáson az én pártom ( egyáltalán nem biztos hogy az a Momentum lesz ) a valós szavazatok alapján több helyre jutna be mert jobban teljesít a vártnál. Lásd pl Budapesti választás. Az MSZP elég sok helyett kapott ahoz képest hogy rosszul szerepelt és a momentum kevesebbett ahhoz képest hogy lényegében a DK-val a két legnépszerűbb párt a fővárosban. Pont azért mert egy korábbi időpont szerint le lettek osztva az arányok.
.
Pont ez a bajom hogy nem lesz olyan verzió hogy az MSZP kihull és más párt felerősödik. Ha egy nagy lista lesz hozzuk magunkkal a felesleges holt terhet  és nem kezd el megtisztulni a rendszer. Az egy nagy lista a jelenlegi rendszer berögződését fogja csak elősegíteni szerintem.
user01
user01 2020. 11. 12. 12:19
Előzmény: #21309  Peterbond
#21313
2022-ben a magyar jobb- és baloldali pártok fognak össze a kormányon lévő maffia felszámolása céljából.
signal2
signal2 2020. 11. 12. 12:12
Előzmény: #21309  Peterbond
#21312
MI a különbség a között, hogy külön a Momentumra szavazol, vagy úgy szavazol a Momentumra, hogy a dk-val közös listán indul.
Valószínűleg mindkettő bejutna egyébként is.
A helyes felfogás az, hogy te továbbra is a saját pártodra szavazol, nem az összesre, csak hozzáadják egy nagyobb csoporthoz.
badsector1
badsector1 2020. 11. 12. 12:11
Előzmény: #21309  Peterbond
#21311
Szerintem annál sokkal nagyobb a baj, hogy most azért ne szavazzon valaki az ellenzékre, mert ott van a dk,jobbik,mszp,lmp,momentum közül valamelyik.
Peterbond 2020. 11. 12. 12:08
Előzmény: #21292  signal2
#21310
Az előválasztás egy jó dolog csak egy baj van vele. Messze kisebb lesz a részvétel és az nyer akinek "fanatikusabbak" a hívei. Itt kis számoknál könnyebb lesz jobb eredményt elérni kissebb mozgósítással. És ebben tényleg a DK fog jól szerepelni.
.
Ettől függetlenül maga az ötlet szerintem messze demokratikusabb és jobb mint bármi más alternatíva amit eddig halottam.
Peterbond 2020. 11. 12. 12:06
Előzmény: #21296  Törölt felhasználó
#21309
Azért más dolog a túllépett ezen és a belekényszerül. Azért elég sokan szerintem Amerikában is szivesebben szavaztak volna valami értelmesebb jelöltre de ezt a kettő volt csak a reális opció mostmár.
.
Ugyanígy én pl NAGYON nm szeretnék egyetlen közös listát. Megvannak a saját preferenciáim és szeretnék minnél inkább annak megfelelően szavazni. Ezért nagyon nem örülök hogy kb mibe kényszerít bele a mostani kormány is csak azért hogy minél több nem rá szavazót elriasszon a szavazástól. Nagyon ne tetszik hogy azt csinálják hogy " ha már nem rám szavazol akkor annyira leszűkítem a választási lehetőségeidet hogy inkább el se menj szavazni". Nem tetszik hogy ebbe akarnak belekényszeríteni és majd igyekszek is nem engedni ennek, de ha nem lesz más jobb akkor valószinűleg én is le fogok szavazni a nagy teljes listára benne az MSZP-vel és DK-val. Elég keserű pirula lenne de ami van az még annál is keserűbb és azt már 10 éve nyeljük.
Peterbond 2020. 11. 12. 11:58
Előzmény: #21303  sanka
#21308
"Nem tartom jónak, az egészséges látogató is megfertőződhet, a beteg valszeg amúgy sincs magánál."
.
A legtöbbször nem is a beteg miatt kell ez ( persze sokszor miatta is ) hanem a hozzátartozóknak. Ebbe az intézkedésbe szerintem kár belekötni. A vírus amúgy is elég erőteljesen terjed, nem ez fogja megfogni vagy elszabadítani. Ellenben igenis nagy igény van a lehetőségre, hogy elbúcsúzhassanak a szeretteiktől emberek.
Törölt felhasználó 2020. 11. 12. 11:38
Előzmény: #21305  user01
#21307
 "Vörös Hadsereg, amely megmentette Európa népeit a barna pestistől"
azért ez a mondat is kemény annak a függvényében, hogy volt egy Molotov-Ribbentrop paktum és kis kedvesen felosztották Lengyelországot a "barna pestissel".
Katyni vérengzés stb.
Értem, hogy Orbán erre nem fog reagálni és Szíjjártó is most csendben marad és nem azért írtam ezt ide.
Csak a választ megfogalmazó is "feledékeny".
rockmaster 2020. 11. 12. 11:16
Előzmény: #21305  user01
#21306

Mély kussban van, mert mattot kapott :)
Erre nem lehet használni Soros szövegpanelt :)))
user01
user01 2020. 11. 12. 10:55
#21305
https://telex.hu/belfold/2020/10/30/az-orosz-kulugyi-szovivo-kiakadt-orban-viktor-beszede-miatt
 
Marija Zaharova orosz külügyi szóvivő
„Az ilyen állítások perverzek, meghazudtolják a második világháború történelmi igazságait, amelyeket a Nürnberg Törvényszék kivizsgált, és elfelejtik azt, hogy Horthy Magyarországa Hitler közeli szövetségese volt.”
„Hitler és Magyarország aktívan részt vett a Csehszlovákia és Jugoszlávia elleni agresszióban, és a megszállt területeken a civilek ellen tömegesen követett el bűncselekményeket. Ezen országok emberei számára békét és szabadságot hozott a Vörös Hadsereg, amely megmentette Európa népeit a barna pestistől. Jelenleg egyes államok arra vágynak, hogy torzítsák ezt a tényt, és elhallgattassák országuk kulcsszerepét, azt, hogy országukban a náci csatlósok rezsimjei uralkodtak."
 
Orbán Viktor mit reagált arra, hogy a volt KGB-s Putyint képviselő orosz külügy lenácizta Horthyt?
Lassan két hét telt el azóta.
PusztaPutyin
PusztaPutyin 2020. 11. 12. 07:24
Előzmény: #21303  sanka
#21304
Hát akkor megfertőződik. Nem múlik rajta túl sok. Szerintem ez bele kell hogy férjen, jól döntöttek, ilyen is akad.
sanka 2020. 11. 12. 07:21
Előzmény: #21302  badsector1
#21303
Nem tartom jónak, az egészséges látogató is megfertőződhet, a beteg valszeg amúgy sincs magánál.
badsector1
badsector1 2020. 11. 12. 07:16
#21302
"Levélben szólította fel a kórházakat Müller Cecília, hogy mindenképp engedjék be a Covid-osztályokon haldoklók hozzátartozóit"
"Látogatási tilalom van, de a betegek kapcsolattartási jogát biztosítani kell"
  
A nyunyókás öregasszonynak van szíve.
badsector1
badsector1 2020. 11. 12. 06:45
Előzmény: #21297  euler
#21301
"Egy verzió van csak, ami az ellenzéknek igazán rossz lenne: ha végül valamiért nem tudna közös jelölteket állítani."
  
Ebben az esetben sok mérges ember lesz az utcán.

Topik gazda

________
________
3 4 4

aktív fórumozók