Topiknyitó: ________ 2012. 10. 18. 19:39

ORBÁN TAKARODJ !!!  

Ez a topik azoknak a jóérzésű, jóravaló, szorgalmas magyar embereknek jött létre, akik megunták az elmúlt két év:

- gazdasági barkácsolását

- a kormány / FIDESZ folyamatos hazugságait

- a magyarok, európaiak, EU, IMF, befektetők folyamatos lekezelő HÜLYÉNEK nézését

- gazdasági visszaesést

- korlátozott szólásszabadságát

- magyaroknak fél-ázsiainak minősítését

- az ellenség nélküli szabadságharcát

- Orbán Viktor magyarok nevében történő nyilatkozatait

- stb......



magyarul ma már nyíltan ki meri mondani, hogy



ORBÁN TAKARODJ!!!!!
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
krida
krida 2021. 06. 15. 05:46
#42440
Legyen már elég a fajtalankodásból! Az ellenzék meg megy tüntetni az undorító posvány mellett! Elment az eszük?!
https://tibiatya.blogstar.hu/2021/06/13/a-pride-tobbszor-kiallt-a-gyermekszexualizalasert-ez-ellen-a-homoszexualisok-nem-szolaltak-fel/109880/
euler 2021. 06. 14. 22:39
Előzmény: #42438  euler
#42439
Ezek elsősorban az áramszolgáltatókra vonatkoznak, az ugrott be az előzményekről.
Konkrétan a Mátrai Erőmű jelentősebb fejlesztéseiről magán az erőmű honlapján is lehet olvasni, pl. amik a német tulaj idejében történtek:
- 2x33 MW előtét gázturbina
- kéntelenítők beépítése
- 16 MW-os napelempark
- környezetbarát zagytárolás 
euler 2021. 06. 14. 21:52
Előzmény: #42435  Törölt felhasználó
#42438
Minden szavad igaz, csak megerősíteni tudom.
Nem csak a hálózat átviteli kapacitását növelték meg, hanem az üzembiztonságot talán még jelentősebben. Új technológiákat hoztak be főleg a szerelésben, lecserélték a gépparkot, automatizáltak, távműködtetést építettek ki stb. 
Ütőképesre alakították a szervezetet, lecserélték a tipikusan állami alkalmazott vezetőket, racionalizálták a munkaerőt, de hatékonyan képezték is őket. Lehetne még sorolni, vállalatirányítás, keresztfinanszírozás megszüntetése, logisztika átalakítása stb.
Nagy hiba ezt a ner kezére játszani (kvázi államosítani), mert itt látványosan fognak előjönni pár év múlva a hibák, hasonlóan a vízellátáshoz.
(Hofi: Miért mindig este nincs villany? Azért, hogy lássuk, hogy nincs.)
euler 2021. 06. 14. 21:26
Előzmény: #42434  peter_s
#42437
MZP-ről eszembe se jutna ilyesmi.
Itt konkrétan a családját ért támadásokat reagálta így le, nyilván nem ez az alapállása.
Az öreg székely is elővette a fejszét amikor szétcsapta a házát a villám: - Lássuk uram, mire megyünk ketten! 
(Csak megjegyzem, azon meglepődtem, hogy MZP egyik vidéki fellépésén sztárvendégként jelentette be Puzsért ... - tudnék még sorolni néhány dolgot ami mostanában nem tetszik MZP-ben, de ezek egyelőre jelentéktelenek, majd meglátjuk ...)
.
Szerintem lezárhatjuk ezt a fejezetet, adtál egy magaslabdát, én meg lecsaptam. Nyilván Te ismered magad, de ha állandóan erre futtatod ki a gondolataidat, és még meg is nevezed, akkor ne csodálkozz ha így látom. Legtöbben itt egy fájdalommentesebb megoldást szeretnénk a rendszerváltásra. Szerintem tényleg ne erőltesd ezt a vonalat, de a Te döntésed.
Ps.: Dóra csinos :)
 
Törölt felhasználó 2021. 06. 14. 20:50
Előzmény: #42435  Törölt felhasználó
#42436

A vízhálózat is ilyen volt a franciák rendbe rakták és folyamatos fejlesztésekkel felújították és egy fejlett vízhálózatot hoztak létre több megyében is.
A tolvajok visszavették a vízhálózatokat is ami a franciák fejlesztéseinek köszönhetően egy évtizeden keresztül úgy tudott működni, hogy pénz bele nem ment, semmiféle fejlesztés nem történt és gyakorlatilag a fejlesztések hiánya miatt már az összeomlás szélére kerültek.
Néhány hónapja Orbán azt nyilatkozta a parlamentben, amikor erre rákérdeztek, hogy az ellenzék ne riogasson 4-ezer milliárddal ami a következő kormánynak fog fájni... mert ezt 2000 milliárdból meg lehet oldani.. Ez sem kevés, de szerintem ez is a kettő között, úgy 3000 milliárd körül lesz.
Élesednek itt a költségvetési bombák rendesen.
Törölt felhasználó 2021. 06. 14. 20:36
#42435

"A Horn kormány anno 20 évre előre garantált hozammal adta el. "
Erre egy egyszerű példa:
Van két autó az egyik 5 millióba kerül és újszerű a másik csak 1 millió de lepusztult és több milliós ráköltéssel, több havi munkával is nehéz lesz olyan állapotba hozni, hogy 5 milliót érjen.
Horn kormánynak nem nagyon volt más választása mint eladni ezeket az akkor nyögvenyelősen működő hálózatokat melyek megtartása elviselhetetlen terhekbe került volna az akkoriban amúgy is nagyon nehéz pénzügyi helyzetben lévő államnak.
A garantált hozam a lepusztult hálózat és a több száz milliárdba kerülő fejlesztések miatt volt szükséges.
Azt hiszem ez a garantált hozam 6% volt és annak bevállalása, hogy ezt a "garantált hozamot" fejlesztésekre költik. A megnövekedett áramfogyasztás miatt az összes trafót, vezetéket cserélni kellet és ezt a németek meg is tették, azaz egy elavult hálózatból egy fejlett 21sz.-nak megfelelő hálózatot építettek ki.
Erről szólt az akkori "garantált hozam" persze ezt elő lehet adni TakonyÁrpi által bediktált módon is.
peter_s 2021. 06. 14. 20:30
#42434
Euler! Ajánlom figyelmedbe az alábbi Márki-Zay Péter videóból a 11:00 - 11:30 közötti részt. Mit is mond itt MZP? Nyugodtan csinálja és folytassa tovább a Fidesz az aljas lejárató kampányát, annál hamarabb elege lesz az embereknek. Ez AKCELERACIONIZMUS mert a rossz, nemkívánatos események lefolyását akarja felgyorsítani annak érdekében, hogy mihamarabb cselekvésre ösztönözze a választókat és a rendszerben változás következzen be. A logikád szerint akkor ő is rombolni és pusztítani akar és nincsen megoldása, ugye? Ja nem, ő nem, csak én nyilván, mert az a rohadt kettős mérce már megint. Ps.: Dóra nagyon csinos :)
https://www.youtube.com/watch?v=FBYLFtysF5k
Karvalytokes
Karvalytokes 2021. 06. 14. 19:39
Előzmény: #42427  Peterbond
#42433
Igazad van 20 év alatt vette ki..
Peterbond 2021. 06. 14. 19:30
Előzmény: #42431  Peterbond
#42432
Na mégegyszer mert előző HSZ-em nem tetszik:
.
Mészárosék szempontjából a céltartalék feloldás/képzés semleges közvetlenül, csak a mátrai eredményét befolyásolhatta és így közvetve hogy mennyi osztalékot vehet esetleg ki, de a kivett osztaléknál pontosan mértük mennyi előnye volt belőle az OPUS-nak.
Mivel a két cég között valószinűleg nem volt áru szállítás így nem tudtak pénzt kinyerni transzferárazáson keresztül se Royaltival vagy egyéb módszerrel. ergo feltételezhetjük hogy az OPUSNAK/Mészárosnak az egyedüli haszon az osztalékból és vételárból származhatot.
.
De persze tévedhetek.
Peterbond 2021. 06. 14. 19:23
Előzmény: #42428  euler
#42431
Mészárosék szempontjából a céltartalék feloldás képzés a mátrai eredményét befolyásolhatta, de az OPUS és Mészáros szemszögéből pénz az osztalékból és a vételárból jöhetet. minden más a cégen belül volt.
Peterbond 2021. 06. 14. 19:22
Előzmény: #42429  Peterbond
#42430
Ja mindezt gyakorlatilag kockázat mentesen mert mint látjuk amint szar került a palacsintába az állam kimentette. Nem kockáztatott semmit és ezt valószinűleg tudta az első naptól kezdve.
Peterbond 2021. 06. 14. 19:21
Előzmény: #42427  Peterbond
#42429
Persze nagyon pontosan kiszámolva ( az osztalékokat is időarányosítani, 2000 elötti adatokat is belevenni stb ) akár kijöhet 20% talán 25% haszonkulcs is. de nem 2000%.
.
Mellesleg Mészáros-é mennyi is? 8 milliárdot tett be lényegében 2 évre. erre szerzett 11,2 + 17 milliárdot. Ez 350% 2 év alatt. Évi 175% haszon.
euler 2021. 06. 14. 19:20
Előzmény: #42425  Peterbond
#42428
Céltartalék-képzésnek/kivételnek is utánanéztél?
Mert tudomásom szerint Mészárosék annak is a fenekére néztek.
(Aminek ugye nem kell rendelkezésre állni teljes összegben a cél-dátum előtt, azért cél-tartalék).
Peterbond 2021. 06. 14. 19:18
Előzmény: #42404  Karvalytokes
#42427
"Nem magyarázok félre semmit...Szóljál ha van olyan cég a S&P500 vagy a Dax ba ahol 2000% osztalékot fizetnek."
.
Az adatok alapján amit RangerHU belinkelt 8 én sajna egy beszámolót se találtam, de elfogadom hogy az ő adatai helyesek ) 2000 és 2017 között 17 év alatt vett ki 143 milliárd forint osztalékot. Ez évi 8,4 milliárd. Az árbevételről nincs adatunk de a mérlegfőösszeg 100-150 milliárd volt a cégnek. Arra vetítve ez 6-8% haszon. nem rossz de azért nem 2000%. 
.
Ha a vételárat nézzük akkor az 1995-s 11 / 15 milliárd forint ( 4.4 -es szorzóval ) kb 48-66 milliárd forint lenne mai áron. 8,4 milliárd / 48-66 milliárddal pedig 17,5% illetve 13% hasznot hoz ki.
peter_s 2021. 06. 14. 19:13
Előzmény: #42416  Törölt felhasználó
#42426
Az elit erőszakkal való leváltása nem kivitelezhetetlen, ha az lenne, sehol nem sikerült volna, inkább azt mondanám, hogy Mo-n (még) nincs realitása. Egy szakértői kormánynak sincs realitása, ennek egyszerű oka van: az egyéni érdekek és a pártérdekek rendre felülírják a társadalmi érdekeket, a megélhetési politizálás és a kormányzás megúszása elsőbbséget élvez. Idézzük fel mi is vezetett a Bajnai-kormány megalakulásához, pontosan az erőszak, amit annyira szeretnénk elkerülni, máskülönben Gyurcsány nem mondott volna le - a megunják, hazamennek taktika nem jött be. Amivel egyetértek: kissé keményvonalas vagyok a politikai múlttal kapcsolatban, MZP-nél is sok olyan név van a fejben, aki aktívan politizál és szakmailag jó, vállalható lenne egy szakértői kormányban. A vaskalapos hozzáálásomat azzal indoklom, hogy amint puhulnak a feltételek, a megélhetési hiénák lerabolják a "politikai teret" és mivel ők vannak többen, a szakértői kompetenciák háttérbe szorulnak, ezért van az, hogy hiába vannak jó szakértők a politikai pártokban, az inkompetensek vannak az első vonalban és ők dirigálnak. Kemény dió ez. Abban meg nem hiszek, hogy a megélhetésiek megvilágosodnak és megváltoznak, 30 éve várunk erre, eredménytelenül. Az ideális megoldás az lenne, hogy a szakértő írja a programot és irányítja az adott területet, a politikus szállítja hozzá a politikai támogatást, de itt a politikusok irányítanak. A fideszből én jelenleg senkit nem tudnék elképzelni, Ángyán József az egyetlen akit bevennék onnan és akinek van is gerince de ő már nem fideszes, úgy tudom. Varga kompetenciáit nem kérdőjelezem meg de a hitelessége annyira erodálódott, hogy nem számolnék vele, és megalkuvó, helyezkedő, akárcsak Pokorni (utóbbinál lásd nyilas turul emlékmű miatti nyomorult politikai helyezkedés).
Peterbond 2021. 06. 14. 19:10
Előzmény: #42355  RangerHU
#42425
"
  • Folyamatosan akkora osztalékot vettek ki, ami hosszabb távon a teljes megtermelt eredményt betakarta. Az RWE osztalék ágon az 1995-ben kifizetett 74 millió USD, azaz akkor kb. 9 milliárd Ft-nál vételár közel hússzorosát vette ki a Mátrai Erőműből. 2000 és 2017 között (amikorra van közzétett beszámoló) 147,3 milliárd Ft-ot. Ebből 2010 és 2017 között 81,8 milliárd Ft-ot. Igen, Mészárosék is kikaptak búcsúzóul 11,2 miliárd Ft osztalékot, de ez kerekítési hiba szintű aprópénz ahhoz képest, amit az RWE volt kedves kiszedni a Mátrai Erőműből."

.
Itt is érdemes hozzátenni. hogy 2010 és 2017 között az erőmű termelt 82 milliárdot és kivettek 82 milliárdot. Ergo nulszaldósak voltak, azt vették ki amit az erőmű megtermelt. Feltételezem ugyanígy jártak el a 2000-2010-es időszakban is. Mészárossal az a gond hogy ő alatta -6 milliárd veszteség jött össze ( és további -42 milliárd 2020-ban de ezt ne rójuk fel Mészárosnak bár pontosan tudta az eladó és a vevő is hogy kb ekkora lesz ) mégis kivett 11 milliárdot belőle. Szóval ő Minusz 18 milliárdot csinált az erőműből magából és MÉG ezen felül megfejte az államot további 17 milliárddal. Mert az állam részéről a reális vételár 1 azaz EGY forint lett volna és Mészáros még köszönje meg hogy átvállalja az állam.
.
Apropó az állam 2017-ben is megvehette volna 8 milliárdért. Akkor nem kellett. Most dupla áron úgy hogy kiderült mekkora pénznyelő lesz a felújításon túl is már kellett. Na EZ a lopás.
Törölt felhasználó 2021. 06. 14. 19:05
Előzmény: #42420  Karvalytokes
#42424

ok.
Törölt felhasználó 2021. 06. 14. 19:05
Előzmény: #42421  Törölt felhasználó
#42423
Ja a másikba akartam, de mindegy mert itt is látod.
euler 2021. 06. 14. 19:05
Előzmény: #42418  user01
#42422
:)
"És igeen, az ellenzék ismét besétál Orbán Viktor csapdájába ...  máris bomlik az egység, így a kormányzásra is alkalmatlanok." 
(lásd még: vágyvezérelt gondolkodás!)
Törölt felhasználó 2021. 06. 14. 19:04
Előzmény: #42417  peter_s
#42421

BTC-re a Binance a legjobb, kereskedni is tudsz vele és nem számol napi kamatot sem, bármeddig tarthatod,  de le is kötheted heti-havi-3 havi kamatra amit btc-ben kapsz a lejáratkor. (kamat változó de amilyen kamaton lekötöd azt a kamatot kapod a lejáratig, ez volt 10% fölött is)
Tudsz vele tőkeáttételesen is kereskedni de tőkeáttétel nélkül is. Sokkal jobb szerintem mint a forex vagy bármilyen más kereskedés.
Binance kártyát is igényelhetsz, 2-3 hét alatt megjön ezt be tudod állítani, hogy te magad utalsz rá BTC-t vagy más kriptot, én úgy állítottam be, hogy a Binance utal és 250-euró alá nem csökkenhet le a kártyán lévő összeg, automatikusan megy. A kártya használata ingyenes, nincs semmi díja és napi 290 euró értékű valutát le is tudsz venni róla teljesen költségmentesen bármelyik ország bármilyen valutájában. Minden kártyás fizető helyen tudsz fizetni vele az egész világban.
Nem engem kérdeztél de gondoltam válaszolok mert én már régóta csinálom ezt.
Karvalytokes
Karvalytokes 2021. 06. 14. 19:00
Előzmény: #42407  Törölt felhasználó
#42420
Netto butaság amit írsz.
Peterbond 2021. 06. 14. 18:48
Előzmény: #42373  RangerHU
#42419
"Goldi!
Nem érted! 
A Horn kormány anno 20 évre előre garantált hozammal adta el. 
Volt németeknek benne piaci kockázat ezért ki kaptak belőle amit lehet már az első két évben( akkori árfolyamon 180-200 milliárdot)."
.
erről tudnál vlami közelebbit linkelni. Én kerestem de nem találtam nyomát. volt parlamenti vita de a 26 millió dolláros "extra" vételár visszafizetéséről találtam csak. Számomra nagyon durván hangzik hogy eladtunk egy erőművet 74 / 100 millió dolárért ( kb 11 / 15 milliárd forint ) és abból ki lehetet venni 2 év alatt 180 / 200 milliárdot. 1996-ban és 97-ben a teljes TAO volt 110 és 140 milliárd. Kötve hiszem hogy a Mátraiban ott volt ekkora tőke és az állam eladta volna így 10-15 milliárdért.
user01
user01 2021. 06. 14. 18:37
#42418
https://telex.hu/belfold/2021/06/14/tuntetes-kossuth-ter-melegellenes-javaslatok-pedofiltorveny-amnesty
 
Közben  megy a tüntetés Szájer József, és a többi rejtőzködő fideszes homoszexuális mellett.
peter_s 2021. 06. 14. 18:32
#42417
És igeen, az ellenzék ismét besétál Orbán Viktor csapdájába. Most, hogy a Fudan ügye kissé kínossá vált a kormánynak, másról kellene beszélni, ezért Orbán és a Fidesz tudatosan összemossa a pedofíliát és a homoszexualitást, az ellenzék nemmel szavaz vagy nem szavaz (ez mindegy is), tiltakozik tüntet stb. A Jobbik talán megszavazza. Habony-művek propaganda indul: az ellenzék támogatja a pedofíliát mert nem szavazza meg a pedofilellenes törvényjavaslatot; máris bomlik az egység, így a kormányzásra is alkalmatlanok. 
https://telex.hu/belfold/2021/06/14/fidesz-pedofiltorveny-melegellenes-szavazas-ellenzek-jobbik-igen-dk-bojkott
Törölt felhasználó 2021. 06. 14. 18:31
Előzmény: #42347  peter_s
#42416

Abban egyetértek veled hogy a leggyorsabb, legbiztosabb megoldás az erőszakos megoldás, de szerintem kivitelezhetetlen.
A szakértői kormányban teljesen egyetértek, sőt az is elfogadható lenne számomra, hogy ideiglenes kormány alakulna. Pl. 2-3 évre, rendbe teszik amit feltétlenül szükséges és utána új választásokat írnak ki, vagy átadják a vezetést. A Bajnai kormányhoz hasonlóra gondolok.
Ehhez viszont kellene egy réteg, aki nem ragaszkodik a hatalomhoz. Ebben nem lehet olyan aki nem vállalkozásból, hanem politikából él.
Azzal hogy ne vehessen részt a kormányban az, aki az elmúlt évben politikus volt, nem értek egyet.
Egy teljesen tapasztalanokból álló csapat nem biztos hogy képes lenne rendbe tenni az országot.
Szerintem azért minden pártban vannak elfogadható politikusok. Én pl a Fideszből minden további nélkül el tudnám fogadni Vargát, Pokornit, stb.
user01
user01 2021. 06. 14. 18:15
Előzmény: #42413  Törölt felhasználó
#42415
Rezsicsökkentett vízzel feltöltött medencék...
Biztos csak a komcsik gondolják azt, hogy ezen változtatni lehetne 😀
Törölt felhasználó 2021. 06. 14. 18:14
Előzmény: #42411  SirDMR
#42414

Németbe és az osztrákoknál is több élelmiszer teljesen áfa mentes, ezért olcsóbbak náluk a bolti árak.
A minőség meg fényévekkel jobb náluk.
Törölt felhasználó 2021. 06. 14. 18:12
Előzmény: #42411  SirDMR
#42413

"Minél többet fogyasztasz, annál többet adózol = igazságosság."
Ebben nagy igazság van!
Fizetik is a hatalmas adókat a NER. lovagok luxus vacsorákra, luxus-jachtokra Dubai-ban meg az ilyen-olyan csillagászati árakon szolgáltatásokat nyújtó mediterrán-szigeteken.
Most a nagy slágerük éppen az arany-tömbök vásárlása, ebbe menekülnek a magyar infláció elől, igaz ezt is zömében Svájcban veszik meg, de más EU.-n kívüli országokban is előszeretettel vásárolnak.
 A magasabb jövedelmek kikerülnek az országból, többet költenek el külföldön.
Nálunk Spanyolország a sláger (Benidorm) Európa legszebb tengerparti pihenő városa, (szerintem és a család szerint is) 10-éve csak 1 magyar zászló lobogott ott az egyik "csónakon" ma már a kikötője tele van magyar zászlók alatt billegő jachtokkal.. A NER lovagok is rátaláltak ere a csodálatos helyre és Marbella-ból Ferrárikkal, Lambókkal felgurulgatnak Benidormba villantani.
Érdekes, mind magyar rendszámmal futkározik és a magyar utakon mégsem látni ezeket az autócsodákat.
(Valahol spanyolba rejtegethetik ezeket a kocsikat)
user01
user01 2021. 06. 14. 17:57
Előzmény: #42411  SirDMR
#42412
"Ezen az igazságos rendszeren változtatni csak a kommunisták akarnak"
Orbánék folyamatosan toldják-foldják, most erre legyen 5% ÁFA, majd arra, stb. Komcsik.
SirDMR
SirDMR 2021. 06. 14. 17:50
Előzmény: #42409  Törölt felhasználó
#42411
Nyugati társaink SZJA-ból fizetnek be többet. BTW sosem értettem miért szidják a magas ÁFÁ-t. Minél többet fogyasztasz, annál többet adózol = igazságosság. Ha csak alapvető élelmiszerre futja, ott a kedvezményes 5%-18%-os kulcs legtöbb esetben. SZJA fix kulccsal megvalósul a szolidaritási elv is, hiszen magasabb bruttóval nominálisan nagyságrendekkel többet adózunk, mint a minimálbéresek tábora. Ezen az igazságos rendszeren változtatni csak a kommunisták akarnak, akik szerint minden ember ugyanolyan képességekkel bír, ugyanolyan szorgalmasak és ugyanazt várják el az élettől.
user01
user01 2021. 06. 14. 17:47
Előzmény: #42406  euler
#42410
Reptér visszavétel, mert nemzeti érdek, közben autópályák koncesszióba adása. Mert az autópálya ezek szerint nem nemzeti érdek. 
Tudjuk mi lenne a reptér sorsa.
 
Ebből is látszik, hogy a fidesisztáknak a "nemzeti" a tolvajlást jelenti.
Törölt felhasználó 2021. 06. 14. 17:37
Előzmény: #42407  Törölt felhasználó
#42409

20 vagy 27% áfa.
Ez bármelyik magyar családnál több százezer forint évi kiadást jelent, ennyivel fizetnek többet a magyar családok mint nyugati társaik.
badsector1
badsector1 2021. 06. 14. 17:31
Előzmény: #42399  Karvalytokes
#42408
nem lölöről írtam, hanem a fideszes alapítványokba kitette ezer milliárdokról,  de lehet, hogy már elfelejtetted azt amiről délelőtt írtam, előfordult veled ilyen már máskor is. :))
Törölt felhasználó 2021. 06. 14. 17:31
Előzmény: #42382  Karvalytokes
#42407

"túlságosan magas árat kér a fogyasztóktól, akkor belép a konkurencia is és leveri az árakat"
NEM.
Először a kormánynak kell lépni, hogy ez ne történjen meg, szabályozással és ha kell adóemeléssel, így tudja szabályozni a cég (-ek) profitját. Amennyiben a cég továbbra is magas profitot akar zsebre tenni, akkor ahhoz árat kell emelnie, de ezt csak addig tudja megtenni amaddig versenyezni tud a konkurens cégekkel.
A túlságosan magas árakkal nem lesz versenyképes egy piacgazdaságban egyetlen cég sem és csődbe megy. Helyét, akár a céggel és piaccal együtt is átveszi a konkurencia, amely versenyképes árazással versenyben tud maradni a piacon.
A piacgazdaság így működik, ettől a működéstől el lehet térni, lehetnek fix befagyasztott árak, de az csak a diktatúrákban működik.
Az adott céget beolvaszthatja magába az állam, leoszthatja csókosoknak akiket kitömnek az adófizetők pénzével, de attól még, hogy állami, haveri cég lesz és nem vesznek ki belőle egyetlen fillért sem (mondjuk ez Méhszaros cégeknél éppen szokott így lenni) attól még mindig költségesebb és jóval több pénzbe kerül az adófizetőknek.
Tudom, hogy ezt te nem nagyon érted, de ez miatt fizeted Európa legmagasabb áfáját és kereset arányaiban is legmagasabb adóit. Ezért van az, hogy a magyar Pick szalámit és sonkát több min 30%-al olcsóbban vásároljuk Ausztriában vagy éppen ugyanolyan sőt, drágább magyar üzemanyagárak mellett sokkal jobb utakon autózol az osztrákoknál.
Ez az miatt van így mert a rengeteg visszaállamosított cég, egyre több pénzébe kerül a magyar államnak és ezen keresztül a magyar adófizetőknek.
euler 2021. 06. 14. 17:28
#42406
Ezt még hazavisszük, de ne nevezzük ppp-nek! Ugye fideszes rablók?
Mivel az unió nem ad rá pénzt - derül ki a kiírásból - 35 évre koncesszióba adná Magyarország gyorsforgalmi úthálózatát a kormány
exley 2021. 06. 14. 17:27
Előzmény: #42403  PusztaPutyin
#42405
 "gáz" van.:) Huszon évekig élt "hidegben" ajajaj:)
Karvalytokes
Karvalytokes 2021. 06. 14. 17:17
Előzmény: #42402  sztanil
#42404
Nem magyarázok félre semmit...Szóljál ha van olyan cég a S&P500 vagy a Dax ba ahol 2000% osztalékot fizetnek.
PusztaPutyin
PusztaPutyin 2021. 06. 14. 16:57
#42403
Miben mesterkedik a gonosz öreg törpe? https://telex.hu/kulfold/2021/06/14/orban-viktor-nato-migracio
 
sztanil 2021. 06. 14. 16:55
Előzmény: #42399  Karvalytokes
#42402

Direkt félremagyarázod, pedig te is jól tudod, hogy nem önmagában az a baj, hogy kivették a pénzt az erőműből, hanem az, hogy ezt úgy tették meg, hogy előre tudták, hogy utána el fogják tudni adni az államnak. Bárki más csinálta volna ezt, az állam nem vette volna meg tőle, hanem még az eladónak kellett volna fizetnie, hogy átvegyük.
De így az állam többért vásárolta meg az erőművet, mint amennyiért az RWE-től megvehettük volna korábban, ami a hűtlen kezelés minősített esete.
sanka 2021. 06. 14. 16:22
Előzmény: #42393  Karvalytokes
#42401

"mi az hogy fideszes pártkatona?"
Pl. te!

Topik gazda

________
________
3 4 4

aktív fórumozók


friss hírek További hírek