Topiknyitó: Portfolio 2010. 10. 19. 21:52

Orbán: szeretnénk, ha már az idén vissza lehetne lépni az állami nyugdíjrendszerbe  

Ugrás a cikkhez
A kormány azt szeretné, ha már az idén vissza lehetne lépni a magánnyugdíjpénztárakból az állami nyugdíjrendszerbe - közölte Orbán Viktor miniszterelnök kedd este az RTL Klub híradójában. A műsorban a kormányfő szavait ismertetve elhangzott: azon is...

a teljes cikk: http://www.portfolio.hu/cikkek.tdp?k=3&i=140167
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Törölt felhasználó 2010. 10. 27. 15:35
Előzmény: #1018  Törölt felhasználó
#1020
"Nem tudom, hogy ez így van-e vagy nem. De ha igen, akkor az az állami visszaléptetéssel azonnal 33%-al megnőtt. Ugyanis 75% helyett az MNYP-kből visszalépők után is 100%-ot fizet az állam..."

Ezt nem te írtad ugyanott?
Eszerint szerinted az állami visszaléptetésel nő az államadósság, persze aztán rájöttél, hogy ez nem igaz...

Más tekintetben 2011 <> 2014..., avagy 2014-re a MNYP-i 2011. évi állományátvétele a 2014-es nyugdíjrenszeri virtuális feltőkésítés során valóban semleges hatással lesz, de ettől eltérőt csak te állítottál...
Törölt felhasználó 2010. 10. 27. 15:27
Előzmény: #1017  Törölt felhasználó
#1019
Te tényleg csak másolgatsz és nem olvasol? Ma is leírtam már, hogy tegnap leírtam. Baz+, mint egy papagáj, hajtogatod a kampánydumáidat, a kérdéseket, válaszokat meg kikerülöd. Így értelmetlen veled a vita.
Törölt felhasználó 2010. 10. 27. 15:25
Előzmény: #1016  Törölt felhasználó
#1018
Ezt te hol olvastad benne? Ezt írtam:

"A fentivel azt támasztod alá, hogy még adósságállomány csökkentő trükknek sem fog működni az MNYP-k 3000 milliárdjának államosítása. Mert a másik oldalon meg megjelenik majd ez a 3000 mrd mint állami nyugdíjtartozás...

Ez pampás öngól volt."

Ebben pont az van, hogy hí a nyugdíjtartozást bele kell majd számolni az államadósságba, akkor a Fidesz hiába államosítja a 3000 mrd-t, nem csökkenti ezáltal az államadósságot. És erre várnám a te reakciódat. Ugyanis eddig ez volt a legfontosabb érved. Ami úgy tűnik, mehet a kukába.
Ebben ugyanaz van, mint az előzőben. Amire nagyon gyenge elterelési kísérlet a mostani hozzászólásod. Várom a reakciót.
Törölt felhasználó 2010. 10. 27. 15:25
Előzmény: #1012  Törölt felhasználó
#1017
Tévedsz, de jó hogy tisztáztuk! Én egyfolytában a magyar nyugdíjrendszerről írok, aminek csak egy, jelenleg nem jól működő része a MNYP (amit már az előző kormány is igazolt, amikor meg akarta azokat szüntetni!)!

Sőt, én olyannyira a nyugdíjrendszrről szeretnék vitázni, hogy sokszor szóba hozom a kapcsolódó egyéb előkészületeketi is (ÖNYP, NYESZ, gyerek, ingatlan), de aztán azok, akik leragadtak a 8%-nál, állandóan azzal jönnek, hogy őket csak a 8% érdekli, majd ha arról írok, akkor azzal jönnek, hogy kit érdekel a 8%...

Reggel egyébként az m1-en fél füllel hallottam Selmeczi ehhez hasonló kérdésre adott válaszát, és ott emlékeim, de leginkább értelmezésem szerint azt mondta, hogy a nyugdíjrendszer védelmében hozták meg ezt az intézkedést, ami viszont igaz és vitathatalan, hiszen az adott helyzetben a másik lehetőség a nyugdíjak csökkentése lett volna (már többször provokáltalak, hogy mondd ki ezt, de mindig elmenekültél a válasz elől), ha a cél "csak" az lett volna, ha a költségvetési egyensúly helyreálljon)...

S milyen érvemről beszélsz???

S mi a véleményed a "Hogyan tovább?" általad feltett kérdésre adott válaszomról? Ugye nem menekülsz el a válasz elől...?!
Törölt felhasználó 2010. 10. 27. 15:21
Előzmény: #1011  Törölt felhasználó
#1016
De ha szerinted sem változik emiatt az államadósság, akkor a #1005. hsz.-ban miért írtad ezt?

"Nem tudom, hogy ez így van-e vagy nem. De ha igen, akkor az az állami visszaléptetéssel azonnal 33%-al megnőtt. Ugyanis 75% helyett az MNYP-kből visszalépők után is 100%-ot fizet az állam..."
Törölt felhasználó 2010. 10. 27. 15:08
Előzmény: #1014  Törölt felhasználó
#1015
OTTER, várom a reakciódat továbbra is. Érdekes, a másik topicba tudtál még írni - persze, egy ideje ott is csönd van. Nyilván végiglapoztad a pártiroda kézikönyvét és nincs több a lózunggyűjteményben. Most 1 nap hallgatás jön, reggel meg újrakezded a kampányt. Ismerem már a módszereid:)
Törölt felhasználó 2010. 10. 27. 14:27
Előzmény: #1011  Törölt felhasználó
#1014
OTTER, erre is várom a reakciódat, mielőtt csendben elsikkadsz felette...
Törölt felhasználó 2010. 10. 27. 14:17
Törölt hozzászólás
#1013
Törölt felhasználó 2010. 10. 27. 14:15
Előzmény: #1008  Törölt felhasználó
#1012
Ne kelljen két topicban ugyanarról is vitázni. Folytassuk csak egy helyen. Íme a másik topicbeli válaszom erre:

Ez nem válasz. Szerinted az MNYP pénzek a hiány miatt SZÜKSÉGESEK. Ezt írod napok óta. Selmeczi szerint nem ezért veszik el. Akkor Selmeczi hazudik? Vagy a te érved rossz? Nos?
Törölt felhasználó 2010. 10. 27. 14:14
Előzmény: #1010  Törölt felhasználó
#1011
Elárulom. Most van 3000 mrd Ft az MNYP-kben. Költségvetésen kívüli tétel. Orbán éppen ezért akarja megszerezni. Ha a nyugdíjtartozást is el kellene az adósságban számolni, akkor bár megszerzi Orbán a 3000 mrd Ft-nyi vagyont az MNYP-ktől, de megnő az állam nyugdíjtartozása 3000 mrd-nyival, ugyanis ezt is átveszi az MNYP-ktől. (az MNYP tagok után eddig 75%-ot kellene majd fizetnie az államnak, ha visszalépnek, 100%-ot).

Azaz, ha valóban életbe lép az, amit írtál (én egyetértenék vele), akkor az állam adósságállománya nem változik, mert lett a jelenben 3000 mrd eszköze, de lett 3000 mrd tartozása is.
Törölt felhasználó 2010. 10. 27. 14:06
Előzmény: #1005  Törölt felhasználó
#1010
""Arról olvastál valamit, hogy Simor András szerint 2014-re fel kell tüntetni az államadósság részeként a teljes nyugdíjadósságot, azaz legkevesebb virtuálisan fel kell tőkésíteni a rendszert???"

Nem tudom, hogy ez így van-e vagy nem. De ha igen, akkor az az állami visszaléptetéssel azonnal 33%-al megnőtt. Ugyanis 75% helyett az MNYP-kből visszalépők után is 100%-ot fizet az állam... "

Elárulnád, ha a MNYP-ban felhalmozott ~2,7 eMrd Ft visszavándorol az állami nyugdíjkasszába, akkor miért is nő az állami "nyugdíjadósság"?
Törölt felhasználó 2010. 10. 27. 14:00
Előzmény: törölt hozzászólás
#1009
Lásd #1002!

Arról mi a véleményed???
Törölt felhasználó 2010. 10. 27. 13:59
Előzmény: #1003  Törölt felhasználó
#1008
Kétségtelen, hogy az általad idézett szövegkörnyezetben nem illeszkedik a kérdéshez a válasz. (~Napos idő lesz holnap? Nem, tegnap esett!~)

De te az én véleményemet kérezted és az én véleményem ez!!!

Arról mi a véleményed???
Vagy csak a kibúvókat keresed?
Törölt felhasználó 2010. 10. 27. 13:41
Törölt hozzászólás
#1007
Törölt felhasználó 2010. 10. 27. 13:37
Előzmény: #1005  Törölt felhasználó
#1006
Úgyhogy ha valóban így van, akkor az eddigi legnagyobb érvedet azonnal kidobtad saját magad az ablakon.
Törölt felhasználó 2010. 10. 27. 13:36
Előzmény: #1000  Törölt felhasználó
#1005
OTTER:

"Arról olvastál valamit, hogy Simor András szerint 2014-re fel kell tüntetni az államadósság részeként a teljes nyugdíjadósságot, azaz legkevesebb virtuálisan fel kell tőkésíteni a rendszert???"

Nem tudom, hogy ez így van-e vagy nem. De ha igen, akkor az az állami visszaléptetéssel azonnal 33%-al megnőtt. Ugyanis 75% helyett az MNYP-kből visszalépők után is 100%-ot fizet az állam...

A fentivel azt támasztod alá, hogy még adósságállomány csökkentő trükknek sem fog működni az MNYP-k 3000 milliárdjának államosítása. Mert a másik oldalon meg megjelenik majd ez a 3000 mrd mint állami nyugdíjtartozás...

Ez pampás öngól volt.
Törölt felhasználó 2010. 10. 27. 13:34
Előzmény: #1000  Törölt felhasználó
#1004
"Most, hogy már világossá tetted, hogy szerinted a 8%-os kötelező befizetés mellett a MNYP-rendszer haszontalan, csak azt kellene belátnod, hogy egy új építéséhez előbb le kell bontani a régit, de úgy, hogy az abban megszerzett jogok ne vesszenek el."

Neked kéne belátnod, hogy az új felépítéséhez, befejezéséhez nem kell szétverni a már elkészült alapokat, sőt helyenként falakat, meg pláne felszántani és besózni a telket.

Ezt csak azért kell, mert kell a pénz a Fidesznek.
Törölt felhasználó 2010. 10. 27. 13:31
Előzmény: #1002  Törölt felhasználó
#1003
Értem OTTER:

"A legfontosab, hogy a költségvetésen tátongó 372 380,0 millió forintos lyukat betömjék lehetőleg azonos forrásból. Ez most teljesülni látszik."

Selmeczi ezt nyilatkozta:
"újságíró: Nem inkább azt látták, hogy bajban van a költségvetés, a finanszírozóink pedig elvárják a hiánycél tartását?

Selmeczi: Nem. A válság miatt bajba kerültek a pénztárak, emiatt veszteség érte a pénztártagokat. Ezért léptünk gyorsan."

Akkor Selmeczi szerinted hazudik? Igen vagy nem?
Törölt felhasználó 2010. 10. 27. 13:29
Előzmény: #994  Törölt felhasználó
#1002
A legfontosab, hogy a költségvetésen tátongó 372 380,0 millió forintos lyukat betömjék lehetőleg azonos forrásból. Ez most teljesülni látszik.

Ki kell dolgozni egy olyan egyéni számlás rendszert, amelyik minden tekintetben versenyképes a ("gondoskodó állam" által előírt) kötelező MNYP-i rendszerrel és lehetővé kell tenni a visszalépés lehetőségét, mindazoknak, akik számára az új alapokon álló állami rendszer kedvezőbb.

(S fontos, hogy ha az új rendszer mindenkinek kedvezőbb, kinek ezért, kinek azért), akkor a fedezettséget is biztosítani kell, ami részben például lehjet úgy is, hogy a nagyobb hozam reményében a kockátzatosabb MNYP-i rendszer választók esetében szünjék meg a mindennemű az állami garancia, hiszen agy a nagyobb kockázatválalláson át jelentősebb reálhozam is elérhető (hagyni kell azokat, akik tőszdézni szeretnének, de ne várják, hogy az esetleg elbukott pénzüket bárki is pótolja!) és természetsen az állami rendszer részére fizetett kötelező rész után mindenképpen kapják meg az arányos hányad 10%-kal csökkentett részét!

Fontos, hogy az új rendszerben legyenek egyéni számlák, azaz a munakválaló mindenkor tisztában legyen a várható nyugdíjának mértékéről, azaz az egy algoritmus által számítható legyen.
Ez persze ez bonyolult ügy, hiszen az akítv/inaktív arány nehezen becsülhető meg, azaz azt a számítási modellben a 2008-asnál jobbra beállítani felelőtlenség lenne; s ha más intézkedések javítják a helyzetet (több járulékfizetőre kevesebb ellátott jut), akkor az a rendszer tartalékolására szánják (akár nagy cégekben tuldjdonvásárlás keretei között) és ne lehessen a mindenkori politikát szolgáló járulékcsökkentés eszköze...
Törölt felhasználó 2010. 10. 27. 13:14
Előzmény: törölt hozzászólás
#1001
- A magán-nyugdíjpénztári tagdíjfizetés miatti járulék-kiesés pótlására szolgáló költségvetési támogatás 2010. évi előirányzata 372 380,0 millió forint, amely 12,7 %-a a bevételi főösszegnek.
link

Topik gazda

Portfolio
Portfolio
4 5 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek