Topiknyitó: Portfolio 2010. 10. 19. 21:52

Orbán: szeretnénk, ha már az idén vissza lehetne lépni az állami nyugdíjrendszerbe  

Ugrás a cikkhez
A kormány azt szeretné, ha már az idén vissza lehetne lépni a magánnyugdíjpénztárakból az állami nyugdíjrendszerbe - közölte Orbán Viktor miniszterelnök kedd este az RTL Klub híradójában. A műsorban a kormányfő szavait ismertetve elhangzott: azon is...

a teljes cikk: http://www.portfolio.hu/cikkek.tdp?k=3&i=140167
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Törölt felhasználó 2010. 10. 25. 21:47
Előzmény: #949  tokos.
#960
no, azért ha valami túl drágán működik, nem az a megoldás, hogy tönkreverjük, nem igaz? :)

engem még az összehasonlítgatások sem nagyon érdekelnek a TB-vel, mivel totál más téma, de ha valaki sokallja azt az 5%-ot, amit lenyúl a MNYP (nagyjából 95% szokott menni a fedezeti alapba), akkor annak többszörösét miért nem sokallja, amit állambá nyúl le? az egész zsé, amit befizetünk, nagyban a gazdagoknak meg a nagyon csóróknak megy különböző utakon, és csak kisebb részben költik "ránk". nem kell közgazdasági Nobel-díj ennek belátásához. a középréteg csak veszíthet az állami szerepvállalás növekedésén...
Törölt felhasználó 2010. 10. 25. 21:40
Előzmény: #953  Oszo
#959
nem a juttatásaikra gondoltak véletlenül? :)
Törölt felhasználó 2010. 10. 25. 21:38
Előzmény: #88  tokos.
#958
"...sőt bukunk is rajta, hiszen az államnak kamatot kell fizetnie az oda pakolt pénz egy jelentős részére, ami mindannyiunk adójából megy.. "

Sztem meg nem lehet dugni is meg szűznek is maradni. Vagy van egyéni szla, és akkor kamat(y) :) is van, vagy megy a nagy állami bendőbe az egész, és akkor kamat(y) sincs. Ha kamatok vannak, akkor meg kifejezetten jót tesz a pótlólagos kereslet állambának (nem véletlenül ír elő bizonyos állampapír-hányadot).
Az a kis plusz kereslet is csak növeli az árfolyamot ill. csökkenti a kamatlábat. Nem attól adósodik el állambá, mert "úgyis megveszi tőlem a pénztár". Eleve pazarlóan ga(rá)zdálkodik. Most akkor az fáj egyeseknek, hogy kamat jár egyáltalán a megtakarításokra? Ez a szellemi nyomorék vitya is inkább a rokkantnyugdíjasok szimuláns hányadát ill. a nyugdíjazott belügyeseket szopatná, mint hogy szerez magának még jónéhány ellenséget. No de nem baj, majd elkergetjük ezt a hülyegyereket, aztán majd mehet megint Ausztriába szanatóriumba :) a patkány párttársaival egyetemben. Lehet csűrni-csavarni a dolgot, de a lényeg változatlan marad: az öngondoskodás az utolsó, amit "meg kell szorítani", mert ezzel a jövőnket éljük fel. Előbb lehet kivonni pénzeket az államapparátusból meg a cigóktól, mint hogy ilyen patkány módon bánni a MNYP-akkal, amelyek amúgy sem túl népszerűek (erről jórészt maguk tehetnek, de hecckampányt akkor sem kellene ellenük folytatniuk ennek a kártékony féregpártnak). 0vi féreg már megint onnan lop, ahol a legkevésbé tűnik fel a zembereknek - ahelyett, hogy rendbe tennék a MÁV-ot, BKV-t, stb. Ja, tudom: az macerás, ahhoz nem nyúlnak. Azok rendbetételéhez ész is kellene, az meg nincs a fityiszeseknek. Több, mint 1 éve készülnek a kormányzásra, és még itt tartunk... nem semmi. A Jobbik hülyegyerek "politikusai" is több ötletet fel tudtak dobni válságmenedzselésre. Pedig azok aztán tényleg "setét demagógok"...
Törölt felhasználó 2010. 10. 25. 21:07
Előzmény: #956  Oszo
#957
"Magyarországon mindig is erős az államban a bizalom, az állami irányítás iránti elvárás, így valószínű, hogy népszerű lesz a kormánynak a nyugdíjpénztár-választás szabadságáról szóló terve - közölte az InfoRádió Aréna című műsorában Mráz Ágoston Sámuel politológus. A Nézőpont Intézet vezető elemzője kiemelte: a biztonság és a garancia az államnál van, ezért az állami nyugdíjrendszerben jobban bíznak az emberek.

A magyarok attitűdje hagyományosan ilyen, Közép-Európában nálunk a legerősebb az elvárás az állami jelenlét iránt - mondta a politológus. Mráz Ágoston Sámuel hozzátette: a válság is hozzájárulhatott ahhoz, hogy nagyobb elvárás az állami gondoskodás iránt."

A magyar emberek inkább bíznak az államban, mint magukban.
Ezért nem jutunk sehova...
Oszo 2010. 10. 25. 20:36
Előzmény: #954  tokos.
#956
Mi?
Törölt felhasználó 2010. 10. 25. 20:26
Előzmény: #949  tokos.
#955
Fagylalt tölcsér nélkül (1989)
tokos. 2010. 10. 25. 20:20
Előzmény: #953  Oszo
#954
Azt én sem, de sokba került nekünk...
Oszo 2010. 10. 25. 20:07
#953
Már többször hallottam a kormány képviselőitől, meg kis táblácskán is láttam, hogy 100 kft befizetés a mnyp-ben az elmúlt 10 év alatt 273 kft lett, (vagy annyival gyarapodott) az államnál meg 400 000 kft.

A 273-at értem, nem számoltam ki, de el tudom hinni. De hogy jön ki a 400 000 ?
Törölt felhasználó 2010. 10. 25. 19:29
Előzmény: #941  Törölt felhasználó
#952
Sok a lehetőség gondoskodni, igen, csakhogy egyrészt nem gondolkodik mindenki ilyen felelősen sajnos. Másrészt, ha kap egy intézményesített és biztonságosnak hitt lehetőséget, akkor sokkal inkább hajlandó félretenni, mert annyi a dolga, hogy befizet és vár, és örül, hogy tett valamit a jövőjéért. Erre most kiáll Selmeczi, és közli vele, hogy a pénze szar helyre ment, ő meg csak pislog, hogy akkor mi van...
NYESZ és TBSZ azoknak való, akik konyítanak is hozzá. Erre mondom hogy optimista feltételezés azt gondolni az emberekről, hogy nagyobb számban egyéni portfólió kezelést tudnak végezni. Beszélgess velük, nem mindenki közgazdász. Ingatlan egy ötlet, de miből venne öregkorára egy szalag mellett álló munkás, vagy tanár, vagy ápolónő? Gyereket is alig tudnak vállalni, olyan "jól" keresnek.
Törölt felhasználó 2010. 10. 25. 19:09
Előzmény: #947  Törölt felhasználó
#951
"Ez azért a portfolio.hu rendszeres olvasói esetében vélhetően alaptalan feltételezés!!! "

Otter, a probléma némiképp túlmutat a portfolio.hu olvasóinak körén, nem gondolod? :)
Akik most azt hallják lépten nyomon, hogy a nyugdíjpénztár nem jó, drága, és eltőzsdézi a befizetéseket, azok miért maradnának tagok, akár az önkéntes ágban is?
Ez a fajta kommunikáció agyonvágja a nyugdíjpénztárak piacának azt a részét is, amihez most elvileg nem akarnának nyúlni.
Törölt felhasználó 2010. 10. 25. 18:51
#950
tokos. 2010. 10. 25. 18:41
#949
Valamikor régen láttam egy filmet. Magyar film volt, de ha megszakadnék sem emlékeznék a címére.

A rendszerváltás környékén játszódott, egy elvált párról szólt, meg az egy szem gyerekről.

Anyuka értelmiségi, a lét határán neveli a gyereket napról napra él. Műfordítással foglalkozik.

Apa egy link alak, biznic hol ezzel, hol azzal, inkább feketén, mint fehéren.

Beszélgetnek. Anya panaszkodik, hogy sok a munka, stb., de mégis milyen keveset fizetnek sohasem jut egyről a kettőre. Erre apa mondja, miért csinálod? Ott vannak a haverjaim, akik vagyonokat fizetnének ha az importált szir-szar elektronikák kezelési utasításait lefordítanák nekik.

Erre anya mondja, hogy jó, jó, de én ezt szeretem csinálni.

Amire aztán apa felteszi a kérdést: Ez jó, hogy szereted csinálni, DE MEGENGEDHETED MAGADNAK???

Ez motoszkál bennem is az mynp-kkel kapcsolatban. Szép, jó, többségünk szeretné, ha csak az lenne. De megengedhetjük magunknak???
Törölt felhasználó 2010. 10. 25. 16:58
Előzmény: #946  Törölt felhasználó
#948
Jogos! Bocs! Oszo írta, csak nem néztem, hogy nem Oszo reagált az Oszo-nak írtakra...

Így lett volna minden részletnek megfelelő a válaszom neked:

"Nem beszélt itt senki 20 millió magyarról, csak a realitásokat figyelmen kívül hagyva kiindultam 20 millió magyarból, ahogyan Oszo is abból, "hogy a mnyp-vagyonának 80 %-a a növekedési portfólióban van..."!"
Törölt felhasználó 2010. 10. 25. 16:51
Előzmény: #934  Törölt felhasználó
#947
"A NYESZ egyéni kezelést igényel, amit sajnos sokan nem tudnak megoldani."

Ez azért a portfolio.hu rendszeres olvasói esetében vélhetően alaptalan feltételezés!!!
...így talán nem is érdemes itt eszközöket említeni ennek a kérdésnek megválaszolására, e feltételezett probléma megoldására!!!
Törölt felhasználó 2010. 10. 25. 16:49
Előzmény: #945  Törölt felhasználó
#946
én ilyet nem írtam
Törölt felhasználó 2010. 10. 25. 16:46
Előzmény: #942  Törölt felhasználó
#945
Nem beszélt itt senki 20 millió magyarról, csak a realitásokat figyelmen kívül hagyva kiindultam 20 millió magyarból, ahogyan te is abból, "hogy a mnyp-vagyonának 80 %-a a növekedési portfólióban van..."!
Törölt felhasználó 2010. 10. 25. 16:44
Előzmény: #938  exley
#944
Aki 1998-ban, 40 éve közelében (mai 50-esek) belépett a MNYP-i rendszerbe és jövedelme nem nőtt messze átlag felett, bizony nem fogják élvezni megtakarításaikat.
(Sokáig akár, csak mivel kevés lesz, ezért élvezni nem...)

Ők majd ugyanúgy élhetnek a visszalépéssel, mint ahogyan 2009-ben éltek sokan, hiszen azt az eszközt az előző kormány is bevetette már a költségvetési helyzet javítására!!!
tokos. 2010. 10. 25. 16:41
Előzmény: #939  Törölt felhasználó
#943
az onyp egy kicsit m, 10 ev utan harom evenkent kiveheted a hozamot, stb.

Erosebb a bizalom, ha idonkent latsz is valamit a penzedbol
Törölt felhasználó 2010. 10. 25. 16:39
Előzmény: #931  Törölt felhasználó
#942
Miért, ki beszélt itt 20 millió magyarról?
Törölt felhasználó 2010. 10. 25. 16:39
Előzmény: #939  Törölt felhasználó
#941
Az ÖNYP nem kötelező, de ettől még lehet néhány piaci szereplő rossz.
Aki egyikben sem bízik meg (ezét vagy azért), annak még mindig nyitott a NYESZ, de akár TBSZ-en is takarékokodhat öregkorára vagy betétet is gyűjthet és ingatlant is vehet, miként gyermeket is válallhat...

Az öregkori évekre számos formában felkészülhet az ember!!!

Topik gazda

Portfolio
Portfolio
4 5 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek