Topiknyitó: Portfolio 2010. 10. 19. 21:52

Orbán: szeretnénk, ha már az idén vissza lehetne lépni az állami nyugdíjrendszerbe  

Ugrás a cikkhez
A kormány azt szeretné, ha már az idén vissza lehetne lépni a magánnyugdíjpénztárakból az állami nyugdíjrendszerbe - közölte Orbán Viktor miniszterelnök kedd este az RTL Klub híradójában. A műsorban a kormányfő szavait ismertetve elhangzott: azon is...

a teljes cikk: http://www.portfolio.hu/cikkek.tdp?k=3&i=140167
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Törölt felhasználó 2010. 10. 25. 16:33
Előzmény: #933  Törölt felhasználó
#940
Nem változott semmi az eredeti hírekhez viszonyítottan, csak jönnek a részletek.

- 14 hónapig 8% az egyéni MNYP-i számlák helyett az államiba mennek,
- a 14 hónap során lehetőség nyíilik majd a visszalépésre,
- a 14. hónap után aki nem lép át, annak jóváírják a 14 havi befizetését.

A 14 hónap alatt -ezek szerint- megteremtik annak a feltételeit, hogy a járulék-befizetés fedezze a kifizetéseket (jogosultság felülvizsgálata, befizetők körének bővítése).

S azon sem kell majd meglapődni, ha egyéni számlákon nyilvántartásra kerül az 1,5% is, hogy ha szükség lesz rá, ezt figyelembe vehessék a kifizetésekkor...
Törölt felhasználó 2010. 10. 25. 16:24
Előzmény: #937  tokos.
#939
Pont azt vetettem fel, hogy miért bízna jobban az onyp-ben, ha azt hallja, hogy a nyp intézménye nem jó gazda?
exley 2010. 10. 25. 16:22
Előzmény: #937  tokos.
#938
A mai '50 esek nem sokáig fogják élvezni megtakarításikat.
tokos. 2010. 10. 25. 16:20
Előzmény: #934  Törölt felhasználó
#937
ha valaki nem tud elszakadni a nyugdijtol, akkor ott az onyp.

Illetve en meg ugy gondolom, hogy egyeni szamlas allami nelkul nem sokat er az egesz, amit mst csinalnak.
Törölt felhasználó 2010. 10. 25. 16:11
Előzmény: #923  Törölt felhasználó
#936
A leírásodból úgy tűnik nekem, hogy te jó termést remélsz az állami nyugdíjrendszertől. Ezt a fát már rég ki kellett volna vágni szerintem, sőt el sem kellett volna ültetni.

Az állami nyugdíjrendszer a munkásosztálynak való, meg a proletárdiktatúrának és 100 évvel ezelőtt találták ki a Szovjetek.
A rendszerváltással együtt ki kellett volna dobni és áttérni valami 21. századi rendszerre.
exley 2010. 10. 25. 16:02
Előzmény: #932  Törölt felhasználó
#935
Akkor mi van, ha "Kufsteinben" csücsül egy év múlva?
Törölt felhasználó 2010. 10. 25. 15:57
Előzmény: #905  tokos.
#934
Az jó, hogy van ideológia meg vezérvonal, csak éppen nem mindegy, hogy miként adják elő! Beküldik az elefántot a porcelánboltba, vagy inkább finomabban, és itt a kommunikációra gondolok, nem a szakmai alapvetésre.
Most az emberek nem hallanak mást, mint hogy a nyp csak rossz gazda lehet. Ha ezt elhiszik, akkor hogyan takarítsanak meg nyugdíjcélra? Ha a magán ág rossz, akkor az önkéntes ág miért is lenne jó? A NYESZ egyéni kezelést igényel, amit sajnos sokan nem tudnak megoldani. Az ügynökök által még előszeretettel ajánlott unit-linked biztosítások nem hiszem, hogy jobbak lennének a nyp-nál. Aki nem hisz a jövőbeni állami nyugdíja értékállóságában, amit nem is lehet garantálni, mint Surányi is nyilatkozta, az akkor most hogyan takarítson meg hosszútávra, ha már legalább felismerte, hogy szükséges. Tudom, csináljon gyereket, aki majd 20-25 év múlva befizető lesz, sőt talán el is tartja a szüleit. :)
Szóval, a nép ezen felvilágosult része instrukciót, tanácsot várna szerintem...
Törölt felhasználó 2010. 10. 25. 15:55
Előzmény: #932  Törölt felhasználó
#933
nem tudom követni a logikát. segítenétek?
Törölt felhasználó 2010. 10. 25. 15:50
#932
A magánnyugdíjpénztári kifizetések tizennégy hónapos felfüggesztése végén az addig kieső összeget vissza fogják írni a nyugdíjpénztári tagok számlájára – ígérte Matolcsy György napirend előtt a Parlamentben.
link
Törölt felhasználó 2010. 10. 25. 15:44
Előzmény: #926  Oszo
#931
Ha én abból indulnék ki, hogy 40 év múlva 20 millió magyar él Magyarországon, te minek gondolnál, ha nem álmodozónak?
...
Kiindulni sok mindenből lehet, de ha a kiindulás irracionális a végkövetkeztetés is az lesz!
exley 2010. 10. 25. 15:42
Előzmény: #929  Törölt felhasználó
#930
A fidesz fannok vérszemet kapnak, akkor ugrott a bank számla az ingatlan, mindenbe beletörölheti a csizmáját.
Törölt felhasználó 2010. 10. 25. 15:40
Előzmény: #924  exley
#929
Az öngondoskodásnak számos formája van! Gyerek, ÖNYP, NYESZ, rendszeres megtakarítás, ingatlan...

Talán csak a MNYP-t nem lehet öngondoskodásnak nevezni... Vagy lehet valami "ÖN"(kéntes), ha kötelező???
exley 2010. 10. 25. 15:37
Előzmény: #925  tokos.
#928
Ennek az országnak vége van. Vitya spex még egy utolsót erőlködik, mivel egész életében csak akkor volt nehézsége amikor kem ényet sz@rt.
Törölt felhasználó 2010. 10. 25. 15:36
Előzmény: #920  Törölt felhasználó
#927
Ellenben azokkal, akiknek már kettő van...

Egyébként egy gyermeket mindenki akar, talán még azok is, akik megsavanyodtak öngondoskodásuk tökéletesítésében...
Így én 1-re nem is adnék, csak kettőre, mert az a demográfiai nulla (bár a sok válás, partnercsere a kettő irányába nyomja az átlagot...). Kettőre viszont annyit, amennyit egy egy- és egy kétgyermekes fog kapni összesen...
Oszo 2010. 10. 25. 15:35
Előzmény: #908  Törölt felhasználó
#926
Látod, ez meglep, én abból indultam ki, hogy a mnyp-vagyonának 80 %-a a növekedési portfólióban van, vagyis a tagok között is 80% körül vannak az 50 alattiak. (50 fölött már a kiegyensúlyozott portfólióban kell elnni a pénznek) Még most is inkább gondolom, azt, hogy a mnyp tagok között jóval kissebb a ratkó gyerekek aránya, mint a társadalmon belül általában. (Annál is inkább, mert jó részük, mint ahogy te is mondod, már nyugdíjban van) De lehetéges, hogy rosszul gondolom.
tokos. 2010. 10. 25. 15:35
Előzmény: #921  Oszo
#925
A nyugdíjrendszernek ott sem jelent igazi könnyítést, ugyanis akik belépnek akkor majd a munkaerőpiacra azok mnyp-kbe tolják a pénzüket.

Mindösze annyi lesz a különbség, hogy akkor már nem jelent akkora terhet, mint ma.

Aztán,mint írtam, ha nincs teher, gyorsabban tudunk haladni, nagyobb a gazdasági növekedés.

Vagyis olyan ez, mintha cipelnénk egy félmázsás hordót azért, hogy majd 20 év múlva már ne kelljen cipelni, pedig ma is letehetnénk, és sokkal előbb odaérnék, ahová akarnánk...
exley 2010. 10. 25. 15:31
Előzmény: #921  Oszo
#924
Öszintén kérdezem: Valaki egyáltalánbeleéli magát abba a képtelen helyzetbe, hogy ezek az örök okos tojások valakiről is gondoskodni akarnak? Nyugdíj? Az pedig senkinek nem lesz,csak akkor, ha szépen átsétál a szomszédos Ausztriába és nyit magának egy euró számlát és ott spórol.
Törölt felhasználó 2010. 10. 25. 15:29
Előzmény: #912  Törölt felhasználó
#923
De a termésre várni kell, türelemmel és nem azt mondogatni, hogy nem kell fát ültetni, hiszen csak évek múlva lesz jó termése, s addig akár éhen is halhatunk!!!
Ugyanakkor nem érdemes várni már, ha a fa törzse rothadni kezd; azaz néha a régi kivágása egy új kezdet lehetősége.
Miközben nem szégyen visszatérni egy régi fajtához, ha azon a földön más fajták csak satnya termést hoznak!
tokos. 2010. 10. 25. 15:27
Előzmény: #920  Törölt felhasználó
#922
De ha volt kettő, akkor iparkodhatnak egy harmadikon.

Mint már utaltam rá, a terhesség 12 hetétől jár, ha jól emlékszem. Hajrá!!!
Oszo 2010. 10. 25. 15:26
Előzmény: #905  tokos.
#921
"De ez nem jelenti, hogy hülyeség.

Csak más."

Igen azért érdekes a 20-25 év, akkor kezdődik el azoknak a nyugdíjbavonulása is, akik még átléptek az mnyp-kbe.

És onnantól kezdve jelent könnyítést a nyugdíjrendszernek a mnyp. Ez mégoly derámaian ecsetelt kockázatok mellett is nagyon valószínű.
Erről mondjunk le valamely még egyáltalán nem ismert, nem közölt programért, amit el tudsz képzelni, demondani csak annyi tudsz róla hogy:
"De ez nem jelenti, hogy hülyeség.

Csak más."

Ja, és hogy könnyebben épüljön a bizalom, a kormány mellé tesz egy primitív, hazug kampányt.

Nagy baj, ha én nem lettem nagyon lelkes?

Topik gazda

Portfolio
Portfolio
4 5 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek