Topiknyitó: Törölt felhasználó 2014. 07. 26. 14:00

Orbán nem liberális természetű Magyarországgal álmodik  

Orbán nem liberális természetű Magyarországgal álmodik



MTI 2014. július 26. 11:24



link



"Az új magyar államszerveződés alapja egy munkaalapú állam, amely nem liberális természetű. Erről beszélt Orbán Viktor miniszterelnök szombaton Tusnádfürdőn, a 25. Bálványosi Szabadegyetem és Diáktábor rendezvényén tartott előadásában. "



Már ezért a mondatáért agyon lehetne ütni a fasiszta gazembert. Persze csodálkozni nem kell: a liberális természetű állam tiszteletben tartja a vélemény-szólás-és sajtószabadságot, tiszteli az alapvető emberi jogokat, egyenlőnek tekint minden egyént nem, kor, kulturális-és felekezeti hovatartozása, és egyéb különbözőségei ellenére.



Orbán "munkaalapú" rabszolgatartó maffiaállama 4 éve bizonyítja, mennyire fittyet hány, sőt tudatosan szembemegy eme értékekkel. A manyup pénzek elrablása, a demokratikus jogállami keretek lebontása, a pártalkotmány országra való erőltetése, az AB kiherélése, az összes korábban független intézmény megszállása, ill. ellehetetlenítése, a sztrájkjog megvonása, az emberi jogok semmibevétele, a melegek üldözése, a fasiszta emlékmű felállítása, mind-mind a rendszer züllöttségét, egy vállaltan antiliberális állam működését mutatja.



És még egy mondat:



"Az Index beszámolója szerint Orbán Viktor azt is kifejtette, hogy a jövőben bármi megtörténhet, és ez sok lehetőséget is rejt, de olyan veszélyeket is, ami például az Egyesült Államokban történt a minap, hogy Barack Obama elnök ellen a képviselőház republikánus képviselői eljárást indítottak hatáskör túllépés miatt. "Mit gondolnak, meddig maradnék hatalmon, ha ilyet meg lehetne Magyarországon tenni, ha hatáskör túllépés miatt be lehetne minket perelni?" - tette fel a költői kérdést. "



Tehát van egy a hatásköri túllépését nyíltan, röhögve felvállaló miniszterelnökünk. A hatáskör túllépése - pláne sorozatosan elkövetve - hivatalból üldözendő bűncselekmény. A világ demokratikusabbik felén az ilyen embert még aznap letartóztatják, eljárást indítanak ellene, megpuccsolják, és új választásokat írnak ki.



De nem nálunk. Mert ez nem jogállam többé. Amíg hagyjuk.
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Peterbond 2014. 07. 30. 01:02
Előzmény: #426  tokos.
#440
"Ebben az esetben garantáltan nem. Ez az adó túl sok egy évre egy akkora banknak, mint a CIB. Itt valszeg összemosták a dolgokat gyaníthatóan nem véletlenül..."

Azért egy rosszul levont következtetésből nehog ymár eljussunk oda hogy szerintetek a bank trükközött. Tisztán ott van minden szépen csak értelmezni kell.

A kimagaslóan nagy értékvesztésre meg a kiegészítő mellékletben ott az infó. Annak kb 40%-a a lakossági hitelekre képzett értékvesztés. Nagyobbik része a projekt finanszírozások miatt képezték.
Peterbond 2014. 07. 30. 00:55
Előzmény: #438  Peterbond
#439
Link lemaradt:

link
Peterbond 2014. 07. 30. 00:55
Előzmény: #437  Törölt felhasználó
#438
Ezt érdemes megnézni ha egy kicsit érdekeli az embert az adatok.

5. oldalon a lényeg.

A korábban kiemelt adatokból az adó mértékét elég nehéz kiemelni.

Tömören:

Nettó Kamatbevétel: 35 milliárd

Nettó jutalék és díj bevétel 26 milliárd

Kereskedési tevékenység eredménye 18 milliárd

Nettó banki jövedelem: 83 milliárd

Értékvesztés és céltartalék képzés : -155 milliárd

Működési költség: -56 milliárd.

Adózás elötti eredmény: -128 milliárd

Bank adó: -11 milliárd

Jövedelem adó: -12 milliárd

Adózott eredmény: -151 milliárd

Szóval ha ad abszurdum feltételeznénk hogy nincs bedőlt hitel és devizahiteles mentés a vállalat 27 milliárd adózás elötti eredményt érne el. ( 151 milliárdos kamat és díjbevétel mellett ).
És ebből 23 milliárdot szépen át is adna az állambácsinak bankadó és jövedelem adó formájában. Maradna tehát 4 milliárd tiszta nyeresége 151 milliárd bevétel után ( igazából több mert a kereskedési bevételei nem csak az eredménye látszik ).

Nem tudom de kicsit durvábbnak tűnt nekem a Mészáros féle árbevétel osztalék arány :).

Törölt felhasználó 2014. 07. 29. 21:31
Előzmény: #435  Bekre_Pal
#437
Szerintem a #365-ben írt, a CIB oldaláról szedett adatok "működési eredménye" az leginkább egy nettó kamat-, és díjbevétel. Nem tartalmazza a céltartalék képzést, meg az értékvesztést.
Törölt felhasználó 2014. 07. 29. 21:20
Előzmény: #432  nemgyorgy
#436
Ilyen, amikor valaki érvel és nem gyűlölködik?

"És a tetves hazaáruló pedig Ön ,mert nem reá szavaz.";
"Aki 38 évesen ennyire idióta";
...

Ezek az érvek, meg ez, amikor valaki nem gyűlölködik? Ha a fentieket hívod ennek, akkor örülök, ha magadtól megkülönböztetve gyűlölködőnek, meg stb. bélyegzed azt a kevés értelmes ideírót.

A komcsizás meg egyenesen számalmas egy III/II-es, meg III-asokkal, MSZMP-sekkel, meg KISZ-eseklel teli, csőkomcsi politikát folytató párt vak hívétől...
Bekre_Pal
Bekre_Pal 2014. 07. 29. 21:06
Előzmény: #434  tokos.
#435
bocs, tényleg nyakig vagyok a túlórában, tenderezek... passz
tokos. 2014. 07. 29. 20:59
Előzmény: #433  Bekre_Pal
#434
A 9. Oldalt nézd.
Bekre_Pal
Bekre_Pal 2014. 07. 29. 20:52
Előzmény: #431  tokos.
#433
hát, nem találtam az egyéb adósorokat pedig hátulról kezdve a 70. oldal táján elkezdtem örülni - nyilván más költségsorokba vannak beforgatva. viszont sajnos most pont egy banki ajánlaton melózok, úgyhogy remélem, akad vállalkozó, aki helyettem megtalálja a frankót a sorok között :)
nemgyorgy 2014. 07. 29. 20:52
Előzmény: #415  Törölt felhasználó
#432
Az értékrendedet látva akár lehettél volna. Ilyen idős korban már be szokott nőni az ember feje lágya,sajnálom ,hogy neked nem sikerült. Aki 38 évesen ennyire idióta ,az vagy olyan családban nőtt fel ,ahol Te ,és az itt véleményt nyilvánítók jó része ,azt a süket -komcsi,libsi-nézeteket hallották ,amit képviselnek,vagy valamelyik ellenzéki pártocska fizetett ügynöke. "Tényleg elmúlhatna már a fajtád" Sajnos erre jó pár évet még várnod kell,szerencsére az emberek meghatározó része nem osztja eszement ,gyűlölködő nézeteiteket / lásd választás 2/3-ad, kétszer/ . 8 ill. 12 évig tartó ámokfutásuk alatt az emberek megismerték a komcsik ,szadeszesek igazi énjét,tudnak különbséget tenni ,választani Orbán és Horn,Meggyesi,gyurcsányi,Bajnai között.
tokos. 2014. 07. 29. 20:10
Előzmény: #430  Bekre_Pal
#431
Ezt tanulmányozd inkább:

link

Mint mondtam, nagy a st@rkavarás...
Bekre_Pal
Bekre_Pal 2014. 07. 29. 19:53
Előzmény: #429  tokos.
#430
mondom, áfa, béfa, köfa is beleszámít az összadóba, meg a mindenféle társasági satöbbi
tokos. 2014. 07. 29. 19:44
Előzmény: #427  Bekre_Pal
#429
Próbáltam keresgélni, de nem találtam végleges adatot, amit találtam, azok alapján a költségvetés 144 mrd ft-ot vár a pénzügyiszervezetek különadójából 2013-ra. Ebben az összes bank, a biztosítók, meg ki tudja mi nem volt benne. A tranzakciós illetékből 300 mrd-t vártak, de az első félévben ennek töredéke jött be, emiatt kellett módosítani.

A kettő tételből összesen kb. 300-350 mrd jöhetett be tavaly a teljes pénzügyi szektorból, nehezen tudom elképzelni, hogy a CIB ennek több, mint felét fizette. Ráadásul a tranzakciós illeték jelentős részét továbbhárították...

Szóval nem véletllen ez a szám, de a valósághoz nincs köze.

link

sasa44 2014. 07. 29. 19:34
Előzmény: #397  nemgyorgy
#428
"Egy szót sem tudsz értelmezni?"

Miért? Hogyan kéne értelmeznem azt a szót szerinted, hogy "ORSZÁGOT" , kedves Mr. értelmező kéziszótár?
Bekre_Pal
Bekre_Pal 2014. 07. 29. 19:28
Előzmény: #426  tokos.
#427
ezeket a big4 auditálja, nyilvánosak az éves jelentések, mégis, hogyan mossák össze?

adóban ott van az áfa is, ami helyből orbitális és a bankok nem igényelhetik vissza, azért, mert csak
tokos. 2014. 07. 29. 19:24
Előzmény: #424  Bekre_Pal
#426
"hát az adózás előtti és adózott különbsége márpedig maga az adó :)"

Ebben az esetben garantáltan nem. Ez az adó túl sok egy évre egy akkora banknak, mint a CIB. Itt valszeg összemosták a dolgokat gyaníthatóan nem véletlenül...
Bekre_Pal
Bekre_Pal 2014. 07. 29. 19:06
Előzmény: törölt hozzászólás
#425
ez az én minapi szövegem volt a mínuszokról a hétvégi trollrajzáskor, csak én értelmesebben fejeztem ki magamat

harcolok minden nick eredeti gondolatokhoz való jogáért!
:P
Bekre_Pal
Bekre_Pal 2014. 07. 29. 19:01
Előzmény: #420  tokos.
#424
hát az adózás előtti és adózott különbsége márpedig maga az adó :)

a céltartalék meg kétségtelenül jelentős, dehát annak is megvannak a helyi okai, amiket nem állítom, hogy 100%-ig ismerek, de az olyan kockázati elemekkel függ össze, mint a nem teljesítő hitelek aránya. a nép meg már régen hergelve van, hogy ne teljesítsen. 30-40% közötti nem teljesítő hiteről hallottam, és ebben a sima késedelmesen teljesítő benne sics
rockmaster 2014. 07. 29. 19:01
Előzmény: #422  ts3
#423
És közben az Orbán-párt szédadóztatta a gazdaságot.. a jelentős elvonások mellett is nő az államadósság.. mert nő a fidesz-oligarchák étvágya, ami miatt Brüsszel se fizeti ki az új számlákat egy ideje.
ts3 2014. 07. 29. 18:55
Előzmény: #383  nemgyorgy
#422
"Miivel számolja fel a jogállamot,azzal,hogy elmondja a valóságot?"
Valóság elmondásával senki nem számolta még fel a demokráciát, jöhet a következő tipp, hogy mivel számolja fel orbán a demokráciát.

"Miért nem akkor hazaárulózott amikor gyurcsányiék 8 év alatt 13500 mrd.Ft-al növelték meg az államadósságot/megjegyzem minden mai bajunk oka ez./ "
Orbán 4 év alatt 5000 mrd Ft-al növelte az államadósságot, plusz 3000 mrd Ft nyugdíjmegtakarítást költött el az emberek magán számlájáról.
Na te jössz, érvelj hogy nem növelte 5000 mrdFt-al az adósságot és nem költötte el a magánnyugdíjszámlán lévő 3000 mrd Ft-ot.

"És a tetves hazaáruló pedig Ön ,mert nem reá szavaz."
Ez ön szerint érv?
Törölt felhasználó 2014. 07. 29. 18:52
Törölt hozzászólás
#421

Topik gazda

buxolo
4 4 4

aktív fórumozók


friss hírek További hírek