Topikgazda: allergia 2008. 10. 21. 17:44

Orbán: Gyurcsány miatt esik a forint, miniszterelnök-csere oldaná meg a válságot  

Ugrás a cikkhez
Több mint egy órán át tárgyalt ma a Budapesti Értéktőzsde (BÉT) vezetőivel ma Orbán Viktor, a Fidesz elnöke, amelyet követően azt nyilatkozta, hogy a jelenlegi kormányfővel, illetve a kisebbségi kormánnyal szembeni bizalmatlanság a forint esésének oka, és meglátása szerint a miniszterelnök-csere oldhatná meg a forintválságot.

a teljes cikk: http://www.portfolio.hu/cikkek.tdp?k=4&i=104704
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Törölt felhasználó 2008. 10. 22. 16:38
Előzmény: #99  TrendMan
#100
Az elmúlt 6 év láttán szerinted kik lettek új MSZP szavazók?
A diplomások vagy a segélyezettek?
TrendMan 2008. 10. 22. 16:25
Előzmény: #98  Törölt felhasználó
#99
Szívemből szóltál :-)

Ismeretségi körömben szétnézve többen (diplomások is) nem tudják elfogadni, hogy az MSZP az előző rendszerből maradt itt.
Ezek zsigerből MSZP ellenesek, automatikusan a Fidesz vonzáskörébe tartoznak.
Törölt felhasználó 2008. 10. 22. 16:16
#98
A szomorú dolog az , hogy rengeteg ember bekajálja
azt a szöveget amit a fidesz sulykol, annélkül hogy elgondolkodna. A Magyar társadalom legnagyob
baja hogy, mindíg kell neki valaki akit isteníthet,
Erre szoktam mondani, hogy lovas nép a magyar
de a lónak két oldala van és már 1000 éve nem tudunk a hátára felülni, mert mindíg átesünk a másik oldalára.
TrendMan 2008. 10. 22. 16:10
Előzmény: #95  sanka
#97
Az a gond, hogy olyan problémákat, melyek 1 tényezőre vezethetők vissza, viszonylag könnyű megoldani.
Ez most fogós, mert 2 oka van:

1) Gyurcsány avagy MSZP
2) Orbán avagy Fidesz

De másképpen is lehet a kettős igényt szemléltetni:

1) Alkalmazkodási szükséglet a nemzetközi környezethez
2) Alkalmazkodási elvárás a lakosság elvárásaihoz

A nehézségi foka így a helyzetnek úgy viszonyul a megoldási kísérletekhez, mint egy Forma 1-es versenyautó vezetése egy villamoséhoz.
Mivel most még válság is van, tulajdonképpen most már űrhajóban ülünk és beléptünk az atmoszférába.

Egy karizmatikus és intelligens kapitány kellene ide, de én csak két villamosvezetőt látok, akik beültek a villamos két vezetőfülkéjébe és azon huzakodnak már 4 éve, hogy ki indítsa el a villamost.
Törölt felhasználó 2008. 10. 22. 16:01
#96
sok itt a "Lúd"/libát nem akartam írni még félreértik
sanka 2008. 10. 22. 15:56
#95
Nyílván nem kell magas IQ ahoz, hogy átláss a fidesz ködösítésen, persze az más dolog, ha valakinek iyen fóbiája van.
Törölt felhasználó 2008. 10. 22. 15:50
Előzmény: #93  Törölt felhasználó
#94
Ezt senki nem állította/ de nem mindegy ,hogy 1 legyengült szervezetet ér 1 "fertözés" vagy 1 egészségest/ezt már valaki szebben leírta/-és talán a legyengülésről 1 icipicit tehet/de nem fletó hanem a háttér akik irányitják/
Törölt felhasználó 2008. 10. 22. 15:25
#93
Aki szerint Fletó miatt van válság az országban, mint ahogy a nagy varázsló, Viki mondta , az csukott szemmel ül egy sötét szobában és halgatja a varázsló édes szavait hogy majd Ő elhozza a kánaánt az embereknek. De szerintem nekik és Vikinek is
egy kis fényt kellene, hogy a fejükben világosság legyen. Nem ártana ha ezek a 70-90 ig. emberkék
kicsit körülnéznének a szomszéd országok háza táján. Viki szerint Fletó menesztésével az Izlandi
gondok is megszünnek, ahogy az USA, Angol,Német Orosz, Japán stb.
Hát, aki ilyen hatással van a nemzetközi gazdaságra azt meg kell becsülni, mert térden álva foglyák csalogatni az országok vezetői, hogy mondja meg a tutit.
Törölt felhasználó 2008. 10. 22. 15:20
Előzmény: #91  Törölt felhasználó
#92
Visszavonom.
Törölt felhasználó 2008. 10. 22. 14:31
Előzmény: #90  Törölt felhasználó
#91
a parasztot ne bántsd
Törölt felhasználó 2008. 10. 22. 14:23
Előzmény: #86  csuloktata
#90
Őszintén megmondom, mióta Gyurcsány lefeküdt az MSZP-nek, már nem kedvelem annyira, amikor még bíztam benne, hogy komoly változások motorja lesz.
De amit ebben és más topicokban a ganajtúró csülköscsalád véleménynyilvánítás címszó alatt megenged magának vele kapcsolatban, szerintem megengedhetetlen. Csak egy büdös bunkó paraszt velejéig rohadt kommunista tetű az, aki ilyen kiszólásokra képes ragadtatni magát.
maxwax
maxwax 2008. 10. 22. 11:49
Előzmény: #88  Törölt felhasználó
#89
Pontosan azt várnám, de valahogy nekem nem ez jön le! Az utóbbi időben hány nemzeti ünnepen tartózkodott itthon?
Törölt felhasználó 2008. 10. 22. 11:44
Előzmény: #87  maxwax
#88
A haza egységét nem pont úgy tudja képviselni, ha egyik oldal mellett sem foglal állást?

Vagy szerinted inkább csináljon egy harmadik tábort?
maxwax
maxwax 2008. 10. 22. 11:38
Előzmény: #86  csuloktata
#87
Látom, betaláltam! :))
Sólyom egy igazi hatalommániás, akinek nem a haza egységének képviselete a fontos, hanem a saját világnézete és persze autonom módon akar létezni ebben az országban (ujjlenyomat pl.)
Neki itthon kellene államférfi módjára viselkednie!
(Egyébként Sólyom volt negédes, s a rokonom szólt, ő, itthon él, El is lépett tőle Sólyom arcra fagyott mosollyal gyorsan)
csuloktata 2008. 10. 22. 11:25
Előzmény: #85  maxwax
#86
Biztos igazad van, mint abban is, hogy itt és Most Solyómmal vagy elfoglalva. Ez most a legnagyobb gonodod. Ja meg, hogy a kedves rokonod ott dörgölözködik Kanadában, jót röhög, hogy nem tudja az elnök, hogy ő nem kanadai magyar. Honnan is tudná?
Ja persze ő a felelős, hogy nem ismerte fel egyből. Fikázd csak, ez most tényleg időszerű, örülök, hogy csalódtál benne! Ez már egy jó pont neki.
maxwax
maxwax 2008. 10. 22. 11:16
Előzmény: #83  csuloktata
#85
Amikor ilyen durva kiszólásokat olvasok, akkor valahogy mindig az jön le, hogy valószínűleg Te is - vagy ha korod nem enegedi - családod - a múlt rendszer haszonélvezői között voltál /voltatok, s a rendszerváltás után már nem olyan jól, mint előtte!
maxwax
maxwax 2008. 10. 22. 11:14
Előzmény: #83  csuloktata
#84
Tudod, nekem Sólyomtól forog a gyomrom!
A múlt évben Kanadában egy emlékművet avatott, s a maroknyi magyarral, aki ott volt sorban kezet is rázott. Köztük volt két hozzátartozóm, egyikük itthon él. Negédeskedett vele, mert erről nem tudott! Brr!
csuloktata 2008. 10. 22. 11:08
Előzmény: #81  maxwax
#83
Mit is tehetne a köztárasági elnök?
Megmondta, hogy ilyen tetüvel, mint a TE elquród jóérzésű ember nem mutatkozik egy helyen.
Páváskodjon csak fleto a komcsi csürhe körében, s ünnepelje 56- ot Apró fattyával együtt!
Nesze neked rendszerváltás. Köszönet a tolvaj madaraknak!
Törölt felhasználó 2008. 10. 22. 11:04
Előzmény: #80  Törölt felhasználó
#82
Csak nem arra gondolsz, hogy más országban menesztené a miniszterelnököt ilyen helyzetben a köztársasági elnök?
maxwax
maxwax 2008. 10. 22. 10:47
Előzmény: #80  Törölt felhasználó
#81
Sólyom László inkább hazánk növény- és állatvilágának védelmével foglakozik, esetleg "próbál borsot törni Amerika orra alá", vagy elutazik Erdélybe október 23-án, hiszen ott volt akkor éppen '56-ban forradalom!
Csalódás ő a köbön!

Topik gazda

allergia
5 4 4

aktív fórumozók


friss hírek További hírek