Topikgazda: allergia 2008. 10. 21. 17:44

Orbán: Gyurcsány miatt esik a forint, miniszterelnök-csere oldaná meg a válságot  

Ugrás a cikkhez
Több mint egy órán át tárgyalt ma a Budapesti Értéktőzsde (BÉT) vezetőivel ma Orbán Viktor, a Fidesz elnöke, amelyet követően azt nyilatkozta, hogy a jelenlegi kormányfővel, illetve a kisebbségi kormánnyal szembeni bizalmatlanság a forint esésének oka, és meglátása szerint a miniszterelnök-csere oldhatná meg a forintválságot.

a teljes cikk: http://www.portfolio.hu/cikkek.tdp?k=4&i=104704
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Törölt felhasználó 2008. 10. 28. 21:02
Előzmény: #192  Törölt felhasználó
#195
Ja, úgy szeretnek minket alig várják hogy segíthessenek. Lassan kiérdemeljük a hüle ország, legjobb fejőstehén díjat.
tokos. 2008. 10. 28. 20:58
Előzmény: #192  Törölt felhasználó
#194
"ez a kormány éppenhogy nem hiteltelen"

Télleg jó sok hitele van...
Törölt felhasználó 2008. 10. 28. 20:55
Előzmény: #192  Törölt felhasználó
#193
Erre azért én befizetnék, bár én sem vagyok Gyurcsány párti, de azért esik a forint, mert Gyurcsány bizalomvesztett az szerintem már bocsánat hülye. Dél-Koreában is Gyurcsány szimpatzánsok miatt esett 37%-ot a hazai valuta, vagy a lengyelek és a románok is Gyurcsány miatt vannak becsokizva, ugyanmár demagóg duma. Érdekes mindazonáltal, ha valaki nem egészen legitim, akkor hogyan képes mégis megállapodást kötni a valutaalappal, nem akarnék vészmadárkodni, de Orbán dumája már annyira nevetséges, hogy egyre világosabb, vele már nem indulhat a Fidesz 2010-ben.
Persze hogy kicsi a népszerűsége, de egyet nem szabad elfelejteni, hatalmas koponya, másképp hogyan tudott volna választást nyerni, mivel ugye ő nyerte meg a választásokat, mégha tisztességtelen eszközökkel hazudva is. Ne feledjük Orbán is adócsökkentést, meg 14. havi nyugdíjjat ígér, ha valóban győzött volna vajon hogyan magyarázta volna. Továbbá ha tudták hogy szar a helyzet mért hazudták az adócsökkentést meg a többi szarságot. Nehogy majd megint csalódni kelljen azoknak akik vakon hisznek
Törölt felhasználó 2008. 10. 28. 20:19
Előzmény: #189  Törölt felhasználó
#192
Lehet, hogy egy-két faxkalap meg orbánviki számára a kormány hiteltelen, de a válságot nem orbánviki, hanem az IMF pénzéből akarják megoldani. Namostmár - a gyengébbek kedvéért - az IMF meg a többi pénzügyi intézmény számára ez a kormány éppenhogy nem hiteltelen. Mint ahogy a többi befektető számára sem.
Törölt felhasználó 2008. 10. 28. 18:55
Előzmény: #190  Törölt felhasználó
#191
mi is!
Törölt felhasználó 2008. 10. 27. 08:28
Előzmény: #189  Törölt felhasználó
#190
"Értesülései szerint az IMF egy összesen 20 milliárd dolláros összegű készenléti hitelkeretet nyitna meg Izland, Fehéroroszország, Pakisztán, Ukrajna és Magyarország számára. Arra is felhívja azonban a figyelmet, hogy az IMF-hitel hatása attól is függ, milyen feltételeket szab majd a Valutaalap. "

szóval mi vagyunk az Etiopok, kedves Wicca.
Törölt felhasználó 2008. 10. 27. 08:04
Előzmény: #188  exley
#189
link

ez egy irány lenne!

3 az imf szándék a megmentésre, de ez a kormány hiteltelen.

ITT A PROBLEMA

exley 2008. 10. 25. 17:28
#188
Fitymaszkp, két etiópot delegált a vengerisztáni futó válogatottba. Mire a két "etióp" célba ér a "Budapest" N"agy"díjon a néző közönség fele azonnal éhen hal.
Törölt felhasználó 2008. 10. 25. 10:12
Előzmény: #186  Törölt felhasználó
#187
És,hogy hozzászoljak a munkahelyek és vállalkozások problémájához:
Friss diplomás vagyok,de még nincs meg a nyelvvizsgám,ezért parkoló pályára kerültem.Azzal kellett szembesülnöm az iskola befejezése után,hogy amíg én széttanultam az agyam,éjjel nappal az államvizsgámra készültem addig sok csoporttársam lébecolt és 2 nappal a vizsga előtt leült tanulgatni.Semmit sem tudott,mert ugye végig röhögte vagy bulizta az egész iskolát.Amikor végeztünk,őt felvették egy hivatásos szervezethez tisztnek(merthogy ilyen jellegű a végzettségünk)mert volt nagybácsi,ismerős,keresztapuka a szervezetnél.Engem nagyívben elzavartak..Volt olyan esetem,amikor még csak az iskola felénél járt az illető hölgy és már bekerült,engem szintén elnyomtak..Próbálkoztam a szakterületen civil cégeknél,ahonnan vagy nem kaptam választ,vagy közölték,hogy a gazdaságosság miatt most bocsátottak el 1-2 embert,és jelenleg nincs felvétel.
Konklúzió:
Mivel nincs ismerettségem a szervezeten belül,nekem magasabb végzettség kell(ami még kevés embernek van meg),hogy megkapjam azt a munkát amit a többiek.Ez egy második diploma,amit szeptembertől a szüleim még kinyögnek,mert a hitelektől én is ódzkodom.De addig marad jó esetben a letagadott diplomával a Media Markt-i állás,mert élni kell valamiből,miközben a azok az emberek akik még egy hónap szakterületen végzett munka után sem ismerik az alapvető jogszabályokat amiket be kellene tartattniuk kiépíthetik az egzisztenciájukat,jó fizetést kapnak stb...
Törölt felhasználó 2008. 10. 25. 10:00
Előzmény: #185  Törölt felhasználó
#186
Ki fogja nyerni a futóversenyt??A dagadt pali,mert mielőtt az etiópok célba érnének,éhen halnak...
(Gondolom mindenki érti a célzást!)
Törölt felhasználó 2008. 10. 24. 20:20
Előzmény: #184  Törölt felhasználó
#185
Törölt felhasználó 2008. 10. 24. 19:57
Előzmény: #182  Törölt felhasználó
#184
ne hagyd, hogy a tárgyi tudás elhomályosítsa a józan ítélőképességed. eddig jól csinálod
exley 2008. 10. 24. 18:57
#183
Arról, ne feledkezzünk el, mi lóháton vagyunk a legjobbak.
Törölt felhasználó 2008. 10. 24. 18:45
Előzmény: #181  Törölt felhasználó
#182
Wica:

nem baj attól én még tisztelek, szép hétvégét!
Törölt felhasználó 2008. 10. 24. 18:44
Előzmény: #180  Törölt felhasználó
#181
A következő hasonlattal szeretnék élni:
"1600km-es futóverseny. Étkezés közben nincs. Áll a startvonalnál egy kövér ember, és körülötte 4 etióp. A kövér körülnéz, majd elkezd kocogni a startjelzés előtt (gulyáskommunizmus). Aztán eldördül a startpisztoly. Emberünk ekkor láthatóan előnyben van. Ám pillanatok alatt (20év) a négy etióp elhúz mellette és jól lehagyja.
Találós kérdés: ki fogja nyerni a futóversenyt?"

kurcsány, mert ő dagadt!

Törölt felhasználó 2008. 10. 24. 16:44
Előzmény: #177  Törölt felhasználó
#180
"nem kellett volna az alapkamathoz hozzá nyúlni.
mert nincsenek pozitív üzenetek a piacik számára.
ÉRTED? nincs hatása..
vagy van? "

Természetesen van. Megnehezíti (megdrágítja) a spekulációs célú forintgyengítést. Forintkeresletet generál. Meg ilyen jelentéktelen dolgok...
Üzenet az, amikor bejelentik, hogy kamatemelés várható. Ez nem üzenet, drágám, ez már intervenció.

"ember sereg hajtók lettünk mi közben a régiós társak dübörögnek."

A következő hasonlattal szeretnék élni:
1600km-es futóverseny. Étkezés közben nincs. Áll a startvonalnál egy kövér ember, és körülötte 4 etióp. A kövér körülnéz, majd elkezd kocogni a startjelzés előtt (gulyáskommunizmus). Aztán eldördül a startpisztoly. Emberünk ekkor láthatóan előnyben van. Ám pillanatok alatt (20év) a négy etióp elhúz mellette és jól lehagyja.
Találós kérdés: ki fogja nyerni a futóversenyt?

Ez a hasonlat picit sántít. A lényeg az, hogy zsebkendőnyi gazdasággal könnyű 10-20%-okat nőni. Ha abszolút értékben nézzük a növekedést, akkor már árnyaltabb a helyzet. A nagyobb gazdaság azért nagyobb biztonságot nyújt, még ha lassabban mozog is...

"nem lehettek ilyen buták!! "

De, de, bizony lehetünk! :)
Törölt felhasználó 2008. 10. 24. 16:33
Előzmény: #178  BudFox
#179
BudFox, erre csak azt tudom mondani, hogy gratula, nagyon jól csináltátok. Az idő titeket igazolt.
(Ugye volt eddig egy téves közg. elmélet, miszerint egy cég annál jobb, minél több hitele van, hisz így mások tőkéjéből nő nagyra és termel profitot. Na ez most látványosan nagyot bukott. Megjegyzem, nekem apám mindíg azt tanította, hogy kölcsön kérni nem szabad, addíg nyújtózkodj, amíg a takaród ér!)
Egyébként teljesen egyetértünk.
BudFox
BudFox 2008. 10. 24. 16:29
Előzmény: #156  Törölt felhasználó
#178
Wicca : "Én épp abban látom a mi legfőbb problémánkat, hogy mindenki hitelből javított az életszínvonalán, magyarán tovább nyújtózkodott, mint a takarója."

Wicca - ez ránk kivételesen nem igaz.. a mi vállalkozásunknak ma gyakorlatilag nincsen hitele..illetve csak nagyon minimális..ha nagy lesz a baj..holnap bemegyek a bankba és kifizetem a maradék hitelt..ami csekély összeg..és kész.

Se lakáshitel, se vállalkozói hitel, se áruhitel, se személyi hitelünk nincsen..mert mi mindig azt a nézetet vallottuk hogy a hitel az a szükséges rossz...arra kell törekedni hogy elkerüljük a hitelt..

mert szegény ország vagyunk..ha hitelre épitünk akkor elég ingatag az egész rendszer..egyszer csak összeomolhat.velünk együtt..

De hát a többség sajnos ész nélkül veszi fel a hiteleket..sajnos...tévét, mosogató gépet, mindet hitelre vesznek itthon is..
Törölt felhasználó 2008. 10. 24. 16:25
Előzmény: #176  Törölt felhasználó
#177
"szerinted inkább kamatot kellett volna emelni? 300 bázisponttal esetleg?"

he??

nem kellett volna az alapkamathoz hozzá nyúlni.
mert nincsenek pozitív üzenetek a piacik számára.
ÉRTED? nincs hatása..
vagy van?

és tessék újra a kaptafánál vagyunk..

nézzünk magunkba és amúgy is a fidesz a hibás!

hajrá kurcsány
ki keel fehéríteni a gazdaságot + tegyük jobbá Mo.t és kell egy 100 napos program is!
meg nemzeti megegyezés is kell meg részvényeket a magyarnak.

NEVETSÉGES!
ki kell fehéríteni a gazdaságot!
de hogy?

visszatérve 1000-bő 2000-t nem lehet elkölteni.
de nem lehet 1000 ből 2000-et elvenni se!
ezért kellett volna pénzbehajtásból adócsökkentést csinálni, h érkezzen az országba friss pénz, a szektorok erősödjenek.
így több és több alkalmazott lesz és több és több pénz folyik be és jobban lehet fehéríteni agazdaságot!
Ma nem lehet fehéríteni mert nem marad egy forintod se.
ezt érted?
dolgozol és nem marad pénzed..

ember sereg hajtók lettünk mi közben a régiós társak dübörögnek.
nem lehettek ilyen buták!!

Törölt felhasználó 2008. 10. 24. 16:05
Előzmény: #174  Törölt felhasználó
#176
"...és szakérteni nem kapkodni. "

Eszerint dunsztod sincs, mit jelent a szakértői kormány. :(
Welcome to the mass!

Gy.k.: a szakértői kormány nem azt jelenti, hogy szakértőkből állítunk össze kormányt és így végre olyan emberek lesznek pozícióban, akik értenek a dolgukhoz, mert a jelenlegiek bénák és nem értenek a dolgukhoz, nem szakértők.

Ugye ezzel a "szakértői kormány" dologgal állandóan az ellenzék hozakodik elő, mert így azt a látszatot tudja kelteni, hogy a jelenlegi kormány nem az.

A valóság az, hogy a jelenlegi kormány szakértői ÉS koalíciós kormány, míg egy csak szakértői kormány ettől értelemszerűen kevesebb lenne.
Helyesebb lenne tehát ezt "CSAK szakértői" kormánynak hívni, de mit tegyünk, nem ezt a nevet kapta. Azaz az ellenzék most egy szemantikai dolgot lovagol meg. (És mint mindig, most is számít a tudatlanságra. Merthogy főleg erre tudnak csak építeni.)

Nekik egy ilyen kormány ugye azért lenne jó, mert végre az ellenzék is zsíros pozíciókba juthatna, ami a koalíciós (ÉS szakértői) kormány esetében ugye kizárt.

Törölt felhasználó 2008. 10. 24. 16:04
Előzmény: #174  Törölt felhasználó
#175
szerinted inkább kamatot kellett volna emelni? 300 bázisponttal esetleg?

egy vonalat kellene húzni párt politikától független és szakérteni nem kapkodni.

:))

Törölt felhasználó 2008. 10. 24. 15:53
Előzmény: #173  Törölt felhasználó
#174
szerintem lehet szó miniszter elnök cseréről.

szakértő kormány és a jelenlegi projektek leáálítása adó csökkentés és forint védelem 275 ösz szinten!

egy vonalat kellene húzni párt politikától független és szakérteni nem kapkodni.

a mostani drasztikus kamat vágás szart se ért!
de a 275-ös szint védelme szép!
Törölt felhasználó 2008. 10. 24. 15:48
Előzmény: #172  Törölt felhasználó
#173
te meg túl sokat nézed az A tv-t!
javaslom neked a celeb vagyok cimű super produkcíót.
már csak 456782987763543146 sec a következő részig.
Törölt felhasználó 2008. 10. 24. 15:45
Előzmény: #171  Törölt felhasználó
#172
"Túl sokat nézed a HÍR tv-ét. Lehet hogy csak ki kellene nyitnod a szemed. Mint vállalkozó tudnod kellene hogy 1000.- forintból nem lehet 2000.- ft-ot elkölteni."

ma 1000 ft.ból 400 talán marad. így a 2000 ft elkőltése a reál érték 5X -ét jelentené.
a dupláját viszont el lehet költeni ha azzal hasznot tudok realizálni és ezt kell is mert a 400 ft nagyon kevés az 1000 böl!.

A magyar gazdaságnak nincs más baja, minthogy a 10 millió főre durván, 1.5 millió adófizető esik, ebből kb. 800.000 köz alkalmazott, kb. 200.000.

kösz, h ezt írod mert akkor tudjuk mi a baj!
ÉS AKKOR MIÉRT NEM CSINÁLTAK SEMMIT A MUNKAHELY TEREMTÉSSEL KAPCSOLATBAN???????

10% munkanélküliségre lehet számítani!
nagyából így néz ki Cassablanca (afrika) munkanélküliségi rátája.

A bizalmatlanság miatt a kutya nem jön ide.
Ezt érted ugye?
kockázatos.. és milyen jól tették, h nem ide fektettek be!

Az, h az év végén mi lesz az nem szent írás!
én másképpen látom a dolgot!
csőd és sok más finomságok!
emberek fognak bele rokkani..

a tőzsde a gazdaság elő szele, tehát az emberek is le tizedelik magukat talán így nézhet ki az egyenlet.
(persze ez csak egy szösszenet)
Törölt felhasználó 2008. 10. 24. 15:12
Előzmény: #166  Törölt felhasználó
#171
Túl sokat nézed a HÍR tv-ét. Lehet hogy csak ki kellene nyitnod a szemed. Mint vállalkozó tudnod kellene hogy 1000.- forintból nem lehet 2000.- ft-ot elkölteni. A magyar gazdaságnak nincs más baja, minthogy a 10 millió főre durván, 1.5 millió adófizető esik, ebből kb. 800.000 köz alkalmazott, kb. 200.000
pedig a szolgáltat, vagyis valós értéket nem állít elő.
(pl. postás, Vasuti dolgozók stb.) Megközelítőleg
2.5 millió fő feketén vagy szürkén dolgozik de mellette ugyanúgy igénybe vesz minden szolgáltatást az állam részéről ( tb, és szociális juttatások, munkanélküli segély) Ha őket be lehetne vonni az adófizetők körébe drasztikussan lehetne csökkenteni az adókat.
exley 2008. 10. 24. 14:53
#170
Miniszterelnök cseréről szó sem lehet, ilyen körülmények között. A fától sokan nem látják az erdőt. Adjunk hálát az Istennek, hogy az ellenzék nincs hatalomban. Értelmetlen lépés lett volna ilyen világ gazdasági krízisben a forint euróra váltása, bele rokkantunk volna. A kormány halogató taktikája meghozta a gyümölcsét. A legfejlettebb hetekkel együtt nem tudtuk átváltani a forintot, akkor ezt most már le kell venni a napi rendről véglegesen. A környező országok törekvése az elemzők szerint az egyetlen járható út, a teljes összeomlás felé. A kormány szakszerű és alapos helyzetértékelése, rövidesen meghozza a várt sikert. Magyarország a forint stabilizálásával, elkerüli a víz alatti szirteket, és sikeresen bejut a védett öbölbe. IMF, EKB értékelte az erő feszítéseket. A forint semmivel sincs rosszabb helyzetben mint néhány éve, továbbra is a befektetők kedvenc valutája, mivel lehetővé tette számukra a monetáris tanács a profit szerzést, ez az egyetlen kiút a jelenlegi mesterségesen létre hozott válságból. Néhány hét és elfelejtjük ezt a látszat "fiaskót".
Törölt felhasználó 2008. 10. 24. 14:18
Előzmény: #168  Törölt felhasználó
#169
Mutasson nekem valaki egy kormányt, amelyik felvirágoztatta népét.
Az igazság az, hogy a legtöbb kormány háborúba, diktatúrába, vagy válságba vezette országát.
Ez a hatalom, mindenféle érdemtelenül szerzett hatalom tulajdonsága. Márpedig hatalmat csak érdemtelenül lehet szerezni. Mert csak szerezni lehet, kapni nem. Mivel senki nem válik meg tőle önszántából.
A gyűrű átka.
Törölt felhasználó 2008. 10. 24. 13:54
Előzmény: #156  Törölt felhasználó
#168
Tetszik ,nem tetszik blah blah blah

Engem nem zavar a beirásod ,inkább elszomorit ,hogy még mindig nem oszlik fel az a lila köd ,amit mszmp és utodpártja/i sugároztak le az elvtársak felé.
Mi kell még, hogy tisztán lássunk,vagy legalább ösztönösen ,jozan paraszti ésszel, saját életünket elhigyjük,szembesüljünk,és megértsük.

"Rendesen leraboltak minket",és ?Hol vannak az elkövetök,hol vannak az elrablok?Az elmult 50évben ki lett kirekesztve/törvényesen elitélve ezekért a bünökért Magyarországon?Az 56'-os események elötti és utánni tömeges népirtásért ,üldöztetésért,internálásért, emberi létünk ellen irányulo fenyegetettségért,kersztény hitünk megcsorbitásáert,sorolhatnánk napokon át,kit itéltek el ebben az országban?Kádárt eltemettük.Ennyi?Megbocsájtás?Kinek?Talán 1 embertöl is elnézést kértek az 50év alatt?Kinek bocsájtsunk meg tehat?
Anyagi természetü dolgaink csak 1 hab a tortán.
Ennek a lelkiállapotnak /helyzetnek semmi köze a 9/10-hez ,ill annak csak létezö következménye.

"jobban élünk"
Boldogabb vagy?Hited erössebb lett?Családod népes és szeretet vesz körül?Anyagi helyzetet kenyeret ad az asztalodra,örömteli munkád után?

Autok régen is voltak,söt házak is,hitelek is ,amelyet plusz terhek nelkül is fizettek apáink,anyáink,vagy mi magunk. Volt munkahely is ahova bejártál dolgozni.De vajon testvéred van e?Édesanyád otthon van e nevelve fivéreidet ,hugaidat,népes számban.Apádat megbecsülik e?Vagy az örökös stressz és fáradság jeleit latod rajta napi 12-14ora munka után.Mert ugy régen,a "8ora munka" országában nem okozott népbetegséget, a stressz ,vagy tulhajszoltáság,a gyors élettempó.Csak a létezö alkoholizmusrol beszéltek.Ettöl függetlenül ma ,lehet 2 diplomád is nem biztosités semmire,mert nincs megteremtve az értékalapja.
Itt is dolgoznak termelnek hidd el manapság jobban mint valaha.Aki fizetésböl és bérböl él az tudja.De mi az ÁRA?
A lakossági áruhitelezést nem lehet azonositani az egesz tarsadalommal,ugyanis hitelt is az mert felvenni akinek volt nemi háttere,én ergo ezeket a hiteleseket nem sajnálom.Az nem lehet egy egész társadalom fokméröje hogy kevesebb a zsiguli mint a hitelböl vett audi.Aki élt nyugaton,meginkább tudja mi a helyzet ezzel kapcsolatban.

A kormány dolga egy egészséges társadalom felvirágoztatása.Tehat nem értek veled egyet.
Törölt felhasználó 2008. 10. 24. 13:46
Törölt hozzászólás
#167
Törölt felhasználó 2008. 10. 24. 13:42
Előzmény: #164  Törölt felhasználó
#166
és azok a nyugdíjasok akik végig dolgoztak egy életet?
és azok a diákok akik már diák korukban el vannak adósodva?
és az azok a vállalkozok akinek nincs más lehetőségük csak egy vállalkozás?
és azok az orvosok akik egész életükbe tanultak és csak hazugsággal tudnak pénzt keresni (hálapénz)?

ők is nézzenek magukba..

wicca,
elmondom mi van, a világ amiben jelenleg élünk egy új fajta háború!
a hideg háború is egy új tip. háború volt.
ez az elméletem azóta van, amióta a pénzpiaccal foglalkozom (3-4éve).
a szereplői a nagyhatalmak és a jobb módu társadalmi szereplők. bla bla bla. (ez csak az én véleményem)
a motivácíó egyértelmű: pénz és hatalom.

egyiknek se az a természete, h kegyes, szociális, vagy más erényekkel rendelkezne.
itt nálunk a hatalmon való maradásért megy a küzdelem és ezt minden áron tartani szeretnék a szereplők (szdsz, mszp), nem látják be, h képtelenek a JELENLEGI (2002-2008)helyzetekkel megbírkózni és gátlástalanul hozzá nem értéssel, politikai paktumokkal vezetik az országot egy nagy hazugság ("hazudtunk éjjel nappal, panonnpuma") segítségével.

számtalan kormány program és egy kamion elcseszett lépés van mögöttük, csak egy: kormánynegyed

és ezekkel a szar döntéseikkel értéktelenednek el a fent említett emberek munkái és értékei.
te meg azt mondod bennünk van a baj!
(sajnos mindenkiben van hiba, de a mértékük és hatásuk más)

Törölt felhasználó 2008. 10. 24. 13:16
Előzmény: #164  Törölt felhasználó
#165
link

jön vissza a speka töke jo az a biztos 11,5 % os állampapir.... a speka töke rájött hogy otthon még nagyobb gáz van mint itt inkább jobb a biztos :-)))
Törölt felhasználó 2008. 10. 24. 13:14
Előzmény: #163  Törölt felhasználó
#164
Nagypalz, hidd el, te jól csinálod. Folyamatosan tanulni fogsz a hibákból. De már legalább elindultál az úton. Egyszer többször kell felállni, mint ahányszor elesik az ember, ennyi.
Viszont sajnos a többség nem ilyen vállalkozói gondolkodásmódú.

Hogy mi a kormány dolga? Nos, igazából semmi.
Ahogy a világ szépen megtanult papok nélkül létezni, előbb utóbb a politikusok és a hadsereg is eltűnik majd. Ez evolúció. Társadalmi.
Törölt felhasználó 2008. 10. 24. 12:49
Előzmény: #162  Törölt felhasználó
#163
wicca:

olyan badarságot írtál, h az hihetetlen..

Törölt felhasználó 2008. 10. 24. 12:48
Előzmény: #159  Törölt felhasználó
#162
"Mindenki nézzen magába és ahelyett, hogy másoktól várná a problémáinak megoldását, inkább ideje lenne a saját kezébe venni az élete irányítását.
Tanulás, idegen nyelvek, új szakma, új munkahely, vállalkozás: ismerős, mindennapi fogalmak kellenének, hogy legyenek."

oké, magamba nézek..
ép.gép teknikus vagyok, estin csináltam a vállakozásom mellett. (4 év)
foglalkoztam ingatlannal, (tönkre tették)
foglalkoztam pénzpiaccal (tönkre téve)
most van egy építő ipari cégem és remegek, h megkapjam a pénzem a munkámért!
Igen vettem fel hitelt, mert szerettem volna lakást, ez hiba volt, mert jobb lenne albérletet fizetni!

te figyu...
én csak egy ember vagyok az országban aki magába nézhet.

??
fosforos 2008. 10. 24. 12:31
Előzmény: #156  Törölt felhasználó
#161
Az utolsó 7 sort nemkellett volna leirnod, akkor nagy igazságot tártál volna elénk.
Törölt felhasználó 2008. 10. 24. 12:27
Törölt hozzászólás
#160
Törölt felhasználó 2008. 10. 24. 12:18
Előzmény: #158  Törölt felhasználó
#159
bocs nem ide akartam:-)
Törölt felhasználó 2008. 10. 24. 12:17
Előzmény: #157  Törölt felhasználó
#158
ehy kis off:-

link
Törölt felhasználó 2008. 10. 24. 12:12
Előzmény: #156  Törölt felhasználó
#157
1/10 > 0
Törölt felhasználó 2008. 10. 24. 12:08
Előzmény: #154  Törölt felhasználó
#156
Tetszik, nem tetszik, Magyarország tőkehiányos ország. Rendesen leraboltak minket, mert gazdagok voltunk. Ez van. Lehet keseregni rajta, de a múlt nem fog változni.
Lehet most is lázadozni, szidni a külföldi karvalytőkét, mert a megtermelt profit 9/10-ét kiviszi külföldre, de egyszerű matematikai tudással is belátható, hogy 9/10 > 0. Ugyanis ha a külföldi tőke nem jön ide, saját tőkénk meg 0, akkor ugyan miből lenne itt gazdasági növekedés?
Szóval lehet lázadozni, meg "Gyurcsány Viktor takarodj!" jelszavakat üvöltözni, de akkor tessék petróleumot és jeget vásárolni, meg a kocsit lezsírozni, mert pár év alatt rendszeressé fognak válni az áramszünetek és nem lehet majd benzint kapni.
(Jut eszembe, nincs valakinek eladó lova?)
Nézzen körül mindenki, hogy rosszabbul élünk-e mint 20 éve. Számolja meg az utcán lévő szabad parkolóhelyeket, a Trabantokat és "menő" Zsigulikat, majd hasonlítsa össze az így kapott számot a 20 évvel ezelőttivel.
Sajnos mi is sokkal jobban élünk, mint megengedhetnénk magunknak, ezt viszont kevesen hajlandóak beismerni. (Ezért persze főként nem az egyén a hibás, hanem a média, aki a nyugati életszínvonalat sugallja, "Mert megérdemlem.") Én épp abban látom a mi legfőbb problémánkat, hogy mindenki hitelből javított az életszínvonalán, magyarán tovább nyújtózkodott, mint a takarója.
Lehet azt is mondani, hogy persze nyugaton mennyivel többet visznek haza ugyanazért a munkáért, meg mennyivel nagyobb a gazdaság. Igaz, viszont ott dolgoztak és termeltek az elmúlt 50 évben, amikor nálunk az emberek kapun belül teáztak meg cigiztek munkaidőben.
Le vagyunk maradva és ezt csak lassan lehet behozni.
De tessék szidni nyugodtan bárkit emiatt, tessék bűnbakot keresni, de egy dolgot nem elfelejteni közben: ez hazugság, önámítás és ettől csak rosszabb lesz. Nem a kormány (vagy az ellenzék az), akik miatt nem alapít fél Magyarország céget, vállalkozást.
Az a felfogás, hogy a kormány dolga a gazdaság felvirágoztatása, az tömegek problémáinak megoldása gyermeteg, vagy legalábbis múlt rendszerbeli gondolkodásmódot tükröz.
Én azt mondom, ne tessék a politikai elittől várni, hogy majd jobb lesz, a sült galamb nem repül.
Éppen ezért hibáztatni sem kéne őket.
Mindenki nézzen magába és ahelyett, hogy másoktól várná a problémáinak megoldását, inkább ideje lenne a saját kezébe venni az élete irányítását.
Tanulás, idegen nyelvek, új szakma, új munkahely, vállalkozás: ismerős, mindennapi fogalmak kellenének, hogy legyenek.
Wind of change. Ez van most és aki nem bont vitorlát, hanem szalmaházikót épít és begubózik, hogy kibekkelje a viharos időket, az...
Törölt felhasználó 2008. 10. 24. 11:49
Előzmény: #145  Törölt felhasználó
#155
Murzuk!
Honnan vetted, hogy én a "hatalomra éhezőkről" beszéltem. Valamit félreértettél nagyon.
Én az egyszerű magyar emberekről, valamint a hatalomra egyáltalán nem vágyakozó szervezetekre gondoltam. Te miért gondolsz egyből másra.
Tehát azt akartam mondani, hogy világos legyen, ha valakit évekig csak "szivatnak", ellehetetlenítenek, tönkretesznek, folyamatosan csak nehezítik az életét, azoktól teljesen logikus ellenreakció, ha "betart" annak (azoknak), akik őt ilyen helyzetbe hozták. Te nem ezt tennéd?!
A hatalmat gyakorlóknak ezt mindíg figyelembe kellene venni, mert egyébként elbuknak, vagy csak kemény diktatórikus eszközökkel tudják megtartani hatalmukat.
Ez meg nem hiszem, hogy jó politikai magatartás így a 21. század elején.
Törölt felhasználó 2008. 10. 24. 11:17
Előzmény: #153  Törölt felhasználó
#154
nem hajtottuk igába a fejünket, csak az összeomlás előtt már nem érdemes megveretnei-lelövetni magunkat. Egyébként mindig mondtam, egy pénzügyi diktatúrát pénzügyileg lehet kicsinálni, nem utcai hőbörgéssel. Ez zajlik most. 44 áprilisában sem volt már érdemes magadat adofért felköttetned a kelet fronton. (persze még sokan meghaltak utána, plusz hadifogságban is)
Törölt felhasználó 2008. 10. 24. 11:13
Előzmény: #152  Törölt felhasználó
#153
tegnap háborus helyzet volt az utcákon.

rendőr, nyomozó, sziréna, helikopterek és otthon ülő emberek akik már igába hajtották a fejüket..
Barmok vagyunk!

bár ilyen helyzetben jobb ha csak nézünk ki a fejünkből,
és kúrcsány elmondta újra: " hogy jobbá tegyük Mo.-t"

akkor húzz anyádba!
Törölt felhasználó 2008. 10. 24. 09:53
Előzmény: #146  pampa
#152
Ki írt, vagy mondott olyant, hogy a kormányzást akadályozza a fidesz ?

belinkelem mégegyszer hátha megérted mire válaszoltam:)

"Többen megfogalmazták már, hogy amíg "ezek" vannak, addig "ott tartanak be, ahol csak tudnak". Igazuk is van! "

Persze igazuk van...............
Ha nem lehetek hatalmon pusztuljon az ország.. Ja azért tartunk itt mert ilyen a mentalitás. Pfujjjjj...

Amúgy meg nem szállok bele egy parttalan politikai szimpatizánsi vitába, mert nincs kit és miért védjek, csak az ilyen mentalitásról nekem ez a véleményem. Függetlenül attól melyik oldal nyilatozik eképp.
Törölt felhasználó 2008. 10. 24. 09:50
Előzmény: törölt hozzászólás
#151
ezt érdemeljük...

románoknak ceausescu, nekünk kúrcsány
tokos. 2008. 10. 24. 09:48
Előzmény: #144  Rowan
#150
Na igen, Bokrosra bár mikor le lehetne cserélni Pinokkiót veszteség nélkül.
Törölt felhasználó 2008. 10. 24. 09:39
#149
280 felett a jegybank szerintem veszi a forintot euroérlink
Törölt felhasználó 2008. 10. 24. 09:39
#148
280 felett a jegybank szerintem veszi a forintot euroért
Törölt felhasználó 2008. 10. 24. 09:16
Törölt hozzászólás
#147
pampa 2008. 10. 24. 08:52
Előzmény: #145  Törölt felhasználó
#146
Csak egyet írj meg amiben az ellenzék akadályozni tudja a kormányt a kormányzásban.
Mer akkor lehet arról vitatkozni,hogy felelőteln volt e a Fidesz azzal a magatartásával.

Mert tények nélkül ez csak blabla....
Törölt felhasználó 2008. 10. 24. 08:37
Előzmény: #140  Törölt felhasználó
#145
"Többen megfogalmazták már, hogy amíg "ezek" vannak, addig "ott tartanak be, ahol csak tudnak". Igazuk is van! "

Persze igazuk van...............
Ha nem lehetek hatalmon pusztuljon az ország.. Ja azért tartunk itt mert ilyen a mentalitás. Pfujjjjj...
Rowan 2008. 10. 24. 07:54
Előzmény: törölt hozzászólás
#144
Nem gondoltam volna '90 körül, hogy Bokrost még egyszer vissza fogjuk sírni! :)
De most már kezdem én is így gondolni a dolgokat...
Azóta sem mert senki ebben az országban népszerűtlen lenni. Pedig amilyen dolgokat itt meg kellene tenni azok egyáltalán nem lesznek népszerűek. Ezt meg nem meri senki felvállalni.
Törölt felhasználó 2008. 10. 24. 07:48
Törölt hozzászólás
#143
tokos. 2008. 10. 24. 07:39
Előzmény: #141  Törölt felhasználó
#142
Történetesen Orbánnak is ott tartottak be, ahol tudtak a jelenleg hatalmon lévők. Akkoriban viszont biztosan nem azt mondtad, hogy a betartókat kellene a kukába vágni.

Na mindgy, te is biztosan a se jobbos, se balosokközül vagy.

A jelenlegieknél gyakorlatilag bárki jobb lenne. Csak valószínáleg nem ebben az időpontban. Bár lehet, hogy még most is, csak lehet, hogy drága mulatság lenne kipróbálni.
Törölt felhasználó 2008. 10. 24. 00:56
Előzmény: #140  Törölt felhasználó
#141
Ha "ott tartanak be, ahol tudnak" és emiatt nem haladunk, akkor az most kinek is a hibája? :/
Én személy szerint nem azt a felet vágnám a kukába, aki próbálkozik, hanem a kerékkötőket.
Így is lehetne előre haladni.
Törölt felhasználó 2008. 10. 24. 00:42
Előzmény: #135  Törölt felhasználó
#140
Szerintem egy pillanat alatt nem oldódna meg a válság, főleg ez a mostani, de ha nem egy nyilvánvalóan idióta és deviáns ember vezeti az országot, az csak jót tehet nekünk.
Többen megfogalmazták már, hogy amíg "ezek" vannak, addig "ott tartanak be, ahol csak tudnak". Igazuk is van!
Tehát, ha szerencsénk van, és a következőnek kevésbé "tartanának be", akkor az mindenképpen csakis a fejlődés irányába hatna. Ehhez jönne még az a kis pozitívum, hogy jobban éreznénk magunkat saját "kis" országunkban, így talán jobb teljesítményeket tudnánk egyenként is elérni.
De ha nem így történne, ennél a mostaninál rosszabb már biztosan nem jöhetne, tehát meg kellene próbálni.
tokos. 2008. 10. 23. 23:18
Előzmény: #135  Törölt felhasználó
#139
Sztem kérdezd meg a Viktort.

Én kevés dolgot kívánok jobban, mint ezeknek a tetveknek a leváltását, de a mostani alighanem nem a legalkalmasabb időpont.

Mondjuk, ha hosszan elhúzódik ez az agónia, akkor meg jobb lenne minél előbb, csak senki se tudja, meddig tart még.
Törölt felhasználó 2008. 10. 23. 21:27
Előzmény: #136  Törölt felhasználó
#138
se jobbos,se balos nem vagyok,de ha a kutyám megenné amit viki mond,biztos megveszne tőle!na de a kutyámnak nem adok sz..t!ez sajnos a másik oldalra is igaz.
egyszer próbálnák már az ország érdekeit szem előtt tartani.összefogni.okos emberekre hallgatni.
sanka 2008. 10. 23. 21:20
#137
Ja, jönne Orbán és huss, eltünik a válság az egész világon, mert Ő egy szent, így gondoljátok, röhej.
Törölt felhasználó 2008. 10. 23. 21:14
Előzmény: #135  Törölt felhasználó
#136
komolyan nem tudod?
Törölt felhasználó 2008. 10. 23. 19:23
Előzmény: #134  banyaiz
#135
Azt valaki igazán elmagyarázhatná nekem, hogy a válság hogyan is oldódna meg attól, hogy Gyurcsány lemond?

Komolyan kíváncsi vagyok.

... és most ha lehet, ne az legyen a válasz, hogy "miért, tán 2010-ig elqrot akarod?"
banyaiz 2008. 10. 23. 17:29
Előzmény: #132  Törölt felhasználó
#134
Aki ilyet kijelent bele a vakvilágba, ebben a szituációban, az vagy teljesen hülye, vagy az embereket nézi annak.

Ha azt mondta volna, hogy a politikai elit pártállástól függetlenül szétlopta, eladta , kiszolgáltatta az országot , az elmúlt 20 évben, néhány szavazattal többért az összes eladná a saját anyját is, és ezért a hozzáállásért elnézést kér a magyar néptõl akkor kezdene érdekelne a szövege.

Ezzel nem Gyurcsányt akarom védeni. :D
Törölt felhasználó 2008. 10. 23. 17:27
Előzmény: #132  Törölt felhasználó
#133
Én porti vagyok.
Nemrég mondtam még mielőtt idejött a cnbc hogy most nem lenne jó
itt a balhét csinálni.

Mindjárt maci előkeresi neked a hozászolást.
Törölt felhasználó 2008. 10. 23. 17:21
Előzmény: #130  Törölt felhasználó
#132
szia koi, mész dobálózni? vagy nem finom az eső
Törölt felhasználó 2008. 10. 23. 17:20
Előzmény: #129  Törölt felhasználó
#131
Szerinted miért védték be annyira?
Orbánnak?
Törölt felhasználó 2008. 10. 23. 17:19
Előzmény: #129  Törölt felhasználó
#130

S szerinted kinek van deviza hitele? :))
Törölt felhasználó 2008. 10. 23. 17:16
Előzmény: #128  exley
#129
vityának államilag támogatott forinthitele van. devizahitellel futó szabadságharcosok ma nem foglalnak hidat, vezér hiába szeretné.
exley 2008. 10. 23. 16:50
#128
A válságból csak egyféle képpen mászunk ki. 1: államcsőd, 2: ft-ot 0-ra leértékelni, 3: a válság kormányt alakítsa meg Simon .P.........z, szvsz.
Törölt felhasználó 2008. 10. 23. 15:58
Előzmény: #126  Törölt felhasználó
#127
lenin elvtárs orbán elvtárs nem ugat hiába..........
Törölt felhasználó 2008. 10. 23. 14:50
Előzmény: #121  Törölt felhasználó
#126
Tévedsz betyár nincs még egy ilyen aljas hazug szélhámos még a maszopban sem.Milyen üzleti alaponról beszél ami most zajlik arról?2002-ben hol állt az ország és most hol áll?Megmondom most az államcsöd szélén elqróék hat éves áldozatos munkájának köszönhetően.
Törölt felhasználó 2008. 10. 23. 14:37
#125

Gyerekek... A probléma gyökere az, hogy a forint az elmúlt években jelentősen felértékelődött. Aki Németországban járt mostanában, az láthatta, hogy olcsóvá vált nekünk ott az élet, ami elég aggályos, vagy legalább furcsa még a gazdaságilag nem képzettek számára is.. Szeretett a forintunk valódi értéke valóban 300 Ft feletti eurót indokolna.

Miért alakult ez ki? A magyaroknak az a téves képzete, hogy az erős valuta erős gazdaságot jelent. Ez tévedés. Az erős gazdaságnak erős ugyan a valutája, de fordítva nem igaz. Tehát a magyar erős valutát akart látni. Mintegy 8 évvel ezelőtt az akkori kormány úgy döntött, ő erős valutát ad az embereknek az utált Bokros csomag után. Az erős valuta azért erős, mert keresett, így felmegy az ára. Keresetté pedig úgy tehetjük, ha minél többen vásárolják. Ezt pedig úgy érhetjük el nagyon könnyen, hogy magas kamatot adunk. Ideális környezetet készítünk a szintén utált spekulánsnak, aki - szerencsénkre a tőle elvárható módon – hitelt vesz fel dollárban alacsony kamatra és azt forintra átváltva magyar államkötvényt vásárol belőle. Teljesült a cél: magas az árfolyam, erős nemzeti valuta. További kellemesnek tűnő mellékhatások: lefelé nyomjuk az inflációt, hiszen olcsóbban vásárolunk külföldről, továbbá látványosan javul a nemzet devizatartaléka.

Nem más ez, mint álságos szövetség a világ spekulánsaival. A baj csak ott van, hogy a spekuláns megbízhatatlan szövetséges. Amikor a világban elhelyezett más befektetésein veszít, elérkezettnek látja az időt, hogy realizálja a magyar adófizetők által egyre keservesebben megfizetett nyereségét (államkötvényekben van a spekuláns pénze) és a vigye a pénzét oda, ahol aktuálisan szüksége van rá. Ilyen ő. Így aztán hirtelen, amikor nem is kell már annyira az erős forint, eladják, az árfolyam esik. Esik, mert nincs, ami megtartsa. A mögöttes gazdasági folyamatok nem tartják meg, mert nem erősek. Miért nem erősek? Lehet itt szidni a kormányt, a politikusokat balról és jobbról indokkal és indokolatlanul, de lássuk be, hogy a gazdasági folyamataink azért nem erősek, mert mesterségesen erősen tartott forint miatt drágán termel a magyar munkaerő. Nem keres sok pénzt, dehogy, csak annyi eurót mégsem adnak érte, amennyit szeretnénk. Teljesen érhető, nem is ér annyit. Így aztán a magyar munkaerő, a magyar vállalatok nem is tudták, tudják eladni termékeiket. Ezért gyenge a gazdaság. Nem tudja megtartani a forintot a szerencsétlen. Mert sajnos nem a mostani árfolyam a lufi, hanem a 240 Ft-os euró volt az.

Szembe kellene néznünk már végre az erős valuta mítoszának delíriumával és elfelejteni. Cimboraságunkat az ördöggel fel kellene számolnunk, és a világ spekulánsainak játékszerül odadobott forintot vissza kellene helyeznünk eredeti szerepébe, küldetésébe. Ez fájdalmas lépés. Nem is meri meglépni azóta egyetlen kormány sem, hogy a Bokros csomag után „bezzeg” módon megvalósult mítoszt, az erős forintot felszámolja. Nem meri, mert retteg a népharagtól. Csakhogy a nép így is haragos, egyre haragosabb. De, hiába haragos. Csodák pedig nincsenek, bármennyire is várja azt bármelyik kormánytól. Nincs csoda, nincs mese, vissza kell térni az alapokhoz: csak akkor fogunk jól élni, ha megveszik a munkánk gyümölcseit, és fizetnek érte. Nem akkor, ha erős a forintunk. Azt a hajunkra kenhetjük, ha nincs belőle elég.
Törölt felhasználó 2008. 10. 23. 14:15
Előzmény: #123  Törölt felhasználó
#124
londoni távirat
nem lesz baj,zsindex megirta,csak vedd fel a hitelt feri,majd a pógár fizeti
stoppol mamád

Törölt felhasználó 2008. 10. 23. 14:09
Előzmény: #115  Törölt felhasználó
#123
ti komcsik furcsa népek vagytok. Nyilánvaló, hogy a kormányotok tönkreb.szta az országot, de még mindig ragaszkodtok a hatalmohoz, mert lenin elvtárs azt mondta..
Törölt felhasználó 2008. 10. 23. 13:09
Előzmény: #121  Törölt felhasználó
#122
Akkor nézd meg hogy Orbának kik a tanácsadói. :
Törölt felhasználó 2008. 10. 23. 13:04
Előzmény: #119  zotya32
#121
A mai magyar politikában, csak két, három olyan ember van aki olyan képességekkel rendelkezik
mind szakmailag, és mind emberileg, mint fletó.
Orbán nincs ezek között.Az a két három ember bent ül a szoci kormányban. Említhetném pl. Gráfot, de ha ő venné át a fletó helyét, másnap vele lenne a fidesznek problémája. A fidesznek az a baja hogy az országot nem az ORBÁN VIKTOR NEMZETI ÉS IDE NEKEM AZ OROSZLÁNT IS RÉSZVÉNYTÁRSASÁG VEZETI ÜZLETI ALAPON. Orbán ne beszéljen gazdaságpolitikáról, mert nem ért hozzá, és a tanácsadóit ő választja emberi alapon ( hűség eskü ). Egy adott feladatra akkor tudom megtalálni a legmegfelelőbb embert , ha
a témában , legalább olyan jártas vagyok, mint akit megbízok a feladattal. Orbán A jogi ügyekkel foglalkozhatna de valójában soha nem volt gyakorló jogász.
tko_ 2008. 10. 23. 12:43
Előzmény: #119  zotya32
#120
feri nem akar bukott kormányfőként távozni.
mert ha most lemondana, egyértelműen az lenne.

ez pont olyan, mint amikor egy tőzsdés ragaszkodik a rosszul felvett poziciójához, és nem akarja veszteséggel lezárni, mert bízik a fordulatban, holott egyre nagyobb a bukó...
zotya32 2008. 10. 23. 12:27
#119
"Gyurcsánynak távoznia kell a hatalomból!

csütörtök, 23. október 2008
Gyurcsány Ferenc távozását a hatalomból sürgette Kósa Lajos, a Fidesz alelnöke, Debrecen polgármestere csütörtökön, az egyetem melletti 56-os emlékműnél tartott beszédében. A fideszes politikus szerint "ma Magyarországon a kormánynak a parlamentben nincs felhatalmazása". Kósa Lajos szerint csak egyetlen kiút van a válságból, az, ha Gyurcsány Ferenc benyújtja a lemondását. Ehhez bátorság kell - tette hozzá, és Nagy Imre példáját említette, aki nem mondta ki 1956-ról, hogy ellenforradalom volt, ami Magyarország hős miniszterelnökévé tette. Gyurcsány Ferencnek egy dolgot kell mondania: "bocsánat", és el kell mennie - jelentette ki Kósa Lajos Debrecenben. "

link

mi lenne, ha meglépné?? Mit veszíthetünk? még az is lehet, hogy tényleg jót tenne e válságos helyzetben. Ő lehetne a hős, a megmentő....
Feri, miért nem adod át a helyed???
Törölt felhasználó 2008. 10. 23. 11:39
Előzmény: #117  Törölt felhasználó
#118
Látni látják, de érezni nem érzik.
Főleg azok akiknek kellene.
Törölt felhasználó 2008. 10. 23. 11:36
Előzmény: #116  Törölt felhasználó
#117
Nadrágszíjba én is tudok még egy lyukat fúrni.

Ha gondolod elmondom neked hogy kell.
Törölt felhasználó 2008. 10. 23. 11:29
Előzmény: #115  Törölt felhasználó
#116
Csak a Bokrost ismerem el.
Törölt felhasználó 2008. 10. 23. 11:22
Előzmény: #114  Törölt felhasználó
#115
Az a Bod Péter Ákos aki gazdasági miniszter volt amikor kivonultak az oroszok.Az itt marad üzemanyag készleteket felajánlották nekünk 8ft-ért.Nem kellet.Az osztrákok megvették hazavitték,mi meg megvettük az osztrákoktól 1 év mulva 25ft-ért.Na ekkora szakértő ez a Bod Péter.
Törölt felhasználó 2008. 10. 23. 01:45
Előzmény: #113  TrendMan
#114
"miniszterelnök-csere oldaná meg a válságot"
... ez kevés...
Nemzeti kormány kellene, mert a nemzeti vagyon megsemmisítésére törekvő - idegen gyökerű kormány és bérenceik magukban mulatnak a magyar nemzet pusztulásán.
TrendMan 2008. 10. 22. 20:56
Előzmény: #108  exley
#113
Igazán nem érdekel, hogy a sok intrikus közül ki mekkora géniusz !
Ez különben sem mérhető !

Az országépítés csapatjáték, ha egy ország úgy éri el az aranyalmát, hogy egymás vállára állnak, akkor ott mindenkit dícséret illet.

Én is sajnálom, hogy ez ebben az esetben nem Magyarország.
Törölt felhasználó 2008. 10. 22. 20:55
Előzmény: #111  Törölt felhasználó
#112
itt olyan miniszterelnök váltás kéne hogy ha lemond már az utod meg is lenne másnap!
Törölt felhasználó 2008. 10. 22. 20:55
Előzmény: #110  Törölt felhasználó
#111
na na..... nem orbán.... ahoz ugyanis nincs idö itt 1 honapig választani..... kampányolni
Szakértöi kormány kell pl Bod Péter Ákos stb... Bokros ur ( bár öt annyira nem csipem de megtenné ö is)
Törölt felhasználó 2008. 10. 22. 20:52
Előzmény: #109  exley
#110
aztán ha jön Ovi és akkor is esik a HUF akkor meg visszacseréljük Gyufe-ra vagy Daib-ra esetleg? Ez nem egy lombik, hogy kísérletezzünk. Itt élesben megy. Ha nem lesz csomag, akkor KAMPÓ
exley 2008. 10. 22. 20:46
#109
:)
exley 2008. 10. 22. 18:26
#108
Jó rendben, akkr ferui birtokos jelzőtől mentesen, ficó nem akarja, hogy rájöjjenek, mert akkor hozánk csatlakoznának, akárki akármit mond a ferui nagyobb géniusz mint a ficó, mert ő beült a készbe amit meciár és zurinda elötte összehozott, így könnyü bekiabálni. Neki azonban nincs feket jancsija, meg sok okos pénzügyi guruja, aki most a magyarokat kivezeti, és újra panno pumák lehetünk.
Törölt felhasználó 2008. 10. 22. 18:20
Előzmény: #106  exley
#107
Ez roppan elmés,természetesen antiszemitizmustol mentes beirás volt,bal oldali honfitársam,
de Feri vajonkiiii???:)
Az istennel egyenértékü lehet csak.Természtesen csak egyes szám elsö személyben.Mert az én emberem semmiképpen nem ö.Legközelebb eképpen fogalmazd meg beirásod mert sérti a "fülem"

exley 2008. 10. 22. 18:09
#106
Nem akarok senkit megséríteni, de szlovák származású./apai és anyai ágon/ a jó moszkvai nénékéjét. Rákosi Orosz zsidó volt ugye? Kádár Fiumei lelenc gyerek volt/ ez csak szigórúan a származás/. Grósz ortodox bolsevik, Németh Tsz elnöből Min elnök, eubank vezér. Antal egy kommunist a könyvtáros mszmp tagsági könyvel és munka érdemrendel a zsebében.hORN ROZSASZÍN KOMMUNISTA, Orbán egy vidéki kisz titkár, Medgyesi erdélyi bojár, és a mi feruink kisújja többet ér mint a felsoroltak együtt. A forintért nem szabad feláldozni az emberünket.
Törölt felhasználó 2008. 10. 22. 17:58
#105
Amit ti sem, és a Fidesz sem fog fel az az, hogyha
jelen helyzetben az Orbán nem a Fletó távozását követelné, hanem nyílvánossan támogatná a Fletót
simán simán maga mellé állíthatná, akár a kiábrándult MSZP szavazók többségét is. Ami azt
jelentené hogy, a következő választásnál nem kellene törnie magát. Azonkívül az ő nemzetközi megítélése is javulna, nem támadhatnák populista és egyéb jelzőkkel. Már megtanulhatta volna ennyi év politizálás után, hogy amerre a folyó folyik, arra könnyebb evezni. Mellesleg a Fidesznek és Orbánnak a gazdaságpolitikája abból áll
hogy az adóbevételeket , valahogy el kéne költeni.
Törölt felhasználó 2008. 10. 22. 17:04
Előzmény: #103  TrendMan
#104
Sajnos valóban semmibe veszik a magyar kormányt, de könnyű nekik, ha egyszer a kormányfő maga minősítette le magát.
Erre utal a korábbi megnyilatkozásuk is!
TrendMan 2008. 10. 22. 17:00
Előzmény: #102  Törölt felhasználó
#103
Ez meg az egyik következmény --> link

Mi is szívunk, de a határon túli magyarok talán még inkább.
Törölt felhasználó 2008. 10. 22. 16:54
Előzmény: #101  TrendMan
#102
Erről beszéltem!
Vezéráldozat kell!
Valamint gesztus a hatalom birtoklójától, hogy előbb ő lép!
1:1
Szerintem erre utalt finoman Orbán is.
Gyurcsány átadja a hatalmat pártján belül (!)valakinek és utána akár nagykoalíció is lehet a hátralevő időre.
Szerintem ez tiszta ügy, lehetne...
De van egy akadály!
Erről szól a cikk is!!!
TrendMan 2008. 10. 22. 16:50
Előzmény: #100  Törölt felhasználó
#101
Igazad van, viszont ha zsigerből utálunk valakit és mégis olyan a helyzet, hogy az ország csak úgy juthat előre, ha együttműködünk vele, akkor meg kell próbálni.

Olyan helyzetben, ahol az egész ország léte a tét, nem lehet sértődötten elfordulni.
Aki politikára adta a fejét, az tanuljon meg kompromisszumos döntéseket kötni a közösség javára akár kellemetlen partnerekkel is - vagy vonuljon vissza a közéletből.

Tudom nem könnyű, de addig kell próbálni, amíg nem sikerül.
A másik opció a fürdőszobatükör, ott lehet fintorogni.
Törölt felhasználó 2008. 10. 22. 16:38
Előzmény: #99  TrendMan
#100
Az elmúlt 6 év láttán szerinted kik lettek új MSZP szavazók?
A diplomások vagy a segélyezettek?
TrendMan 2008. 10. 22. 16:25
Előzmény: #98  Törölt felhasználó
#99
Szívemből szóltál :-)

Ismeretségi körömben szétnézve többen (diplomások is) nem tudják elfogadni, hogy az MSZP az előző rendszerből maradt itt.
Ezek zsigerből MSZP ellenesek, automatikusan a Fidesz vonzáskörébe tartoznak.
Törölt felhasználó 2008. 10. 22. 16:16
#98
A szomorú dolog az , hogy rengeteg ember bekajálja
azt a szöveget amit a fidesz sulykol, annélkül hogy elgondolkodna. A Magyar társadalom legnagyob
baja hogy, mindíg kell neki valaki akit isteníthet,
Erre szoktam mondani, hogy lovas nép a magyar
de a lónak két oldala van és már 1000 éve nem tudunk a hátára felülni, mert mindíg átesünk a másik oldalára.
TrendMan 2008. 10. 22. 16:10
Előzmény: #95  sanka
#97
Az a gond, hogy olyan problémákat, melyek 1 tényezőre vezethetők vissza, viszonylag könnyű megoldani.
Ez most fogós, mert 2 oka van:

1) Gyurcsány avagy MSZP
2) Orbán avagy Fidesz

De másképpen is lehet a kettős igényt szemléltetni:

1) Alkalmazkodási szükséglet a nemzetközi környezethez
2) Alkalmazkodási elvárás a lakosság elvárásaihoz

A nehézségi foka így a helyzetnek úgy viszonyul a megoldási kísérletekhez, mint egy Forma 1-es versenyautó vezetése egy villamoséhoz.
Mivel most még válság is van, tulajdonképpen most már űrhajóban ülünk és beléptünk az atmoszférába.

Egy karizmatikus és intelligens kapitány kellene ide, de én csak két villamosvezetőt látok, akik beültek a villamos két vezetőfülkéjébe és azon huzakodnak már 4 éve, hogy ki indítsa el a villamost.
Törölt felhasználó 2008. 10. 22. 16:01
#96
sok itt a "Lúd"/libát nem akartam írni még félreértik
sanka 2008. 10. 22. 15:56
#95
Nyílván nem kell magas IQ ahoz, hogy átláss a fidesz ködösítésen, persze az más dolog, ha valakinek iyen fóbiája van.
Törölt felhasználó 2008. 10. 22. 15:50
Előzmény: #93  Törölt felhasználó
#94
Ezt senki nem állította/ de nem mindegy ,hogy 1 legyengült szervezetet ér 1 "fertözés" vagy 1 egészségest/ezt már valaki szebben leírta/-és talán a legyengülésről 1 icipicit tehet/de nem fletó hanem a háttér akik irányitják/
Törölt felhasználó 2008. 10. 22. 15:25
#93
Aki szerint Fletó miatt van válság az országban, mint ahogy a nagy varázsló, Viki mondta , az csukott szemmel ül egy sötét szobában és halgatja a varázsló édes szavait hogy majd Ő elhozza a kánaánt az embereknek. De szerintem nekik és Vikinek is
egy kis fényt kellene, hogy a fejükben világosság legyen. Nem ártana ha ezek a 70-90 ig. emberkék
kicsit körülnéznének a szomszéd országok háza táján. Viki szerint Fletó menesztésével az Izlandi
gondok is megszünnek, ahogy az USA, Angol,Német Orosz, Japán stb.
Hát, aki ilyen hatással van a nemzetközi gazdaságra azt meg kell becsülni, mert térden álva foglyák csalogatni az országok vezetői, hogy mondja meg a tutit.
Törölt felhasználó 2008. 10. 22. 15:20
Előzmény: #91  Törölt felhasználó
#92
Visszavonom.
Törölt felhasználó 2008. 10. 22. 14:31
Előzmény: #90  Törölt felhasználó
#91
a parasztot ne bántsd
Törölt felhasználó 2008. 10. 22. 14:23
Előzmény: #86  csuloktata
#90
Őszintén megmondom, mióta Gyurcsány lefeküdt az MSZP-nek, már nem kedvelem annyira, amikor még bíztam benne, hogy komoly változások motorja lesz.
De amit ebben és más topicokban a ganajtúró csülköscsalád véleménynyilvánítás címszó alatt megenged magának vele kapcsolatban, szerintem megengedhetetlen. Csak egy büdös bunkó paraszt velejéig rohadt kommunista tetű az, aki ilyen kiszólásokra képes ragadtatni magát.
maxwax
maxwax 2008. 10. 22. 11:49
Előzmény: #88  Törölt felhasználó
#89
Pontosan azt várnám, de valahogy nekem nem ez jön le! Az utóbbi időben hány nemzeti ünnepen tartózkodott itthon?
Törölt felhasználó 2008. 10. 22. 11:44
Előzmény: #87  maxwax
#88
A haza egységét nem pont úgy tudja képviselni, ha egyik oldal mellett sem foglal állást?

Vagy szerinted inkább csináljon egy harmadik tábort?
maxwax
maxwax 2008. 10. 22. 11:38
Előzmény: #86  csuloktata
#87
Látom, betaláltam! :))
Sólyom egy igazi hatalommániás, akinek nem a haza egységének képviselete a fontos, hanem a saját világnézete és persze autonom módon akar létezni ebben az országban (ujjlenyomat pl.)
Neki itthon kellene államférfi módjára viselkednie!
(Egyébként Sólyom volt negédes, s a rokonom szólt, ő, itthon él, El is lépett tőle Sólyom arcra fagyott mosollyal gyorsan)
csuloktata 2008. 10. 22. 11:25
Előzmény: #85  maxwax
#86
Biztos igazad van, mint abban is, hogy itt és Most Solyómmal vagy elfoglalva. Ez most a legnagyobb gonodod. Ja meg, hogy a kedves rokonod ott dörgölözködik Kanadában, jót röhög, hogy nem tudja az elnök, hogy ő nem kanadai magyar. Honnan is tudná?
Ja persze ő a felelős, hogy nem ismerte fel egyből. Fikázd csak, ez most tényleg időszerű, örülök, hogy csalódtál benne! Ez már egy jó pont neki.
maxwax
maxwax 2008. 10. 22. 11:16
Előzmény: #83  csuloktata
#85
Amikor ilyen durva kiszólásokat olvasok, akkor valahogy mindig az jön le, hogy valószínűleg Te is - vagy ha korod nem enegedi - családod - a múlt rendszer haszonélvezői között voltál /voltatok, s a rendszerváltás után már nem olyan jól, mint előtte!
maxwax
maxwax 2008. 10. 22. 11:14
Előzmény: #83  csuloktata
#84
Tudod, nekem Sólyomtól forog a gyomrom!
A múlt évben Kanadában egy emlékművet avatott, s a maroknyi magyarral, aki ott volt sorban kezet is rázott. Köztük volt két hozzátartozóm, egyikük itthon él. Negédeskedett vele, mert erről nem tudott! Brr!
csuloktata 2008. 10. 22. 11:08
Előzmény: #81  maxwax
#83
Mit is tehetne a köztárasági elnök?
Megmondta, hogy ilyen tetüvel, mint a TE elquród jóérzésű ember nem mutatkozik egy helyen.
Páváskodjon csak fleto a komcsi csürhe körében, s ünnepelje 56- ot Apró fattyával együtt!
Nesze neked rendszerváltás. Köszönet a tolvaj madaraknak!
Törölt felhasználó 2008. 10. 22. 11:04
Előzmény: #80  Törölt felhasználó
#82
Csak nem arra gondolsz, hogy más országban menesztené a miniszterelnököt ilyen helyzetben a köztársasági elnök?
maxwax
maxwax 2008. 10. 22. 10:47
Előzmény: #80  Törölt felhasználó
#81
Sólyom László inkább hazánk növény- és állatvilágának védelmével foglakozik, esetleg "próbál borsot törni Amerika orra alá", vagy elutazik Erdélybe október 23-án, hiszen ott volt akkor éppen '56-ban forradalom!
Csalódás ő a köbön!

Topik gazda

allergia
5 4 4

aktív fórumozók


friss hírek További hírek