Topiknyitó: Portfolio 2013. 03. 22. 07:55

Orbán: Erős barátaik vannak a hazug energiacégeknek (3.)  

Ugrás a cikkhez
Orbán Viktor miniszterelnök ismét a Kossuth Rádió vendége volt, ahol a rezsicsökkentésről beszélt részletesen. Elmondása szerint a kormány kitart a további rezsicsökkentések mellett. Ha kell, akkor erőből hajtja végre az újabb vágásokat, az...

a teljes cikk: http://www.portfolio.hu/cikkek.tdp?k=3&i=181536
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Törölt felhasználó 2013. 03. 24. 11:09
Előzmény: #118  marcus
#120
"miközben a nagy sarc után is 59 Ft tiszta hasznuk van / a biztosan kristálytiszta könyvelés után is / 50 Ft osztalékot tud fizetni a 410 Ft-os részvények után /...a banki kamatok 2szerese minimum/ ... ja,bizonyság milyen szarul megy a szolgáltatónak."

Akkor lehet hogy mégsem azért fizetnek annyit mert annyira jól megy?
Az árfolyam kb feleződött kormányváltástól.
Bekre_Pal
Bekre_Pal 2013. 03. 24. 10:56
Előzmény: #115  Törölt felhasználó
#119
a közhelyesen ismert alapelvek szerint egy kockázati befektetésnek prémiumhozammal kell tudni kecsegtetni
marcus 2013. 03. 24. 10:40
Előzmény: #116  Törölt felhasználó
#118
hogy Christopher Mattheisen a tulajdonostársaknak ( nagytulaknak) tudjon legálisan némi zsét juttatni a cégből, mert másképpen gondolom fenéken billentenék az éves közgyűlésen, nem miattam az biztos,de ez reménnyel tölt el a későbbiekre nézve is (remélem nem alaptalanul )
Nem tudom egyetértünk-e?...:-))
marcus 2013. 03. 24. 10:33
Előzmény: #115  Törölt felhasználó
#117
amíg jobb az osztalék , mint a banki kamat, addig nincs gondom a tartással.Átlagolva nincs komoly veszteség ( virtuális), merthogy lehetett rávenni 360-370 ért és ez egyensúlyban tartotta a dolgokat...osztalék mindenképpen kárpótolja a (virtuális) veszteséget...
Törölt felhasználó 2013. 03. 24. 10:31
Előzmény: #114  marcus
#116
Még egy kérdésem lenne. Ha jól tudom 2011-ben veszteséges volt a telekom, mégis fizetett osztalékot. Szerinted miért ?
Törölt felhasználó 2013. 03. 24. 10:16
Előzmény: #114  marcus
#115
Te hány százalék osztalékig tartod a papírt ? Banki kamatért tartanád ?
Ha mondjuk kormányváltáskor vetted, mennyi árfolyamveszteséged van ?

marcus 2013. 03. 24. 10:08
Előzmény: #112  Törölt felhasználó
#114
abban biztos lehetsz:-), de nem erről szólt a hozzászólásom...értetted te azt:-))...Kicsi kis pontyocska vagyok én ahhoz,hogy Christopher Mattheisen cégét átvegyem, elég nekem a cége részvényeiből az a kis töredék is. DE : nem furi egy kicsit, hogy Eu- bírósághoz futkosnak panaszra, mert kértek tőlük némi hozzájárulást a közös kasszához, miközben a nagy sarc után is 59 Ft tiszta hasznuk van / a biztosan kristálytiszta könyvelés után is / 50 Ft osztalékot tud fizetni a 410 Ft-os részvények után /...a banki kamatok 2szerese minimum/ ... ja,bizonyság milyen szarul megy a szolgáltatónak.
Érthetetlen miért nem a 90ezer nettot kereső dolgozóját tépik még jobban +...
Ha ezt tényleg komolyan gondolod, akkor nincs is mit mondanom már...
Bekre_Pal
Bekre_Pal 2013. 03. 24. 09:52
Előzmény: #111  marcus
#113
nem, a júzerek menjenek el melózni a tisztaszemű közgéphez vagy cba-hoz 500-ért, elvégre nemzeti cég nem zsákmányol úgy ki, mint a karvaly
Törölt felhasználó 2013. 03. 24. 09:51
Előzmény: #111  marcus
#112
Akkor nem panaszkodni kell hanem cselekedni. Te biztos nem vagy lúzer, át kell venni a telefont, vagy internetet vagy víz- vagy gázszolgáltatást.
Olvastam a portfólia fórumán hogy mekkora üzlet és befektetni sem kell :)))
marcus 2013. 03. 24. 09:42
Előzmény: #110  Törölt felhasználó
#111
na ja, a lúzerek azok ne a szolgáltatásba fogjanak, hanem álljanak be a szolgáltatóhoz dolgozni havi netto 90.ért
Törölt felhasználó 2013. 03. 24. 09:37
Előzmény: #109  marcus
#110
Nem értem ha ekkora nagy üzlet, miért nem kezdtél még valamelyen szolgáltatásba.
Ismerek olyat próbálkozott a kábeltévével.
Nem volt olyan kerek a dolog mint ahogy Te leírtad. Abba is hagyta.
marcus 2013. 03. 24. 09:33
Előzmény: #107  Törölt felhasználó
#109
igen...kitöltheted a jelentkezési lapot, minimális önrész 80%, de igyekezz, mert a nagy érdeklődésre való tekintettel a projekt lezárásának határideje rövid /...esetleg lesz határidőmodosítás, ha véletlenül valaki visszamondja jelentkezését.../
marcus 2013. 03. 24. 09:30
Előzmény: #103  Bekre_Pal
#108
jobb idők? ...biztosan lesznek ( lehet romantikázni ) majd egyszer, ha nem a hiteleket osztogatják szét boldog boldogtalannak, hanem a már megtermelt javak lesznek elosztva, addig + lesz itten fogaknak csikorgatása .../ nincs kivétel,multi, nem multi, póógár vagy elvtárs, lesznek itt még nagyobb szívások is a rezsicsökkentésnél/
Törölt felhasználó 2013. 03. 24. 09:27
Előzmény: #105  marcus
#107
Eddig miért nem próbáltad meg ?
Vagy már csinálod?
Bekre_Pal
Bekre_Pal 2013. 03. 24. 09:21
Előzmény: #99  Törölt felhasználó
#106
ja, ha a mobil nekik kellett, téged lenyúlni, akkor remélem, te nem hagytad magad és nincs is mobilod, abba meg bele se merek gondolni, milyen gépen, milyen internetcsomaggal írtad ezt
marcus 2013. 03. 24. 09:19
Előzmény: #98  kiegyezo
#105
Építek én bárkinek családi házat akár úszómedencével is, ha kifizeti a beruházást és miután elkészült, élete végéig bérelni fogja tőlem, aztán a bérleti díjat minden év elején felülvizsgáljuk...és hogy ne érje szó véletlenül a ház elejét + "lássák a népek" milyen jó szívvel áldott + az Úr, az elektromos kapunyitó távirányítója az én ajándékom a projekthez... Sőt a bérleti díjakból +ígérem, hogy fejleszteni is fogok, majd idővel teszünk föl napelemeket picike EU-s támogatással..
Törölt felhasználó 2013. 03. 24. 09:18
Előzmény: #102  Bekre_Pal
#104
Á, autodidakták. Borzasztó sokan vannak.

Tán Svejk , a derék katona mondta, " jelentem, én tényleg hülye vagyok"

Kéne nekik egy forró vonal Orbánhoz, amikor majd be akarják jelenti , hogy elment az áram, és egész nap csak a foglalt jelzést hallgatják a hibabejelentőn. legyen kitől segítséget kérniük.
Bekre_Pal
Bekre_Pal 2013. 03. 24. 09:16
Előzmény: #101  marcus
#103
"Melyik multi tervezi a kondér elhagyását??"

a cégek jeletős része azért kiszámolja, hogy még mindig kisebb veszteség átvészelni minimálban a jobb időkig, mint ki-be volnulni. utóbbiból is akad rendesen, de olyan is szép számmal van, ahol nem fejlesztenek, csak vegetálnak, hisz ki szeret kiismerhetetlen gazdasági viszonyok között beruházni, senki. úgyhogy amikor maradnak, olyankor is elkerülhetetlenül bekövetkezik a visszaesés meg leépülés, ami aztán mindenkit érint. nehéz ebben megtalálni az örömre okot adó elemeket, nekem pl. a mai napig nem sikerült. talán a vakhit segítene, el kéne sajátítani
Bekre_Pal
Bekre_Pal 2013. 03. 24. 09:08
Előzmény: #99  Törölt felhasználó
#102
ezt a sok sületlenséget tanítják valahol?
marcus 2013. 03. 24. 09:07
Előzmény: #98  kiegyezo
#101
"Az 'extraprofit' pedig igen furcsa: egy beruházásba először be kell tolni a rengeteg pénzt"
...csak a tisztábban látás végett : igen, ez így leírva nagyon-nagyon szépen hangzik, a nagy "Kulcskérdés" : ki tóóóóta be a rengeteg zsét annak idején??? vezetékes telefon - 1994-95 körül valóban nagy fejlesztések voltak vonalas telefonügyben - de bekötésenként 70.000Ft(...ezabbanazidőben3,5havitanárifizetésvoltasztabasztamiii???...) volt a beszálló + a beruházás államilag megtámogatott milliárdjai, na és ezért a pénzéért kapott-e egy icike-picike kis tulajdonrészt a cégben a 70.000Ft-ot befizető? válasz : nem kapott.
Gázvezetékek - 1996- 2000 körül valóban nagy fejlesztések voltak gázellátás ügyben - de bekötésenként 120.000 Ft volt a beszálló + a beruházás államilag megtámogatott milliárdjai, na és ezért a pénzéért kapott-e egy icike-picike kis tulajdonrészt a cégben a 120.000Ft-ot befizető? válasz : nem kapott.
Csatorna - 1995-2010 között valóban nagy fejlesztések voltak csatornázás ügyben - de bekötésenként 180.000 Ft volt a beszálló + a beruházás államilag megtámogatott milliárdjai, na és ezért a pénzéért kapott-e egy icike-picike kis tulajdonrészt a cégben a 180.000Ft-ot befizető? válasz : nem kapott.
Kábeltévé - 1992-2000 között valóban nagy fejlesztések voltak kábeltv ügyben - de bekötésenként 25.000 Ft volt a beszálló , na és ezért a pénzéért kapott-e egy icike-picike kis tulajdonrészt a cégben a 25.000Ft-ot befizető? válasz : nem kapott.
De!,miután megtörténtek a bekötések kapott a fogyasztó a nyakába folyamatosan emelkedő számlákat + sokszor mondvacsinált ürügyekkel horror büntetéseket...úgyhogy nem omlik össze egyik szolgáltató sem , ha icike-picikét befizetnek a közösbe, csakhogy ezidáig még nem találkoztak olyan kormányzattal, amelyik a tökükre lépett ( már itt volt a legfőbb ideje ) volna...aki mélységesen aggódik a nyereségükért, fizesse helyettük e különbözetet.
Ja, ha egy épeszű vállalkozó azt látja, hogy számára nem buli már amit csinál, fölszámolja, abbahagyja, eladja a cégét... Melyik multi tervezi a kondér elhagyását?? ugyan...

Topik gazda

Portfolio
Portfolio
4 5 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek