Topiknyitó: Törölt felhasználó 2006. 10. 25. 21:52

Orbán elzárná az uniós pénzeket  

Ezermilliárdos uniós támogatási forrásoktól fosztaná meg Magyarországot Orbán Viktor, legalábbis ezt szorgalmazta Strasbourgban néppárti képviselők előtt. Arról megfeledkezett, hogy a támogatásokat nem az általa hazugnak titulált kormány, hanem térségi fejlesztések, vállalkozások, önkormányzatok, civilszervezetek kapják utólagos kifizetés, és igen szigorú ellenőrzés mellett. Az MSZP szerint Orbán egy nap alatt tönkretette a magyar EP-képviselők kétéves munkáját. A Fidesz magyarázatot ígért elnöke kijelentéseire.
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Törölt felhasználó 2006. 10. 27. 07:24
Előzmény: #179  Törölt felhasználó
#180
Orbán ezt mondta:
"Az Európai Uniónak világossá kell tennie, hogy nem nyújt segédkezet semmilyen megfontolásból hazug és csaló, a kommunizmus erkölcsi örökségét máig fel nem adó kormányzatoknak."
forrás:origo

Mivel a meghatározás:"hazug és csaló, a kommunizmus erkölcsi örökségét máig fel nem adó kormányzatoknak."-egybeesik azzal ahogyan idehaza a Gy kormányt a Fidesz meghatározza, és mivel más kormányra nem illeszthető rá, ezért OV egyértelműen Gy kormányra utalt.
Innen már csak az a kérdés mit jelent a segédkéz?
Nem tudok más segédkézről, mint az EU támogatásokról, van aki tud?

Vajon hol kezdődik a hazaárulás fogalma?
Törölt felhasználó 2006. 10. 27. 00:54
Előzmény: #178  Törölt felhasználó
#179
Orbánt kellene már vkinek elzárni...
Törölt felhasználó 2006. 10. 27. 00:39
Előzmény: #177  Törölt felhasználó
#178
EU-s támogatás alatt gondolom a külömféle alapokból nyerhető pénzügyi támogatásokat, pályázatokat érted. Nem mondott ilyesmit. Segítséget, vagy segédkezet - valami ilyesmi hangzott el.
Törölt felhasználó 2006. 10. 27. 00:34
Előzmény: #176  Törölt felhasználó
#177
Ne kapjanak EU-s támogatást a kommunizmus diktatórikus és antidemokratikus hagyományait, módszereit folytató államok - javasolta Orbán.
Gondolom, ezzel azért mindenki egyetért!
Szerintem is helyes ez.
Az EU-ban elvégre van egy demokratikus minimum, ami fontos nekik valamiért, s amit a tagállamoknak be kell tartaniuk. (Vö. Szerbia Eu-csatl., Ausztria Haider-bojkott stb.)

Miért kell feltételezni, hogy Magyarországon rejtett kommunista, lopakodó diktatúra lenne? Hogy kommunista, rákosista módszerek terjednének (ellenzékiek karhatalmi verése, demokratikus alapjogok megsértése stb.). Miért kell abból kiindulni, hogy a pénzek felfüggesztése esetleg MINKET is érintene?

Nos, ha felmerülnek ilyen (ál)vádak, ha netán a Fidesz ilyen rágalmakat kezd terjeszteni, hogy bemószerolja a jelenlegi kormányt, leghelyesebb, ha egy független EU-bizottság kivizsgálja az ügyet. Ők valamivel jobban értenek a demokráciához, mint mi, és talán objektívebbek is lesznek, mint a magyar vizsgálódók, mert itthon úgyis mindenki mindent úgy fordít, ahogy neki jó.

Igen, nézzen csak körül az EU nálunk! Derüljön ki végre az igazság. Ha a Fidesz állításai - pl. hogy itt tömegesen békés civileket vertek - hamisnak bizonyulnak, ahogy azt Kuncze mondja ("cinikus hazugság, hogy ilyesmi történt volna"), akkor a Fidesz hatalmasat szív. OV hazudozása végre lelepleződik.

Sőt egy ilyen vizsgálat végre ország-világ előtt egyértelműen kimutathatná, milyen fasisztoid, antidemokratikus, rákosista (a la Konrád) lopakodó diktátor is valójában Orbán, s ez csak növelné Gyurcsánynak, a demokrácia védelmezőjének (link az érdemeit. A kormány dícséretet kaphat, az ellenzék beég mint állat, és mindenki örülhet a demokráciának.

És mivel nincs gond a demokrácia háza táján, nincs is miért tartania senkinek az EU-s támogatás felfüggesztésétől. Igaz?

Nem is értem, miért fél bárki is ettől a vizsgálattól!
Törölt felhasználó 2006. 10. 27. 00:24
Előzmény: #175  Törölt felhasználó
#176
dzsízisz, én is micsoda durva helyesírási hibákat vétek, hajam is égnek áll, mikor újraolvasom...
Törölt felhasználó 2006. 10. 27. 00:22
Előzmény: #171  BuySell
#175
buysell, ezt akkor írtam, mikor épp leadta valamelyik adó. Egész addig csak a szövegre leadott rekciókat hallottam. Szóval lehet csűrni csavarni, én is szeretem a korrekt és pontos fogalmazást (vitapartnereimet élőszóban éppen ezzel fogom meg általában, pedig nem vagyok jogász, sem nyelvész, csak műkedvelő amateur :-), és természetesen a többi KKEU-i ország mellett mo. - ra gondolt (ez nem is kérdés) viszont abszolút és semmilyen lehetséges értelmezés, vagy belemagyarázás szerint sem mondott semmit az EU-s pénzügyi támogatásokkal kapcsolatban. Elég merész (vagy manipulatív) ezzel vádolni. Ha a kommunizmus örökségével kapcsolatos nézeteit bírálja bárki, azt elfogadom (bár szerintem amiket mondott annak nagy részében különösebben vitatható nincs, max. az, hogy mindezt mai magyar kormányzatra vetíti. Hogy ez helytálló - e azt lehet vitatni, de nem ezzel vádolták, hanem az elhangzottaktól teljesen eltérően, bedopták a köztudatba, mit is, olvasd el a topic címét.
A média hatalma(s), győzöm hangsúlyozni.
BuySell 2006. 10. 26. 23:28
Előzmény: #173  tokos.
#174
Szlovákiában most nem szélsőjobb közeli hatalom van ?? :))) arra mondta hogy kommunista?
tokos. 2006. 10. 26. 22:48
Előzmény: #171  BuySell
#173
Hát gondolhatott akár Szlovákiára is mostanában.
Persze nem állítanám, hogy kis hazánk nem fordult meg a fejében.
De még mindig nem láttam leírva a teljes szöveget. Ti úgy beszéltek, mintha nyilvánosságra került volna.
BuySell 2006. 10. 26. 22:34
Előzmény: #171  BuySell
#172
Britannia
BuySell 2006. 10. 26. 22:34
Előzmény: #170  Törölt felhasználó
#171
"Hát srácok bocs mindenkitől, de egyáltalán nem mondta Viktor, hogy ne kapjunk Uniós pénzeket."

bocs, csak egy régebbi hozzászólásra reagálnék, és visszatérnék a topic témájához.

Orbán elég okos ahhoz, hogy ne mondja ki konkrétan hogy "Magyarország". Nem tudom pontosan idézni de amikor a kommunizmus továbbvivőire céloz akkor szerintetek melyik országra gondolt? Tán Németországra vagy Nagy Brittaniára?

valóban nem mondta ki konkrétan de csak azért nem, hogy ne lehessen konkrétan támadni és bármikor ki tudjon hátrálni. Ne dőljünk be neki szerintem hogy ő nem is mondott semmi ilyesmit. ERŐSEN szuggesztív volt annyi szent. De hát az EU józanabb annál valószínűleg minthogy megfogadja OV csodálatos tanácsait.
Törölt felhasználó 2006. 10. 26. 21:53
Előzmény: #168  Törölt felhasználó
#170
Ez az enyhe célzás megállja a helyét abszolut, de meg is lehet fordítani, egy nyugodtan zászlóval a vállán álldogáló fiatalember, miként tudja igazolni ,hogy nem randalírozó, aki azért ,hogy a redőrrohamot kicselezze nyugodtnak tetti magát?
tényleg sok a csaló és hazug :)
De ezt nem gy f kezdte, és nem is ő fogja befejezni valószínű.
Törölt felhasználó 2006. 10. 26. 21:50
Előzmény: #167  Törölt felhasználó
#169
reméelm holnap regálsz a beírásomra:

CSak anynit szeretnék ,hogy számomra még az is belefér, hogy azután ami a tv-nél történt a főkapitány azt mondja, műveleti eligazításon, hogy fiúk, azonosítókat zsebre, fel a maszkokat, én kiállok mindenkiért ,hogyha ti is értem, és azért amire felesküdtetek. Mégegy oyla nszégenyt nem engedhetünk meg magunknak, ami a tv-nél történt.

Persze ha midnez csak egy kommunista összeesküvés akkor mást mondott biztos.
Törölt felhasználó 2006. 10. 26. 21:50
Előzmény: #166  Törölt felhasználó
#168
ha nem tudja hitelt erdemloen bizonyitani, hogy rendor, akkor miert hinnem el neki azt, hogy rendor?!
hiszen annyi hazug es csalo ember van
Törölt felhasználó 2006. 10. 26. 21:48
Előzmény: #165  Törölt felhasználó
#167
nyaggat a gyerkoc, igy mennem kell
egy megfelelo fellepes rendben van
ellenben - amennyiben helytallo az azonositoszamokkal kapcsolatos hir - a mostani helyzet eleg "kinos" - es ez enyhe kifejezes ra
Törölt felhasználó 2006. 10. 26. 21:47
Előzmény: #165  Törölt felhasználó
#166
az egyik csoport a rendőrök csoportja ?

hát ez már igazán nehezen lenyelhető dolog.

szomorú világ lesz ,hogyha majd egy rendőrnek kell magyaárzkodnia ,hogyha végzi a dolgát. (nekem belefér bármiylen eszköz)
legyen meg a tisztelet, a rend , és a rend őrei iránt.

túlzott jogállam....elvi síkon beszélhetünk iylen dolgokról, de komolyan ???
Törölt felhasználó 2006. 10. 26. 21:36
Előzmény: #164  Törölt felhasználó
#165
sajnos az a helyzet, hogy nem beszelhetunk rendorokrol
azt is mondani lehetne, hogy egy csoportot megtamadott egy masik csoport botokkal es civilek szamara tiltott eszkozokkel felfegyverkezve
mire a masik csoport onvedelembol vedekezett
akkor most ki kovette el a torvenysertest?
Törölt felhasználó 2006. 10. 26. 21:28
Előzmény: #163  Törölt felhasználó
#164
tudom, a redőri túlkapásokna kpont ez a lényege, hogy sneki semmi törvénytelent nem csinált, ha jog szerint nézzük, azlért csináltak.

Törölt felhasználó 2006. 10. 26. 21:25
Előzmény: #162  Törölt felhasználó
#163
a törbvénytelenségeket elkövetők, ne azt nézzék az ellenük fellépőknek hol voltak jogos meg nem jogos lépései.

Törölt felhasználó 2006. 10. 26. 21:08
Előzmény: #160  Törölt felhasználó
#162
ja, es nem tudom, hogy az okoljog mennyire megengedheto egy torvenyes(!) szervezet eseteben egy allitolagosan demokratikus allamban
de ez is csak egy futo gondolat a reszemrol, nem kell komolyan venni
kissherceg 2006. 10. 26. 21:08
Törölt hozzászólás
#161

Topik gazda

mama
4 3 4

aktív fórumozók


friss hírek További hírek