Topiknyitó: Törölt felhasználó 2006. 10. 25. 21:52

Orbán elzárná az uniós pénzeket  

Ezermilliárdos uniós támogatási forrásoktól fosztaná meg Magyarországot Orbán Viktor, legalábbis ezt szorgalmazta Strasbourgban néppárti képviselők előtt. Arról megfeledkezett, hogy a támogatásokat nem az általa hazugnak titulált kormány, hanem térségi fejlesztések, vállalkozások, önkormányzatok, civilszervezetek kapják utólagos kifizetés, és igen szigorú ellenőrzés mellett. Az MSZP szerint Orbán egy nap alatt tönkretette a magyar EP-képviselők kétéves munkáját. A Fidesz magyarázatot ígért elnöke kijelentéseire.
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Törölt felhasználó 2006. 10. 26. 10:56
Előzmény: #76  Törölt felhasználó
#100
Érzésem szerint ebben a bazi nagy gáz/kőolaj/atomenergia ellátó központ sztoriban lehet igazság, csak azt nem látom, hogy miért kell ettől olyan mértékben félni, hogy egy konspirációs köntösbe bújtassa az ember, amitől máris úgy tűnik, hogy a gonoszak valami borzasztó nagy kitolásra készülődnek a jónép ellen. Az atomenergiától én is irtózóm némileg, de szerintem ezt egy népszavazással könnyű lesz megvétózni, főleg, hogy 2004-ben Paks műhiba folytán állítólag csaknem felrobbant - ezt és az atomreaktor újszerű voltát hangoztatva a közvélemény serc-perc alatt leszavazza. A gáz/kőolaj tárolás/elosztás ellen pedig semmi kifogásom, vszleg jócskán hoz majd extra bevételt az energiaszegény és az energiát piaci áron megvenni nem túlzottan akaró országnak. Persze én is látom, hogy az ezt végigvivő Mo-i lobbi még ennél is jobban fog járni - de ez a kapitalizmus velejárója, aki kikaparja a gesztenyét az kapja belőle a javát - na de sebaj, majd jól megadóztatjuk őket alkalomadtán :D
Törölt felhasználó 2006. 10. 26. 10:51
Előzmény: #98  Törölt felhasználó
#99
Ja , még annyit hogy a tv-ben mutatott boltok kirakatait is a rendőrség lőtte be....hehe...
a tüntetők csak a végén bontottak el egy építkezési területet meg néhány utcakövet a barikádhoz.
Törölt felhasználó 2006. 10. 26. 10:50
Előzmény: #96  Törölt felhasználó
#98
na ez a másik, mert a könnygázt nem a tüntetők lőtték be sem a házak ablakaiba, sem a kávézókban ücsörgő külföldiek közé.
Az meg hogy a váci utca környékén a teraszokon iszogató túristák közé fújták a gázsprét a rendőrségi autókból....hát, én legalábbis panaszt tennék az EU megfelelő fórumain ha külföldi turista lennék.
Törölt felhasználó 2006. 10. 26. 10:48
Előzmény: #95  BuySell
#97
Vicces vagy.
csak én beszéltem valamiről, ti meg elterelitek totál más irányba, ez tipikus ballibes magatartás éppen, ez folyik a parlamentben is.
csak engem idegesít.
A maki kifejezés meg nagyon visszafogott, tulképpen inkább vicces mint sértő.
Törölt felhasználó 2006. 10. 26. 10:47
Előzmény: #89  BuySell
#96
Szeretnék már látni egy olyan felvételt, akár rendőrségi kémkamerásat is, amelyiken az látszik, hogy egy kisebb-nagyobb csoport tör, zúz, amire (és nem ami előtt) megérkezik a rendőrség, és elkezd intézkedni.

Azaz nem azt, hogy már barikád van és intézkedik, erőt fitogtat a rendőrség, megkezdi az indokolatlan, de törvényes feloszlatást, hanem azt, hogy emberek csoportbaverődnek, rombolnak, AMIT a rendőrség meg akar akadályozni (persze olyan módon, ami inkább ingerel, de hát nem a célt akarom ezzel vizsgálni, hanem a kiindulást).
BuySell 2006. 10. 26. 10:45
Előzmény: #94  Törölt felhasználó
#95
nem hanem bakerhez.
én azt mondom hogy ne makizzál ő se tette.
Törölt felhasználó 2006. 10. 26. 10:44
Előzmény: #92  BuySell
#94
nem hozzád szóltam maki.
de nem szeretem amikor a teljesen egyértelmű tények (és nem vélemények) ellenében beszél valaki.
Törölt felhasználó 2006. 10. 26. 10:42
#93
Elfelejtetted a Bokros csomagot.Államcsődtől mentette meg az Országot 96-ban!Mit csinált Antal József?! Az Orbán-Torgyán kormány élvezte ezt 2000-ig, majd taszajtott egy nagyot Magyarországon. Pénzügyileg.Aztán jött az osztogatás.Nyugdíj,családi potlék,köz.-alk. díjazása,autopálya,stb.stb.!
BuySell 2006. 10. 26. 10:41
Előzmény: #89  BuySell
#92
ne makizzál cseszd meg.. már megint túl agresszív vagy. viseld el ha valaki mást mond.
Törölt felhasználó 2006. 10. 26. 10:40
Előzmény: #77  Törölt felhasználó
#91
1948 és 1990 között meg oly sokszor bukott meg minden erő és akarat, mely az MKP-val, MDP-vel, MSZMP-vel szemben állt.

Akkor diktatúrával, most hazugságokkal, fedezetlen költekezéssel.

Azt, hogy párhuzamot vontál a MSZMP és az MSZP győzelmeivel, valóban nem sértő, hiszen tény!!!
Törölt felhasználó 2006. 10. 26. 10:40
Előzmény: #88  Törölt felhasználó
#90
de mivel éppen a rendőrök terelték őket arra, ezért az egész eszmefuttatásunk értelmét veszti.
BuySell 2006. 10. 26. 10:39
Előzmény: #85  BuySell
#89
a randalírozók pedig valószínúleg direkt a fidesz rendezvénnyel próbáltak vegyülni, ékes példája ennek hogy Pokorni a HirTV-ben tegnap azt nyilatkozta hogy több randalírozó buzdította őket hogy álljanak az élükre.
Törölt felhasználó 2006. 10. 26. 10:39
Előzmény: #86  Törölt felhasználó
#88
Nem az elején maki, hanem amikor már látták hogy arrafelé tartanak a balhézók....
Törölt felhasználó 2006. 10. 26. 10:38
Előzmény: #85  BuySell
#87
Érdekes arra volt rendőr hogy az egész kossuth teret, majd a belvárost hermetikusan lezárják, sőt még az erzsébet híd két oldalán is százával, de a végére már ezrével nyüzsögjenek.
Törölt felhasználó 2006. 10. 26. 10:38
Előzmény: #84  Törölt felhasználó
#86
gazdagodó
A fidesz gyűlés engedélyezett (bejelentett) volt. Ha oda nem engednek be embereket, akkor az a gyülekezési jog korlátozása lett volna.
BuySell 2006. 10. 26. 10:37
Előzmény: #84  Törölt felhasználó
#85
szvsz szervezhette volna a várba.. az talán a rendőrség által is könnyebben védhető lett volna. Az Astoria viszont szinte mértani középpontja a "veszélyes helyeknek". Az összes problémás helyszínről percek alatt megközelíthető.

Tényleg hiba volt hogy a fidesz gyűlés résztvevőit kvázi senki sem védte (pl az egész Deák teret már jó előre biztosítani lehetett volna), de már megint az Astoria... négy kijárat, négy felé állt a tömeg... most akkor melyik végét biztosították volna?? Annyi rendőr nincs hogy az egész környéket lezárják plusz a randlírozókkal is hadakozzanak.
További kérdés hogy a Fidesz résztvevők hogyan fogadták volna ha a gyűlés a rendőrök gyűrűjében kordonok között zajlott volna. Szerintem akkor az menne hogy megfélemlteni akarták őket.
Törölt felhasználó 2006. 10. 26. 10:30
Előzmény: #82  BuySell
#84
Hát ezen lehet vitatkozni, mertha a kossuth térre szervezi akkor provokál, ha a hősök terére akkor is, ha a szemlőhegy utcába akkor is:-)
szervezte volna az egérútra?
ott legalább lehetett volna menekülni...
napersze a rendőrök akárhol belelőhettek volna tulajdonképpen.
A rendőrök meg simán felállíthattak volna egy kordont a gyűlésen résztvevők mögé is akkor a balhézók szétoszlanak a környező kis utcákban....de nem tették.
Csak a hülyék nem látják hogy szándékos volt.
na azmeg, hogy FIGYELMEZTETÉS NÉLKÜL KÖNNYGÁZT LŐTTEK A TÖMEG KÖZEPÉBE!!!Tehát nem a randalírozókra hanem hosszan közvetlenül bele a tömeg közepébe....
szóval ne már!
Törölt felhasználó 2006. 10. 26. 10:27
Előzmény: #80  Törölt felhasználó
#83
ez is kellemetlen...
BuySell 2006. 10. 26. 10:25
Előzmény: #75  Törölt felhasználó
#82
Gazdagodó,
nem állítom csak kérdezem :

ha már előre megtervezett akciókról beszélgetünk, miért ne gondolhatnánk mondjuk azt hogy Orbán direkt oda szervezte a gyűlést ahol szinte a legbiztosabban összefuthatnak majd az elkövetőkkel, hogy aztán utólag a rendőrség szidalmazásával lehessen gyengíteni a kormányt.

Ez nem az én álláspontom, de legalább annyire logikus mintha a rendőrökről feltételeznénk hogy direkt hajtották egybe a népet.

nem vagyok híve az összeesküvés elméleteknek.
Törölt felhasználó 2006. 10. 26. 10:25
#81
ez tetszik !!!

legyünk olyan mint svájc!!
fügetlen,de mi nem a pénzre vigyáznánk hanema olajra és az energiahordozokra! :)
nálunk összpontosulna mindaz mint ami svájban pénzben

Topik gazda

mama
4 3 4

aktív fórumozók


friss hírek További hírek