Topiknyitó: Törölt felhasználó 2006. 10. 25. 21:52

Orbán elzárná az uniós pénzeket  

Ezermilliárdos uniós támogatási forrásoktól fosztaná meg Magyarországot Orbán Viktor, legalábbis ezt szorgalmazta Strasbourgban néppárti képviselők előtt. Arról megfeledkezett, hogy a támogatásokat nem az általa hazugnak titulált kormány, hanem térségi fejlesztések, vállalkozások, önkormányzatok, civilszervezetek kapják utólagos kifizetés, és igen szigorú ellenőrzés mellett. Az MSZP szerint Orbán egy nap alatt tönkretette a magyar EP-képviselők kétéves munkáját. A Fidesz magyarázatot ígért elnöke kijelentéseire.
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Törölt felhasználó 2006. 10. 25. 23:40
#20
Magyarország egyetlen igaz pártja,aki külföldön nem árulkodik,mint Orbán Viktor.
BuySell 2006. 10. 25. 23:14
Előzmény: #18  Törölt felhasználó
#19
Imre nekem írtad ?

Lehet hogy félreértem, te hogy értelmezed?
Törölt felhasználó 2006. 10. 25. 23:12
Előzmény: #13  Törölt felhasználó
#18
Nem akar még Vekker Viktor Anettka után menni.....
Csak ne return!!!!
Törölt felhasználó 2006. 10. 25. 23:09
Előzmény: #15  BuySell
#17
Mindíg elmélázok azon, hogy miért jut egy-egy megértésre ezer félreértés. Valószínűleg azért, mert a megértéshez figyelni kéne, ráadásul a másikra, a félreértés viszont tág teret ad a saját kreativitásodnak. A dolog hátulütője az, hogy a félreértés kifejtése közben saját magadat is meghülyíted, nem csak a többieket.
BuySell 2006. 10. 25. 23:05
Előzmény: #15  BuySell
#16
de be kell ismerni:
konkrétan úgy látom nem hangzott el hogy vonják meg Magyarországtól a támogatásokat.
BuySell 2006. 10. 25. 23:02
Előzmény: #14  Törölt felhasználó
#15
Szerintem Orbán se gondolja ezt komolyan, Ő nagyon is tudja hogy szükségünk van a támogatásokra, csak az hibádzik hogy nem Ő fogja elosztani.

Mint ahogy fogalmaz is : ne támogassátok a kommunistákat.

Ebből látszik hogy amint megszerezné a hatalmat őt már nyugodtan lehetne támogatni kvázi ő is tudja hogy a pénzek megvonása kártékony (mert ugye ő neki is kéne ha ő lenne kormányon) csakhogy az ország érdeke jelen pillanatban úgy tűnik nem olyan fontos.
Törölt felhasználó 2006. 10. 25. 22:55
Előzmény: #10  BuySell
#14
Többnyire azt taglalták felháborogva, hogyan tehet ilyen nyilatkozatot. Nagyon komoly EU-s pénz támogatás megvonását kérte a magyar kormánytol. A ma esti hiradóban a beszédének egy részlete is elhagzott, de nem azt nem hallgattam.
Törölt felhasználó 2006. 10. 25. 22:47
Előzmény: #12  tokos.
#13
Te, mondom, hogy egyetértek, hogy fel lett használva, de ettől még túl erős volt valójában is (a véleményemet írtam le, és hagy érezzek valamit durva megfogalmazásnak). És függetlenül ettől szintén igaz, amit mondtam Kövér szerepéről a Fideszben.
tokos. 2006. 10. 25. 22:43
Előzmény: #11  Törölt felhasználó
#12
Érdemes elolvasni, hogy nyilatkozik erről Gyurcsány a Debreczeni féle könyvben.

"Mi csináltuk meg a "köteles akciót is". Semmi kétség: ami elhangzik, az képileg erőteljes, sőt durva, de nem agresszív, és nem fenyegető. Kövér nem akar akasztani. De amit mond, az - egy kis rossz szándékkal - ellene fordítható. Még kiforgatni se nagyon kell, csak kihasználni a benne rejlő lehetőségeket "

link

Ennyit erről.
Törölt felhasználó 2006. 10. 25. 22:37
Előzmény: #8  tokos.
#11
Tokos, úgy általában sok igazság van abban, amit mondasz, én is kiváncsi vagyok az eredeti szövegre (addig nem is akarok véleményt formálni róla). De azért a Kövér esetében nincs igazad, tény, hogy a baloldal és a baloldali média felfújta az ügyet (hülye lett volna nem felfújni választások előtt, tök jól jött nekik), de azért ez a szöveg eredetiben is nagyon durva volt. Hasonlóan az idei választások Mikola szövegéhez. Orbán mindkét választást itt taktikázta el: túlzottan meg akarta nyerni magának a szélsőjobbos szavazókat is (MIÉP-el koalícióra nem lehet lépni ugye ha bejutna, de szavazókat elszedni igen). Aztán lehet, hogy nyert +50.000 embert, csak elbukott közben 200.000 értelmeset... Mindkét választásnál látható volt a taktika. Vannak Pokornik, Vargák, Kósák, stb az értelmeseknek és Kövérek az ökölrázóknak.
BuySell 2006. 10. 25. 22:35
Előzmény: #9  Törölt felhasználó
#10
napraforgó, mi állt az elemzésekben?
Törölt felhasználó 2006. 10. 25. 22:27
Előzmény: #7  Törölt felhasználó
#9
Tegnap este már foglalkozott vele a késő esti hiradó, ma pedig több csatornán is elemezték.
tokos. 2006. 10. 25. 22:26
Előzmény: #1  Törölt felhasználó
#8
Nem szeretem ezeket a dolgokat, mikor egy egyszavas idézetet hosszú magyarázószövegek kötnek össze.

Az idézetben nem szerepel pl. úniós támogatás, sem magyarország, ez mind csak a magyarázó részben olvasható.

Orbán a kormányoknak nyújtott segítségről beszél. Kérdés, mit értett ezen, meg azok ott mit értettek ezen. Egyébként a kormánynak nyújtott segítség, és az országnak nyújtott úniós támogatás nem ugyanaz.

Mindenesetre félek olyan lesz ez is, mint a Kövér köteles kijelentése, ami egész máshogy hangzott el, a szocik tolmácsolásában, mint Kövér szájából, és valszeg Gyurcsány röhögött a legjobban, hogy mennyire meg lehet szivatni a birka szavazókat.

Talán majd olvashatjuk egészben is a dumát, kis szerencsével angolul is.
Törölt felhasználó 2006. 10. 25. 22:13
#7
BuySell 2006. 10. 25. 22:13
Előzmény: #5  Törölt felhasználó
#6
link

a forrás MTI, én konkrétan nem találtam meg benne hogy Magyarországot említené
"Arra szólított fel, hogy a kommunisták örökségét viselő országoktól vonja meg az unió a segítségnyújtást."
de elég egyértelmű hogy mire/kire céloz
Törölt felhasználó 2006. 10. 25. 22:01
Előzmény: #3  Törölt felhasználó
#5
Nem szégyeli magát ez az ember?

1998ban még rá szavaztunk a férjemmel, mert Bokros csomag miatt nem kaptunk GYESt a gyerek után.
Az utóbb időben kifejezetten félek ettől az embertől. Annyi gyűlöletet okád magából mióta nem tudja megszerezni a hatalmat.
Törölt felhasználó 2006. 10. 25. 21:57
#4
Orbánnak semmi sem szent,és ebből látszik hogy két választáson is alulmaradt az Mszp-vel szemben,hogy ebbe nem tud belenyugodni.Mi a véleményetek?
Törölt felhasználó 2006. 10. 25. 21:57
Előzmény: #1  Törölt felhasználó
#3
mama a forrást leírnád? mert ez elég komoly dolog.
BuySell 2006. 10. 25. 21:55
Előzmény: #1  Törölt felhasználó
#2
Orbán kártékonysága határtalan... ez már lassan a hazaárulás kategóriája ha nem máris az.

Topik gazda

mama
4 3 4

aktív fórumozók


friss hírek További hírek