Topiknyitó: Portfolio 2013. 12. 20. 15:23

Orbán: a Kúria a bankok oldalára állt  

Ugrás a cikkhez
A Kúria a bankok oldalára állt - kommentálta Orbán Viktor miniszterelnök pénteken Brüsszelben magyar újságírók előtt a legfelsőbb magyar igazságszolgáltatási fórum hétfői jogegységi határozatát a devizahitelekről. 2013.12.16 16:02 Rogán: a Kúria...

a teljes cikk: http://www.portfolio.hu/cikkek.tdp?k=2&i=193293
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Euroman 2013. 12. 20. 16:15
Törölt hozzászólás
#2
lord_of_the_kings
lord_of_the_kings 2013. 12. 20. 16:55
Előzmény: #1  Portfolio
#3
Azzal, hogy a bíróság eldönt egy jogvitát, azzal valamelyik fél oldalára is áll egyben... Ezt eddig nem így gondoltam, de ezután már ennek ismeretében élhetem le további életemet. Olyan jó, hogy szinte mindennap tanulhatunk valami okosságot szeretett vezetőinktől!
Törölt felhasználó 2013. 12. 20. 19:22
Előzmény: #1  portfolio
#4
Haha...

Pedro Ronesco már rég megmondta:

link

Orbán meg populista.
Bekre_Pal
Bekre_Pal 2013. 12. 20. 19:44
Előzmény: törölt hozzászólás
#5
off,

mo-on ezt a mergát ékelték a köztudatba, ami egy kétágú villát jelent, de a mauris a helyénvaló szerintem

amúgy nem vagyok biztos benne - van itt egy latinos?
Bekre_Pal
Bekre_Pal 2013. 12. 20. 19:58
Előzmény: #3  lord_of_the_kings
#6
munkám során rendszeresen találkozom a legkölönfélébb nációkba tartozó emberekkel a világ minden tájáról

érdekes megfigyelni azt a változást, ami az elmúlt mondjuk 10 év során végbement az arckifejezés-reakciókban arra az információra, hogy I'm from Hungary. eleinte volt egy elismerő-biztató-kíváncsi tekintet, ami szépen megy át a kínos-semleges irányba. kezdünk harmadik világ jellegű országgá válni, nagyon nem így indult pedig
fletyolibabugi 2013. 12. 20. 20:11
#7
számlám x hónap:
"hitelének tőketörlesztése. 8561Ft
kamat terhelés: 25265Ft"
Bekre_Pal
Bekre_Pal 2013. 12. 20. 20:15
Előzmény: #7  fletyolibabugi
#8
azért ülsz fel a kövér felcsúti focis dumásnak, mint amiért képtelen vagy elsajátítani anyád nyelvének helyes leírását

ez egy kogníciós kérdés ugyebár. a hülyék védtelenek
fletyolibabugi 2013. 12. 20. 20:18
Előzmény: #7  fletyolibabugi
#9
számlám x hónap:
"hitelének tőketörlesztése. 9556Ft
kamat terhelés: 24792Ft"
commander8 2013. 12. 20. 20:42
Előzmény: #1  Portfolio
#10
Na nesztek hülye gyerekek. Lehet megint rágódni a gumicsonton, azon, hogy hőn szeretett vezérünk a zemberek oldalán állnak. Aztán majd kitalálunk hozzá jogot is, hogy ismét elmondhassuk, mi megoldottuk a deviza hitelesek problémáját. Az meg már mit számít, hogy alkotmányellenes, populista, demagóg, a jogállamisággal szembe megy, úgyis tele volt már az egész ciklus ilyenekkel. A sok idióta agymosott meg béget tovább, illetve szavaz áprilisban. Szánalmasan átlátszó, gusztustalan, hogy ennyire hülyének néznek mindenkit.
commander8 2013. 12. 20. 20:49
Előzmény: #9  fletyolibabugi
#11
Arra azért nem vagy kíváncsi nagyeszű barátom, hogy miért is van ez így? Hát azért mert, a te zsebdiktátorod meg a bandája olyan gazdaságpolitikát folytat, aminek következtében a forint gyenge a nyugati valutákhoz képest. No ezért magas a törlesztő részleted. Egyszerű ez, mint libázni. De a te szinteden nem is várható el ennél több.
Mellesleg megjegyzem, hogy egy tőzsdei portálon kommnetelsz, ahol azért néhány alapfogalommal nem ártana tisztában lenni.
offshort
offshort 2013. 12. 20. 21:11
Előzmény: #6  Bekre_Pal
#12
+
sajnos teljesen így látom én is!,
habár a gengszterváltás elött jópáran szajkózták hogy délamerikai sorsra juthat az ország , (Király Zoltán, Petrasovits Anna) ennek ellenére sajnos így történt, ...a nagy többség nem azért szavazott anno a rendszerváltásra hogy szarabb ország legyen , most szarabb ,
(ezt a fiatalok sajnos nem tudják, nem érzik)
fletyolibabugi 2013. 12. 20. 21:16
Előzmény: #11  commander8
#13
Nem az árfolyam mozgásból adódó törlesztő részlet magasság bemutatása volt a célom, szerintem a két szám mást is tükröz! A te „szinteden” viszont már egyre kevesebben vannak toronyeszű barátom!

Törölt felhasználó 2013. 12. 20. 21:19
Előzmény: #7  fletyolibabugi
#14
"számlám x hónap:
"hitelének tőketörlesztése. 8561Ft
kamat terhelés: 25265Ft""

Ez a két adat valószínűleg azért okoz neked ilyen meglepetést, hogy ide is beírtad, mert soha nem láttál még egyetlen annuitás számítást sem. Ez bizony nem Gyurcsánynak, meg a geci bankoknak vagy a zsidóknak a becsületes magyarok, vagy a világ elleni műve, hanem matematika. Ha nem érted, inkább járj iskolába, hogy megértsd, mint kockaköveket dobálj rendőrökre az Astoriánál.

Megjegyzem, a fenti arányokból ítélve a futamidő elején jársz.
offshort
offshort 2013. 12. 20. 21:40
Előzmény: #13  fletyolibabugi
#15
shetét vagy BhAZZ+, mint 56-ban a "phestisrácok" vagy mint a "bablavesmariska" :)
Törölt felhasználó 2013. 12. 21. 02:07
Előzmény: #6  Bekre_Pal
#16
WSJ szerint már ott vagyunk és elég szépen a mezőny közepén:

link
pf2 2013. 12. 21. 05:35
Előzmény: #14  Törölt felhasználó
#17
én mindenkinek mindent elhiszek , de azért CIB ZRt és jogi szakértőmmel együtt , közgazdasági igazságügyi okleveles szakértő anyagát bíztos ami bíztos Fővárosi Bíróság elé terjesztettük.

Csupán gazdasági alapon támadunk - kérjük bízonyítani , melyik emelés , melyik gazdaságihatás váltotta ki ,valamint miért nem engedtéksvájci frankba fizetni hitelünket és CHF /HUF fedezettségünk ( nyeresége )miért nem fedezte a hitel CHF/EUR adódó veszteségét.

Remélem minden politika kivűl marad és döntés lassan megszületik.
pf2 2013. 12. 21. 05:36
Előzmény: #17  pf2
#18
egy szót elírtam és helyett vs
Törölt felhasználó 2013. 12. 21. 23:40
Előzmény: #13  fletyolibabugi
#19
"szerintem a két szám mást is tükröz! "

Kifejtenéd részletesen?
Törölt felhasználó 2013. 12. 21. 23:43
Előzmény: #17  pf2
#20
Gazdag ember vagy, hogy alaptalanul pereskedést! Talán azért is tart ott a CIB, mert ilyen tanácsokat ad!
Törölt felhasználó 2013. 12. 21. 23:45
Előzmény: #20  Törölt felhasználó
#21
Elírás:pereskedést helyett pereskedsz.
pf2 2013. 12. 22. 10:09
Előzmény: #21  Törölt felhasználó
#22
Szerintem mindenkinek a magánügye , hogyan védi érdekeit.

Én sem kommentálom épületesen balga megjegyzéseidet.

Viszont már közel 750.000 Ft -t leírtak hiteltartozásomból - ennyível a fizetndő kamatis több évre visszajár -, mert véleményük szerint " a bank egyedi gazdasági döntése , régi ügyfél múltamra tekintettel " etc , etc.

Persze szerették volna ha PBT után - ingyenes jogi eljárás - nem viszem tovább az ügyet.

Közben írtunk egy tájékoztató levelet CIB ZRt tulajdonosának Olaszországba ( Inter San-Paulo) , mely szerint ha Magyarországon nem történik teljes mértékű jogorvoslat Európában és Olaszországban fenntartjuk a lehetőséget a Bírósági kereset megindításra.

Természetesen ott már nem Magyarországon lehetséges mindent lehet a Bankok alapján ítélkeznek
Törölt felhasználó 2013. 12. 22. 20:37
Előzmény: #22  pf2
#23
Gondolom, Milánóban rendesen összeszarták magukat aleveledtől! Ha pereskedni akarsz, azt itt Magyarországon kell megtennéd, fölösleges Olaszországba futkosni!
csa-csi
csa-csi 2013. 12. 23. 00:32
#24
Orbán és Kövér megszegte jogászi esküjét, ezért eljárást kell indítani ellenük! Felháborító, hogy nagy nyilvánosság előtt gyalázzák a legfőbb bírói testületet, a "jogászkodást" egyenesen bűnnek feltüntetve! Agressziót követnek el a jogbiztonság megsemmisítésével az igazságszolgáltatás ellen.
Áder János és Handó Tünde eközben csendben lapít! Matolcsy meg szokása szerint olajat önt a tűzre
csa-csi
csa-csi 2013. 12. 23. 00:34
Előzmény: #24  csa-csi
#25
Bocsi, nem ide! :)
pf2 2013. 12. 23. 06:24
Előzmény: #23  Törölt felhasználó
#26
manci ne kötözkődj, 007 picsa))

Úgy pereskedek , oda írok levelet , ahova akarok.
pf2 2013. 12. 23. 06:29
Előzmény: #26  pf2
#27
Komolyabbra fordítva.

Tájékoztató levelünkre jött válasz Intesától , hogy megvizsgálják az egyedi ügyet és tájékoztatást kérnek CIB ZRt állásfoglalásáról , beleértve a Bank prudens politikájának érvényesülését.

Lehet ez is belejátszott és egy ídő óta CIB ZRt Vezérigazgatója és helyettese az aláírója a levelezésünknek.
Törölt felhasználó 2013. 12. 23. 06:42
Előzmény: #27  pf2
#28
Vélhetően igazad van, kiemelten kezelik az ügyet, na de mit írtak abban a levélben? Feltartották kezüket, hogy kedves pf2, mindenben igaza van, nem kell fizetnie tovább, még mi fizetűnk vissza egy kalappal?

Azért érdekel, mert lehet, hogy ez a megoldás, csak írni kell a tulajnak?

Topik gazda

Portfolio
Portfolio
4 5 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek