Topiknyitó: Törölt felhasználó 2017. 07. 13. 18:56

OPUS Global Nyrt.  

Itt az uj topik ahol nincs helye trollkodasnak, szelkakaskodasnak. Hasznaljatok! :) Hajra Opus Global!
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Tagore
Tagore 2019. 01. 22. 19:47
Előzmény: #184276  Nehézkérdések
#184280
feel
feel 2019. 01. 22. 19:45
Előzmény: #184275  Tagore
#184279
Felcsuton van a Femol kft es ez a tortenet igaz.
BigProfit
BigProfit 2019. 01. 22. 19:45
Előzmény: #184275  Tagore
#184278
Weisz Tamás is,,véletlenül” lett rosszul abban a rendőrautóban,amire kihallgatásra vitték volna anno.... majd meghalt.... 
Nehézkérdések 2019. 01. 22. 19:43
Előzmény: #184273  Macilacilong
#184277
Szerintem a válaszoddal igazoltad amit leírtam:
1. Nem lehet erőszakot alkalmazni
2. Előbb utóbb mindenki a böribe kerül, aki megpróbálja
3. Te is fostál tőle
4. Akik ott dolgoznak is inkább mást csinálnának, tehát félnek, tehát emberek és olyan embertől aki fél attól nem kell félni.
Nehézkérdések 2019. 01. 22. 19:41
Előzmény: #184275  Tagore
#184276
Tehát szerinted ML képes szívrohamot okozni másokban? :DDDDD WTF És ezt, hogy érte el, ha szabad kérdeznem? Belopózott a házába és amikor az nem figyelt tett egy kis cukrot még a kávéjába? Vagy már annyira okos, hogy telepatikusan képes előidézni egy szívrohamot bárkinél? Komolyan mondom, annyi embert meg lehet etetni a hülyeséggel, hogy az félelmetes. Mindjárt indítok egy youtube csatornát, ahol ilyen konspirációs dolgokról fogok beszélni. Lehet annyi feliratkozóm lesz pár nap alatt, hogy a youtube influencernek nyilvánít és megélek belőle. És egyáltalán mi a bánatos picsa az a Fernol kft? Mitől olyan fontos? Vagy a 4IG meg Opus előző tulajai is szívrohamot kaptak? Ja nem, kifizették őket...
Tagore
Tagore 2019. 01. 22. 19:32
Előzmény: #184274  Nehézkérdések
#184275
Meg kellene kérdezni Molnár Csabát: hogyan szerezte meg tőle ML a Femol Kft.-t..... ja, hogy szívroham elvitte? .... van ilyen....
Nehézkérdések 2019. 01. 22. 19:25
Előzmény: #184271  gpeti
#184274
Nem akartam túlragozni a témát, de amit írsz az egyszerűen kivitelezhetetlen a mai világban. Senki nem olyan okos, erős és félelmetes, hogy egyszerre megfélemlítsen embereket, elvegye a tulajdonukat és még a törvényeket is kijátssza örökké. Ismerek amúgy néhány elég nagy vállalkozót, de soha az életben nem hallottam még tőlük ilyesmit, amiket leírtál. Ha valakit megtalál 3-4 arc és megfenyegeti, az biztos lehet benne, hogy annál a 3-4 arcnál nincsenek is többen, nyugodtan visszavághat nekik, vagy rájuk hívhat bárkit, nem lesz komolyabb következménye. És ők sem supermanek, akiktől mindenki fél, egyszerű emberek, nem lennének képesek ölni, nincs mögöttük szervezeti háló, stb. Nem tudom hol élsz, hogy ilyeneket láttál, de amiket leírták azok alapján vagy Szomáliában lehetsz, vagy rászedett téged néhány nagy mesélő a történeteikkel :D De amúgy részemről ez a téma kimerült.
Macilacilong
Macilacilong 2019. 01. 22. 19:21
Előzmény: #184270  Nehézkérdések
#184273
Abban tévedsz hogy az alvilág és az ejszakai èlet külön tèma.Látszik nem voltàl benne.Pontosabban,kinek mi az "alvilág" fogalma.Az én álláspontom szerint:szervezett bűnszervezet.Nem a keresztapa filmek mintája.Én egy diplomàval álltam az ajtóban,végszükség esetben folyamodtam erőszakhoz.A város kicsi,sőt az ország is.De az éjszakaban nem csak barátokat szerzel.Jó dolog tárgyalásokra is járni,a szakma velejárója.Aki tudja milyen előzetben,milyen mikor az ügyed 7 óra hosszàig tárgyalják,és bűnözőkènt bànnak veled...Szóval van alvilág,csak sokan nem érintkeznek vele.A bűncselekmènyek kb 30-40% hozzàk nyilvànosságra,mert fosnának az emberek utcára menni.Addig jó,ameddig az ember csak a mèdiàból informálódik a bűncselekmènyekről.Igaz,hogy az nem alvilág hogyha 3-4tini drogot árul.De belőlük lesz az!Később.Javító nevelő intézet csak ront,a börtön tanít.Minden megvehető.Én örülők hogy már èvek óta nem az éjszakaból szerzem a betevőt,pedig mind a mai napig hivnak.A tőzsde jobb.Itt max csak buksz.
Dale
Dale 2019. 01. 22. 18:46
Előzmény: #184269  Törölt felhasználó
#184272

"610 millió felett inkább okosak a termelőeszköz tulajdonosok"
.
Főleg itt, mert itt a vezetőségben még Zuckerbergnél is okosabbak vannak.
.
Mai nap összegzése: szintén fos záró, de legalább egyformán alkalmatlannak látjuk Já.G.O.-t. :)
gpeti
gpeti 2019. 01. 22. 18:43
Előzmény: #184263  Nehézkérdések
#184271
Hmm.. látom rákattantál a témára. Ez nem az a hely, ahol ezt folytatni/részletezni tudnám (ha egyáltalán akarnám). 
Örülök, hogy olyan helyen élsz, ahol nem szereznek tulajdont/előnyt megfélelmesítéssel/fenyegetéssel vagy kényszerítéssel. De arra saccolok inkább, hogy nem látod, mert kicsi vagy hozzá. Értem én ezt úgy, hogy egyszerűen nem érint ez téged a szinteden. Ami nem is gond. De ettől még sajna van. Még ha nem is hiszed. Irigylésre méltó az igazságszolgáltatásba és rendőrökbe vetett hited is, de nem is merem mondani, hogy sajna az sem fekete-fehér. Szerintem túl optimista/hívő vagy feléjük, mint én (állítólag) az OPUS felé :)
Peace.
Nehézkérdések 2019. 01. 22. 18:42
Előzmény: #184268  Macilacilong
#184270
Szerintem meg nincs alvilág itt, vagy legalább is nem úgy, mint azt sokan elképzelik. Az alvilág és az éjszakai élet is két külön dolog. Az ha van mondjuk egy tinédzser srác, aki valahonnan tud venni egy kis kábszit és azt elkezdi árulni a haverjainak, mert kell a zsebpénz biciklire a Mcdonalds meg szar munkahely, az még nem alvilág. Az se alvilág, ha tagbaszakadt arcok részegeket hajigálnak ide-oda egy disco előtt bomberdzsekiben. Az az alvilág, ami a 20-as években volt Chicagoban meg New Yorkban. Mert nem voltak kamerák, meg DNS minta, meg NCIS, meg mindenki megvehető volt. De az is csak kb 15 évig működött, és annak a világnak már leáldozott. Őszintén nem tudom elképzelni milyen eszközeid lehettek a problémamegoldásra az éjszakában, de gondolom két pofonnál tovább te se mertél menni, mert féltetted a családodat meg magadat. Ahogy a ma alviláginak nevezett arcok 99%-a se. Aki erre rájön, az meg onnantól nem fél semmilyen képzeletbeli alvilágtól. (Csak az én véleményem.)
Törölt felhasználó 2019. 01. 22. 18:14
Előzmény: #184263  Nehézkérdések
#184269
A sas nem kapkod legyek után.   Ez a tanulság.  Másik megfigyelésem az, hogy 610 millió felett inkább okosak a termelőeszköz tulajdonosok.
Macilacilong
Macilacilong 2019. 01. 22. 17:44
Előzmény: #184263  Nehézkérdések
#184268
Az hogy van alvilág,tény.Pld Debrecenben is vannak olyan jellegű csoportok,akiknek a megfélemlítés az eszközük.De jóval lightosabbak mint pld a 90es években.És a tagok mindegyike ült már,fog is.Aki megszagolja a könnyű pénz lehetőségét,az nem fog elmenni dolgozni.Nem tudom Gpeti milyen helyeken fordult meg,de én 11 évet húztam le az éjszakàban problémamegoldóként.Nem irigylésre mèltó élet,nem olyan mint a filmekben!Aki tapasztalta,csak az tudja!Persze volt olyan is kiadva nekünk,akit nem volt szabad megmotozni belépéskor...
Törölt felhasználó 2019. 01. 22. 17:44
Törölt hozzászólás
#184267
notesz_laci 2019. 01. 22. 17:39
Előzmény: #184265  BigProfit
#184266
Roger that! :) 
BigProfit
BigProfit 2019. 01. 22. 17:36
Előzmény: #184262  notesz_laci
#184265
Jó helyen van a pénzed,itt is,ott is😉
Csibefasirt
Csibefasirt 2019. 01. 22. 17:30
#184264
Testes egy nap volt :D (z494.50 - 0.00 - 0.00%)
Forgalom (HUF):65.4 millió
Nehézkérdések 2019. 01. 22. 17:10
Előzmény: #184259  gpeti
#184263
Sorry ezt nem veszem be, ilyen nincs :D Nem mondom, hogy full kamu (bár nagyon közel van hozzá), félre ne érts. Azt mondom, hogy vannak olyan emberek akik ezt megpróbálhatják, de aki bedől nekik az megérdemli. De nézzük sorjában.
1. Ez amit leírsz működhetett úgy ahogy a 90-es évek környékén, amikor ezek a bűnözői körök elkezdték boldogítani egymást. De ők is csak egymást basztatták, nem a jónépet. Nagy részük mostanra sitten van, vagy halott, aki nem az örül, ha nem csönget egy csapat kommandós valamikor este.
2. Ha valami nagykutyának kell a céged, valami oknál fogva ő kifizet. Nem fenyeget, mert egyrészt nem kell neki a baj, másrészt tudja, hogy van az az ár amitől mindenki eldobja a cégét és odaadja.
3. Képzeld el az alábbi szituációt: a magyar Don Corleone üldögél az irodájában és azt tervezgeti, hogy megszerez egy KÁVÉZÓT :DDDDDDDDDDDDD (te jó ég ezt te se írhattad le komolyan).
4. Ha valaki bármi ilyet megpróbálna, amiket itt leírtál én kb 10 percen belül kezdenék el telefonálgatni a legmagasabb helyekre amit elérek (rendőrség, polgárőrség, cserkészlányok), tudja csak meg minél több ember. És amikor az ilyeneket elkapják általában 10 percen belül derül ki, hogy nem egy kifinomult maffiával van dolgod, csak néhány helyi hülye gondolta magát erősnek és azt hitték ők a világ császárai, akiktől majd mindenki fél. Aztán majd amikor kapnak fejenként 45 évet, mindegyik pityereg a bíróságon. Nem tudom milyen körökben mozogtál, vagy mit tudnál mesélni, de azt megsúghatom neked, hogy ezek az emberek akiket itt leírsz, is emberek. Ami azt jelenti, hogy amikor elkapnak és levetkőztetnek valakit, majd kiviszik az erdőbe, akkor emberrablást követnek el. És nemtom hogy milyen mélyre születtél, de középosztálybeli családokban/baráti körökben általában van egy rendőr vagy valaki aki ismer nagyon magas helyen lévő rendőrt. Én is ha belegondolok elég magas helyeket el tudnék érni  egyáltalán nem hivatalos úton. Szerinted amikor az ilyen rokon/barát ezt meghallja, akkor ezekkel a nagyon menő arcokkal mi fog történni? Na ebből látszik, hogy amit írsz az kamu. Bocsi.
notesz_laci 2019. 01. 22. 17:08
Előzmény: #184261  BigProfit
#184262
Azt elhiszem :) Nem ironizáltam, csak próbállak puhatolni! Van pénzem és szeretem a hozamot. Pláne a biztosat! ;)
BigProfit
BigProfit 2019. 01. 22. 16:56
Előzmény: #184260  notesz_laci
#184261
Tudod ugyanígy ezt mosolyogva kérdezték a barátaim tőlem 16 júliusában,mikor ide beszálltam. Ma már nem nevetnek,én annál inkább.....

Topik gazda

babosko30
4 5 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek