babosko30
4
4
1
2017. július 13. | 18:56

OPUS Global Nyrt.  

Itt az uj topik ahol nincs helye trollkodasnak, szelkakaskodasnak. Hasznaljatok! :) Hajra Opus Global!
60 37 válasz erre
Rendezés
Hozzászólások oldalanként
2018. október 18. | 20:15
előzmény: #167933  Zsil
Még annyi, hogy persze, hogy emelkednie kellett volna, de nem engedik. Még egy darabig nem is fogják szerintem (majd megköveztek). Ezt lehet egy darabig csinálni, mert addig mindent kontrollálhatnak. Ha kilépnek nemzetközi porondra, onnantól más lesz a műsor. A fogást eddig lehet úgy csinálni, hogy nem lesznek bohócok, utána nem, ezt ők is tudják.
2018. október 18. | 20:12
előzmény: #167933  Zsil

Ugye nem gondolod komolyan, hogy ezt most döntötték el. A fúzió előkészítése szerintem a nyár óta megy, tök mindegy, hogy mit kommunikáltak. Egy átalakulás eleve nagy munka, ennél a két cégnél pedig bődületes meló. Biztos, hogy az apportokkal párhuzamosan eleve folyamatban van a vagyonmérlegek és vagyonleltárok elkészítése, ki van választva a független könyvvizsgáló (gondolom valamelyik big four tag).
Az igazi kaland az, ha annak a fényében elemzitek az általuk korábban elmondottakat, hogy ezt a merger-t ők már minimum a nyár elején eldöntötték.
Alapkérdések az elkövetkező időszakra (2019. márciusig):
Lesz-e bármelyik cégben a bejelentetteken túl további tőkeemelés? (szerintem nem, hacsak nem valami kihagyhatatlan)
Elengedik-e az áfolyamot, ha igen, akkor az miért éri meg nekik?
A két cég jelenleg nagyjából ugyanolyan P/BV ratio-n forog (Opus: 1.1, Konzum: 1.3), szerintem eleve az volt a cél, hogy ezt kb. egy szintre hozzák. Szerintem már most ki van találva, hogy beolvadás, vagy összeolvadás lesz, az is, hogy , ha az utóbbi, akkor nagyjából milyen alaptőke, milyen részvényszámmal.
Nagyon izgalmas időszak következik. Ha pl. belevágnak a pénzügyi szektort érintő kalandba a fúzió előtt, vagy a körül, az szerintem a nagyobb intézményi befektetőknek csalogató lesz.
2018. október 18. | 20:11
előzmény: #167936  1378
mert mostmar zsebben van a valasztas es nyugodtabban tudnak tervezni, epiteni ! 
2018. október 18. | 20:07
Opus-Konzum giga-mega cég. Volt már ilyen próbálkozás más posztkommunista országban is. Lásd: Agrokor, sokan nem jártak vele jól.