Topiknyitó: Törölt felhasználó 2017. 07. 13. 18:56

OPUS Global Nyrt.  

Itt az uj topik ahol nincs helye trollkodasnak, szelkakaskodasnak. Hasznaljatok! :) Hajra Opus Global!
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
1378 2018. 10. 14. 11:19
#165880
KNZilium 2018. 10. 14. 11:11
Előzmény: #165870  kgyuszi
#165879
Még annyit, hogy talán mindenki emlékszik amikor ez a cáfolat született a spekák azzal hülyítették a népeket, hogy mindjárt jön Estbe, Futurba, Ott1-be Mészáros. Folyamatosan nyomták fel az árfolyamokat. Pont most linkelte be valaki Jászai februári nyilatkozatát a Konzum fórumra, amit az infórádiónak adott ezzel kapcsolatban. Az hangzik el, hogy a nyilatkozat kiadása előtt egyeztettek a felügyelettel is. Szépen leérvelte miért kommentálták az akkori helyzetet, és azt teljesen jól csinálták ezt szerintem, megmentve egy csomó embert a pofára eséstől és egy óriás zakótól.
A per indításáról meg annyit, hogy lehet próbálkozni, a média biztos imádná a helyzetet, ami tovább borítaná az árfolyamokat is minuszba. (Szóval már csak ezért se!) Viszont teljesen igazad van: nyerhetetlen egy ilyen per, minden bét-es közzétételükben benne van, hogy elvi az általuk megjelölt időpont. Tehát ez is korrekt. Főleg úgy, hogy februárban ha jól emlékszem még a Kall Ingredients kisebbségi tulajdonának megszerzéséről volt szó, ehhez képest beemelték az egészet, tehát a részvényesek nem csak jobban jártak, de tök nyilvánvaló, hogy ez is infokolhatja a csúszást egy ilyen tranzakciónál.
kgyuszi 2018. 10. 14. 10:57
#165878
Én sem örülök az eseményeknek és az apportok csúszásának, de azért hatalmas munka ez. Annak viszont örülök, hogy a vállalat gyönyörűen épül, gyarapodik. Aki türelmes, meglesz a jutalma, ebben teljesen biztos vagyok.
1378 2018. 10. 14. 10:55
Előzmény: #165873  Törölt felhasználó
#165877

Hát izé korrektségről azért ne teljesen beszéljünk, anyáztam én is itt egy párszor már korábban és mondtam ne csak nézzünk, de lássunk is. Minden tolódik, ez a cég az apportokkal leghamarabb 2019 második felében fog nagyot hozni, ami a 2020 tavaszi (2019 éves) eredményben fog igazán látszani.
Az igazság az viszont, hogy mi ezt előbbre vártuk és a beharangozás szerint előbbre is lehetett tervezni.
Az meg, hogy a konzum pe tőzsdén adja az opus meg konzum részvényeit az is megér egy másik misét.
1378 2018. 10. 14. 10:50
Előzmény: #165864  Motosz
#165876

Teljesen igazad van.
Csak van néhány apróság, amit már augusztusban leírtam.
A mészáros kft. alá nem csak építőipari cégek tartoznak így ők úgy gondolták azokat kirakják, azt mehet rögtön a mészáros holdingba ami ide jön. (Alatta volt pl. a VÉRT Vadászati, Mészáros Autójavító stb.)
Csakhogy közben megvásárolták a V-Híd Zrt. amit beolvasztottak a mészáros kft.-be.
Az összevonás meg kb augusztus végére lett meg. (Hvg több cikket írt róla).
Ez jelentősen kitolta a határidőket.
Emellett a R-Kord alól is kiszerveznek pár dolgot ami nem odavaló pl. Alcsúti szálloda projekt stb.
KNZilium 2018. 10. 14. 10:47
Előzmény: #165872  1378
#165875
Azzal azért számolj, hogy kvázi saját maguknak fizetnek majd a tőkeemelés kapcsán kibocsátott új részvényekkel. A magam részéről nem számolok azzal, hogy ezt azért tennék, hogy piacon adják el. Sokkal inkább intézményieknek, illetve ha lesz majd osztalékfizetés, több pénzhez jussanak.
kgyuszi 2018. 10. 14. 10:45
Előzmény: #165873  Törölt felhasználó
#165874
Hogy mi korrekt, és mi törvénytelen, az egész más kérdés. Természetesen nem korrekt.
Törölt felhasználó 2018. 10. 14. 10:39
Előzmény: #165871  1378
#165873
Köszönöm szépen a pontosításokat, kiegészítéseket, akkor szerintetek, ami április óta folyik az teljesen rendben van, korrekt...?
1378 2018. 10. 14. 10:38
#165872

Engem sokkal jobban érdekel per pillanat az, vajon milyen áron fogják a Mátrait apportálni.
Mint tudjuk a németek 40 milliárd körül adták el nekik. Most a cég benyelte a Geosolt ezzel nőtt az értéke.
Ha 40% jön ide, akkor ugye az ember azt gondolná, hogy mivel mátrait az adásvétel előtt biztos felértékeltették (még szép, addig meg se vették volna) akkor a 40 % az ugye 16 milliárd + a geosol által adott értéknövelés.
Nemrég meg valaki írta itt, hogy a mátrainak elméletben majd 100 milliárd a vagyona. Hát ha a 100 nak veszik a 40%-t akkor szívtuk meg igazán, annyi részvényt fognak nyomtatni, hogy belezöldülünk. Akkor még pompi számai is bejöhetnek.
1378 2018. 10. 14. 10:30
Előzmény: #165868  Törölt felhasználó
#165871

Ezt az appos SZIT-et jó lenne már végre megérteni.
1. A SZIT-t még az appeninn előző vezetése ígérte be tavaly.
2. Ezután ML-ék bevásároltak a cégbe.
3. Bejelentették, hogy átalakítják a cég portfólióját és új akvizíciók illetve apportok lesznek.
4. Ők nem ígértek egyből SZIT-t!!
5. Ezután megkérdezték őket, hogy mi lesz az előzőleg ígért szittel.
6. Válasz.: Amíg tart új ingatlanokkal a cég feltöltése és a nyereségből vásárolnak illetve beruháznak addig a szit náluk nem aktuális. Ha a cég feltöltődött ingatlanokkal az ő elképzelésük szerint akkor válhat szitté.
Szóval azért ez nem ugyanaz, mint amit írtál.
kgyuszi 2018. 10. 14. 10:19
Előzmény: #165868  Törölt felhasználó
#165870
Blue:
"Határozottan cáfolta tegnap a tőzsdei körökben egyre terjedő felvásárlási pletykákat Jászai Gellért, a Konzum elnök-vezérigazgatója, résztulajdonosa. Mint mondta, a Konzum-csoport, az Opus Global Nyrt., illetve a tőzsdei társaságok nagy tulajdonosai nem terveznek további, tőzsdén jegyzett cégekben tulajdonrészt szerezni."
Januári nyilatkozat. Pereld be őket, mert meggondolták magukat fél év múlva. Istenem...
kgyuszi 2018. 10. 14. 10:17
Előzmény: #165867  ZM
#165869
Ha már a tárgyban nem tudsz megcáfolni, akkor személyeskedsz. Korrekt. Senkinek nem vagyok az új nickje.
Törölt felhasználó 2018. 10. 14. 10:07
Előzmény: #165865  Motosz
#165868
plusz írták h nem vesznek több tőzsdei céget, aztán 4IG és miatta adják opust, a kettő együtt megérne szerintem egy pertársaságot simán, akár én is benne lennék, plusz Appba ígérték SZITet azt is  visszaszívták, ilyeneket nem lehet csinálni v szerintetek lehet...?
ZM 2018. 10. 14. 09:47
#165867
Sose írták...sose írták...megint  csináltál egy új nicket azért hogy leirj egy véleményt......minden nap egy új Nick..egy - egy új véleményhez??.....
kgyuszi 2018. 10. 14. 09:33
Előzmény: #165865  Motosz
#165866
Sose írták biztosra. Mindig ott volt, hogy "várható". Aki türelmetlen, inkább perelje be saját magát.
Motosz 2018. 10. 14. 09:27
#165865
Én szívesen betársulnék egy ilyen perbe, ugyanis sokan azért nem adtuk el még nullába a részvényt, mert nem egy Twitter bejegyzés alapján, hanem hivatalos BÉT közleményben írták ki, hogy az első apportok időpontja mikor lesz, majd egy hétig hallgattak, aztán a második apport időpontja miatt se adtuk el. Közbe meg adták elfelé a saját részvényeiket, és csorgatták lefelé az árat. 
Motosz 2018. 10. 14. 09:11
Előzmény: #165835  Törölt felhasználó
#165864
Amcsiban már rég beperelték volna őket az apportálási időpontjaik többszöri eltolásából eredő anyagi veszteség miatt. Ha itt ezt meg lehetne tenni...
"Az Értékpapír- és Tőzsdefelügyelet vizsgálatot indított és beidézte a Tesla igazgatóit. Polgári peres eljárást indítottak a cég részvényesei is, arra hivatkozva, hogy az elnök-vezérigazgató Elon Musk félrevezette őket, és így tetemes anyagi veszteséget voltak kénytelenek elkönyvelni. 
"
https://sg.hu/cikkek/auto/133118/twitter-bejegyzesek-miatt-vizsgaljak-a-teslat
Törölt felhasználó 2018. 10. 13. 22:18
Előzmény: #165862  HZo
#165863
mindkettőtökkel egyetértek, annyi h  app a választások után se volt nyolcszáz, ez tuti, úgy rémlik mintha 748 lett volna a teteje, 718 v 730-ról addig szúrt fel, még opi 810-ig, aki 800 felett  vett appot v 750 felett  inkább,  annak eddig esélye se volt kiszállni, ami új h konziba, cigbe adtak most is esélyt, appba soha, opiba meg a választások óta nem adnak...
HZo 2018. 10. 13. 22:02
Előzmény: #165860  Törölt felhasználó
#165862
Hát, nem biztos, hogy jól emlékszem, de a választási győzelem után az is limittel ment fel. De összességében sok hasonlóságot mutat az árfolyama az Opuséhoz. A választás után volt az Opus feljebb is egy ideig, aztán szépen visszaállt az 50-100 forintos különbség az Appeninn javára. Szerintem, ahogy elindul komolyan az Opus, menni fog az Appeninn is vele, persze nem ugyanolyan mértékben. De mivel több lábon állsz itt is, ha valahol nyereséged lesz, akár dönthetsz úgy is, hogy kiváltod a "rossz" pozíciódat egy másik jóval (a másik helyen elért nyereséged realizálod az ottani veszteséggel együtt). Ez csak lehetőség persze... több pozíció több döntést igényel, de össze is lehet hangolni őket. Mindenki úgy kereskedik, ahogy akar. Én úgy gondolom, ha valamit jónak vagy jobbnak gondolok, nem osztom meg a tőkét, hanem a vélhetően legjobba teszem az összeset. Ennek viszont az a hátránya, hogy ha nem jön be, akkor az is a teljes tőkére hat. Viszont az életünkben a pénz csak eszköz valóban, ami szükséges, de önmagában csak ez sosem fog senkit boldoggá tenni. Persze mindenki keresni akar, könnyebbé tenni a megélhetését... erre jó lehet a tőzsde, ha munka nélkül és becsületes úton szeretnél jól keresni...
Jockey-Bacsi
Jockey-Bacsi 2018. 10. 13. 21:43
Előzmény: #165834  Ametist
#165861
Szeretnék hozzászolni , ha megengeditek ! 
.
Igen igazad van a tőzsde nem szeretet szolgálat , de TÉNY , és ki kell mondani , hogy a 2008_09 es válság alatt, főleg Amerikában , de sok helyen is sokan , nagyon sokan lettek Öngyilkosok ! A szám ezres nagyságrendekben mérhető ! Van aki többet kockáztaz, sokan egy élet megtakarítását tették be XY papírba , és látták süllyesztőbe kerülni a pénzüket ! Én csak annyit szeretnék kérni mindenkitől , hogy ilyennel ne szórakozzunk ! Én persze lelkileg rendben vagyok , mert több lábon álok, de minden embernél megvannak azok a mumusok amivel kibillenthető a nyugalmából ! Számtalan verzió lehet az életben erre, mégha valaki most nem is tudja ezt elképzelni ! Megoldás ? Vannak fontosabb dolgok is , mint a pénz ! A saját életed ! 

Topik gazda

babosko30
4 5 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek