Topiknyitó: Törölt felhasználó 2017. 07. 13. 18:56

OPUS Global Nyrt.  

Itt az uj topik ahol nincs helye trollkodasnak, szelkakaskodasnak. Hasznaljatok! :) Hajra Opus Global!
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Törölt felhasználó 2018. 10. 13. 17:33
Előzmény: #165839  kupec
#165840
kupec 2018. 10. 13. 17:12
Előzmény: #165821  Bandinem
#165839
Az árakat nem mi, kisbüfik, irányítjuk. Ezért idegeskedni sem érdemes miattuk. Ha tartjuk a rv-eket, el kell engedni az árat, előbb-utóbb lesz korrekció. Vagy el kell adni őket, és akkor nincs idegeskedés sem.
irodek333 2018. 10. 13. 16:49
Előzmény: #165831  HZo
#165838
+++++
HZo 2018. 10. 13. 16:45
Előzmény: #165833  Törölt felhasználó
#165837
Igen, jogos kérdés, miért esik a jó jelentésre a részvény. Vannak erre elméletek, nem túl régen ezt is leírta valaki, amikor esett a Konzum legutóbb. A vezető részvényeknél is sok ilyen példa volt, pozitív meglepetés, várt feletti profit meg egyebek a jelentésben, és erőteljes esés követte. Az Appeninn is épül, annak ellenére, hogy a csúcsáról nagyobbat esett, mint az Opus, persze ott se véletlen, hogy az Orbán veje beszállt nem olyan régen. Az a pénz sem veszett el, amit oda betettél, de át kell értékeld befektetésnek, ami virtuálisan egyelőre veszteséges, hosszabb távon majd kifizetődik. Nem követem annyira a többi ML papírt, mert az Opusban vagyok benne full tőkével. Visszatérve az Opusra engem (és biztos sok más befektetőt is) az érdekelne legjobban, hogy mennyi a Konzum PE mostani tulajdoni hányada. Tudom, páran írtak adatokat, sajnos a BÉT-en is csak szeptember 4-én frissült utoljára, szerintem már nagyon aktuális lenne az új. Azóta eltelt 5 hét legalább és az ottani tulajdoni hányada 12,17% volt akkor, ez 39.592.295 db volt, ha 325millió részvénnyel számolunk... Apport előtti adat... vártam, mikor jelentik be (ha egyáltalán be kell jelenteni), hogy 10% alá kerültek, de nem jelentették be tudtommal...gondolkodtam és arra jutottam, hogy talán a Kall apport után kapott 42.205.246 db részvényt bejegyezte a cégbíróság, így már jóvá lett írva ez a mennyiség a Konzum PE részére. Mert szerintem a régi adatok alapján 32 milliós mennyiség alatt simán 10% alá kerültek volna, és azóta (szeptember 4) simán kiszórhattak szerintem 8 millió db részvényt is, volt bőven elég forgalom ehhez ennyi idő alatt. Mit gondoltok? Persze, ha kijön a frissített adat a tulajdoni hányadokról, már okosabbak lehetünk.
Törölt felhasználó 2018. 10. 13. 16:04
Előzmény: #165835  Törölt felhasználó
#165836
Törölt felhasználó 2018. 10. 13. 14:16
Előzmény: #165834  Ametist
#165835
a szakmailag helytálló kommunikáció és vállalatvezetés tudtommal nem lélek ápolás, az h megtévesztő háromszor módosított apport dátumok vannak, voltak v a 4IG amiről szó sem volt, hogy csak kettőt említsek konkrétan, ezek ellensúlyozására értettem a nyugtatást, az ő hibáiknak az ellensúlyozására...
Ametist
Ametist 2018. 10. 13. 14:08
Előzmény: #165822  Törölt felhasználó
#165834
" A cég vezetését hibáztatom legfőképpen azért, mert még most sem nyugtat, mi van ha pl valaki annyira nem bírja h öngyilkos lesz...?"
Nem téveszted Te össze a tőzsdét a szeretetszolgálattal? A vezetésnek nem feladata, hogy a lelkedet ápolja, amikor részvényt vettél, tudnod kellett, mire vállalkozol...
Törölt felhasználó 2018. 10. 13. 13:49
Előzmény: #165831  HZo
#165833
összességében én is így látom mint te, sajnos én annyira hittem ebben a sztoryban h főleg apppba kissé túlméreteztem a pozit illetve mostanra nem maradt pénz, opim 613-on nullás, annyi tuti lesz még valaha...:) én azt nem értem h miért ilyen sok a szívatós elem a storyban...pl appnak jó lett a gyorsa, mégis adják, akkor...?
RoyStampler66 2018. 10. 13. 13:27
#165832
Ahogy a régebbi hozzászólások között kerestem egy hírt, érdekes volt olvasni a márciusi kommenteket. Pl. 2018.03.07-én a 106575 számú hozzászólás (direkt nem írok nevet, mert nem ez a lényeg): "Tegnap dobtam 534-en, ma vettem 439-en. És nekem van bukóm." Nem is emlékeztem, hogy jártunk idén - ha napközben is - már ilyen mélyen (vagyis a pillanatnyinál is mélyebben). (Ezt most tényleg csak érdekességképpen írom, nem akarok vele semmit sugalmazni. Csak meglepett.)
HZo 2018. 10. 13. 13:26
Előzmény: #165822  Törölt felhasználó
#165831
Tisztelt befektető társak!
Előre elnézést kérek a hosszú hozzászólásomért, akit nem érdekel, nyugodtan görgessen tovább...
Tavaly augusztus óta foglalkozom az OPUS-szal. Nem szoktam írni, mert túl sok a trollkodás, egymás pocskondiázása, egymásra mutogatások, mint az oviban, trágár megnyilvánulások stb. Jórészt benne voltam a tavaly őszi rallyban, igaz nem túl nagy pénzzel, de jót kerestem vele. Persze többször adtam el és vettem is több kevesebb sikerrel. Legutóbb sajnos kevesebbel...tavasszal 680 körüli áron szálltam be javarészt, aztán ahogy nyár óta csökken az ára nem adtam el, mert baluhoz hasonlóan gondolkodtam... mindig benne lehet, hogy felrántják hirtelen, így kis tételekben, ahogy szerény anyagi helyzetem engedi, bővítettem, ahogy tudtam. Ezt teszem most is. Az oka egyszerű: szerintem ezeken a szinteken igen jó befektetés vásárolni közép- és hosszútávban gondolkodva. Mindenkinek meg kell hoznia a saját döntését, amiért saját maga felelős. Utólag én is tudom, hogy nem volt jó döntés benne maradni (rövidtávon), de ahogy sokak, én sem erre számítottam. Viszont nem kételkedek abban, hogy a távolabbi jövőben valóban nagyon komoly cég lesz ez. Pánikot nem látok a mostani árfolyamnál sem. Sokaknak fáj a mostani árfolyam, nekem is, 200 forint részvényenként a virtuális bukóm, ha a nagyobb pakkomat nézem. De a pánik limites vagy ahhoz közeli esést jelentene szerintem és persze sokkal nagyobb forgalommal történne, nem ilyen átlag alattival. Kivárás és érdektelenség jellemzi most a piacot, ami már technikailag "medveszagú" és szerintem az eladások többségét a Konzum PE generálja, jó ideje már az okát is tudjuk. Ha meglesznek az apportok, ez megszűnik. Sokan beszéltek itt hígításról, holott valóban (valódi)érték került be a cégbe, és még jóval nagyobbak várhatóak. Elfelejtik, hogy az apportra váró cégek milyen milliárdos profitokat termelnek. Persze a megtörtént apportok (Kall és Viresol) esetében még valóban találós kérdés, milyen eredményt hozhat, de nyilván nem negatív előjelű lesz, nem is nulla. Nem csak a részvényszám nőtt, hanem a várható profit is ezekkel, ugyanígy a hátralévő apportokkal. Ezek pedig meg fognak történni hamarosan, senkinek ne legyen kétsége ezek felől. Abban is biztos vagyok, hogy nem tart már sokáig a lejtmenet, az esés javán is már túl vagyunk. Szerintem már többet kockáztat az, aki most elad, hogy majd lejjebb visszavegye, mint aki bent marad longban akár méretes bukóval is, de ez is a jövő kérdése még, csak utólag fog kiderülni. A 4ig-ben történtek számomra sem világosak és persze sok egyéb kérdés van még, amire nem tudjuk a választ. Szerintem jobb lett volna az apportok lezárása után csinálni ezeket (legalábbis nekünk kisbefektetőknek). Valóban hiányzik a jó kommunikáció is a cégtől, de ettől még épül folyamatosan. A gyorsjelentés meg főleg a pénzügyi eredmények miatt lett ennyire rossz, amúgy szerintem kb azt hozta, amit az egy évvel korábbi, ha alaposabban megnézitek. Megértem a csalódottságát mindenkinek, főleg akik rövid távra vették, vagy csak pár hónapra, együttérzek velük. Ilyen bukóban nem érdemes eladni, csak türelem és kitartás szükséges (épülő-és valóban értéket teremtő cég esetén). Voltam már én is rossz helyzetben, a nehézségek csak megedzik az embert, erősebbé teszik, jót is tudnak kihozni az emberekből. A tőzsde kemény világ és könyörtelen is, mindannyian tudjuk. A befektetése idejére, a kockáztatható pénz mennyiségére és a józan észre vonatkozóan hozza meg mindenki a saját döntését és gazdagodjon békében, egészségben! Üdv
OTP-TOP
OTP-TOP 2018. 10. 13. 12:52
Előzmény: #165829  Törölt felhasználó
#165830
Jó kérdés..sehogy ez átmeneti állapot,csak akik Opust gyors ATMnek nèztèk,vagy stratégia,stop , elegendő idő nem volt nah ott moat megy a sírás, pánik keltési probalkozas,de természetesen az egyén nem hibás..
Usa h.alakult jövő hèten kètlwm mar h jó talaja legyen a panikolas ak.
Különben is apportot várunk:)
Törölt felhasználó 2018. 10. 13. 12:35
Előzmény: #165828  Sehmet
#165829
Hogy lehet egy felelős vagy bármilyen tulajnak is érdeke az alacsony részvényár...?
Sehmet
Sehmet 2018. 10. 13. 12:27
Előzmény: #165822  Törölt felhasználó
#165828
Hát ez az, máshogyan áll hozzá, csak nem a mi, hanem a saját érdekeinek megfelelően. De nagyon bízom benne, hogy a két érdek előbb-utóbb összeér.
daniel2121 2018. 10. 13. 12:25
#165827
Azt mondjátok hogy a PE adja az opit. Miért jó nekik hogy egyre olcsóbban adja,miért nem 600-on adja,miért nem tőzsdén kívül adja stb.? Ez így a kisbüfik átbas....a kizárólag.
Törölt felhasználó 2018. 10. 13. 11:30
Előzmény: #165824  Törölt felhasználó
#165826
plusz simán pl a 4IG tulajok is adhatnak a kapott  részvényekből, túl sok mindent vettek részvényért sztem
RoyStampler66 2018. 10. 13. 11:27
Előzmény: #165823  Zsil
#165825
Én a magam érdekében is bízom benne (és hangsúlyozom, ez az én véleményem és reményem), hogy meglesznek az apportok. Bizalomra az ad okot, hogy néhány apport már megtörtént, és volt, hogy nagyobb mértékű lett/lesz, mint amit eredetileg bejelentettek. Ami az aktuális végső határidőt illeti ugyanakkor (november 30.), az már 5 hónapos csúszás az eredeti tervekhez képest (legalábbis a még hátralévő cégek tekintetében), és utolsó szeg lenne a koporsóban, ha harmadjára is elsütnék, hogy "oké, mégsem, várható időpont most ez és ez". Egy jó (második) féléves záráshoz pedig tökéletesen passzolna, ha ezt már nem tologatnák tovább.
A kommunikációra viszont nem tudok mit mondani. A csúszásban tényleg az a gáz, hogy akár még jó oka is lehet (ahogy a féléves jelentésben is írták, az átvilágítások értékelése húzódik el, ami ilyen nagyságrendű ügyleteknél teljesen reális), de ezt sokkal ügyesebben lehetett volna (kellene) kommunikálni. (Pl. legelőször nem ilyen rövid határidőt vállalni vagy az első módosításnál több időt adni maguknak, közben meg kiadni pár nyilatkozatot / elmondani egy-két interjúban, hogy minden rendben halad.)
Amúgy az I. féléves jelentésnek mikor lesz auditált és ezzel együtt esetleg a korábbiakhoz hasonlóan (amikor voltak mellékletben megjegyzések az egyes tételekkel kapcsolatban) részletesebb kifejtés?
Törölt felhasználó 2018. 10. 13. 11:16
Előzmény: #165823  Zsil
#165824
legalább úgy esett volna h 150 pont után 100 emelkedés, aztán 200 esés, majd megint 100 emelkedés, érthetetlen, egy mentség lenne rá, de arra se így kommunikáció nélkül, ha valami brutális nagyot vesznek meg, de az meg nekem nem áll össze az eddigiekből, pl h az  apportokkal sem bírnak el...meg nekem nem jön be h a 4IG-be beleugrottak, szerintem feleslegesen, hisz ezzel sem bírnak el ami van, volt addig...
Zsil 2018. 10. 13. 11:05
#165823
Végigolvastam a féléves Opi gyorsjelentést.
Nekem még mindig nagy kérdés az apportok.Tényleg lesz-e? Időpontra megtudják -e csinálni? Tényleg akkora lesz a mértéke amekkorát ígértek?
"A tőkeemelések várhatóan időpontja november végéig zárul"
Azt mi van ha tovább tart a sunnyogás?Itt is csak annyit mondanak várható időpontja.Hát várjuk mi is, reméljük nem hiába.Szerintem kisbefektetők dobják a papírjukat, mert elszakadt a cérna a nagyok meg gyűjtögetnek.Így igaz speciális részvény, speciális vezetés, és speciálisan jó kommunikáció kellene,és pont ebben a leggyengébbek! Ezt ők is tudják, csak azt nem értem mért nem változtatnak rajta, meg kéne próbálni.
Törölt felhasználó 2018. 10. 13. 10:43
Előzmény: #165818  kockaveto1
#165822
Mindenki elaludt a 2/3-ra, meg 611-es támaszra, mostanra meg kitört a pánik, elszakadt  a cérna, érthető módon, végignézni   közel 350 pont esést, úgy h mindenki abban reménykedett nap, mint nap h holnap fordul és nem, belefáradt mindenki, és már dobálja mindenki, hívő is, nagyon szerencsétlenül jöttek össze a dolgok.  A cég vezetését hibáztatom legfőképpen azért, mert még most sem nyugtat, mi van ha pl valaki annyira nem bírja h öngyilkos lesz...? Ez egy speciális részvény, nem egy mol pl, itt a vezetőségnek is máshogy kell, kéne hozzáállnia...Megjósolhatatlan jelenleg h mi lesz ebből idén v jövő év elejére...de ha tudtak kiadni közleményt h nem ők veszik estet, akkor miért nem tudnak most is v a gyorsjelentés kapcsán, ugye mindig volt mit várni, gyors, apportok, kemény nagyon, nekem is, pedig edzett vagyok nagyon, brurtál miket kibírtam már a  tőzsdén, régiek tudják, ennél bőven keményebb szitukat is...
Bandinem
Bandinem 2018. 10. 13. 10:37
#165821

Csütörtökön belevettem 4IG be 50db al szóval azt már nem fog tovább emelkedni muhahaha.
Ebben meg 720tól egészen 480ig vagyok szóval valami fordulatot már igazán nem bánnék, minden tetves nap reggeltől estig csak a bukóm jár az eszembe és naggyon xar.
Szerencsére 10én a konzumomat nem tudtam eladni 5% bukóban 310en mert meghalt az OTPrendszer így most abban is bukóban ülök mese mesés.

Topik gazda

babosko30
4 5 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek