július 13. | 18:56

OPUS Global Nyrt.  

Itt az uj topik ahol nincs helye trollkodasnak, szelkakaskodasnak. Hasznaljatok! :) Hajra Opus Global!
Rendezés
Hozzászólások oldalanként
hétfő, 10:29
előzmény: #1  babosko30
Appeninn kiakadt felso limit johetnenk mar mi is.
hétfő, 10:27
hétfő, 10:27
előzmény: #16373  mikro81
á, most azon lovagolnak jó pár napig, minden rally többnapos.
hétfő, 10:26
appeninn-t már kiakasztották :(
szerintem mingyár átjönnek ide!
hétfő, 10:21
előzmény: #16368  babosko30
Köszi a cikket. Pecina úr nagypályás, ahogy a Borsodchem megszerzésében is láttuk.
hétfő, 10:11
előzmény: #16370  gyuripapa
A mértékadó pivot point e hétre 211Ft-ot ad. A fölött zászló.
hétfő, 10:05
előzmény: #16363  galle
Megnézem a hetes chart-ot. A pivot pont ígéretes.
hétfő, 10:04
már volt egyszer egy zászló kisebb célárral
előzmény: #1  babosko30
több mint egyéves cikket találtam, amikor az energiapiacot a médiáért cserébe Pecinával akartam "összehozni". (hiszen számomra továbbra is kérdés miért adta oda Pecina a médiát?) érdekes cikk:)

link

"Lázár és Seszták csapata
Lássuk a küzdő csoportokat! Lázár János, illetve e kérdésekben fontos államtitkára, Németh Lászlóné, vagyis a Miniszterelnökség kontrollálja jelenleg az ENKSZ-t, Paks II-t, az esetleges bővüléshez szükséges gigantikus finanszírozás szempontjából lényeges Magyar Fejlesztési Bankot (MFB), az MFB-tulajdonú Magyar Követeléskezelő Zrt.-t, valamint a hitelintézeti versenyben esetleg szerepet kapó Budapest Bankot. De errefelé kötődik a 3,5-4 millió háztartás elérésénél szükséges banki szolgáltatásokban, informatikában, díjbeszedésben érdekelt FHB–Díjnet–Díjbeszedő–Magyar Posta–takarékszövetkezetek konglomerátum is (Spéder Zoltán és Lantos Csaba). Nem lényegtelen ezen a térfélen a magyar energetikában (Mol, TVK, BorsodChem) már többször szerepet vállaló Heinrich Pecina sem. És felsejlik azért a Simicska Lajos–Nyerges Zsolt-világ emléke is, amelynek a meghatározó szerepe ugyan már elmúlt, de egyes bizalmi emberei még ezen a térfélen fociznak. Az ENKSZ-t vezető Horváth Péter János, a szolnoki Fidesz egykori elnöke például biztosan ide köthető. Igaz, ezt errefelé mindenki cáfolja, ezen oldal szerint ma már nincs olyan pont a hazai energetikában, ahol Simicska bele tudna szólni a folyamatokba, és Horváth Péter vezetői pozíciójában sem ezek a régi kapcsolatok számítanak, hanem az, hogy ő volt korábban a Magyar Energetikai és Közmű-szabályozási Hivatal (MEKH) elnöke, és így komoly rálátása van a szabályozói ügyekre. E csapat szerint az ENKSZ sikere ma nem az MVM-mel vagy a Mavirral van összekötve, hanem a postával és a díjbeszedővel, vagyis, ha Orbán odaadja Sesztákéknak az ENKSZ-t, akkor ezt az egész világot érdemes áthelyeznie az NFM-hez.A másik klubban, vagyis Seszták Miklós térfelén látszólag még erősebbek az ütőkártyák. Itt bukkan fel Rogán Antal, akit formális posztja a Miniszterelnöki Kabinetiroda élén ugyan nem ruházná fel túl sok gazdasági feladattal, de mivel ő minduntalan Lázár János politikai ellenlábasaként tűnik fel, alighanem e csapat sikerében érdekelt. Rogán Antal az egyik legközvetlenebb munkatársa Orbán Viktornak, és a kabinetminiszter nagyon szoros kapcsolatban áll Sesztákkal is. Az NFM alá tartozik a magyar energetikát meghatározó MVM, Csiba Péter vezetésével. Az MVM-hez tartozik a legnyereségesebb hazai energiacég, vagyis Paks I. Ha a két világ között kell választani, akkor különböző okokból, de inkább az MVM térfelére húz a legfontosabb magyar olajipari csoport, a Mol Nyrt. is, amelynek meghatározó döntéshozója Hernádi Zsolt és Csányi Sándor. Utóbbi a piacvezető OTP Bank vezetőjeként és személyes okokból is ellenlábasa a másik oldalon felsorolt FHB-s körnek. Ugyanakkor utóbbiak szándékosan nem vettek részt ebben az egész versengésben, talán azért, mert Csányi éppen pacifikálta a viszonyát Lázárral, akivel, ha nem is gyakran, de az utóbbi időben azért beszéltek néhányszor. Úgy tudjuk: a felek nem szeretnének újra konfrontálódni. Lényeges játékos ezen az oldalon a Seszták által kiválasztott, még Kisvárdáról ismert Szivek Norbert, a Magyar Nemzeti Vagyonkezelő (MNV) vezetője is, aki állítólag kifejezetten jóban van az utóbbi időben Tiborcz Istvánnal, Orbán vejével.A kormányfő dönt"
Ugylegyen:-)
hétfő, 09:59
előzmény: #16304  pomperj
Remek TA elemzést küldtél. Szerintem is w(1)= w(5).
hétfő, 09:59
Be tudod linkelni? Nagyon köszi!
Ja és persze a próféta szóljon belőled! :)
hétfő, 09:57
előzmény: #16303  Phylaxa
Nem tudom, miből vásároltak. Ezért kardoskodom az auditált mérleg mellett. Mi, a közkézshányad tulajdonosai, akik kb. a tulajdonosok 1/5-ét tesszük ki, nem birunk információval arról, hogy a meghatározó 4/5-ödnyi tulajok mit tettek. Egyetlen egy hiteles fogodzót találtam, az MNB-nek is megküldött jelentésben a magántőke alap beszámolt arról, hogy a jegyzett tőke- 15 milliárd ft- csak egy részét fizették be. Még, kerekitve 13,5 milliárd forintot be kell fizetni. Befektetéseim nem gazdasági bulvársajtóra alapozom. Sajnálatosan ide kell sorolnom a HVG-t, egy egykor jobb szakmai szinvonalú gazdasági folyóiratból mára alapvetően politikai folyóirat lett. Az egyik cikk szerzője a magántőke alapokról írtak rajzában a Tanácsköztársaság kubista grafikusai stílusában ábrázolja a tőkést: kövér, elhízott, szivarozó ember, szmoking-ban. Tőkésellenes lap= lap. Hogy lehet a mai Magyarországon egy gazdasági lap tőkésellenes? Sehogy. A HVG nem gazdasági lap, hanem politikai lap. Aztán meg azt állítja, hogy az alap tulajdonosai ismeretlenek. Ez hazugság. A magántőke alapok az MNB ellenőrzése alatt állnak. Bárki elolvashatja az MNB honlapján. Kevés pénzem vigyázom és gyarapítom.
hétfő, 09:56
előzmény: #16357  gyuripapa
Hetes charton zászló formálódik szép lassan. Ennek a célára 450-500 ft körülre mutat legkésőbb december végére.Lagalábbis az én meglátásom szerint.
hétfő, 09:47
csatlakozom
:))
hétfő, 09:45
hétfő, 09:43
Az enyémben is, az egyik legnagyobb szaki köztünk ;)
hétfő, 09:42
Az enyémben is, az egyik legnagyobb szaki köztünk ;)
hétfő, 09:40
előzmény: #16356  SzalmabolEgeret
Szerintem sikerülni fog ! :)Amúgy ha kicsit csorgunk még lefelé, akkor lehet higítani annak aki akar. Ne csüggedjen senki. Eladói nyomás nincs, így könnyen fordulhat.
hétfő, 09:39
előzmény: #16319  Metwolf
A szememben olyan ember vagy, aki ért a tőzsdéhez! Tiszteletem.

Topik gazda

aktív fórumozók

friss hírek

AZ OLDAL TETEJÉRE