Topiknyitó: Törölt felhasználó 2017. 07. 13. 18:56

OPUS Global Nyrt.  

Itt az uj topik ahol nincs helye trollkodasnak, szelkakaskodasnak. Hasznaljatok! :) Hajra Opus Global!
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Idea 2019. 08. 31. 00:47
Előzmény: #225799  Idea
#225800
akinek 500db opusa van  - értsd aki a tőkéje egy piciny részét beletette, lehet ez akár többtízezer db is, ha mellette 20x, 50x, 100x pénze vár arra, hogy betankoljon belőle
Idea 2019. 08. 31. 00:43
Előzmény: #225765  Maximova
#225799
Kaptam jamukhától a pofámra, mert leírtam, hogy - szerintem - a tőzsdei alapelvek bizonytalanabbul működnek mint 100 éve és újabb 100 év múlva még bizonytalanabbak lesznek. (Merthogy mindenki ismeri őket lassan és manipulálhatóak és manipulálják is.)
Most majd kapok tőled is:
.
"Onnantól, hogy pozit nyitottál (short vagy long) már semmi nem múlik rajtad. Semmit nem tud garantálni neked az elvégzett munkád."
Ez viszont az elemzési eszközök és a beléjük fektetett munka lebecsülése. Már aki használ egy ta-t előnyben van a többihez képest aki nem használ semmit. Funda + ta még jobb. Funda + ta + hír + cégtörténet - amit jamukha leírt - sokkal pontosabb képet ad és sokkal pontosabb következtetések vonhatóak le arra vonatkozóan, hogy mi fog történni, mint amit egy  fogalmatlan befektető levonhat. Mégse ér kiemelkedően sokat, mert széles körben ismert és egymást tapossák le a jó információval/következtetéssel megpakolt kereskedők.
.
Talán Peti dobta be itt a tutit (igaz negatív oldalról), hogy nem tudsz összeszedni minden tényezőt ami befolyásol egy történést ezért a történés nem jósolható meg biztosan. Ez így van, de ha több tényezőt tudnál összeszedni mint bárki más (nyilván nem mindet, de szisztematikusan, napról-napra, hétről-hétre, hónapról-hónapra, évről-évre átlagosan többet mint az összes többiek) azért valószínűsíthető, hogy ezekkel a plusz tényezőkkel átlagosan a többiek fölé kerekednél.
.
Buffettnek van egy jó mondása (ezer más közt):
"Buffett állítólag egy átlagos napján az ideje 80 százalékát olvasással tölti. Egyszer egyetemistáknak egy halom papírra mutatva azt javasolta, hogy ha karriert akarnak csinálni a befektetési piacon, akkor: „Olvassatok el mindennap 500 ilyen oldalt. Így működik a tudás. Úgy épül egymásra, mint a kamatos kamat. Mindannyian meg tudjátok csinálni, de garantálom, hogy nem sokan fogjátok megtenni.”"
Ez pl egy tudásbeli asszimetria kiépülését jelenti, többet tud átlagban a befektetésekről, konkrét cégekről, amcsi részvénypiacról, stb mint bárki más.
Vannak másféle asszimetriák is: te tudsz valamilyen jellegű infót, más nem tudja. Ami onnan jön, hogy te tudod hogy kell megkeresni az infót, más nem tudja hogy kell megkeresni. Aminek az eredete meg az az igény, hogy olyat szeretnél rendszeresen tudni, amit más nem tud...
.
Végére egy kis kígyóméreg: akinek 500db opusa van az nem tulajdonos a papírban, annak nem az az érdeke hogy a papír felmenjen, hanem az, hogy bezuhanjon a béka segge alá, a lehető legalacsonyabbra, a lehető legnagyobb pánikban, hogy ott aztán betankoljon. Ha a lebeszélő dumát az objektivitás látszatát keltve tudja eladni, akkor a leghatásosabb a duma - de a duma elsősorban a tapasztalatlanokra hat, őket rombolja a legjobban. Attól függetlenül, hogy a bezuhanás az érdeke/vágya, lehet, hogy igaza lesz, de ne akarjon már objektívnek látszani, hanem írja le becsülettel, hogy "229-n szeretnék venni egy rakattal az opusból, alig várom már, R_E_M_E_G_E_K, hogy végre beletegyek x millíót". Még ezzel együtt is, lehet, hogy sokak hasznára lesz.
Maximova
Maximova 2019. 08. 30. 23:53
Előzmény: #225786  galbubu
#225798
No miből lesz a cserebogár?!
Te meg ilyeneket tolsz odaát?
"Még napiba is erősen a csökkenő tredndvonal alatt vagyunk, hetesen viszont van egy kalapácsgyertya, ami bizakodásra adhat okot."
Neked vajon miféle érdeked fűződik hozzá, hogy így próbálod befolyásolni a többieket? :D 
Maximova
Maximova 2019. 08. 30. 23:37
Előzmény: #225795  Maximova
#225797
*posztban
Törölt felhasználó 2019. 08. 30. 23:36
Előzmény: #225794  Maximova
#225796
Tényleg, bocsi. Válaszolok hétvégén😊
Maximova
Maximova 2019. 08. 30. 23:35
Előzmény: #225793  NagyKópé
#225795
Ezt írta az illető.
Azt állította egyetlen posztba, hogy nincs opus papírom ÉS 500 részvényem van.
Nóóóórmááális???
Maximova
Maximova 2019. 08. 30. 23:32
Előzmény: #225792  Törölt felhasználó
#225794
Azóta?
Mert ment a válasz. :))
NagyKópé
NagyKópé 2019. 08. 30. 23:31
Előzmény: #225790  Maximova
#225793
500 darab részvényed van?
Törölt felhasználó 2019. 08. 30. 23:30
Előzmény: #225790  Maximova
#225792
Írtam
Törölt felhasználó 2019. 08. 30. 23:29
Előzmény: #225790  Maximova
#225791
+++++
Maximova
Maximova 2019. 08. 30. 23:23
Előzmény: #225786  galbubu
#225790
Mi volt a baj a mai 383-384-es célárral?
-
A 229-es célárat fel ne hozd, mert kikopik a billentyűzetem annyiszor leírtam, hogy hogyan kell értelmezni.
Egyszer mutattam meg egy kolléga felvetésére, holott 2018 március óta megvan.
Azóta - 1 év 4 hónapja!!! - egy szóval sem említettem.
-
Mi az hogy naponta többször teszek meg célárakat????
-
Szerinted eső trendben normális dolog volna valótlan 500-600-as szinteket naponta beírnom?
-
Ha egyszer mégis fordulnánk és kedvező (LONG) irányt vennénk és én felfelé tartó TA elemzéseket tennék közzé, akkor is jönnél és ugyanezt írnád rólam?
Mert készülj fel, hogy ha megérjük, akkor a long iránynak megfelelő TA jelek alapján fogom írni az elemzéseket. Mert mi más alapján írhatnám?
A TA-ban nincs érzelem meg vonzalom meg egyéb befolyásolás. Erről ne is álmodj nálam. 
-
Azt is jó lenne, ha figyelembe vennéd, hogy hányan kérdeznek ezt azt tőlem. Nagyrészt a kérdéseikre vagy a felvetéseikre válaszolva írok. Jó néhányan jelezték, hogy szívesen olvassák az írásaimat. Nem fogom őket ignorálni miattad, akinek olyan szép lajstroma van kitiltásokból.
 -
Inkább az az érdekes, hogy egyre több valótlanságot beköpködő posztot írogattok az utóbbi napokban.
Tegnap még azt is leírta egy "becsületes" figura egyetlen posztban, hogy (opus) papír nélküli vagyok, miközben van 500 részvényem. 
Ti fizetett fenyegetők vagytok vagy mi a szösz?
Talán valamire ráhibáztam miközben kis játékaitokat űzitek mások kárára?
Miattam még senki nem veszített egy forintot sem.  
 
Dale
Dale 2019. 08. 30. 23:11
Előzmény: #225780  gpeti
#225789

Hatalmas plusz, szép összefoglaló a TA "sikerességéről". (Opusban persze.)
.
Isten bizony egy vagyont fizetnék, ha egyszer egy ringben láthatnálak Macerással, SötétPéterrel, vagy TAleszB.Á.L...tal. ;) De végülis értem, miért csak Max-xal tárgyalod a TA-t: vele lehet értelmesen is társalogni. :)
Dale
Dale 2019. 08. 30. 23:02
Előzmény: #225787  harula
#225788
Ezt hívják kapuzárási pániknak: a köv. két napban nem lesz min mérgelődnünk. :) Hétfő délután majd mindenki megnyugszik látva a "megszokott" piros zárót. :-|
harula
harula 2019. 08. 30. 21:16
#225787
Egy kis "pszicho-TA" elmélet: minden pénteken magasra hágnak az indulatok a fórumban. Talán az egész heti események mindenkinek az agyára megy 5 nap alatt. :-))))
galbubu 2019. 08. 30. 21:13
Előzmény: #225785  Maximova
#225786
Én itt azt gondolom, hogy te itt nagyban befolyásolni próbálod, ill. befolyásolod a kisbefektetőket, amikor naponta ilyen célárakat leírsz.
Ezt nem csak naponta  egyszer, hanem többször megteszed, gondolom azért, mert érdeked fűződik hozzá
Maximova
Maximova 2019. 08. 30. 20:40
Előzmény: #225783  Törölt felhasználó
#225785
Neked is további sikeres kereskedést.
-
Azért ne gondold, hogy én a TA-t mindenhatónak képzelem. Nekem csak 1 eszköz a sokból.
Én is azt gondolom, mint te, hogy az árfolyamot nem mi irányítjuk.
Maximova
Maximova 2019. 08. 30. 20:33
Előzmény: #225780  gpeti
#225784
Peti, én szívesen beszélgetek veled.
Nem fárasztasz, mert megértem az érveidet.
Felőlem nem kell befejezned és elvonulnod, hiszen itt a hétvége.
-
Nem is akarok vég nélküli értelmetlen győzködést sem.
Pusztán a felvetett érveidre, kétségeidre szeretnék válaszolni, amennyiben vannak válaszaim. Ha nincsenek, akkor passz.
-
"Akkor most hol a hiba?" - kérdezed a példád végén.
Sok helyen.
1. Egy részvényt sok szándék és információ mozgat. Olyanok is, amiket még maguk a részvénykibocsátók sem tudnak és nem is képesek befolyásolni. Akár egy cunami vagy egy járvány is. Ezzel szemben a példádban te egyedül vagy és úgy döntesz a kifizetésről, ahogy akarsz. Semmi külső szabály nem köt. 
2. A példabeli lényedben gyenge szabályosság létezik. Az amerikai tőzsdén jelenleg a kereskedések 80%-át gépek végzik és nem brókerek. A gépek matematikai modellek szerint kereskednek, így akarva-akaratlanul ismétlődő jeleket, jelsorozatokat hagynak maguk után a chartokon. 
3. Te érzelmi alapon is dönthetsz a kifizetésről. Emberi dolog lenne, hogy direkt meg akarsz szívatni. A tőzsdei árfolyamokban nincs érzelem.
4. A fenti néhány alapvető dolog miatt Te  (a példában) egy kiszámíthatatlan, szabályoktól mentes, érzelmi lény vagy. Ezért én semmiféle eszközzel nem elemeznélek és nem szállnék be ilyen feltételek mellett az üzleti ajánlatodba.
-
Én nem akarok és nem is igyekszem olyat kiszámolni, amit nem lehet, azaz nincs semmiféle segítségem benne.
Kétféle célárat szoktam megjelölni.
Az egyiket tevőlegesen le lehet kereskedni (eddig háromszor volt ilyen és meg is csinálta az árfolyam), a másikat a TA adja meg mint egy távolabbi időpontban valószínűleg bekövetkező szint elérését. Ilyen például a 229, amit TA alapján csakis hosszútávon napon túli shorttal lehetne lekereskedni. Ez itt most szóba sem jöhet.
Viszont ez a 229-es célár 2018 márciusában jelölődött ki.
Ha volna Opiban napon túli shortot intéző brókerház, bizony az akkor nyitott short most  szép profitban állna.
Erre viszont még most is el lehetne mondani, hogy ki lehetett számolni több mint 1 évvel ezelőtt.     
Törölt felhasználó 2019. 08. 30. 20:10
Előzmény: #225781  Maximova
#225783
Ok. További sikeres kereskedést kívánok!
vrstec 2019. 08. 30. 20:03
Előzmény: #225777  Maximova
#225782
Ctrl + f és beírod "bennfentesek" igaz, nem szó szerint van leírva, de benne van.
Maximova
Maximova 2019. 08. 30. 20:02
Előzmény: #225778  Törölt felhasználó
#225781
Számomra pedig ezek a hasznos információk a könyv elejéről.
-
"A legtöbb kereskedő nem fogja tudni egy felületes átolvasás után maradéktalanul megérteni a leírtakat."
-
"Ne keress mindig működő mágikus receptet! Ne keresd a kereskedés SzentGrálját!"

"Ha túl elfoglaltnak érzed magad az ilyen gyakorlatokhoz, akkor te igazából akereskedéshez is túl elfoglalt vagy, és nem jósolunk neked nagy jövőt a piacon."
-
"Ahhoz, hogy nyereséges legyél, a legjobbak között kell lenned! A kereskedésben csak nyertesek és vesztesek vannak, nincs középút! Ahhoz, hogy nyertes legyél, olyannak kell lenned, mint a bajnokok! Milyenek ők? Fegyelmezettek, urai önmaguknak, és hajlandóak gyakorolni, gyakorolni, gyakorolni!" 
-
OPUS-RA KIFEJEZETTEN ÉRVÉNYES
"Tedd fel ezt a kérdést is mindig: „van-e bármi köze annak, amit most látok, a kereslet-kínálatviszonyához?”. Sok ármozgást ugyanis bennfentesek indukálnak, előre megtervezve. 
Az ilyen manipulált mozgásoknak semmi közük a kereslethez, vagy a kínálathoz! 
Minél hamarabb rájössz erre, annál jobban fogsz járni." 

Topik gazda

babosko30
4 5 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek