Topiknyitó: Törölt felhasználó 2017. 07. 13. 18:56

OPUS Global Nyrt.  

Itt az uj topik ahol nincs helye trollkodasnak, szelkakaskodasnak. Hasznaljatok! :) Hajra Opus Global!
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
barnalevi 2019. 08. 14. 09:07
Törölt hozzászólás
#223180
GoldGym 2019. 08. 14. 09:01
Törölt hozzászólás
#223179
koati
koati 2019. 08. 14. 09:00
Előzmény: #223177  koati
#223178
Aztán váltott 1 db-ra...
koati
koati 2019. 08. 14. 08:59
#223177
Jó reggelt!
Kinek ilyen sötét a lelke, aki már nyitás előtt berak 23 db-ot eladásra 380.8 Ft-ra?
Eszméletlen!
😞
Maximova
Maximova 2019. 08. 14. 08:56
Előzmény: törölt hozzászólás
#223176
".ergo neked jobb ha szakad mert tobbet tudsz visszavenni... akkor jol lattam az irasodon... " - fröcsögsz, tanulj meg olvasni!
Többször is leírtam, hogy SEM a 400 SEM ALATTA nekem NEM VÉTELI SZINT!!!!!!!!!!!!!
Szövegértés nulla!
Kötözködés és rosszindulat 100%!
 
Maximova
Maximova 2019. 08. 14. 08:53
Előzmény: törölt hozzászólás
#223175
Én tisztességesen válaszoltam neked és igazat.
Te pedig hazugságokat írsz rólam válaszul.
-
Szerintem jobb, ha eltűnsz innen a "40x vételeiddel". :DDD
Az is balfék, aki 40x áron vásárol!
Csak szeretnél 40x profitot, még le írni sem tudod! 
Kötözködj máshol!
GoldGym 2019. 08. 14. 00:17
Törölt hozzászólás
#223174
GoldGym 2019. 08. 14. 00:03
Törölt hozzászólás
#223173
Maximova
Maximova 2019. 08. 13. 23:25
Előzmény: törölt hozzászólás
#223172
GoldGym:
Nincs semmi bajom azzal hogy más a véleményed az Opiról.
-
Szeretném, ha neked sem lenne bajod azzal, hogy az enyém is más mint a tiéd.
Ehhez persze az szükséges, hogy feloldjam a - szerinted - ellentmondásos dolgaimat.
Na jó, igyekszem érthetően elmondani, hogy miért nincs ellentmondás azokban amiket írtam.
-
"Poziban ulsz 41x vagy 42x-es beszalloval mikozben vegig az opi ellen beszelsz es hogy mennyire eletveszelyes?? Akkor miert nem varod ki a stabil "bizonyitast"es tolsz be ott penzt??? Nem ertem.." -írtad.
-
1. Poziban ülök, mert anno láttam egy beszállásra alkalmas helyzetet. Indokolta egy fontos információ halmaz, amit kaptam és egy erős TA ráadásul célárral.Beszálltam. A kapott információt pár napra rá az Opi részéről hivatalos bejelentés is igazolta. Ezzel egy időben megindult az árfolyam és szépen meg is csinálta a céláramat.A pozi jelentős részét zártam.
Egy keveset hagytam meg.
Kiderült jól tettem, mert tessék itt nyögünk 400-tól egy hajszálnyira.
2. "Itt most életveszélyes beszállni". - írtam Aldonak. 
Ezt most is így látom. Számomra ez nem az a szint és nem az a helyzet, ami a cég részéről megerősített gazdasági eredménnyel és kellő forgalommal pörögne és jó TA jelekkel volna körülbástyázva.
Nekem ez a szint nem beszálló szint.
Alatta főleg nem.
Ja, és nem a papírt neveztem életveszélyesnek, hanem az ezen a szinten való bevásárlást.
3. Tehát sokkal előbb jött létre a long pozim, mint ez a helyzet, ami nekem nem beszálló szint.
4. Nem adom el, mert vagy kibírja a papír leszakadás nélkül amíg kijön a gyj és esetleg komolyan elindul felfelé vagy eladom ha mégiscsak olyan szintre zuhanna.
5. Láthatod, éppen kivárom a stabil "bizonyítást".
6. Ha lesz bizonyítás és megjavul több kellemetlen helyzet,  akkor betolom a pénzt. De addig nem.
-
Remélem az összes "ellentmondást" sikerült helyére tennem és már nem látod az összetartozó dolgokat ellentmondásoknak.
-
Végezetül:
"...ez vagy jo lesz es akkor sokaig jo lesz vagy kuka... majd kiderul". - ezt te írtad.
Ez nem más, minthogy te is poziban ülsz, te is várakozol, te sem tudod, hogy jót vagy rosszat hoz a gyj, és ha rosszra fordulnak a dolgok te is kukázod.
Ez végül is ugyanaz mint, amit rajtam számonkértél, csak pepitában.
-
Béke.   

Maximova
Maximova 2019. 08. 13. 22:50
Előzmény: #223170  harula
#223171
THX :)
-
A Kostó könyvben van a kötvényes rész, amiről írtam, hogy először nehezemre esett olvasni. Később nem győztem újra olvasni és értelmezni.
Nemrégiben írtam nektek ide egy hosszabb véleményt a hozamvadászatról.
Ebben fontos elem volt a kötvénypiaci hozamtalanság.
Amióta megértettem Kosto segítségével, hogy miért fontos ez a piac és miért kell félszemmel mindig figyelni, azóta én is követem.
Jelenleg nagyon eltorzult ez a fontos szegmens. Azt nem tudom, hogy hivatalosan lehet-e buborékról beszélni valamiről, amit nem fújtak fel, hanem inkább leeresztettek.
És lám ma pont erről a veszélyről jelent meg egy Fitch elemzés.
https://www.portfolio.hu/gazdasag/megszolalt-a-fitch-ez-egyszeruen-nem-lehet-igaz-ebbol-baj-lesz.334229.html
-
Sem én, sem a Fitch nem rövidtávon gondolkodtunk erről, de éppen ezek a hosszabb távú, de már idejekorán látszódó problémák szoktak később nagy bajokat okozni, ha nem kezelik őket. 
Ezt a nemtörődömséget szokták tőzsdés berkekben azt hiszem azzal szimbolizálni, hogy "Amíg szól a zene a robogó vonat büfékocsijában, nem kell törődni semmivel." 
  
harula
harula 2019. 08. 13. 20:52
Előzmény: #223162  Maximova
#223170
Kicsit sok a tesztoszteron a virtuális levegőben, vagy ahogy egy kedves kolléga mondta anno; mindenki nyugodjon le a pi...ába meglesz a napi darabszám. Lehet itt egymásnak esni, de nincs sok értelme. Mondjuk el a véleményünket, de tegyük ezt MINDIG abban a tudatban, hogy a kialakult helyzetért (értsd rv árfolyam) nem a fórumozók felelősek. Na.
Ja és ez nem neked szólt Maxi. Ja és jók a könyvek, egy párszor el fogom mindegyiket olvasni, köszönöm.
GoldGym 2019. 08. 13. 17:37
Törölt hozzászólás
#223169
rebekmadar
rebekmadar 2019. 08. 13. 17:35
Előzmény: törölt hozzászólás
#223168
Sajnos egy ilyen hosszú ideje csökkenő árfolyamnak természetes velejárója, hogy kicsit keserűbbek az emberek (including myself). Már én is nagyon régen megtettem a tétjeimet és konkrétan a csodára várok. :) Még egy ideig... Kitartás!
koati
koati 2019. 08. 13. 17:28
Előzmény: #223150  Maximova
#223167
Illikvid szar lett.
4IG még nem az, ez meg már likvid sem tud lenni.
😞
GoldGym 2019. 08. 13. 17:27
Törölt hozzászólás
#223166
rebekmadar
rebekmadar 2019. 08. 13. 17:21
Előzmény: törölt hozzászólás
#223165
Szerintem Maximova reális képet lát Opusról és ezt megosztja velünk. Kétségtelen tény, hogy inkább kicsit negatívan látja a jövőt, ami az elmúlt másfél év és a világgazdasági helyzet fényében egyáltalán nem meglepő. Én inkább olvasom az ő elemzéseit, mint a másik topik értelmetlen és érthetetlen optimizmusát, ahol gyakorlatilag 600 óta az ezres bulira készülnek. Minden tiszteletem az ottani topikgazdáé, de számomra ő már olyan, mint a Fekete lovag a Gyalog galoppban... Már minden végtagját levágták (mondjuk 50 pontonként egyet), de az ő győzelembe vetett hite töretlen..  Én szurkolok neki, hogy győzzön! :)
GoldGym 2019. 08. 13. 17:16
Törölt hozzászólás
#223164
Maximova
Maximova 2019. 08. 13. 17:15
Előzmény: #223160  ohnetatto
#223163
Elég csúnyán lezárták 80K-val.
Maximova
Maximova 2019. 08. 13. 17:10
Előzmény: törölt hozzászólás
#223162
Egyrészt Aldonak válaszoltam, az előző napi beszélgetést folytatva.
Azt is elolvastad?
-
Másrészt éppen hogy a stabil bizonyítást várom.
Ezt tehetem poziban ülve is. Nincs ellentmondás.
-
Opi ellen beszélni vagy kritikával élni és azt kifejteni érvekkel nem egy és ugyanaz.
-
Van véleményem arról, hogy mennyire kockázatos az Opi és mennyire kockázatos egy árfolyam szint.
Ezekről itt nyugodtan lehet beszélgetni.
-
Lehetőséged van alaposan visszaolvasni az előzményeket, hogy mindent jól érts és ne komplex dolgokból kiragadott részletek alapján próbálj zavaros következtetéseket levonni.
Kicsit mélyrehatóbban szoktuk beszélgetni annál, hogy "felbeszélőzzük" vagy "lebeszélőzzük" egymást.
GoldGym 2019. 08. 13. 17:01
Törölt hozzászólás
#223161

Topik gazda

babosko30
4 5 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek