Topiknyitó: Seismic 2017. 07. 13. 18:55

Opus Global Nyrt Forecast  

Mert kellett :)
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Turkiz
Turkiz 2018. 02. 22. 17:25
Előzmény: #1319  pomperj
#1320
Nem vagyok a pajtásod. És nem próbálok senkit manipulálni, ne magadból indulj ki.
Azt a részét értem, hogy ha a nagyon jó hírektől nem indul be, hanem elhal a kitörés, az problémás (vagy nem, mert oka van, de ezt most hagyjuk), de a kérdés arra irányult, hogy ha ezeknek a cégeknek az eredménytermelő képessége szerinted jelenleg 0, akkor hogyhogy nem történhetett ennél jobb dolog, amit nem lehet überelni. Ilyen dupla 0 cégeket azért nem nehéz venni, nem?
pomperj
pomperj 2018. 02. 22. 16:43
Előzmény: #1318  Turkiz
#1319

Pajtas, haa 3) mondatot vegig idezted volna, es nem manipulalsz,   akkor mindharom most is ervenyes.
"A febr.15 hirt , ( hogy bevittek 60-80 Mrd-ot ero cegcsoportot OPI-ba) , nos, ezt nem lehet uberelni. Ennel jobb tortenetet aligha lehet produkalni ...( kiveve persze a Telenor story ),  es megse, most mar ettol sem indult be  ugyanaz a gyorsulo vasarlasi momentum mint majusba es oktoberben. Hanem 1 nap alatt elhalt. "
Turkiz
Turkiz 2018. 02. 22. 12:36
Előzmény: #1298  pomperj
#1318
Én csak azt szeretném kérdezni, hogy a péntek reggeli (#1099)
"Mielott kiugrasz oromodben az ablakon, 3 tenyt rogzitek neked....
1)Nem kaptal semmit.Meszaros kap majd OPI-ban 10-15M db reszvenyt, mert jo magas aron beviszi az osszeszedett, vegyes vagyon elemeket. Oda, ahol a sok kisbefekteto jol felnyomta az arat, tehat jo magas arat  kap erte. 
... 3)Senki nem tudja, hogy a 70 Mrd eszkoz- vagyon mekkora profit termelo kepessegu less par ev mulva. Pillanatnyilag nagyjabol nulla lehet."
 véleményből, hogy lett mára ez:
"A febr.15 hirt , ( hogy bevittek 60-80 Mrd-ot ero cegcsoportot OPI-ba) , nos, ezt nem lehet uberelni. Ennel jobb tortenetet aligha lehet produkalni ..."
Ember legyen a talpán, aki most kiigazodik, hogy akkor ez most jó, vagy rossz végülis... ;-) (Nekem megvan erről a véleményem, nem ismétlem önmagam)
thinkpositive
thinkpositive 2018. 02. 22. 11:53
Előzmény: #1310  pomperj
#1317
a) Nem volt célom, hogy párhuzamba állítsam az OPI-t a világpiaccal, de te azzal indokoltad, hogy vége a tavaly látott dinamikus növekedési fázisnak, hogy változott a világpiac. Ezt az elmúlt hónap vagy néhány hét történései nem támasztják alá. Én kiegyeznék azzal, ha egyetértenénk abban, hogy kisebb a valószínűsége egy tavalyihoz hasonló erős menetelésnek, de ez a valószínűség korántsem 0 vagy elhanyagolható.
b) Jó hírekre valóban sokszor esik az árfolyam, de fontos megnézni milyen mozgást végez egy papír az ismert bejelentési időpont előtt és hosszabb távon utána is. Az OPI nem holnap fog jelenteni. Addig is történhet bármi, és hosszabb távon utána is, bármi lesz is a jelentésben. Ráadásul nem ez lesz az utolsó jelentés. Fél évre rá jön a következő.
c) Igen, akik a kiugrásban vettek bele, azok most kis bukóban vannak (jelenleg max. 10%). Viszont akik ezt a pár napot leszámítva az elmúlt hónapban bárhol vettek, azok meg nyerőben vannak. Könnyű kiragadni egy kis időszakot és arra utólag megmondani a tutit, de ennek nincs sok értelme. A felfüggesztést és bejelentést sem tudta előre senki (legalábbi az egyszerű halandó), és előtte sem nézett ki jobban az árfolyamvárakozás, mégis aki ügyes és szerencsés volt 1 nap alatt foghatott akár 15%-ot. Ha az elmúlt fél évet nézed elég sok bejelentés volt, és nem igazán tudni mikor jön a következő (ami persze nem feltétlen hoz ugyanilyen mozgást). Mivel a bejelentést a túlnyomó többség pozitívként értékeli valószínűleg meglesz a hosszabb távú pozitív hatása is.
julinene 2018. 02. 22. 11:30
Törölt hozzászólás
#1315
Seismic
Seismic 2018. 02. 22. 11:27
Előzmény: #1313  Törölt felhasználó
#1314
Szivesen. Első sorban magamnak készítettem...befektetőként szerettem tudni, hogy mit veszek/vettem..spekulánsként pedig hogy milyen kockázat/lehetőség van egy papírban :)
Törölt felhasználó 2018. 02. 22. 11:14
Előzmény: #1311  Seismic
#1313
Kösz a számolást!
gyuripapa 2018. 02. 22. 11:13
Törölt hozzászólás
#1312
Seismic
Seismic 2018. 02. 22. 11:07
Előzmény: #1294  Sanci101
#1311
96 milliátd az árbevétel..10milliárd a nyereség..lenti hozzászólásokban megtalálod a pontos számokat
pomperj
pomperj 2018. 02. 22. 11:01
Előzmény: #1304  thinkpositive
#1310

Tovabbra is elismerem az optimista perspektivad letjogosultsagat.  
3 kis megjegyzest engedj meg.
.
a)A  Tozsde nemlinearis rendszer. Szerintem ( ahogy kerted ;-) )  semmi ertelme egyenes arany-parral  projektalni DAX es OPI kozott, plane nem egy egeszen mas helyzetben. A DAX es OPI kozott a kapcsolat olyan komplikalt, hogy modellezni sem kepes senki. Nem probalnam egyiket a masibol projektalni, max korrelacio van, es az is valtozik.
Megjegyzem, DAX eppen kesznek tunik  egy 7 napos wave (ii) fel-korrekcioval. Es ahogy elnezem, indul is lefele SPY szinkronban. Szerintem  DAX-ot tartani most annyi, mint Krach-al jatszani. 
.
b)A 2017H2 OPI report sokfele lehet. Jo es rossz. Az pedig, hogy a piac hogyan fogadja majd, akar a jot,  6 het mulva, az plane bizonytalan.  Tul sokszoir lattunk mar olyant, hogy jo reportot rosszul fogadtak...meseljem el, hogy 2 napja Walmart Q4 report tudositott hogy 40%-al novelte az online eladasait, es masnap  -10% esett?  Csak az arfolyam fizet, a remenyek nem.
.
c)Aki OPI pozicioban van, annak a rizikokat kell nezni, es nem az optimista remenyeket. Mert penzt veszteni konnyu, visszahozni nehez. Amikor Azsia piacok esnek mint ma, amikor az EU indexek esnek -1% mint ma, en az ovatossagot ajanlanam OPI-ban is.
Konkretan? Akik az utolso 6 napban (80 Mrd apport hirre)  vettek, azok kozul 7 M reszveny van kb. -10% bukasban, es 1.5M van pici +1% nyeresben.  A rosszpenz/jopenz aranya 7/0.15= 46. Nekem ebben semmi vonzo nincs.
Sok szerencset.
Dale
Dale 2018. 02. 22. 09:16
Előzmény: #1308  Törölt felhasználó
#1309
Oké, hogy te nem követed az útmutatásait, de sok kezdőt meg lehet vezetni komolynak látszó 'elemzéssel'. 
R. 644 (638 és 647 között mozgunk jelenleg)
Törölt felhasználó 2018. 02. 22. 09:01
Előzmény: #1307  Dale
#1308
"Aki itt méltatja Pomperj munkásságát" - így kezdted, így magamra vettem. Én örülök, hogy betolja a ide-oda az elemzéseit, még ha sokmindenben nem is értek vele egyet.
Dale
Dale 2018. 02. 22. 08:59
Előzmény: #1303  Törölt felhasználó
#1307
Elsősorban neki szólt az írás. Azért köszi, hogy megtiszteltél a figyelmeddel, de szorítkozzunk a papír elemzésére. Itt korrekt moderáció folyik, nem úgy, mint nálatok a károsultakos topicban...
Törölt felhasználó 2018. 02. 22. 08:56
Előzmény: #1298  pomperj
#1306
A múlt heti hírre kiugrott, és már annak az emelkedésnek a korrekcióját is megcsinálta, úgy tűnik. DAX, USA meg nem úgy tűnik, mintha zavarná, annyira kicsi a kitettsége az ismert tulajdonosi struktúrában.
HoStrucc
HoStrucc 2018. 02. 22. 08:55
Előzmény: #1304  thinkpositive
#1305
++++
thinkpositive
thinkpositive 2018. 02. 22. 08:48
Előzmény: #1298  pomperj
#1304
Szerintem. Ez a kulcsszó. Teljesen máshogy hangzik, mint az, hogy be kell látni. A belátást én csak tényszerű adatok alapján gondolom indokolhatónak és nem feltételezések alapján. Ha az eredetiben is szerintem-et írsz valószínűleg meg sem szólalok.
Amiket leírsz annak mind van realitása, de nem nagyon reagáltál az előző kommentemben írt eddigi csökkenés hatására mutatkozó rezisztanciára. Tehát, ha a DAX az elmúlt hónapban esett 5-10%-ot és erre az OPI 0-ban van, akkor arra a kérdésre, hogy mit mutat majd további 20% esés után, az a logikus válaszom, hogy: 20/5től10*0. Ezt nem olyan nehéz kiszámolni. Persze lehet, hogy leesik 20%-ot, és aztán? Eljön a világ vége? De a KONZUM példájából kiindulva akár emelkedhet is. Minthogy írtam egy ilyen esésnek sem az ideje, sem a mértéke, sem a lefutása nem ismert jelenleg az is lehet, hogy az OPI majd 1000-ről vagy 2000-ről nézi végig az eseményeket (ha lesz ilyen egyáltalán).
És mivan ha mégsem esik 20%-ot, mivan ha a reméltnél is jobb lesz a gyorsjelentés, és mivan ha.... A felsoroltak ugyanúgy változhatnak pozitív irányba is mint negatívba.
Félre ne érts, én nem akarok részt venni a jövendőmondó versenyben, csak szeretem máshogy kezelni a tényeket és a véleményeket.
Törölt felhasználó 2018. 02. 22. 08:45
Előzmény: #1301  Dale
#1303
Még mindig a kissgoodbye a témátok? Minden rosszindulat nélkül...
HoStrucc
HoStrucc 2018. 02. 22. 08:42
Előzmény: #1298  pomperj
#1302
Hát mindig meg tudsz lepni :) :) :) mindegy, legalább arra nem várunk hogy felszallj. Persze utólag remélem majd ezt is lekereskeded ha netán mégse jönne be semmi abból amit vársz  :)
Dale
Dale 2018. 02. 22. 08:35
#1301
Aki itt méltatja Pomperj munkásságát, azt szeretném megkérni, hogy a másik Opus topicban kérdezze meg, mi az a 'Kissgoodbye'. Minden rosszindulat nélkül, mindössze ennyi kérésem van feléjük. Ez az ember eldobásra ítélte ezt a részvényt 184 Ft-nál! De állítása szerint ő a 805ig tartó rallyt azért mégis megjátszotta. Szóval csak óvatosan vele. ;)  ind. 649

Topik gazda

Seismic
Seismic
3 5 5

aktív fórumozók


friss hírek További hírek