Topiknyitó: Seismic 2017. 07. 13. 18:55

Opus Global Nyrt Forecast  

Mert kellett :)
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Törölt felhasználó 2018. 04. 22. 18:44
Előzmény: #5378  HoStrucc
#5380
Az a baj, hogy már többször bizonyítottad, hogy számolsz és ez tulajdonképpen elfogadhatatlan. Hiszen ezzel cáfolod azt a látszatot, hogy mint minden Opus részvényes, te is csak egy szerencsés, délibábot kergető, tőzsdéhez egyáltalán nem értő, frissen regisztrált valaki vagy. (A komolyabb ránk aggatott jelzőkbe már bele se megyek...) ;-))
Törölt felhasználó 2018. 04. 22. 18:38
Előzmény: #5377  Törölt felhasználó
#5379
Mit gondolhat, most egy spekuláns az Opussal kapcsolatos fórumot olvasgatva? Látja, hogy tulajdonképpen a részvényesek és a részvényt vásárolni kívánok többsége is réstöltést vár. Számos olyan véleményt olvashat, aki azt írja, hogy 1000-es árfolyamig nem hajlandó eladni, pontosan tisztában lehet azzal, hogy ezen írások jelentős része valótlan hiszen nem véletlen, hogy a nyolcszáz forintos árfolyamot követően rövid időn belül több mint tíz százalékot esett az árfolyam. Mire használhatja a jelenlegi árfolyamot? Vár, hogy hátha még ennél is olcsóbban sikerül beszállnia, közben nem kell mást tennie, mint figyelni, hogy milyen ütemben is haladnak a vele hasonlóan gondolkodok. ;-) Azért remélem senki nem csodálkozik azon, hogy ezek a fiúk nem ácsorognak a könyvben a vételi oldalon. ;-)) Valamit azon sem kell meglepődni, hogy megérkeztek az első olyan elemzések,amelyek megállapítják, hogy számukra az Opus teljesen érdektelenné vált, amik nyilvánvalóan azért kerültek megosztásra, hogy erről mások is időben értesülhessenek. ;-)
HoStrucc
HoStrucc 2018. 04. 22. 18:34
Előzmény: #5377  Törölt felhasználó
#5378
+ ! Én sem a kérdésemre kaptam választ csak halandzsat  ;)
Törölt felhasználó 2018. 04. 22. 17:51
Előzmény: #5376  Törölt felhasználó
#5377
Pont egy éve regisztráltam, hogy elmondhassam a véleményemet. Az akkori regisztrációm okai között szerepelt, hogy egyesek milyen elképesztő vehemenciával -nyilvánvalóan politikai és érzelmi okok miatt- próbálnak meg másokat lebeszélni arról, hogy egy általuk komoly lehetőségek és növekedés előtt álló részvényt vásároljanak. Sok dolog történt azóta: az általuk kerülendő részvény árfolyama sokszorozódott az egykoron veszteséges cég komoly nyereséget termelt, azok akik akkor vásároltak busás haszonra tehettek szert, de egy dolog határozottan nem változott van egy olyan embereket tartalmazó csoport, ami ezt, illetve az ezzel kapcsolatos tévedését mind a mai napig képtelen volt belátni...
Törölt felhasználó 2018. 04. 22. 17:38
Előzmény: #5368  Törölt felhasználó
#5376
HoStrucc
HoStrucc 2018. 04. 22. 13:09
Előzmény: #5373  pomperj
#5375
Magyarul az általam leirt szamitasok szerinted nem érvényesek, mert az EU majd jól megvonja a pénzt? Szerintem nem fogja. Plusz egyébként is kínai és orosz hitelek adják javarészt a fedezetet magyarul EU függetlenül megvalosulhat akár.  De üdvözítő lenne ha nem folyóiratok cikkeivel valaszolnal indirekte hanem direkte a matematikai felvetedekre. Köszönöm 
Szalmabol_Egeret 2018. 04. 22. 13:00
Törölt hozzászólás
#5374
pomperj
pomperj 2018. 04. 22. 12:33
Előzmény: #5370  HoStrucc
#5373

Ket rovid valasz lehet.
1)Olvastad az eheti Economist 12. oldalan a vezer cikket? Nem szoktak levegobe beszelni.
"..it is time to cut subsidies to flagrant rule-breakers.... O. is squeezing civil society and using state and EU funds to nurture oligarch... EU invoked Article 7...' and to suspend payments.. prodded into action by the coming budgetary talks...cannot enjoy the benefits of a club and trample on its rules..."
.
2)Kepzel el  a nyomozo helyzetet, amikor vekony  jegen korcsolyazo eltunt, mert a jeg beszakadt.
.
Megvizsgalhatja  a  luk kornyeket utolagosan, es talalhat egy repedest, ami dontoen hozzajarult a beszakadashoz. Ez ugyanaz, mint megkeresni egy kovet, ami letorve elinditja lavinat. Vagy a kis elo-rengeseket, ami beinditja a foldrengest.  De nem kulonosebben erdekes a vegeredmeny szempontjabol.
A baj igazabol akkor volt elkerulheto, mielott  korcsolyazo ignoralta a latens veszelyeket, es bizott abban a teeves  hitban,  hogy a jeg stabil. Rengeteg masik helyen is beszakadhatott volna a jeg, nem azon mult, hogy eppen arra a par centimeterre korcsolyazott. Az csak a riziko egyik megjelenesi formaja volt a sok kozott.  
Szalmabol_Egeret 2018. 04. 22. 12:10
Törölt hozzászólás
#5372
Szalmabol_Egeret 2018. 04. 22. 12:09
Törölt hozzászólás
#5371
HoStrucc
HoStrucc 2018. 04. 22. 11:26
Előzmény: #5369  pomperj
#5370
Ő kap választ, én nem?
pomperj
pomperj 2018. 04. 22. 10:28
Előzmény: #5368  Törölt felhasználó
#5369

Vegyel sokat .
Törölt felhasználó 2018. 04. 22. 10:18
Előzmény: #5366  zsoltee77
#5368
Én az Opus árazásánál a következő indikátorokat használom fontossági sorrendben: 
.
1; mit mond pomperj--->>> 95%-os megbízhatósággal az ellenkezője jön be
.
2; rések,bollinger,macd,rsi,stoch rsi,mozgóátlagok
.
Ha 2-es pontban felsoroltak eladást jeleznek,de pomperj is eladást tanácsol,akkor már tudom,hogy venni,és venni kell :)  Éppen ezért kérlek ne bántsátok,mert magasan a legjobb kontraindikátor :)))
Szalmabol_Egeret 2018. 04. 22. 09:55
Törölt hozzászólás
#5367
zsoltee77
zsoltee77 2018. 04. 22. 09:45
Előzmény: #5352  pomperj
#5366
Mindig nagyra értékelem, ha lefelé várod. Abból mindig baj volt, ha rallyt vártál. :)
HoStrucc
HoStrucc 2018. 04. 22. 09:44
Előzmény: #5352  pomperj
#5365
4) elsők között fogsz felülni a vonatra, ha jönnek az Rkordos hírek. Akkor is érdektelen lesz persze, csak keresni akarsz vele sutyiba ;) 4000 milliárd 4 év alatt vasútra. Mit gondolsz mennyit visz el belőle az R-kord? Mit gondolsz ennek lesz eredménynövelő hatása? Mit gondolsz, invesztori szemmel ez már jövőbeni cash profit termelő potenciál?
 Számolok neked kicsit (mert szerinted - szintén masszív túlzással feltételezve - csak gyuripapa számol). 1 évben 1000 yard legyen akkor a lineárisan kiírt és elköltött pályázati pénz. Legyen 30% az Rkord érdekeltségű munka (nem lepne meg, ha több lenne). Az 300 yard. Az ilyen munkák a jelenlegi piacon, fene se tudja mennyire vannak túlárazva, de ismerve valamennyire az építőipart, 30-40% tiszta profit marzs kihozható - az alkotmányos költségeket is levonva -. Akkor ez 90-120 yard tiszta nyereség éves szinten. Ez fog menni 4 évig, magyarul fenntartható addig minimum. Az első év fél év, a jún 30. apportok miatt. Az eredmény 50%-a landol amúgy az Rkordból az Opusba. Ezek alapján 28-36 yard profit jut becslések alapján a 425 milla részvényre 2018 év végéig (a jelenelegi 6 yardot is hozzáadtam már - ott azt várom tartani fogja a szintet). Az általad használt 10-es P/E-vel (ami szerintem alacsony) 671-847 sáv jön ki. A következő évre, ha minden marad, akkor 51-66 yard, ami ugyanezen feltételezések mentén 1200-1553 árfolyamot indikál 2019 év végére. Mindez mindent alulbecsülve, plusz nem számítva a Mészáros és Mészáros, a Kall, Visonta, és a további Apportok eredményeit, amik bekerülnek. Nem lesz az sem olyan kevés, jó pár extra yard tiszta nyereséget még hozzádob minden évben. Nos ez csak abból, amit tudunk... csak Rkordra koncentrálva, ami bőven a real-case alatti becslés emiatt. Pl. egy Paks építési munkálataiban M és M muszáj hogy részt vegyen: rettentő munka, és kevés az építő kapacitás ilyen kaliberű munkára itthon (tőke, állomány, + ugye mutyi is). De ezekkel most nagyvonalúan nem foglalkoztam. Szóval szerinted ha a jelenlegi szinttől véve 100% várható felértékelődés nem elegendő hozampotenciál 1,5 év alatt csak a fentiekre számolva, akkor megértem hogy számodra invesztori szemmel érdektelen az Opus. Számomra nem annyira, és ez nem csak egy légből kapott 1500-2000 lesz beírás. (Hidd el, többen számolunk itt, mint csak gyuripapa). Érdekel a válaszod is.
Szalmabol_Egeret 2018. 04. 22. 08:23
Törölt hozzászólás
#5364
Szalmabol_Egeret 2018. 04. 22. 08:18
Törölt hozzászólás
#5363
Szalmabol_Egeret 2018. 04. 22. 08:13
Törölt hozzászólás
#5362
kimpaa
kimpaa 2018. 04. 21. 22:12
Előzmény: #5352  pomperj
#5361
Most lefelé áll a zászló, de szerintem tévedsz, később, ha tényleg lesz Paks2 és Opus részt vesz, akkor elérhetővé válik az 1000. Addig nem, mert minden impulzust visszavertek: ML cégek apportja, kétharmad. Egyszerűen jelenleg ennyit ér a cég, de ezt Jászai is megmondta, 611-650 környéke. S a gyorsjelentés is ezt sugallja.
Vagyis komoly fundamentum kell bele, egy útkészítés 200 millióért nem az.

Topik gazda

Seismic
Seismic
3 5 5

aktív fórumozók


friss hírek További hírek