Topiknyitó: Törölt felhasználó 2013. 03. 08. 10:00

Olaj és Gáz  

Lehet én vagyok béna, sőt biztos, de én nem találtam itthoni pörgő olaj topicot. gázt igen, de nem nagy forgalommal.



Ugyanakkor elég jó kis forgalom megy bennük, certiben is és forexen is és jók a lehetőségek is benne (nyerni is és veszteni is.) :)

Lehet a kutya sem jön be, meg látjuk.
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
secutor 2018. 09. 28. 17:01
Előzmény: #17717  angyal67
#17720
szia angyal, a hóvégem nem sikerült jól. igaz, a dax shortokat 3000 körül nyerőben lezártam, de sajnos a gizi longokat nem zártam le a nap elején, délután két órát nem voltam gép előtt, ezalatt teljesen beesett, ráadásul éreztem, h a lajos felfelé pattan 71,8-ról, ennek ellenére nem zártam semmit még belőle. a jó hetemet elcsesztem a mai délutánnal. ez van. nyerő trédeket! :-)
angyal67
angyal67 2018. 09. 28. 10:00
Előzmény: #17716  secutor
#17717
Na haver,nekem sikerült zárni minden shortomat daxliban és juróperdodóban is!Hasonló sikereket kívánok Neked!
:-)
secutor 2018. 09. 27. 18:35
Előzmény: #17715  angyal67
#17716
angyal, dettó nyitottam egy kevés dax shortot, bár szerintem holnap inkább emelkedni fog a dax, a hóvég miatt. a gizi longot lehet, h még bővítem holnap, az euro shortot tartom, de a 323 továbbra is erős támasz. a lajos aggaszt egy kicsit, h nem akar még korrekciózni. jó trédeket holnap is! :-)
angyal67
angyal67 2018. 09. 27. 18:16
Előzmény: #17714  secutor
#17715
Hát gratula,gizit nem hittem el,hogy fordul.A jelentés nagyon bullish lett.Ugrott is a csaj mindjárt 3.100.Rekord alacsonyan vannak az eltárolt készletek,hidegebb idő stb.Ez rally lenne napon belül.Az én euró shortjaim köszönik szépen jól vannak.Dax shortjaim bővítettem.Várom a holnapi folytatást.Sőt gizi látom 3.110-n is volt közben!
:-)
secutor 2018. 09. 27. 17:16
Előzmény: #17712  angyal67
#17714
angyal, a giziben lezártam a shortokat és átálltam a jó oldalra egy csomag longgal. a lajosnál egy erős támasz látszik 71,8 körül, a short egyharmadát zártam. a ricsinek az 5200-on át kellene lendülnie holnap komolyabb forgalommal. holnap hó vége lesz, ha a piacok úgy akarják, lehet rá esély :-)
secutor 2018. 09. 27. 12:10
Előzmény: #17712  angyal67
#17713
hajrá angyal, a ricsi longban ülök, a gizi egyelőre nagyon rajta ül a 2,966-on. Ez az a pont, ahol mind a két irány egyformán esélyes, de már nagyon longolnám. a tetejét úgy sem tudod mindig eltalálni angyal, én mindig lépcsőzetesen adok-veszek, és swingre 80-85 százalékban jó is. most, lehet, h csináltam egy kis hülyeséget, mert kiépítettem egy kis olaj short pozit 4500 darabbal és egyelőre nem akaródzik lekanyarodnia 71-ig, ott már zárnám az amúgy longos lajost. gratula a nyerőidhez :-)
angyal67
angyal67 2018. 09. 27. 11:38
Előzmény: #17710  secutor
#17712
Helló,nyerő trédeket Neked!Gratula a gizi nyerőidhez long és short irányban egyaránt!Gizi certim most nincs.Longom volt 78-81 ft-s áron,de hamar zártam korábban.Tegnap 160 ft volt a teteje!Shortot meg tegnap nem nyitottam.Ott is lehetett fogni már vagy 20%-t!ISebaj ilyen az élet!Euró ill.dax shortom van jelenleg!Hajrá öregem!
:-)
_Macika_
_Macika_ 2018. 09. 27. 10:08
#17711
Szeptember elején megjelent egy adatokkal megtámogatott véleménycikk a New York Times-ban arról, hogy a következő gazdasági válság akár a repesztéses olaj- és gázbányászatból is elindulhat (ezt az iparágat Magyarországon általában palaolaj- és palagázbányászatnak nevezzük). A cikk írója az ismert amerikai tényfeltáró újságíró, a 2001-ben, hatalmas botránnyal becsődölt energiacégről, az Enronról díjnyertes riportkönyvet író Bethany McLean.
.
.
McLean cikkében amellett érvel, hogy a palaolaj- és palagázipar pénzügyi alapjai nem stabilak, és a repesztéses bányászattal foglalkozó cégek csak veszteséget termelnek, ennek ellenére mégis csak úgy ömlik beléjük a befektetői pénz, tehát megint veszélyes lufit fúj az amerikai pénzügyi szektor.
A piaci statisztikák alapján az újságírónak igaza is lehet.
.
.
Olajkutak a Bakken-képződmény fölött Észak-Dakotában. A valaha gazdag olajtermelő város a palaolaj-forradalomban újra magára talált.Fotó: ROBYN BECK/AFPA repesztéses bányászat forradalmat hozott az energiaszektorban, hiszen olyan mezőket is kiaknázhatóvá tett, amikből korábban nem lehetett volna gazdaságosan bányászni. Azaz így szólt az üzenet kb. 2014-ig, amikor az első amerikai palaolaj-válság hatására egyre többen tették fel a kérdést: mi van, ha ezekből a mezőkből most sem lehet költséghatékonyan kibányászni az energiahordozókat, csak ezt elfedi egy piaci buborék?
Az Egyesült Államok a repesztéses bányászattal újra a világ élvonalába került kőolaj- és földgáztermelésben. Jelenleg az USA-ban bányásszák messze a legtöbb földgázt az egész világon, az amerikai kőolaj-kitermelés pedig 2018 elejére meghaladta a napi 10 millió hordót, köröket verve Irakra és Iránra, megközelítve Oroszországot és Szaúd-Arábiát. Az amerikai termelés felfutásáért természetesen az új, repesztéses bányászati technológia a felelős.
.
.
A világot elárasztja az amerikai olaj meg a gáz, és ez nagyon jól illik is az Egyesült Államokban terjedő patrióta szlogenekhez: az USA újra el tudja látni magát a két fő energiahordozóval, sőt exportál is. A gond csak az, hogy a 60 legnagyobb amerikai palaolaj- és palagáz-kitermelő vállalat
még annyit sem keres, hogy a saját működését megfelelően finanszírozni tudja.Sőt, ezek a vállalatok 2012 közepe és 2017 közepe között negyedévente átlagosan 9 milliárd dollárral költöttek többet, mint amennyi pénz befolyt hozzájuk. Az adatok még 2018-ban, a növekvő olajárak mellett is lehangolóak: a 20 legnagyobb amerikai palaolaj- és palagáz-kitermelő között csak csak 5 olyan volt, ami az első negyedévben többet keresett, mint amennyit költött, igaz, ez már javuló tendenciának számít. A 20 legnagyobb cég együttvéve még 2018 első negyedévében is 2 milliárd dolláros bukóban volt.
.
.
Az, hogy ezek a cégek mégis túlélnek, annak köszönhető, hogy ömlik beléjük a befektetői pénz. A vállalatokat ugyanis a piac egy része nagyon értékesnek tartja, szívesen veszik a részvényeiket, így könnyű új tőkét bevonniuk.
Azért könnyű, mert az amerikai piacon eléggé alacsonyak a kamatok, és a Fed meg az amerikai kormány olyan intézkedésekkel igyekezett kirántani az országot a 2008-ban kezdődő válságból, amik hatására viszonylag sok lett a szabad forrás az amerikai piacon. A magasabb hozamokat kereső befektetők ezért nem riadnak vissza az átlagosnál kockázatosabb befektetésnek számtó palaolaj- és palagázbányász energiacégektől sem. Amir Azar, a Columbia Egyetem energetikai szakértője szerint így végső soron a Fed felelős a palaolaj- és palagázforradalomért, és a hiperalacsony kamatok nélkül valószínűleg nem indult volna meg ilyen hamar a tőkeáramlás ebbe a szektorba.
McLean szerint az, ami most ebben az iparában játszódik, kísértetiesen hasonló az ezredforduló úgynevezett dotcom-lufijához, ami az amerikai internetes cégek iszonyatos piaci túlértékeléséről szólt, és amikor kipukkadt, abba belerázkódott az amerikai pénzügyi szektor. Az internetes cégeket akkor sem az alapján értékelte a piac, hogy termelnek-e profitot, hanem hogy hány felhasználót érnek el. A piac ugyanis annyira hitt az internet folyamatos és gyors fejlődésében, hogy azt hitték, a cégek a jövőben képesek lesznek profitot termelni. Amíg ezt hitték, addig működött is a dolog, a túlértékelt cégeknél remekül lehetett keresni, és mindenki azt hitte, minden rendben. Viszont amikor a befektetők előtt nyilvánvalóvá vált, hogy itt egyhamar nem lesz profit, kitört a pánik, a cégek részvényárai pedig a töredékükre süllyedtek. Kevés netes cég élte túl azt a válságot.
.
.
A befektetők most a repesztéses bányászattal foglalkozó energiacégeket sem szigorúan véve a gazdálkodásuk alapján árazzák be, hanem aszerint, mekkora területen bányásznak. A piac tehát mindent arra tesz fel, hogy ezek a cégek a nagyon közeli jövőben nyereségessé válnak a technológiai fejlődés következtében.
Erre persze van is esély.A repesztéses bányászat egyik legaggasztóbb jellemzője, hogy az újonnan megnyitott kutak hozama a megnyitásuk után meredeken csökkenni kezd, emiatt a kitermelőcégeknek folyamatosan új kutakat kell fúrniuk, ami meg sokba kerül. Ezen a téren a legfrissebb adatok szerint kimutatható némi javulás: a Montana és Észak-Dakota határán lévő, kőolajban gazdag Bakken-képződmény fölött a Fed 2016-os adatai szerint a cégek már nemcsak több kutat fúrnak, de az egyes kutakból is jóval több olajat ki tudnak termelni, mint 2008-ban.
.
.
A technológiai fejlődés azonban nem az egyetlen tényező, ami befolyásolja az iparág jövőjét. Erre ugyanúgy - vagy talán még inkább - Szaúd-Arábia és Oroszország is képes. Az amerikaiak fájdalmasan jöttek rá erre: 2014-ben Szaúd-Arábia a csökkenő olajárak ellenére úgy döntött, nem fogja vissza az olajtermelését. Ennek hatására a kőolaj világpiaci ára kb. a felére, majdnem a 2009-es szint közelébe csökkent. Ilyen áron a pénzügyileg amúgy is sérülékeny amerikai cégek nem tudtak versenyképesen termelni, sokuk csődbe is ment.
A 4 évvel ezelőtti szaúdi akciót a legtöbb szakértő az amerikai palaolaj-szektor kinyírására tett kísérletként értelmezi, és bár teljesen nem jártak sikerrel, így is komoly károkat okoztak az amerikai gazdaságnak. Az amerikai vállalatokat 2014 után csak egy új, hatalmas olajlelőhely, a texasi Perm-medence feltárása mentette meg. Az korábban sem volt titok, hogy itt sok az olaj, és bányásztak is, a további kitermelés azonban hagyományos eljárással nehézkes lett volna. Repesztéses bányászattal viszont nem olyan körülményes, és a még itt lévő tartalékok néhány szakértő szerint a nagyobb szaúdi olajmezőkével vetekednek.
A medence feltárása mellett persze a Wall Street is sokat segített az amerikai olaj- és gázcégek 2014-es szaúdi csapás utáni feltámadásában azzal, hogy a piaci alapok továbbra is számolatlanul öntötték ezekbe a vállalatokba a pénzt. Azonban a tőzsdén is egyre több a szkeptikus, aki kételkedik az iparág fenntarthatóságában.
Brian Horey, egy amerikai alapkezelőcég vezetője a New York Timesnak azt mondta, bár a repesztéses bányászattal foglalkozó energiacégek pénzügyi mutatói javulnak, még mindig nincsenek azon a szinten, amik alapján garantálható lenne az iparág hosszútávú stabilitása.
.
.
A környezetvédők szintén beinthetnek a repesztéses bányászatnak, sokan ugyanis attól tartanak, hogy ez a bányászati eljárás földrengéseket és más ökológiai katasztrófákat idéz elő. Több államban részben ezekre a félelmekre hivatkozva tiltották meg a repesztéses technológia alkalmazását a kőolaj- és földgázbányászatban.
secutor 2018. 09. 27. 09:20
Előzmény: #17707  secutor
#17710
gizi  2,966 kulcspont, a short egy részét zárom, angyal, trédre fel! :-)
hrvthtms 2018. 09. 25. 15:08
#17709
Kíváncsi vagyok mikor ütik ki EBWTIOILTS73
secutor 2018. 09. 24. 22:02
Előzmény: #17706  kardos74
#17707
júliusban volt 2,7 alatt és úgy néz ki, idén már nem lesz duplaalj. a longokat nyerőben, de korán zártam 2,93-2,98 közt. 2,98-3,22 közt shortot nyitottam, a korábbi long mennyiségének az egyharmadát. 2,9-2,66 közt zárnám, aztán long a télre való tekintettel. most nem nekem áll a zászló, és amennyiben tovább emelkedik, nyitok még shortokat, a portfóliomban jelenleg több mint kétharmad kp. :-)
kardos74
kardos74 2018. 09. 24. 21:22
Előzmény: #17704  secutor
#17706
Remélem, csak gondolkodtál rajta(gizi short)! Fölfelé vettem volna, de nem tudtam beszállni. Szerintem 2.7 alatt vétel
hrvthtms 2018. 09. 21. 16:42
#17705
Az olaj szépen emelkedik esze ágában sincsen csőkkenni
secutor 2018. 09. 21. 15:05
Előzmény: #17697  angyal67
#17704
szia angyal, ma kiszórtam az összes gizit, és az összes dax longot nyerővel, egyedül a ricsiben ülök még, a gizi shorton gondolkodom. remélem neked is nyerő volt a heted :-)
hrvthtms 2018. 09. 21. 13:39
Előzmény: #17702  -bubu-
#17703
Azt mondod csökkenne az olaj ár amerikai nyomásra?
-bubu-
-bubu- 2018. 09. 21. 08:24
#17702
 
Tegnap némileg csökkent a nyersolaj ára, miután Donald Trump ismét beleszállt az OPEC-be a Twitteren. Trump szerint a közel-keleti stabilitást az USA tartja fenn, mely nélkül nem lenne sokáig béke a régióban, de ennek ellenére az OPEC nem nyomja le az olajárakat. Trump egyúttal felszólította az OPEC-et arra, hogy mindent tegyenek meg az olajárak mérséklésének érdekében. Az amerikai elnök kirohanása nem véletlen, hiszen az időközi kongresszusi választásokhoz közeledve a benzinár nemhogy csökkenne, de a nyári szezonhoz képest még drágult is a tengerentúlon, ez pedig kényes kérdés a választók körében.
Forrás: Bloomberg, Reuters, Equilor Elemzés
pndrdvd 2018. 09. 20. 18:11
#17701
Ez lesz meg 3.1 is 
secutor 2018. 09. 19. 17:24
Előzmény: #17699  hrvthtms
#17700
a gizi ma megcélozta a 2,966-os szintet, de nem sikerült neki. holnap talán gázjelentés lesz, és ha egy kicsit nyugisabb lesz az időjárás az amcsiknál, akár korrekciózhat 2,866-ig is. én mindenesetre kiszórtam a gizi csomagom kétharmadát (123-129 közt) nyerővel, a 2,966-ot vártam, de nem jött - egyelőre.  :-)
hrvthtms 2018. 09. 19. 16:28
#17699
A végén a gáz meg célozza  a 2,95 vagy?
secutor 2018. 09. 15. 08:38
Előzmény: #17697  angyal67
#17698
szia angyal, esik, de az a fránya 323 megfogta, ott ki kellett volna kiszórnom. sebaj, majd 320-nál :-) a gizit veszegettem, de lassan fordulhatna már. csütörtökön 2.866-ról fordult, tegnap 2.766-on zárt. szereti a 66-ot, ahogy én is. a daxot tartom, néhány kisebb trade mellett, a ricsihez vettem egy keveset még, de lehet, h ez felesleges volt :-)
angyal67
angyal67 2018. 09. 14. 20:38
Előzmény: #17693  secutor
#17697
Na secutor!Esik már az euro,trumpli elintézte!Jól sejtettem tegnap,hogy bemutatja a figurát és megint az ellenkezőjét csinálja!Tegnapi és mai EUR/USD shortokat tartom.Gizit nem vettem,de közelít a 2.75-s szinthez!      :-)
https://www.portfolio.hu/gazdasag/trump-hatalmas-lepesre-keszul-a-vamhaboruban-beestek-a-tozsdek.297922.html
angyal67
angyal67 2018. 09. 13. 16:58
Előzmény: #17694  secutor
#17696
Dettó!
:-)
angyal67
angyal67 2018. 09. 13. 16:58
Előzmény: #17693  secutor
#17695
Az nem én voltam.Én 63 ft-n vettem 2000 db-t és azt el is adtam feljebb,most viszont nem tudom visszavenni mert nincs árjegyzés.Van 65-70 ft közöttről is,de azokat sem tudom eladni.Közben EUR/USD 1.1670.Botrányos árjegyzés!
:-)
secutor 2018. 09. 13. 16:58
Előzmény: #17690  angyal67
#17694
az olajat én is hamar zártam le
secutor 2018. 09. 13. 16:53
Előzmény: #17691  angyal67
#17693
angyal, láttam a 370 darabodat, most már tényleg esnie kell, ha te is shortolod. :-)
angyal67
angyal67 2018. 09. 13. 16:43
Előzmény: #17691  angyal67
#17692
Tessék euróban,dollárban az árjegyző eltünt!Szemetek!
angyal67
angyal67 2018. 09. 13. 16:37
Előzmény: #17685  secutor
#17691
Eurót shortolom,várom,hogy korrigáljon le!
angyal67
angyal67 2018. 09. 13. 16:33
Előzmény: #17688  angyal67
#17690
Na ennyit a gázról,bearish a jelentés,olajshortban benne hagytam  darabonként 350 forintot.Hogy ültem volna a kezemre!
angyal67
angyal67 2018. 09. 13. 16:26
Előzmény: #17686  guantanamo
#17689
Igazad lett,lajost letették.R 68.70.Gáz 2.846
angyal67
angyal67 2018. 09. 13. 16:19
Előzmény: #17685  secutor
#17688
Van egy sanda gyanúm,hogy  a fél ötös gázjelentés bullish lesz.Na és persze a Florance hurrikán is tombol jelenleg a keleti parton.Pozim nincs és én továbbra is levárom gizit,de valamiért 2.9 előbb lesz mint az általam várt 2.7.Sebaj daxli és lajos ma bőven kárpótolt.Hajrá secutorkám!
:-)
guantanamo
guantanamo 2018. 09. 13. 11:40
Előzmény: #17686  guantanamo
#17687
#17666
guantanamo
guantanamo 2018. 09. 13. 11:40
Előzmény: #17672  hrvthtms
#17686
Úgy néz ki sima korrektív volt csak a felkör.
secutor 2018. 09. 13. 10:05
Előzmény: #17683  angyal67
#17685
angyal, haladjunk, hadd lobogjon a loboncunk :-)
angyal67
angyal67 2018. 09. 13. 10:04
Előzmény: #17682  secutor
#17684
+1
:-)
angyal67
angyal67 2018. 09. 13. 10:04
Előzmény: #17682  secutor
#17683
Gáz is oké most már!Pengessük a húrokat.Good luck kedves secutor!
secutor 2018. 09. 13. 10:00
Előzmény: #17681  angyal67
#17682
daxot is adtam el egy keveset, egy húron pendülünk :-)
angyal67
angyal67 2018. 09. 13. 09:56
Előzmény: #17679  angyal67
#17681
Daxot is eladtam,de a gáz még áll.

Topik gazda

Denes2
1 1 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek