Topiknyitó: Törölt felhasználó 2013. 03. 08. 10:00

Olaj és Gáz  

Lehet én vagyok béna, sőt biztos, de én nem találtam itthoni pörgő olaj topicot. gázt igen, de nem nagy forgalommal.



Ugyanakkor elég jó kis forgalom megy bennük, certiben is és forexen is és jók a lehetőségek is benne (nyerni is és veszteni is.) :)

Lehet a kutya sem jön be, meg látjuk.
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Padre47 2016. 03. 03. 09:25
Előzmény: #5759  Törölt felhasználó
#5760
Forgalmat hogyan tudnék jól nézni?
Mondjuk kíváncsi lennék milyen mennyiségek állnak bizonyos fordulatok mögött hogy ne csak árat lássak hanem tényleges mozgást, gondolom van erre valami megbízható módszer.
Törölt felhasználó 2016. 03. 03. 08:53
Előzmény: #5752  Hathor
#5759
Haaat nekem hetesen elegge nagynak tunt a forgalom a 26os alj kozeleben.. az azota eltelt kb 6-8 napban csokkent a forgalom. mondom ezt ugy hogy shortban allok sajnos :-)
Törölt felhasználó 2016. 03. 02. 22:34
Előzmény: #5757  Hmmz
#5758
Nem is értem a mai hurrá hangulatot. Kanadai termelés például nött. Jobb a lóvé a háznál most.
Hmmz
Hmmz 2016. 03. 02. 21:46
Előzmény: #5755  Törölt felhasználó
#5757
2,5-es forecast-re 10,5-es eredmény, és árfolyam gyakorlatilag meg se rezzent, valami turpisság lesz a dologban :)

link

még a végén újra igaza lesz a faszinak aki a 26 dodós aljat jósolta annó..
link
pomperj
pomperj 2016. 03. 02. 21:41
Előzmény: #5754  eurocent
#5756
A hedge Fundok mind vadul veszik, tele a CNBC TV ilyen riportokkal.
Nekik tipikusan 1 ev az idotavjuk;
es ha azalatt vagy duplaz, vagy ujra teszteli az aljat, es csak aztan emlekedik, az mindeket esetben belefer. Es az RR nyilvan nagyon kedvezo. Most ev eleje van, ev vegere szepen hozhat, erre szamitva veszik.

Ezert is: nem fogadnek arra, hogy vissza esik. A reszvenyeknel az szokasosan igaz, de a Commodity mufajban egy ponton is tud fordulni.
es vegul: igy is lehet jol belepni, pl. minden heten kell venni ujabb 10%-ot.
Törölt felhasználó 2016. 03. 02. 21:30
Előzmény: #5754  eurocent
#5755
Én eladtam mindent, csak lóvé van, a múltkori bukó 3 hét alatt szinte forintra pontosan visszajött. Esésre számítok, nem tudom hol pontosan, de esni fog és utána ott leszek.
eurocent 2016. 03. 02. 21:15
Előzmény: #5748  offshort
#5754
WTI 1W: link
A helyzet az, hogy egy 36,x-es visszatérési ponton kívül nem jelez a szintjelzőm a közelben. Az árfolyamnak esnie kéne, de nagyon támasztják.
Viszont amennyiben az árfolyam nem tud legalább 35,4-ig emelkedni, akkor szerintem hamarosan beleadnak.
Minden körülményt figyelembe véve, továbbra is úgy gondolom, hogy hosszabb távon egy 4-es korrekciós hullámban vagyunk, és előbb-utóbb WTI árfolyama tovább fog esni.
35,55 felett újragondolnám az előbbieket. Most a legokosabb félreállni, illetve a long pozíciókat védeni.
Hathor
Hathor 2016. 03. 02. 20:42
Előzmény: #5751  Adriennke1990
#5753
Ha fordult a papir barmilyen szinten erdemes megvenni, mert emelkedik, ha fordult. A bizonytalansagot latni nalad. Akkor minek venni? Van rengeteg instrumentum, vegyel olyat ami trendel es emelkedik.
Hathor
Hathor 2016. 03. 02. 20:39
Előzmény: #5747  pomperj
#5752
Nem okoskodas, csak eszrevetel.
A Leading Diagonal nem LE, hanem LD. Ahogy Ending Diagonal is a kezdobetuket hasznalja. Ez logikus.
Lassan bele vetem en is az olaj es gaz chartba majd. Most telon vagyok, nem tudok chartolni. Forgalmat senki nem figyeli. Szerintem semmi kiemelkedo forgalom nincs fotdulathoz, de ezert megnezem majd
Adriennke1990 2016. 03. 02. 20:31
#5751
Nem tudtam elhatározni magam a vételre még mindig. Most úgy gondolom, hogy 32 dollár ár körül megvenném a Brent-es, Raffeisen-es certit, de szerintetek lesz még ezen a szinten. Úgy tűnik, hogy az USA is megállt egy kissé. Egyes elemzések azt jelzik, hogy már a 40 dollár is komoly lenne, tehát, ezen a jelenlegi szinten nem merem megvenni, mi a véleményetek? Köszönöm.
Törölt felhasználó 2016. 03. 02. 20:26
Előzmény: #5746  Törölt felhasználó
#5750
És legyen itt egy olaj kép is, a magam 1xű módszereivel:

link

A C után normális esetben lefelé vezetett volna az út, de mintha folyamatosan támasztanák az alját. C után ráadásul a long csatorna alja továbbra is erős, de felülről kezd beszűkülni. Én ezt lefelé gondolnám, de nem egyértelmű a kép indikátorok sem sokat segítenek. Persze a naposon 03.01. egy remek kis piros doji lett, amit akár haramiának is nézhetnénk :)
De sok érv van a longos folytatás mellett is, lehet tovább agyalni.

Funda alapon meg, bármilyen, elvileg gyenge adatra is rallizik, azért ez már több mint sok :) A mostani készlet adatok brutálisak lettek ennek ellenére még mindig emelkedik.
tberki 2016. 03. 02. 20:21
Előzmény: #5747  pomperj
#5749
tovabbra is tartom a kb egy honappal ezelotti kijelentesemet hogy fel eves idotavon celar 60 usd.
offshort
offshort 2016. 03. 02. 19:52
Előzmény: #5741  eurocent
#5748
na akkor most melyik az irány ?

már harmadszorra támadja a 35,3-at , h1-en egyre magasabb felszúrások , szvsz a long az esélyesebb , de csak a nyakvonal feletti D1-es zárás szokta érvényesíteni a W-t , azután egy trigger h1-es gyertya , ami lehet h csak holnap vagy pár nap után jön meg és akár lehet short irányba is , akkor viszont a "nem bírta átvinni" verzió jön képbe, és mehet új aljra !
pomperj
pomperj 2016. 03. 02. 19:48
Előzmény: #5745  Törölt felhasználó
#5747
Az ED forma mindig egy nagyobb, hosszabb trend legvegen, annak (5) hullamaban van, tehat a nagyobb mozgas resze, de annak mindig a legutolso tagja. Es a minimum ellenmozgas ED utan akkora, hogy az ED diagonal kezdetig korrigaljon...vagy tobbet.

Soha nem lehet ED egy trend kozepen, vagy elejen.

Ha, megis ugy tunik, hogy egy uj trend elejen latunk ilyesmit ami egy szukulo sav, es benne 5 db hullam,
akkor az LE=Leading Diagonal;

es akkor az lehet (1) hullama egy nagyobb alakzatnak, ami legtobbszor egy nagyobb trend, ami felfele indul. Persze lehet lefele is LE. Peldaul SPYban volt ilyen LE lefele, 2015 juniusban is, es 2015 nov-dec honapban is.

Es az jellemzo, hogy LE-bol indulva felfele, meg meredekebben tor ki egy kis oldalazo (2) habozas utan, mint (3) hullam.

Szoval, valami ilyesmit varok.

(cask en nme irtam ki, hogy LE=Leading Diagonal)
Törölt felhasználó 2016. 03. 02. 19:46
Előzmény: #5744  pomperj
#5746
Picit nézegettem én is az NG-t, mivel már nem kell aggódnom a certimért :D

link
Ami ebből nekem lejön:
1. Csatorna egyre szűkebb, ami egy komolyabb elmozdulást valószínűsít.
3. A Elliott hullámok szépnek tűnnek, ez alapján az ötödik hullám vége felé járunk, ami ad egy szintet is 1,6 Ez alá már tuti nem mehetne az árfolyam, ha mégis, akkor ez az elképzelés nem jó :D
4. Érdekes az RSI is, a H4-en már emelkedik, ami szintén fordulatot jelezhet. A naposon ez még nem látszik, de már ott is a 30-as vonalat metszette alulról.

Nekem úgy tűnik fordulni fog hamarosan.
Törölt felhasználó 2016. 03. 02. 17:53
Előzmény: #5744  pomperj
#5745
pompi, nem értem az egyes pontod, bocsi!
most akkor az irány ED szerint le, de ebből az jön, hogy gyorsuló fel?

kérlek fejtsd ki bővebben

köszi
pomperj
pomperj 2016. 03. 02. 17:23
Előzmény: #5717  eurocent
#5744
Igen, Bob Nat.gazban eset vart akkor, es 1,50 korulig.
De azota eltelt nemi ido, es a helyzet sokat valtozott.

1)Az olaj attorte a 34.5 szintet, szoval mar VAN higher high, ami nem volt masfel eve. Ez uj helyzet:

link

Itt nem lehet ED forma, es ha megis annak nez ki, akkor az LE lehet cask: szoval a mozgas felfele akar gyorsulhat is.

A mai US oil keszlet adat pocsek, a piac ra se hederit, megy fel. Mond ez valamit?

2)Mar a szenbanyaszok is mozgolodnak: nez meg, KOL bottom egy honapja volt. Pedig ha valami, ok agyon vannak verbe. Megeseht, hogy KOL es par szenes iden a legnagyobb vetel lesz.
Az uran is mozog, CCJ bottom is kesz.
Szoval az egesz XLE energia-sector felfele mozog.

3)Azert bob nem tevedett sokat. O lejjebbre varta, de cask dupla-alj let. Az nem nagy tevedes, senkitol.

4)Mar korabban irtam, hogy a gazosok mennek, az SWN a kedvencem, de CHK is egesz meredek maris.
eurocent 2016. 03. 02. 17:15
Előzmény: #5741  eurocent
#5743
Ha megfordul WTI, első körben legalább 34-ig esik. Még mindig a "short zónában" van.
Törölt felhasználó 2016. 03. 02. 17:11
Előzmény: #5741  eurocent
#5742
35 felett a wti
eurocent 2016. 03. 02. 17:08
Előzmény: #5739  Törölt felhasználó
#5741
Nem tudom, hogy mi történt, de a helyes irány egy ideig -> long, szűk stoppal védve.

Topik gazda

Denes2
1 1 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek