Topiknyitó: Törölt felhasználó 2006. 10. 26. 12:26

OKT 23. - egy fórumozó csak egy véleményt írjon  

Kezd elegem lenni abból a néhány "egész nap a neten lóg és kizárólag politikai fórumokba írogat (mindeközben nem értem miből él)" típusú emberkéből, aki szétcseszi az összes fórumot a teljesen elfogult, pártos, minimálisan sem objektivitásra törekvő irományaival, és leugat mindenkit aki meg mer szólalni pl a hétfői eseményekkel kapcsolatosan.



Azt látom, hogy soha nem látott, feltehetően klón nickek sokaságával osztják az észt, és próbálják ezzel a saját véleményüket domináns, a többség véleményeként feltüntetni.



Nem tudom elhinni, hogy enniyre sötét legyen a legnagyobb netes gazdasági fórum törzsközönsége. Nem tudom elhinni. siralom.



Megkérnék mindenkit, hogy az okt 23-i eseményekkel kapcsolatosan írjon egy rövid véleményt, csak EGYet, felesleges beregelni több tucat új névvel, mert eddig nem látott nevek hsz-ai engem pl. nem fognak érdekelni.
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
BuySell 2006. 11. 02. 16:19
Előzmény: #438  csuloktata
#440
csulok, én úgy tudom nagyrészt az autópálya építkezések járultak hozzá a hiány megugrásába.
Szerintem is jó a két pont amit megfoglamaztál. A hiány csökkentése rövidtávú probléma, ezt azonnal kell orvosolni ennek az egyik eszköze az adóemelés. Lehet hogy egyidőre visszaveti a gazdasági növekedést de ezt el kell viselni. Amikor a költségvetés egyensúlyi pályára érkezett kezdődhet meg az adók csökkentése hogy ismét támogassuk a gazdaság növekedését. Az egyensúly megteremtése után lássunk hozzá a rendszer megreformálásába.

Mivel nem látok bele kellő mélységig a dolgokba megítélni sem tudom hogy hol milyen reformokra lehet szükség, de biztos szükség van rá hiszen midnen honnan azt halljuk hogy a költségvetés egy feneketlen zsák. A lyukakat valahol be kell foltozni, gondolom erre kellenek a reformok.
pampa 2006. 11. 02. 16:16
Előzmény: #438  csuloktata
#439
Jules2

10. 01.-én megtudtuk.
Lesznek 2/3-os törvények esély az elfogadásukra csekély.
A jelenlegi jobb oldal mindent elfogad Orbántól,még az adó emelést is.
A baloldal pedig nem aktív lehetett látni a kampány rendezvényeken,így nem kellene attól tartani,hogy az utcára vonulnak.
csuloktata 2006. 11. 02. 16:05
Előzmény: #433  BuySell
#438
Buysell!

Szerintem az a kérdés, hogy tényleg ez- e az egyetlen lehetséges gazdaságpolitika, amely eredményre vezet. Ne feldjük, hogy egyszerre két megoldandó kérdés van.
1. A felborult költségvetés rendbehozatala.
2. A nagy ellátó rendszerek átalakítása (egügy, nyugdíj, központi költségvetés, oktatás)
A 2.- ban mindenképpen szükséges valamilyen szintű egyetértés, mert ha komolyan hozzányúlnak, annak hosszútávú hatásai a jelentősek.
Nem a mindenkori kormány felel- e a gazdálkodásáért, az eredményekért és a hibákért?
Honnan tudjuk, hogy valamennyi alrendszerben azonnali elengedhetetlen reform kell?
Azt sem tudjuk mitől borult fel a költségvetési egyensúly.
Törölt felhasználó 2006. 11. 02. 16:04
Előzmény: #434  pampa
#437
Pampa!
Az általad említett többség valóságtartalmát csak 3,5 év múlva tudjuk meg.
Addig meg segítsük az országot előbbre haladásában!
Nincs sok dolgod: bevallani majd befizetni az adót.
Hogy közben Gyurcsány mit csinál... szard már le!
BuySell 2006. 11. 02. 15:59
Előzmény: #435  pampa
#436
pampa miből gondolod hogy elfogadná?
pampa 2006. 11. 02. 15:54
Előzmény: #434  pampa
#435
Jelenleg úgy néz ki,hogy a többség minden kritika nélkül elfogadná Orbán minden intézkedését.
Még a megszorítóakat is.
Ő még nem játszotta el a Nép bizalmát.
pampa 2006. 11. 02. 15:51
Előzmény: #432  Törölt felhasználó
#434
Én nem arra a felelősségre gondoltam.
A Kormány szerint bajban van az ország. A megoldást most már csak a többség tudja megvalósítani. A FIDESZ semmijen formában nem működik együtt a jelenlegi hatalommal. És itt van az a felelősség amit említek.Ha a KE-ök kérésére cserélnek ME-öt
A FIDESZ talán megelégedett volna vele.és mehetne az érdemi munka.
BuySell 2006. 11. 02. 15:47
Előzmény: #432  Törölt felhasználó
#433
további kérdés:

Ha tegyük fel Orán és a fidesz átvenné a hatalmat, és retorikájukkal ellentétben ők is elköteleznék magukat a reformok és a hiány gyors lefaragása mellett, vajon tőlük elfogadná a nép??? ellenük lenne e népharag ha ők is kivennének az emberek zsebéből?
Törölt felhasználó 2006. 11. 02. 15:41
Előzmény: #431  pampa
#432
pampa!
Egy történet:
Egy ember bemegy a bankba és így szól: Kérek pénzt!
Nem adok! -így a bankár
Rendben van, de akkor mostmár viselje a felelősséget, ha kirabolják a bankot!

A törés-zúzásért sosem lesz más a felelős mint aki azt tette!
pampa 2006. 11. 02. 15:33
Előzmény: #430  Törölt felhasználó
#431
Nekem nem sürgős,de ők hogyan fognak kormányozni még 3,5 évig?
Itt a Köztársasági E.-ök mondta meg a tutit:
A helyzet megoldásának a kulcsa a Parlementi többség kezében van....
Ők nem oldották meg ,most már ők is viselik a felelősséget.
Törölt felhasználó 2006. 11. 02. 15:27
Előzmény: #422  pampa
#430
Pampa!
Igazad van!
Mostmár csak új választással lehet a Gyurcsány érát leváltani.
Mindennek eljön az ideje: 3,5 év.
pampa 2006. 11. 02. 15:22
Előzmény: #428  saru
#429
Bárhogy is volt,az már a mult.
És itt most nagyon gyorsan, nagyon komoly programokat kell elfogadtatni a társadalom minden rétegével.
A lakosság töbsége pedig már a jót sem fogadja el GYF-től.
Itt volt pl a reggel megszellőztetett jövő évi gáz ár.Alsó szinten várható 70%-os emelés.
A FIDESZ-nek ez csemege lessz!
Lendvai megint magyarázkodhat.
És már dolgozniuk kellene nem magyarázkodni.
saru 2006. 11. 02. 15:12
Előzmény: #425  pampa
#428
Ugyanezt itt a fórumon pedig én magam is leírtam annakidején és ahogy telik az idő félő, hogy magának az MSZP-nek is az lesz az érdeke, hogy akkor maradjon minden ugyanígy, ahogyan most van, ami azt jelentené, hogy Gyurcsány csak vigye el a balhét és csak pár év után lesz célszerű őt meneszteni a felfokozódó népharag miatt és ekkor lesz személycsere !
csuloktata 2006. 11. 02. 15:12
Előzmény: #426  BuySell
#427
Ahogy felépítették, s a Megyó félre lett téve abból nekem az látszik, hogy a ő (vagy a kitalálói) épített az MSZP- re. De ezt majd megtudjuk 15 év múlva.
BuySell 2006. 11. 02. 15:04
Előzmény: #425  pampa
#426
az a kérdés hogy az Mszp épített Gyurcsányra vagy Gyurcsány az Mszp-re ?
pampa 2006. 11. 02. 15:03
Előzmény: #424  BuySell
#425
Buták voltak! Nem lett volna szabad egy emberre építeni a rendszert. Nem hagytak maguknak menekülési utat.
Mindenkinek azt bizonygatták,hogy csak Gyurcsány az aki át tudja vinni a reformokat.
Ha lecserélik megint hazugságba keverednek.
Van bajuk gazdago! A lakossági elfogadás nélkül,pedig nem tudják megvalósítani a reformokat.
BuySell 2006. 11. 02. 14:54
Előzmény: #422  pampa
#424
Pampa alapjában véve én is így látom. Mostmár Gyurcsány távozása nem lenne elég valószínúleg... bár javítana a helyzeten átmenetileg. De csak addig amég meg nem fogalmaznák az új kifogásokat a szoci kormány ellen. Orbán is ezen munkálkodik, próbálja folyamatosan gyengíteni a baloldalt, amég az végül el nem gyengül.
A szocik is úgy lehetnek ezzel, hogy ha Gyurcsány bukik az Mszp is bukik. Nem tudom Szili ( ha ő lenne az utód) képes lenne e sokáig ellenállni a támadásoknak.
saru 2006. 11. 02. 14:51
Előzmény: #422  pampa
#423
Látjátok!, Pampa ugyanezt mondja !
pampa 2006. 11. 02. 14:47
Előzmény: #420  BuySell
#422
Az MSZP a botrány kitörésekor "megúszhatta" volna egy ME-ök cserével,de most már csak új választással tudna kijönni a zsákútcából.
Az pedig most nem jó nekik,tehát tovább isszuk a levét a kialakult helyzetnek.
saru 2006. 11. 02. 14:47
Előzmény: #420  BuySell
#421
Bokros nagyon jó szakember, de a vegytiszta elméletei miatt sok társadalmi feszültség keletkezhetne, - így volt ez Horn Gy. mellett is, - ezért őt csapattagként tudnám elképzelni.

Topik gazda

laurion
laurion
1 1 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek