Topiknyitó: pf2 2013. 04. 19. 20:03

okos mérőórák Démásznál ,Elmünél  

Okosmérőórák Magyarországon megint fordított , mint a világ másik felén.



Állami pénzen és Démász segítséggel nehezen élő emberek kaptak " okosmérőórát " amit pénzzel előre kellett feltölteni. Elfogyott a pénz , leállt az áramszolgáltatás.



Nyugat-Európában - főleg Olaszországban - úgy állították be éjszakai áram esetén történő fogyasztás esetén - amikor minimális az energiafogyasztás - fele áron lehet elektromos energiát használni. Ezért éjszaka mennek a mosogatógépek , mosógépek az olasz családokban. Igaz Olaszországban tényleg több cég van és kénytelenek versenyezni egymással. Lásd Csehország , ahol RWE 10 % önként csökkentette elektromos árait konkurensei miatt. Nem kell Fidesz propaganda az energiacsökkentésért , konkurenciát neki. Pl. M-Telecom akció is jó.( én 7 % ot spóroltam velük )
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Törölt felhasználó 2013. 04. 21. 16:03
Előzmény: #10  Törölt felhasználó
#12
Nekem az ősszel valamikor fölszerelte az EDF, egy hónapja működik, kaptam accot, lehet követni a fogyasztást negyedórás bontásban. Már a következő számla is ez alapján készül, nem kell óraállást bejelenteni.
jumbo2 2013. 04. 21. 10:21
Előzmény: #10  Törölt felhasználó
#11
Ezt egyelőre nekünk hagyni kellene, eléggé ködös a téma. Hagyjuk a németekre ennek a kidolgozását :-)
Törölt felhasználó 2013. 04. 21. 08:15
Előzmény: #8  kardkovacsi
#10
"Befulladt az okosmérő projekt"

link
pf2 2013. 04. 21. 01:22
Előzmény: #8  kardkovacsi
#9
Én sejtem ,hogy nem kell ,mert olasz haverjaimnak 100 euróba került az egész buli. Van is általuk adott cucc , ami nem bevizsgált ELMÜ által , de hatásos.

Viszont nálunk "ELMÜ az Isten" és mindent megtesz , hogy éjszakai áram és okosóra ne terjedjen el a középosztályban.

Egyébként kutat fúrattam , mert Vízmű és Csatorna társaság olyan horribilis számlát csinált , hogy így kb 2 év alatt rentábilis lesz a beruházás.

Mobilra már Amerikai díjmentes cuccos beszélgetést használom ,adatátvitelre még szar.
kardkovacsi 2013. 04. 21. 01:03
Előzmény: #1  pf2
#8
Az általános cél ezekkel az okos mérőórákkal, hogy akár óránként változó árú áramot tudjanak számlázni, ezzel is csökkentve a terhelésingadozást a rendszerben. Ennek pedig hozománya, hogy lényegesen kisebb kapacitásokra van szükség azaz olcsóbb lesz az áram.
Nem is kéne külön kábelezés, simán egy óra, mondjuk 3-4 ársáv az áramra - hasonlóan a telefonhoz - és kész is.
pf2 2013. 04. 20. 13:40
Előzmény: #3  Törölt felhasználó
#7
Pénznyelő azért azt szeretem benned , amikor kioktatsz másokat és Te mindent tudsz.
Én egyszerű, tanulatlan , tőzsdés éjszakai árammal is rendelkező fogyasztó már tudom:

-éjszakai óra egészen más műszaki feltételeket feltételez( szerintük). Lehet kiegészítő szerződést kötni - átkebelezés , mert hozzá kell járlniuk -kb 500.000 /700.000Ft
- árszabás régen volt a fele , most megnézem a számlát kb 70 % - a a nappali áramnak.
pf2 2013. 04. 20. 13:33
Előzmény: #2  Törölt felhasználó
#6
van szerencsém megemlíteni a DÉMÁSZ szerződést kizárólagos monopolium! Horn bátyó így kötötte a szerződést

egyedül ELMÜ esetén lehet korlátozott feltételekkel lehet más is a szolgáltató
Törölt felhasználó 2013. 04. 20. 07:07
Előzmény: #3  Törölt felhasználó
#5
"éjszakai áram nálunk is van"

Az éjszakai áram és az éjszakai áramfogyasztás az két különböző dolog.
Nálunk az éjszakai áram csak a fixen bekötött fogyasztókra érvényes. A házunkba újra kellett volna vezetékelni a bojlert mert csak fixen bekötött fogyasztó kapcsolható a külön mérőre.
Bekre_Pal
Bekre_Pal 2013. 04. 19. 23:19
Előzmény: #1  pf2
#4
nahát, milyen országok vannak már, hogy nem kell nekik fidesz propaganda

bombázást rögvest, csak akad még 2-3 működőképes nyelesgránát a seregnél, amivel móresre taníthatjuk őket!
Törölt felhasználó 2013. 04. 19. 21:39
Előzmény: #1  pf2
#3
Megjegyzem, az európai példát nem értem, miért írod mint valami meglepő dolog, éjszakai áram nálunk is van, és itthon is kb. fele az ára.
Törölt felhasználó 2013. 04. 19. 21:34
Előzmény: #1  pf2
#2
Végre rájöttél, hogy a multi ellen nem harcolni kell, hanem megversenyeztetni őket...

Topik gazda

pf2
3 3 4

aktív fórumozók


friss hírek További hírek