Topiknyitó: Civinjanos 2012. 06. 28. 12:23

Nyomozás HUMET azaz NUTEX ügyben  

Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Törölt felhasználó 2013. 10. 26. 19:58
Előzmény: #59  Steelman
#60
Hág ez kár lett volna, ha benne marad
Steelman 2013. 10. 26. 19:46
Előzmény: #55  humika
#59
Az a lényeg, hogy mindent be kell áztatni.
Lábáztatás után jöhet az oboáztatás.
humika 2013. 10. 26. 19:14
Előzmény: #57  AntiOrganicMission
#58
na akkor elhúzhatsz a.....
AntiOrganicMission 2013. 10. 26. 17:36
Előzmény: #56  humika
#57
Szeretnél te így beszélni magyarul vagy bármelyik nyelven gyermekem, de hát gondolatod is pont annyi van mint amit irtál. böff....
humika 2013. 10. 26. 14:57
Előzmény: #55  humika
#56
AntiOrganic-nak szól
humika 2013. 10. 26. 14:26
Előzmény: #47  Törölt felhasználó
#55
dadogjál magyarul és megtanulhatnád tisztességesen a nyelvet is.senkisem kíváncsi rád
AntiOrganicMission 2013. 10. 26. 14:02
Törölt hozzászólás
#54
AntiOrganicMission 2013. 10. 26. 14:01
Előzmény: #52  Sigorszky
#53
Sigorszky ha beszélsz értéke legyen, legalább azt gondolhassák érted is a dolgokat. A foci meccsen nem a pfujj bíró az egyetlen kifejezés ami elhagyhatja a szádat.

Neked se ebben az országban szöveg kellene a szábba ha már értelmeset nem tudsz szólni... nyugi beszélni szabad:értéktelenül is van aki figyel rád!
Sigorszky 2013. 10. 26. 11:10
Előzmény: törölt hozzászólás
#52
Erre csak azt tudom írni, mi van, Anti?!
Még csak most pisiltél a csalánra? Akinek már a humet érában felnyílt a szeme, az Organic missionnal már garantáltan nem foglalkozott, ha meg igen, akkor simán elmebeteg...

Ebben az országban ez a kis tőzsdei mutyicég úgy megél(t), mint apró szardínia az óceánban. A hatóságok szarnak az ilyen kis ügyekre, no meg olyan nagy szakértők, hogy át se látják az ilyen dörzsölt mókus cégvezetők trükkös húzásait.

Valaki már hozhatna egy ollót és elvághatná ezt a nyúlós rétestésztát. Végre eltúnhetne már ez a topik és a témával foglalkozó társai is a különböző fórumok oldalairól. Persze, előbb a Nutex a tőzsdéről, no meg a föld színéről...
Civinjanos 2013. 10. 26. 10:46
Előzmény: törölt hozzászólás
#51
Tisztelt Anti,

tetszik tudni az úgy volt… szóval: hol volt, hol nem volt, 2004-ben egy adórevíziót kértem magam (a Humet) ellen, hogy végre lezáródhassék az áldatlan 2001-ben indult „fiktív számlák befogadása” ügy. Talán emlékszik arra, hogy 2001. december 7-én hétfőn megszállta az adóhatóság a Humet irodáit és elvittek 30.000 darab (harmincezer) dokumentumot (a teljes irattárunkat) azzal, hogy fiktív számlákat fogadtunk be. Ennek a 2003-2004-es adórevíziónak is lett ám szép kifejlete, mert egyrészt megállapította, hogy nem fogadtam be fiktív számlákat, másrészt megsuhintottak cirka 250 millióra, szabálytalan foglalkoztatás miatt. By the way megjegyzem, hogy 2012. novemberében (tavaly) aztán a fiktív számlázós büntetőügy is lezárult, az ügyész visszavonta a vádat, megerősítve azt, amit az adórevízió 2005-ben megállapított.
Szóval meg voltam suhintva 250 milliónyi adóhiány, - bírság, - kamat, - pótlék ki tudja micsodákkal, ezért csődvédelmet kértem. Ezügyben össze kellett hívnom egy közgyűlést, ezen a 2004-ben tartott közgyűlésen jelent meg Csereklei Gábor kisrészvényes. (By the way again ezt a 250 milliós adóhiányt is visszavonta később a másodfokú határozatával, azaz szinte önként és dalolva az adóhivatal.)
Ezen a közgyűlésen voltunk vagy ötvenen és egy igen érdekes beszélgetés alakult ki, és elmondhatom, hogy a gyerekképű Csereklei szinte helyettem érvelt és – nem túlzás kijelentenem, hogy - általa moderáltan alakult ki a végleges megoldás – amin aztán párszázan gennyesre keresték magukat.
(Az én esetemben még a csőd is jó üzletté vált a részvényeseim számára.)
Gábor ekkor lett board tag és a következő négy évben igazolta, hogy hihetetlen intellektus, kiváló képességű, munkáját igényesen és pontosan végző ember. Azt a mondatomat, hogy nálam sokkal – klasszisokkal – jobb, azt a mindkettőnket ismerők legfeljebb egy szóval egészítették ki: lesz. Valóban nagyon fiatal volt akkor.
Ahhoz, hogy a csődegyezségről egyáltalán gondolkodni lehessen, azért azokat, akiknek 50.000 forint alatti összeggel tartoztam ki kellett fizetni. Ekkor adtam el a házamat és néhány további ingatlan(jogo)t, hogy ez a 50.000,- forint alatti követeléssel bíró tömeg kiiktatódjék az egyezségben részt vevők közül, és hogy a csődeljárás alatt és után semmiképpen se akadozzon a napi pénzforgalom. Ez tett ki közel 200 milliót, amiből 2008. végén, a távozásomkor a cég közel 50 milliót visszafizetett, maradt 135 millió forint készpénztartozás, amit később kötvényekre konvertáltunk.
(By the waqy again: látom, hogy fontos Önnek a „készpénz” kifejezés, ezért leírom, hogy a Humet Nyrt-nek 2000. január 1-je óta nem volt pénztára – effektív pénztári készpénzforgalom nem létezett a mi esetünkben.)
Nos. Cserekleinek nagy része volt abban, hogy a mínuszból a Humet egy 4 milliárdos cég lett, 120 alkalmazottal, közel 100 termékkel, etc. Cserekleit nem pár hónapja ismertem (bár ez nyilván lényegtelen, mert mint tudjuk én nem vagyok nagy emberismerő) hanem több, mint négy éve. A 2006-os válságos évben tökéletesen együttműködött négy ember – közöttük Csereklei is -, akik a kényszerű távollétemben vezették a céget.
Csereklei kifogástalanul végezte a munkáját (két hibát leszámítva) az alatt a két év alatt is, 2007-ben és 2008-ban, amíg felépítettük a vállalatot. Így aztán volt két év tapasztalat arra vonatkozóan, hogy van kire hagynom a céget, amikor úgy döntöttem, hogy távozom.
Őszinte híve
AntiOrganicMission 2013. 10. 26. 10:05
Törölt hozzászólás
#50
Civinjanos 2013. 10. 26. 09:51
Előzmény: törölt hozzászólás
#49
Anti,

egy dolgot kihagyott. Amikor Cserekleit megszültem a János Kórházban, arról nem ír.
Úgy emlékszem, hogy nehéz szülés volt. Ha többet tud erről, kérem informáljon.

AntiOrganicMission 2013. 10. 26. 08:30
Törölt hozzászólás
#48
Törölt felhasználó 2013. 10. 21. 19:57
Előzmény: #46  AntiOrganicMission
#47
Bocsánat, hogy közbeszólok, de a lenti szövegednek a mondanivalóját én sem értem. Azon kívül, hogy vagy 4-szer elhangzik benne, hogy Civinnek kínos, semmi más nem érthető belőle. Valóban nagy szükséged lenne rá, hogy megtanulj rendesen magyarul. Mert most még nem megy.
AntiOrganicMission 2013. 10. 21. 19:46
Előzmény: #45  Civinjanos
#46
Civin úr,

Érezhetően kínosan érintette bejegyzésem, kérem nézze el. Én beszélem a nyelvet és értem is a magyart. Megköszönném, ha Ön is legalább a látszat kedvéért ugyan így tenne.

üdv,

Anti
Civinjanos 2013. 10. 21. 18:29
Előzmény: #44  AntiOrganicMission
#45
Kedves Antal,

megtenné, hogy magyarul ír?

Őszinte híve

P.s.: már a Stocklandyardra írott szövege sem volt világos. Ha végül talál segítséget, akkor a kialakult helyzetben az Ön által javasolt megoldást - további teendőket - is írassa le legyen szíves.
AntiOrganicMission 2013. 10. 21. 17:10
#44
Azt olvasom a StoclandYardon is megtépte a ruháját, hogy mennyire okos ember 100ezerből. Itt kéretik nem gúnyázni tovább, mert értjük mi, hogy kínos de ettől ha leirja, hogy Galamb gerinctelen, még nem lesz gilisztából jegenye, Önt se fogják máshogyan megítélni.

Értjük mi mindannyian, hogy kínos, csak hát azt is értjük magyarosan ,hogy ön egy kicsit már ne haragudjon meg, de bizonyos dolgokkal rágódó emberke. Magyarosan ingyen vagy bizonyosan sz*** és hu******rt remél babérokat, védelmet, méltatást, vagy még nem érthető mit is? Ebből amiket ír, világos, hogy kínos ez önnek ,de kéretik nem azt hinni, itt mindenki nem érteni MADZSAR:világos, csak Ön Karakter Karate bajnok! Cséplelje a tényeket ide ha van: eredményei ezekkel ahogyan mondja, ezekkel a zsigerből becstelenekkel szemben.

Öszinte híve,

Anti

Civinjanos 2013. 10. 18. 14:27
Törölt hozzászólás
#43
Törölt felhasználó 2013. 10. 18. 11:34
Előzmény: #41  Törölt felhasználó
#42
Százmilliós bírságot szabott ki a pénzügyi felügyelet
2013. október 18. 11:30


Külföldön forgalomba hozott értékpapírok jogsértő hazai nyilvános értékesítésre való felajánlása miatt 100 millió forint bírságot szabott ki az MNB jogelőd hatósága a brit székhelyű Organic Mission Ltd-re. Bő négyezer ügyfél vásárolta meg a társaság által forgalmazott kötvényeket és más, bemutatóra szóló értékpapírokat - közölte az MNB.
link
Törölt felhasználó 2013. 10. 14. 23:43
Előzmény: törölt hozzászólás
#41
Ezek szerint jövő pénteken fog hivatalosan is kiderülni, hogy nem történt bűncselekmény...

Topik gazda

Civinjanos
4 4 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek