Ezzel teljesen egyetértek amit írtál.
Az egészben arra akartam kitérni, hogy Norbit vkik megvezették, hogy menjen cégével tőzsdére, mert szerintem nincs tisztában a tőzsdei élet markánsabb dolgaival. Részvényt venni ilyen környezetben életveszélyes. 990Ft kibocsátási ár , jövőre kiváncsi leszek mennyi lesz az EPS.
CIG bevezetése egy jól előkészített , megtervezetten felépített dolog volt. Kb 3 éve bocsátották szintén ki 990Ft-os és a mai napig nem haladta meg a kibocsátási árat. Továbbá egy 800Mio árbevételű céget 6Mrd értékre takáslni.....
" Miért? Lehet, hogy neki van igaza!
Szóljon már valaki Hernádinak, hogy posztoljon valamit a MOL-ról."
Tényleg nem is rossz ötlet :D
Hernádi -t oda kéne állítani Kurdisztánban egy hordó olaj mellé hogy : "Ezt is kitermeltük :-) "
aztán kiposztolni a facebook-ra és máris ugrana a MOL árfolyam :DD
ha ilyen egyszerű lenne egyébként akkor már régen 30.000 lenne a MOL.
Nem kicsi lehet naív ez a Norbi ha ilyeneket mond...látszik hogy egy napot sem ült a tőzsde-monitor előtt.
a shortos a tőzsde lelke, a shortolás a tőzsdei spekuláció lényege. Nem emelkedhet mindig minden részvény, ezért az eső árfolyamokban realizálható profit kizárása gyakorlatilag a kétharmad forgalmat kizárja kispapírok esetén. A minél nagyobb forgalom sokkal komolyabb eligazodási lehetőséget biztosít(ana) a befektetőknek, a nagyszámú kötés áraiból egy papír értéke középtávon lényegesen biztonságosabban állapítható (lenne) meg.
Igaza van.
Civin Úr, ha Ön is úgy látja hogy itt most a nyitás után a shortolási lehetőségeket kellene keresni akkor abban tényleg lehet valami :-))
Tényleg nem is értem hogy a BUX on működő értékpapír cégeknél miért nem lehet megoldani a kispapírok hosszú távú shortját ?
Abnormális módon lehet hogy éppen ezzel lehetne életet lehetlni sok kispapírba.
Mert ha sokan shortolnának az a lezáráskor forgalmat generálna, és emelkedést, ami hozná a többi embert...
attól tartok nem nekem írta, amit írt. Ha tévednék, és engem oktat, szeretném elmondani Önnek, hogy ilyen tranzakciókban pro és kontra részt vettem 20 éven keresztül, három kontinensen.
Ha egy pénzügyi befektető beszáll, akkor kisebbséget vesz és maximum részbeni menedzsmentjogokat (vagy IT tagság) kér, de minden pénzkihúzási csatornát lezár, még azt is kizárja, hogy a kibocsátó tulajdonosok egy adott időn belül a tőzsdén eladjanak, letörve ezzel az árfolyamot.
Norbi és Réka most kivehet egymilliárd forintot és eső árfolyamban eladhatja a megmaradt 3,9 millió darab részvényét, mondjuk 300-as átlagon további egymilliárdért… viszont apportálhat jogokat, hogy visszaszerezze a részesedését és megtartva azt és a menedzsment ellenőrzését (IT) a jogai okán az összes casht kihúzhatja a cégből. Ezt senki meg nem engedi, csak a „sűrű fillért” megreszkírozó tudatlan tömeg. Félreértés ne legyen, nem mondom, hogy Norbi és Réka így akar eljárni, vagy ezt megteszi, de megteheti. Ha ez a lehetőség fennáll, akkor egy befektetőnek el kell gondolkodnia azon, hogy beszáll-e, vagy sem.
Ön szerint ez esetben miképpen dönt egy profi befektető?
Ezért mondom azt, hogy ha sikeres a kibocsátás shortolni kell, mert erre a lehetőségre sokan rádöbbennek majd a befektetésüket követően és pánikba esnek, és eladnak. Ez a fajta pánik egyébként minden beruházás sajátja, emberi tulajdonság. Ennek az esésnek aztán mindegy lesz, hogy Norbi miféle terméket posztol...
Látom, hogy Te csak újságból és portálokon ismered az üzleti életet...
Ezek szerint egy hozzá szólsában részletesn le kellene mindent írni, mivel nem látsz a sorok mögé.
"Vagy eladunk valamit (ez esetben: Norbi Update1 életmód- és lowcarb élelmiszerek projekt), vagy nem." 1. Nem teljesen így van, mert Norbi ha ragszkodik a jogaihoz akkor kiköthet a jövőben egy bizonyos intervallumig , egy magasabb áron való vissza vételi opciót . 2. Aki most részvényt vesz kvázi pénzügyi befektető...
épeszű pénzügyi befektető nem tesz be pénzt egy cégbe, ha pl.: a működés alapját képező jogok az egyik tulajdonostársáé. Vagy eladunk valamit (ez esetben: Norbi Update1 életmód- és lowcarb élelmiszerek projekt), vagy nem.
Sajnálom, de le kell írnom, hogy ezzel a „transzparenciával” csak egy tudatlan tömeg sűrű fillérjeire lehet apellálni.
Ha a Norbi betolta az audit az üzletbe (hogy ne terhelje a kosztpénzt) vajon most, hogy közlekedik?
Teker vagy kocog?
Mert ez a fajta életmód nagyon hiteles tudna lenni. Bár akkor meg gondolom kicsit büdi lett volna tegnap. Hmm..
Az igazságot soha sem tudjuk meg.
:-)
Szerintem ezzel a tőzsdei mutatvánnyal Norbis saját magát és cégét is lejáratja. Inkább keresett volna egy-két pénzügyi befektetőt akik felhozták volna a cégét és majd amikor már több mrd a forgalma akkor lépett volna tőzsdére , szimbolikusan kb 10-20%-os pakettel.
800mio árbevételű cég értékét /mrd-ra teszik. érdekes..
800mio árbevételű céghez 2mrd értékben akarnak rszv kibocsátani, érdekes...
Aki ilyenbe feketet az szerintem KEG, EST, CIG, VISONKA, BTEL stb jelenséggel szembesül. Ja és lesznek hetek hónapok, amikor nem lesz kötés , tehát még nagy veszteséggel sem jut a pénzéhez..
Norbi Update Nyrt.
link
(Vagy ez már tényleg a vég...?)