Topiknyitó: Portfolio 2013. 03. 11. 09:23

Nincs megnyugvás: 302 felett az euró!  

Ugrás a cikkhez
Nem sikerült érdemi erõsödést felmutatnia péntek estétõl ma reggelig a forintnak az euróval szemben, sõt újból gyengülni kezdett a hétfõ reggeli kereskedésben, így az euró jegyzései bõven 300 fölé emelkedtek. Újabb...

a teljes cikk: http://www.portfolio.hu/cikkek.tdp?k=4&i=180913
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
signal2
signal2 2013. 03. 11. 18:31
Előzmény: #43  Törölt felhasználó
#44
Remélem nekem sem visszafizetnem a felvett 18 millás hitelemet, amiből a 27 millás házamat vettem. Szorítsatok!
Törölt felhasználó 2013. 03. 11. 18:25
Előzmény: #1  portfolio
#43
Fő a devizahitelesek megmentése az Alaptörvény-módosítással (is). :D
bigyula 2013. 03. 11. 15:38
Előzmény: #41  Törölt felhasználó
#42
"Nem keresel elég sokat"

Ez igaz.

"...az átlagnál valamivel magasabb jövedelem mellett.."

Na jó, itt egy "kicsit" alálőttem. :)

De, az én nettó jövedelmem az elmúlt 4 évben nagyságrendileg nem változott, illetve egy kicsit csökkent is. Elspórolták a fizetésemelést arra hivatkozva, hogy válság van. Kapok helyette "cafeteriát" (egészségpénztár, kajajegy).
Törölt felhasználó 2013. 03. 11. 15:09
Előzmény: #40  bigyula
#41
Nem keresel elég sokat!:) Igen, ezek általánosságok, de többségében igazak. Mondjuk már én sem veszem meg a pármait, vagy a prosciuttot mert megdrágult. Viszont ezerrel piacozom, vagy megyek a termelőhöz a kecskesajtért és beugrok a Húspatikába mangalicasonkáért spar helyett amit egyébként spanyolban érlelnek...
bigyula 2013. 03. 11. 15:04
Előzmény: #39  Törölt felhasználó
#40
Az a baj a gondolatmenettel, hogy egy válság közepén az ember nem úgy gondolkodik, hogy "jajdejó, maradt a zsebemben 10eFt, mire költsem?". Én például az átlagnál valamivel magasabb jövedelem mellett - az egykulcsos adó "haszonélvezőjeként", de némi gazgadsági-pénzügyi ismeret birtorkában - legalább 20%-kal visszafogtam a fogyasztásomat, és inkább próbálok félretenni. Ki tudja, hogy mi lesz holnap?
Törölt felhasználó 2013. 03. 11. 14:55
Előzmény: #38  bigyula
#39
Szerintem nem jó összekeverni az egykulcsossal. Ott a kedvezményezettek, akiknek addig is átlag feletti volt a jövedelme inkább végtörlesztettek és a meglévő megtakarításaikat vonták be, emellett is nőtt a fogyasztás az ő körükben, de magasabb minőségű termékekbe folynak ezek a pénzek, akár tartós cikkekről vagy akár élelmiszerről beszélünk, amit a magyar gazdaság igen kevés kivétellel termel meg, így az importot segíti elő.

Az átlag alatti keresetűek (legjelentősebb társadalmi csoport) viszont "jól" tudják elkölteni a több forrást. Ennek az az oka, hogy nagyon össze van nyomva a fogyasztásuk. Ők többnyire nem foglalkoznak a minőséggel, hanem egyszerűen többet terméket vesznek, ha tehetik, mondjuk több húst... vagy a gyerek végre ki tud könyörögni egy új mobiltelefont abból a plusz tízezerből....
bigyula 2013. 03. 11. 14:39
Előzmény: #37  Törölt felhasználó
#38
"De ez tényszerűen nem lenne igaz, mert az ilyen irányú beruházások adóbevételeket generálnának"

Ezt el tudom fogadni.

"a megtakarítások az el nem használt energia (kidobott pénz import földgázra) pedig máshol költődnének el."

Ezt pedig nem. Lásd az egykulcsos adó/fogyasztáscsökkenés. Egyáltalán nem biztos, hogy egy fillér is visszacsonrogna innen.

Van erre egy jó példám (kb. 20 éve): az államnak töredékébe kerül a dohányzás miatti betegségek kezelése, az elhalálozások miatti bevételkiesés ahhoz képest, hogy évente mennyi bevétele van a dohányforgalmazásból.

Törölt felhasználó 2013. 03. 11. 14:28
Előzmény: #35  bigyula
#37
De ez tényszerűen nem lenne igaz, mert az ilyen irányú beruházások adóbevételeket generálnának, a megtakarítások az el nem használt energia (kidobott pénz import földgázra) pedig máshol költődnének el.
signal2
signal2 2013. 03. 11. 14:24
Előzmény: #35  bigyula
#36
Végül úgy is az történik, ha emberek százezreinek a munkahelyét adjonadóztatja a kormány.
bigyula 2013. 03. 11. 14:23
Előzmény: #30  signal2
#35
"Azonnali enregiahatékonyság-javítási óriásprogramot!
Valaki mondja meg, hogy ez miért nem történik meg???"

Tök egyszerű: az államnak nem célja a saját bevételeinek csökkentése...
signal2
signal2 2013. 03. 11. 14:23
Előzmény: #31  Törölt felhasználó
#34
A beruházások elmaradása miatt, ez tovább fog folytatódni.
Törölt felhasználó 2013. 03. 11. 14:23
Előzmény: #32  Törölt felhasználó
#33
-h
Törölt felhasználó 2013. 03. 11. 14:22
Előzmény: #30  signal2
#32
Én meg mondom neked. Mert így nőne az emberek anyagi függetlensége, önbállónak lennének. Nem lehetne tíz százalékokkal kábíthatni és az oroszokkal sem lehetne bartelezni.
Törölt felhasználó 2013. 03. 11. 14:20
Előzmény: #29  watson
#31
azt is jegyezzük meg, hogy eközben nőtt az energiaimportunk, mivel a hazai termelők jó részének már nem éri meg termelni.
signal2
signal2 2013. 03. 11. 14:20
Előzmény: #27  mro
#30
Egyetértek!
Azonnali enregiahatékonyság-javítási óriásprogramot!
Valaki mondja meg, hogy ez miért nem történik meg???
watson
watson 2013. 03. 11. 14:14
Előzmény: #25  mro
#29
nem VAGY, hanem ÉS

lakosság kevesebb energiát fogyasztott ÉS a vállaltok is

Orbán-Matolcsy páros széles spektrumban tette és teszi tönkre az országot.
Törölt felhasználó 2013. 03. 11. 14:08
Előzmény: #27  mro
#28
Nem feltétlenül kel polisztirollal, ott van a cellulózszigetelés, ami újrahasznosított papírból készül...
mro 2013. 03. 11. 14:03
Előzmény: #20  Törölt felhasználó
#27
> azonnali intézkedéssel meg kellett volna alkotni egy ESCO rendszert fűtéskorszerűsítésre, szigetelésre, megújulók felfuttatására. Persze ha lett is volna valódi szándék, azt egyből letarolta az orosz vagy energialobbi.

Egyetértek - a hőszigetelés termelési és kivitelezési munkahelyeket, beruházást, értéknövelést, külker és fizetésimérleg-javulást, életminőség-javulást, GDP-t és megtakarítást jelentett volna. Talán a jellemzően mocskos magyar épületek jelentős része így színt is kapott volna, menj végig Pozsony belvárosán, utána a kutyaszaros pesti belvárosban a szürke, málló vakolatok mellett, állati húgytócsákat kerülgetve.

Sőt. Hazai termelést feltételezve (ez azért alap volna, a gazdaságpolitikai céloknak megfelelően) a hőszigetelő anyagok termelésének energiaigénye (és polisztirol esetén kőolaj-alapanyag igénye) miatt pár évig az energialobbi sem panaszkodhatott volna.
mro 2013. 03. 11. 13:57
Előzmény: #21  rockmaster
#26
Vagy igen, vagy nem. Láttuk, hogy a konformista Medgyessy-Gyurcsány-Bajnai, vagy akár korábbi kormányok (pl. Antall-Boros) mire mentek az illeszkedéssel. Az önmagában nem elég és talán nem is a legjobb stratégia.
mro 2013. 03. 11. 13:55
Előzmény: #23  watson
#25
> ezt igazolja vissza a 20 éves legalacsonyabb energiafelhasználás is

vagy a lakosság csökkenő energiafogyasztását
Törölt felhasználó 2013. 03. 11. 13:20
Előzmény: #20  Törölt felhasználó
#24
Nem értek egyet azzal sem, hogy újraindul a kamattámogatás lásd diákhitel, vagy lakás vásárlás/építés. Egyenesen megtiltanám földterületek belterületé nyilvánítását. És nagyon szigorúan. Nem engedném új lakások építését sem, falvak üresedtek ki, lakások tízezrei vannak romos állapotban, eladásra várva, közben pedig milliárdosok építkeznek természetvédelmi területeken Budán vagy a Mecsekben.
watson
watson 2013. 03. 11. 13:17
Előzmény: #19  mro
#23
nem volna, hanem éppen ezektől zuhant a belső kereslet, mint egykulcsos szja, devizahitel-mentés, különadók, tranzakciós és csekkadó

csökkent a hitelezés, csökkentek a beruházások. 20 év alatt soha nem volt ilyen alacsony a beruházási ráta, már a termelőeszközöket élik fel a vállalkozások, mert az amortizációt sem pótolják...
a beruházáscsökkenés mellett a termelés is csökkent, a válság előtti szinteket meg sem közelítjük pedig már 2008-9 rég elmúlt...
ezt igazolja vissza a 20 éves legalacsonyabb energiafelhasználás is, és a -2,8%-os decemberi év/év-es GDP adat.

Keményen tönkreteszi Orbán az országot... mindenre rátesz egy lapáttal...
Törölt felhasználó 2013. 03. 11. 13:10
Előzmény: #19  mro
#22
Ja a progresszív adózás megszüntetésével sem értek egyet. Azzal sem, hogy csökkentették az álláskeresési támogatást és annak idejét. Svédországban alig keres többet egy felső vezető mint az alá beosztott titkár, még is köszönik jól megvannak.
rockmaster 2013. 03. 11. 13:04
Előzmény: #19  mro
#21
Az érdekes lett volna.
Főleg azt lenne érdekes elemezni h mi lett volna ha nem a Fidesz kormányoz...
Itt nem elsősorban magával a gazdasággal, a gazdasági szereplőkkel van probléma, hanem a jogbizonytalansággal, alkotmányt körülvevő problémákkal, az autokrata (Európa-idegen) stílussal. Ha ezek nem lettek volna, egészen biztos vagyok h jobban állnánk.

Topik gazda

Portfolio
Portfolio
4 5 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek