Szerintem az ugyanúgy indifferens ilyen szempontból, sőt akkor talán akkor ez még fajsúlyosabb volt, mivel az sokkal spekulatívabb időszak volt. Személy szerint én az apportok bejelentésére vártam (2018. ősz), mert addig ez még csak spekulációs területnek számított, nem lehetett mire alapozni, mit számolni. Az sokkal nagyobb csalódás volt, hogy az apportok után számtalan kommunikációs elemmel megspékelve történt az, ami történt, na arra már kevésbé lehetett számítani. A spekák és a bennfentes információk birtokában lévő járhattak jól, ha idő közben eladtak és alul újra vásároltak. Mivel a nagy tulaj részvényeinek száma nagyon jelentősen nem változott, így a "közkéz hányadban" voltak jelentős átrendeződések, amelybe ilyen részvény számnál sok mindenki beleférhet bejelentési kötelezettség nélkül.
Mivel nem én adtam a mínuszt, így valaki rajtam kívül még nem így gondolkodik :) Amúgy vicces úgy áldozatnak tekinteni magunkat, hogy attól parázik az ember, hogy mi lesz a választásokon, mert akkor nem is kellett volna részvényt vennie az illetőnek.
Egy Tigázt nem tudsz elfelezni működésben, hogy az egyik 50 %-os tulajdonosnak ennyit "termel", a másik 50 %-nak meg annyit, csak az egész cég működését tudod majd értékelni, hogy mennyi veszteséget v. eredményt (osztalékot) eredményez a tulajdonoknak és/vagy később mennyiért adja esetleg tovább, a vagyonkezelő Opus, azaz, ha eladja majd, akkor a vételi ár és az eladási ár között mekkora lesz a különbség. Persze, ha most egy jelentős hitelt vesznek fel, azt is lehet úgy kommunikálni, hogy eladósítják a céget, meg úgy is, hogy fejlesztenek, ami később még többet hoz a konyhára. Ezt úgy sem tudja egy egyszerű "kisember", ezekre több év távlatában kap majd választ az ember, ha kiderül, hogy a bevont forrást mire költik és az mit fog produkálni a cégnek. A nagy (független) befektetők szerintem a politikai kitettség miatt vacilálnak, de ha ebből a holdingból mégis lesz egy jelentős méretű, stabil eredményeket, kiszámítható életpályát eredményező cégcsoport és esetleg idővel a tulajdonosi struktúra is változni, "szelídülni" fog (később valami nagyobb elismertséggel bíró "szervilis" pénzügyi csoport bevásárolja magát), akkor az árfolyam mind árszínvonalban, mind forgalomban is mást fog mutatni. Tudom, én midig éveket mondok, de amíg nem lesz több tíz milliárdos kimutatott profit, majd osztalék, addig miért is akarnának ide milliárdokkal beszállni független piaci szereplők, addig max. az akvizíciós hírek, a világgazdasági sokk hatások kapcsán és a választási félelemek miatt számíthatunk mozgásra, meg a sok kicsi pár százalékos játéka tekintetében, amikor valakiket sikeresen átvernek rövid távon. Persze, ez is a vásárló kapcsán válik el, mert például engem már nem hat meg, ha veszek egy kis csomagot és tíz-tizenöt százalékot táncol az árfolyam a következő hónapokban (max. rosszul érzem magam, hogy megint nem a legoptimálisabb időben vettem), mert nem számítok rövidtávú realizálásban. Azoknak, akik itt maradtak több éve - főleg azoknak, akik nem is szeretett volna igazán befektetők lenni - eleve, nagy dilemma, hogy ezeken a szinteken már minek szabaduljanak, ha eddig húzták, ne hogy úgy járjanak, hogy mégis egy-két éven belül lesz itt jelentős emelkedés és előtte már realizálták a veszteséget. Amennyiben feljebb lennénk legalább ötven-száz forinttal, ott szerintem már sokan realizálnának veszteséget is, főleg a választások előtt, így ha valaki tudja előre a forgatókönyvet és az jelentősen pozitívabb kicsengésű (itt most évekről, stratégiai tervekről beszélek), lehet, hogy egy-két mesterséget felrántással ezt majd megteszik, hogy az azt követő nagyobb veszteség realizálási, választási para zutyiban többet lehessen olcsóbban zsákolniuk. Ezeken a szinteken szerintem lefelé már nem tudnak nagy mennyiségű (több millió) részvényt vásárolni, max. csak nagyon lassan.
Nem szabad. Hadd hasson majd a meglepetés erejével. Arra leszek kíváncsi majd, hogy mikor fog eljönni az, hogy itt mindenki jól fog járni. A mindenki szerintem már nem lesz mert biztos már volt aki realizált bukót.
NEW OPUS GLOBAL