Topiknyitó: betgyuri 2019. 07. 07. 22:40

NEW OPUS GLOBAL  

Létrejött az új Fórum.
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Goncharow 2022. 08. 25. 15:13
Előzmény: #103739  sprint53
#103740
Ugyan. Ha letilt egy házmester, vagy egy-egy lócsíszár bever sárral, akkor mi van? Ha viszont nem láttam volna itt, hogy mennyi földbedöngölt vagyonos ner-ista is létezik, nem hinném el. Sose gondolták, hogy őket is lenyúlja egyszer a fükeforradalom, de még most se hisznek igazán a szemüknek. És persze lehetnék most én is egy közülük, ha nem baxnak át már a Synergonnal. A frusztráltság tehát érthető, egyedül a Stockholm-szindróma szívóssága lepett meg. Keveset anyáznak, és akkor is vagy a NER sokadik végrehajtó vonalára, ill. a ner-kritikusokra lőnek, vagy ha rendszerszempontokkal is megpróbálkoznak, akkor a hatalom szócsöveként mindent bele a vakvilágba. Legalábbis ezeknek van itt közönségsikere. Díjazottak még a szellemes lazaságok, elvégre inteligens emberek is olvassák a fórumot, akik pénzükkel vannak jelen. 
sprint53 2022. 08. 25. 13:42
Előzmény: #103738  Goncharow
#103739

Hmmm !  Sajnálom !
Goncharow 2022. 08. 25. 12:06
Előzmény: #103737  sprint53
#103738
Sasol ő itt moderátorként rendesen. Engem a múltkor elzárásra ítélt egy Kövér Lacis analógiámért, hogy ne személyeskedjek. A lebuzizásom viszont megengedett, sőt.
sprint53 2022. 08. 25. 11:52
Előzmény: #103735  seniortrader
#103737

Utóbbi időkben, 1-re kevesebbet írogatott, különböző okokra hivatkozva !  Lehet, h. tényleg megunta a pappert... !
Goncharow 2022. 08. 25. 11:08
Előzmény: #103731  KKR13
#103736
Árnyaljuk tovább. Van az egy kulcsos adórendszer, ahol a milliárdos bevétel is úgy adózik, mint a minimálbér. A másik végleten meg van választhatóan - többnyire megint csak a fehér városi középosztályt kedvezményező - átalányadózás, amilyen pl. a KATA (Viktor adta, Viktor elvette, mint ahogy elvette a BÉT papíjaitól a kötelező MNYP-pénzeket). És te mégis a szociális segélyezés elvi lehetőségén akadsz ki, nem annak mint állami feladatnak az elszabotálásán. Pedig nem a vörös, hanem ez a narancs polikai erő lopja ki a szemedet, aki a rendszert 12 éve teljhatalommal kiépítette és működteti.
seniortrader 2022. 08. 25. 10:21
#103735
jut eszembe, hol van a fórumgazda?  csak nem eladta már ő is?
Goncharow 2022. 08. 25. 10:17
Előzmény: #103729  KKR13
#103734
Demagógoszként fosod a szót tért-időt átívelően. A szovjet típusú redszerekben se piac, se adó, se szocsegély nem volt, de volt futószalag, meg darabbér, teljes foglakoztatás és szakszerveti tagdíj, volt árhivatal, transzferábilis Rubel, meg hiány. (Te viszont szidod az USD árfolyamot, az élősködő kretén new-yorki hiénákat.) Időrendben aztán jött az adórendszer az akkori árhivatali bérrendszer felbruttósításával, jött az infláció, a munkanélküliség, a szocsegély. Bónuszként még bemixeled ide az éghalatváltozást, a migrációt és Kanada fegyverkezését (az ottani adófizetők kifosztását?). 
Elmentem kávézni.
Csibefasirt
Csibefasirt 2022. 08. 25. 09:40
Előzmény: #103732  BUXopoly
#103733
Van róla mit mondani?
Bár KKR fasiszta ideológiai oktatásánál biztos jobb lenne...
BUXopoly
BUXopoly 2022. 08. 25. 09:09
#103732
Jó ez az opus fórum.... ja nem.
Lehetne mondjuk a részvényről kommunikálni... néha...
KKR13
KKR13 2022. 08. 25. 07:02
Előzmény: #103729  KKR13
#103731

Az is szép, amikor kitartottak vagy tudatosan a könnyebb életvitel felé menők is jogosultak lesznek.
Van, aki rendszeresen ment, ahogy tudott munkanélküli segélyre, mások szinte folyamatosan feketén v. szürke módon kapták a jövedelmüket, aztán vannak, akik 45 helyett 25-30 évet voltak a nyugdíjbiztosítási rendszerben és sorolhatnám még a torz elemeket. Kicsi a nyugdíj, de nem azért, mert feltétlenül ki voltak használva, inkább az illetők kihasználták a környezet által nyújtott lehetőségeket.
Vannak persze, akik felélték, elköltötték szórakoztatóbb dolgokra a nyugdíjkasszába el nem jutó közös terheket, mások vagyont is képeztek belőle.
Persze az életük során realizált valós jövedelmi, vagyoni viszonyuk köszönőbe sincs a nyugdíjukkal, mégis hirtelen rászorulók lesznek.
Az ismeretségi körömben is van olyan, aki 30 éves kora felett kezdett dolgozni, mert megtehette, illetve számtalan "háztartásbeli" asszonyság is jól elvolt az évtizedek alatt, néha egy-egy kis repi munkahely, minimál jogviszony keletkeztetés mellett.
Az anyósom a nyugdíjintézetben dolgozott és számos síró művésszel találkozott, aki jöttek, hogy mennyi lett a nyugdíjuk (minimál járulékig viselték a közterheket), közben a művészek hozzá képest többszörös vagyontömegen ültek és más dimenziójú rezsivel élték a napjaikat évtizedeken keresztül.
Persze itt vannak a piacgazdaság fura találmányai, a nem rég megbolygatott KATA (előtt is voltak hasonlók, meg jelenleg is vannak: EVA, EKHO, minimál alap, stb.), ahol mondjuk évi 8 millió bevétellel szemben év 600 ezer Ft-ból le lehetett tudni a "kötelező" (közteher) jelentős részét, a megtakarított részt pedig költeni a valós életvitelre vagy vagyonként felhalmozni, aztán majd, ha alacsony lesz a nyugdíj, megy a sírás és a szociális alapú támogatásért.
Undorító szar az egész, nekem ez az egyik legfőbb ok, hogy erre a politikai erőre a büdös életben nem tudnék voksolni, még ha a mostani is kicseszik velem, ugyanis kétszer lopnak meg azzal, hogy ha becsületesen a jövedelmeidből elveszik a nagy terheket, aztán abból dotálják a hozzád képest jobb módúakat vagy akik érdemtelenek rá, mert büdös volt számukra a kitartás, a közös költség viselés és a könnyebb utat választották, ami még belefért.
KKR13
KKR13 2022. 08. 24. 21:05
Előzmény: #103679  sprint53
#103730

Igen, erre már korábban is felhívtam a figyelmet, hogy egyre jobban kilátszik a foga fehérje a portálnak, ebbe a fórumba is egész biztos írogatnak az újságíróik.
Objektívnek próbálnak látszani, miközben egyértelműen nyalnak a dollár elitnek, a hírek és eszmefuttatásaik sem teljes körűek, a szelektív demokrácia csúcsra járatva.
Az egész újságírás ilyen hányadék lett, annyi a különbség, hogy nálunk, Magyarországon két oldal feszül egymásnak, míg nyugaton szinte már csak a liberális érdekszféra ural mindent, a polkorrektség jegyében gyakorlatilag folyamatosan szüntetik meg az annyira hiányolt demokráciát. 
Nem hiába aggattam rájuk a mélyhűtött követőjük által kifogásolt jellemzőket.
Schiffer Andrással is volt egy jó cikk valahol pár hete, ahol emlékeim szerint ezt is kitárgyalták, illetve egy-egy portálon lehet találni némi nyugati konzervatív beszámolót arról, hogy kb. meg sem szólalhatnak már, annyira leuralták már azt a térséget.
Figyeld majd az olasz helyzetet, mennyire lehúzzák az ottani változási lehetőségeket és ide a bökőt, hogy minden manipulációt bevetnek majd, nehogy a magyarnál nagyobb szálka kerüljön a gépezetbe.
KKR13
KKR13 2022. 08. 24. 20:50
Előzmény: #103680  Goncharow
#103729
Na erre céloztam, nem vita partner:
https://mandiner.hu/cikk/20220824_belfold_karacsony_gergely_rezsitamogatas_budapest_facebook
Azok, akik kézbe (adózáson kívül) kapták a nettó nagy részét vagy vállalkozói jogviszonyban fiktív ráfordításokkal csökkentették az adóalapjukat és éltek a mindenkori minimál lehetőségekkel, a valóságban sokkal több vagyonnal (megtakarított/elcsalt - kinek, hogy tetszik - közterhek által nyert forrásokból) rendelkezhetnek azon nyugdíjasokhoz képest, akik az agyonadóztatott rendszerben becsületesen jutottak a nettó jövedelmükhöz.
Ez a legpofátlanabb és legtorzabb az egészben, hogy nem a valóság után osztogatják megint az adófizetők pénzét, hanem a "papíron" realizáltak alapján.
Ezzel megint elérik, hogy sok esetben a jobb módban élőket támogatják a szegényebbek helyett és mindezt megint a becsületesek által megteremtett forrásokból.Undorodok már bármilyen szociális alapra való hivatkozástól egy ilyen álszent világban, de akár ugyanez a helyzet az adófizetők pénzéből vásárolt milliárd dolláros hadipari kiadások tekintetében is.
Ki lenne az a hülye, aki egy energia és természeti források tekintetében sokkal szegényebb, kizsigerelt, a klímaváltozásnak fokozottan kitett, elöregedő és elkényeztetett emberek által lakott, évtizedekkel ezelőtt már túlnépesedett, de a saját termékenység csökkenése miatt bevándorlással pótolt területet szeretne megszerezni, ahol már a saját maguk ellátására sem rendelkeznek elegendő saját forrásokkal az ott élők, miközben az agresszornak nevezett esetében pont az ellenkezője áll rendelkezésre (brutális méretű terület, alacsony népsűrűség, hatalmas erőforrások).
Örülnek, ha azt meg tudják tartani (150 millió vs 500 millió) egy kellő védvonallal, de azért még tonna számra kell az ember és környezet gyilkos fegyvereket legyártani az adófizetők pénzén a "jó fiúknak" és beszerezni az erőforrásokat hasonló módon túlárazva.
Sajnos már a távol-keleten is fabrikálják az újabb konfliktust, hogy egy másik vetélytársat gyengítsenek és közben már Oroszország felosztásáról vizionálnak az ügynökeikkel, ami kb. egy világháborúval érne fel.
Élősködő kretén new-yorki hiénák. A helytartóik már nagyon várják, hogy 444 legyen a USD/Ft árfolyam is.
Sikeresen szét túrattak egy Európa számára kedvezőbb gazdasági környezetet, miközben a felbujtók és a friss vazallus gyarmataik (pld-ul: Kanada - első héten vettek is közel 100 db F-16-ost db-ját 60-700 milliárd forintért, valamivel fizetni kell - szintén az adófizetők terhére - majd a cserébe kapott üzletekért az uraknak) kaszálnak a helyzeten. A mocskos dollár már az EUR-t is veri.
Aztán jön a csodálkozás, hogy itt ülhet még az ember egy évtizedig a slamasztikában, mert a versenyképesség a térségben rohamosan csökken és már a feltételezett "alvállalkozókkal" sem kell eltüntetni a profitot.
https://mandiner.hu/cikk/20220824_liz_trusst_elobb_talan_hagaba_kene_meghivni_emberiesseg_elleni_buntett_elokeszulete_miatt
 
atakama 2022. 08. 24. 16:19
#103728
lehet értelme bárhol belecsípni még ebbe? hol lehet az alja? eléggé oldalaz egy ideje
Goncharow 2022. 08. 24. 14:01
Előzmény: #103725  Goran25
#103727
Meg ilyen a politika szerepe a tőzsdén:
https://www.portfolio.hu/gazdasag/20220824/az-unios-tamogatas-a-magyar-kormany-uj-torok-kartyaja-558987
Se fel, se le, garantálja pártunkkormányunk október-novemberig a dagonyát. Aztán vagy kiütik az Erste-certiket, vagy nem. Vagy bevesszük addig is legalább a 160-at, vagy nem.
Bankpalota
Bankpalota 2022. 08. 24. 12:46
Előzmény: #103725  Goran25
#103726
Jó nagy átvágás az egész.
Goran25 2022. 08. 24. 12:22
#103725
Sziasztok! 
Amióta nem olvasom a fórumot vagyis inkabb  úgy fogalmaznék hogy nem nézek rá az árfolyamra azóta kicsit nyugodtabb az eletem 😅
2017 óta vagyok benne folyamatos vásárlásokkal olyan 400 körüli atlagárral….elég nagy darabszámmal de meg egy darabot sem adtam el belőle. Azt már rég nem várom hogy pluszban szállok ki belőle de legalább hatha nem ekkora bukoval..
Sikerült másban visszahozni de akkoris borzasztoan bant,  dehát szoktak mondani hogy nem  tartott senki fegyvert a fejemhez és hogy ilyen a tőzsde. Jó tanulópénz az biztos.
kardos74
kardos74 2022. 08. 24. 11:56
Előzmény: #103721  Nemtomicsináljak
#103724
Az öngyilkosság szomorú. Kölcsönöket vettek föl és abból is részvényeket vettek? Hogyan lehet ennyire elkeseredni?
Goncharow 2022. 08. 24. 01:23
Előzmény: #103717  gpeti
#103723
"mennyire vagyunk összetartóak, esetleg tervezünk-e valamiféle fellépést"
Ti több "tízezer holdasok" sem vagytok  ma már 150 körül veszélyesek. És bizonyosan nem fogtok semmilyen egységes fellépést produkálni.
Goncharow 2022. 08. 24. 01:08
Előzmény: #103719  Törölt felhasználó
#103722
Kispapírokról beszélsz, mint pl. az akkori Masterplast volt, ami azóta triplázott, és az OTP szerint még mindig alulértékelt. Miközben az általad említettek egyértelműen kizárólag és köztudottan NER-papírok voltak akkor is, és azok ma is. De még mindíg be vagy szarva, hogy megnevezd a kifosztóidat, akik már régóta büszkén, fennhangon és programszerűen hirdetik, hogy leszarják a liberális piacgazdaság szabályait, és azokat torzítani fogják. Magyarul: az olyan echte libsi intézményekhez is, mint a tőzsde, illiberális módon fognak viszonyulni, ezek a nemzeti nagyburzsoázia megteremtését fogják szolgálni. Tiborcz ki is menekült rögtön a BÉT-ről valami kamu dumával, de már nemzeti oligarchaként, aki vagyonát piaci körülmények között biztosította ugyan be, de a vagyont a BÉT nélkül is gyarapítani tudja. A BÉT papírjainak állapotát, azon belül az Appit elnézve nyilván jól döntött.
Nemtomicsináljak 2022. 08. 23. 23:27
Előzmény: #103719  Törölt felhasználó
#103721
Hát igen.
Mindenki joggal hihette 2018 as választások után hogy akár 2- 3000 Ft is lehet a papír, hisz már az egész magyar gazdaság szinte mészáros (orbán) kezében volt.
A nagyarányú fidesz győzelem szinte borítékolta az 1000 Ft feletti árfolyamot.
Errefel mindenki szopott mint a torkosborz.
Ez totál érthetetlen volt.
Én még kiszálltam 650-700 Ft körül, kis veszteséggel.
Mondjuk előtte jól megszedtem magam opimus- konzum kettőssel.
Főleg konzum volt számomra király papír.
Mondjuk szépen elintézték konzumot😟
Mai napig vannak ismerőseim akik 2018 as választás előtt bevásároltak 700-800 Ft közt.
Van amelyik máig űl rajta, van amelyik földönfutó miatta, kettő pedig öngyilkos 😟
Törölt felhasználó 2022. 08. 23. 21:42
Előzmény: #103718  Törölt felhasználó
#103719
Én úgy látom h az opus volt itt a kulcs, ha pl 2018 áprilisában elviszik mondjuk ezerig, nálam pl nincs delta, nincs semmi, kiszállok és ennyi, ennyin múlott, az opuson és részben appeninen. Nagyon nem számítottam arra h 2018 április a választások utáni 2. kereskedési napján kb 10 órától adni kezdik, akkor volt 810 sose feledem, szóval itt opus volt a kulcs, az tette partvonalra sokunk óvatosságát pl ha nincs opus sose veszek bele deltába, elhitették opusba h korrektek, elhittük, még Peti te is, aztán jött a fekete leves, gyakorlatilag mindenhol máshol is a kisebb papíroknál, szóval opus volt a kulcs, az a papír ami a régiekben is elaltatta, az óvatosságot, mert azt hittük h 2018 áprilisába eljött az amit vártunk a kánonán és helyette a pokol jött el....de honnan lehetett volna tudni, megsejteni azt h a 2. naptól adják miközben simán lehetett volna ezer is....? 
                                                                                                                                                           Na ez a hatalmas geciség h simán lehetett volna mondjuk április végére, de nem lett. Emlékszem mikor 700 lett mindenki egymáson taposott h vegyen, de az eladói oldal csak öntötte, senki nem értette, most már értjük....ugye van az a mondás h kispapírt sose vegyél bármit is csinál, ezt hagytuk figyelmen kívül és nagyon nagy árat fizetünk érte....és hát persze sokszorosan át lettünk baszva mindegyik említett papírban, deltában is ami megy, elképesztő, a legalja....
Törölt felhasználó 2022. 08. 23. 21:27
#103718
Én magam 2017-2019 nagy opusos voltam, most is olvasom a fórumot, nagyon szeretem gpeti írásait, én 400 felett adtam el opust, 480-on apennint és ültem át deltába, ami érdekes gyerekek h a leírt árfolyamoktól máig szinte %-ra pontosan ugyanannyit esett opus, apennin és delta vagyis kb ugyanott lennék anyagilag ha semmit nem lépek, a béka segge alatt, ez viszont sztem felettébb érdekes h onnan h átszálltam mindhárom papír nagyjából ugyanennyit esett, szerintetek miért, érdekelne hogy látjátok ezt? főleg gpeti? de a többiek is...egy következőbe folytatom még a meglátásaim
gpeti
gpeti 2022. 08. 23. 15:45
Előzmény: #103708  J.o.k.e.r
#103717
Nevek nélkül -  Dákóhoz be lehetett menni innen a fórumról. Még egy fórumtársunk intézte/szervezte,  engem is meghívott, de én nem mentem el, értelmetlennek tartottam (MINDENKI MINDIG HAZUDIK).
 
Dákó semmi konkrétat nem mondott, csak ködösített kezeit széttárva. Rá 1 hétre vett talán 10.000 részvényt, simán kamuból, tudta, hogy bukni fog, de ezzel sikerült beültetnie még x1000 embert, és tartani a remény halvány sugarát bennünk.  Szerintem már akkor is csak azért ment bele a találkozóba, hogy minket szűrjön mennyire vagyunk összetartóak, esetleg tervezünk-e valamiféle fellépést. Simán átvágott már akkor is minket. Egy kib@szott nagy számító köcsög az is...
gpeti
gpeti 2022. 08. 23. 15:38
Előzmény: #103711  J.o.k.e.r
#103716
Ez a sablon. Én is írtam nekik, ugyanezt válaszolták, de engem már hülyébbre vettek mint téged. Még a végén volt valami olyan mondat (link), hogy hol tudok téjékozódni az lezárt ügykről, kísérjem figyelemmel ott őket, nem kell írogatnom.. Szóval pattanj le kisköcsög, csak cizelláltabban.
Csibefasirt
Csibefasirt 2022. 08. 23. 15:33
Előzmény: #103711  J.o.k.e.r
#103715
MNB t amugy nem lehet feljelenteni? 
Bar ugye kinel...
sprint53 2022. 08. 23. 15:25
Előzmény: #103702  Goncharow
#103714

:D :D :D
sprint53 2022. 08. 23. 15:20
Előzmény: #103692  gpeti
#103713
Úgy-úgy... !
sprint53 2022. 08. 23. 15:19
Előzmény: #103686  Goncharow
#103712
Ponyvaregény
J.o.k.e.r
J.o.k.e.r 2022. 08. 23. 15:15
Előzmény: #103709  gpeti
#103711
2020 nov 18án  kaptam tőlük választ azóta nem néztem . Gondolom minden a legnagyobb rendben, minden fasza a cég körül ! , mert akkor nem kerülte el volna a figyelmünket? írtak volna :) 
Megkeresésével kapcsolatban tájékoztatjuk, hogy az MNB folyamatban lévő piacfelügyeleti eljárásról nem adhat tájékoztatást. Felhívjuk ugyanakkor szíves figyelmét, hogy amennyiben az MNB a lefolytatott eljárásai során jogszabálysértést állapít meg, úgy arról határozatában dönt, amelyet honlapján közzétesz. A határozatok az alábbi útvonalon érhetők el: https://www.mnb.hu/felugyelet/engedelyezes-es-intezmenyfelugyeles/hatarozatok-es-vegzesek-keresese A Bejelentésben szereplő tevékenységgel kapcsolatban felhívom figyelmét, hogy az MNB folyamatosan figyelemmel kíséri a piaci szereplők magatartását, a vonatkozó jogszabályok betartását, valamint az esetleges törvénysértések esetén megteszi a szükséges intézkedéseket.
gpeti
gpeti 2022. 08. 23. 14:51
Előzmény: #103707  Goncharow
#103710
Nem ismertem, de most megjegyeztem. Tanulságos, elgondolkodtató.
gpeti
gpeti 2022. 08. 23. 14:50
Előzmény: #103708  J.o.k.e.r
#103709
Nálam - mint az közismert - alaptézis, hogy MINDENKI HAZUDIK. Így kb senki véleményére nem adok, vagy legalább is 1 kezemen meg tudom számolni kire hallgatok. Ezért nem is nagyon érdekel ki-mit nyilatkozik, számomra egyértelmű, hogy HAZUDIK (főképp a "nagyemberek").
 
Szerintem is ez az OPUS valamiféle cégtemető reciproka. Nincs jó véleményem már róla..
Ha már az MNB-t említetted, mi lett a vizsgálat eredménye !?
J.o.k.e.r
J.o.k.e.r 2022. 08. 23. 14:12
Előzmény: #103701  gpeti
#103708
2019 nyáron is beszéltem személyesen Dákóval 2-3 percet, azt mondta középtávon jó befektetés és a kivezetés kizárt. 400 körül itt akkor is sokan mondták a kivezetést. Sajnos nálam is anyagi lehetőségeim felső határai szerint több 10ezer db-bal tele vagyok 400 felettről, úgyhogy folyamatosan higítottam. Szinergiákról és finnalapokról beszélt akik adják utóbbi 2 biztos bullshit. Hazudnia kellett! Ez már tényleg a legalja, a menedzsment ,HG, a kommunikáció,  hazugságok minden évben . Nincs bizalom, nincsenek felelősök  ! OPUS valami nekünk rossz értelemben vett céges puffer(mintha itt raknának össze a cégeket és ha megvan innen kikerülve átadják a végleges tulajokhoz?), illegális tér a kormány és a NER között. Bármit megtehetnek se az MNB se más nem érhet hozzájuk.   Nem lölőt hanem a háttéren lévő kis csoport mérhetetlen kapzsiságát, és szerintem innen nézve összességében az ostabaságukat látom. Önzőek és telhetetlenek! Kíváncsian várom a történet "végét" milyen tanmese kerekedik ki ebből. Mindenestre itt ülök a sz.rban.... 
Goncharow 2022. 08. 23. 13:20
Előzmény: #103705  gpeti
#103707
Goncharow 2022. 08. 23. 13:10
Előzmény: #103701  gpeti
#103706
810-nél tőkét csatornáztak az üres cégbe a tőzsdén, hogy abból (és persze másból is) egyszer feltölthessék. Ami mára meg is történt valamelyest. Ez nem volt csalás, a tőkétlen vállalkozók vagy a bankhoz fordulnak hitelért, vagy a tőzsdéhez. 
Viszont egyetlen üzleti indokot mondj, hogy miért fizessék pont most ki a hitelezőiket. Csak fél, de már akár negyed áron is? Most, amikor remek a potenciális üzleti környezet a terjeszkedéshez, ha ülni tudsz a megszerzett lóvén.
gpeti
gpeti 2022. 08. 23. 13:09
#103705
Én épp megint megvilágosodtam, szoktam ilyet, csak sosem hallgatok magamra.. 
 
Hétvégén hajnalban hajtottam fel egy autóútra, a sötétben láttam, hogy egy róka ugrál a körforgalomba valami pockot-egeret hajkurász, látszólag kis eséllyel. Még gondoltam is, hogyha el is kapja, nem egy kiadós reggeli lesz az. Alighogy elhagytam a körforgalmat - mondom mi a f@szok vannak az úton??? 15-20/egy csoport NYÚL pihengetett az pálya közepén, árokszélen. Hát mondom ilyen nincs, a rókának csak 50m-el arrébb kellene lennie...
 
Azt a megdöbbentő tanulságot vontam le, hogy néha csak fel kellene nézni a szarból, hogy meglást a jót.
(most meghatódtam most magamtól, olyan okos vagyok)
J.o.k.e.r
J.o.k.e.r 2022. 08. 23. 12:40
Előzmény: #103703  J.o.k.e.r
#103704
J.o.k.e.r
J.o.k.e.r 2022. 08. 23. 12:40
Előzmény: #103683  gpeti
#103703
ezt ismeritek,
 http://bullshitgenerator.net/?bsid=MjQsMmUsMWYsNWE
Goncharow 2022. 08. 23. 12:32
Előzmény: #103696  gpeti
#103702
Az öreg bika - fiatal bika analógiáknál ez most időszerűbb, amikor a "winter is coming":
Ül a sas a sziklaormon. Hirtelen leveti magát a mélybe, majd a föld felett néhány méterrel kicsapja a szárnyait és visszaszáll a sziklára. Látja ezt a sólyom. Odarepül hozzá és megkérdezi: 
- Te,sas,mit csinálsz? 
- Lazulok. 
- Azt hogyan kell? 
- Lefeszített szárnyakkal zuhansz, majd a föld felett néhány méterrel kinyitod a szárnyaid és felrepülsz. 
- Húúúú, ez nagyon jó - mondja a sólyom-, te sas, lazulhatok veled? 
- Persze. Lazuljunk együtt. 
Arra megy a róka, és látja mit csinál a sas és a sólyom. Odamegy és megkérdezi: 
- Mit csináltok srácok? 
- Lazulunk - válaszolják. 
- Azt hogyan kell? - kérdi a róka. 
Elmondják neki,majd a róka csatlakozik. Leugranak. 
Egyszer csak repülés közben megkérdezi a sas a rókát: 
- Te róka, tudsz repülni? 
- Nem. 
- Húú de laza...
gpeti
gpeti 2022. 08. 23. 12:31
Előzmény: #103699  BUXopoly
#103701
Az a ~810 volt az átb@szás üres céggel. Meg ez a 150 is az.. A 300-al sokan még sehol nem lennének. Még azok sem, akik 300-on vették, mert azóta 30%-ot romlott a pénzük.. Szóval nem nagyon látom a kiutat ebből. Vagy ha igen, 500-nál, illetve akik 600 és fölötte vették azoknak 1000-nél (és most nem poénkodni akartam ezzel).
Bankpalota
Bankpalota 2022. 08. 23. 12:29
Előzmény: #103699  BUXopoly
#103700
Nem lehetne 611?
BUXopoly
BUXopoly 2022. 08. 23. 12:21
Előzmény: #103697  gpeti
#103699
Ez pontosan így van. Itt vihar van 4 éve. Ami engem kimondottan zavar, hogy egy fejlődő, növekvő vállalat, papírjai érnek egyre kevesebbet, jelenleg az éves árbevétel 50%-a a piaci kapitalizáció. Míg a hungarocelbiznisz, meg minden hasít. Értem a jelenlegi gazdasági helyzetet, és azt is hogy nem most van az ath-k időszaka, de hogy rövidebb ideig sem tud konszolidálódni az árfolyam, hanem szigorúan monoton csökkenő trendben van egy folyamatosan növekvő bevételű vállalkozásnál azt nehezen emésztem.
.
Mert ha egy szar lenne, akkor nem zavarna, de ez a cég már nem az ami volt 2017-ben vagy 2019-ben amikor már ugyan ennyi db-számmal 611 volt. Fényévekkel nagyobb és erősebb a vállalat, negyedelt árfolyamon...
.
Nem várok 611-et, meg bvps árat sem, de 300-at illene elérnie.
BUXopoly
BUXopoly 2022. 08. 23. 12:15
Előzmény: #103696  gpeti
#103698
Ez jó story... köszi. 
gpeti
gpeti 2022. 08. 23. 12:08
Előzmény: #103696  gpeti
#103697
Nem mindha én nyugodt lennék. Optimista ember vagyok, de szerintem vihar közeleg.. Ezt is majd túléljük, csak az a baj, hogy mi folyamatosan túlélünk. Ha simán menne bármi, már unalmas is lenne.
gpeti
gpeti 2022. 08. 23. 12:05
Előzmény: #103695  BUXopoly
#103696
Nyugalom.. 
 
"Egy Airbus 380-as repülőgép úton van az Atlanti-óceánon át. Következetesen 800 km/h sebességgel repül 30 000 láb magasságban, amikor hirtelen megjelenik egy Eurofighter Tempo Mach 2-vel.A vadászgép pilótája lelassít, elrepül az Airbus mellett, és rádión üdvözli az utasszállító pilótáját: "Airbus, unalmas repülés, ugye? Most pedig nézz ide!"A hátára fordítja a repülőgépét, felgyorsít, áttöri a hanghatárt, gyorsan szédítő magasságba emelkedik, majd lélegzetelállító zuhanásban szinte a tengerszintig süllyed. Visszafordul az Airbus mellé, és megkérdezi: "Na, milyen volt?".Az Airbus pilótája válaszol: "Nagyon lenyűgöző, de ezt figyeld!"A sugárhajtású repülőgép pilótája figyeli az Airbust, de nem történik semmi. Továbbra is egyenesen repül, ugyanolyan sebességgel. Negyedóra múlva az Airbus pilótája rádión megkérdezi: "Na, milyen volt?Zavarodottan kérdezi a sugárhajtású pilóta: "Mit csináltál?".Az AirBus pilótája nevet, és azt mondja: "Felálltam, kinyújtóztattam a lábam, kisétáltam a repülőgép hátsó részébe, hogy használjam a mosdót, majd vettem egy csésze kávét és egy csokis süteményt.A történet tanulsága a következő: Amikor fiatal vagy, a sebesség és az adrenalin nagyszerűnek tűnik. De ahogy öregszel és bölcsebb leszel, megtanulod, hogy a kényelem és a nyugalom sokkal fontosabb.Ezt hívják S.O.S.-nek (Slower, Older and Smarter): Lassabban, Idősebben és Okosabban.Minden barátomnak ajánlom, akik hozzám hasonlóan, idősebbként mostanra rájöttünk, hogy ideje lassítani és élvezni a hátralévő "utazást"."
BUXopoly
BUXopoly 2022. 08. 23. 12:03
Előzmény: #103693  gpeti
#103695
Jó neked, bárcsak színtévesztő lehetnék, és a pirosat zöldnek látnám.... Megint esik ez a csoda. Aki naponta-hetente figyeli ezt a papírt, annak sem ellenségre sem átokra, semmire nincs szüksége , a papír a bét stehen king-je, hozza a borzalmat folyamatosan, 4 éve :-))))
Goncharow 2022. 08. 23. 11:47
Előzmény: #103692  gpeti
#103694
Ne kapkodjon, Mester! (Bereményi, Tanítványok) :-)
gpeti
gpeti 2022. 08. 23. 11:40
Előzmény: #103687  BUXopoly
#103693
Látod-látod. Itt jön ki, hogy melyikünk az okosabb. Én voltam IQ teszten is, szerencsére negatív.
gpeti
gpeti 2022. 08. 23. 11:39
Előzmény: #103686  Goncharow
#103692
Megvan. Bár emlékeim szerint általában nem csönd, hanem lövés jött a monológ után ;)
Bankpalota
Bankpalota 2022. 08. 23. 11:29
#103691
5706 db.
Hasítunk 
Goncharow 2022. 08. 23. 11:28
Előzmény: #103689  BUXopoly
#103690
és okosabb
BUXopoly
BUXopoly 2022. 08. 23. 11:09
Előzmény: #103688  Goncharow
#103689
bátorok legyél
Goncharow 2022. 08. 23. 11:01
Előzmény: #103687  BUXopoly
#103688
Tarantino legyek, vagy Zuckerberg? Komoly dilemma lehetett.
BUXopoly
BUXopoly 2022. 08. 23. 10:49
Előzmény: #103683  gpeti
#103687
Te ilyeneket tanultál gyerekként? 
Én sarat ettem...
Goncharow 2022. 08. 23. 10:40
Előzmény: #103683  gpeti
#103686
Tarantinónál ugyanez a bevált dramaturgia: "Az igaz ember járta ösvényt mindkét oldalról szegélyezi az önző emberek igazságtalansága és a gonoszok zsarnoksága. Áldott legyen az, ki az irgalmasság és a jóakarat nevében átvezeti a gyöngéket a sötétség völgyén, mert ő valóban testvérének őrizője és az elveszett gyermekek meglelője. Én pedig lesújtok majd tereád hatalmas bosszúval és rettentő haraggal, és amazokra is, akik testvéreim ármányos elpusztítására törnek, és majd megtudjátok, hogy az én nevem az Úr, amikor szörnyű bosszúm lesújt rátok." És jön a döbbent csönd.
Goncharow 2022. 08. 23. 10:34
Előzmény: #103682  lenovo
#103685
A szegregáció nem az újraelosztás (redisztribúció) megnevezése, hanem a botrányos magyar gyakorlatának a a társadalmi hatása. Azt hittem, hogy abban a szövegkönyezetben (kontextus) ez megfejthető minden entitás számára.
Bankpalota
Bankpalota 2022. 08. 23. 09:52
#103684
Ez a szar meg csak lapít a fűben. 
gpeti
gpeti 2022. 08. 23. 09:48
Előzmény: #103682  lenovo
#103683
Én ezt kívülről nyomom, ha bárki túl okos, ezt szoktam neki válaszolni (még gyerekként tanultam meg):
 
A helyzet cifiszisztikája úgy orientálódik, hogy a kurbinációs mechanikáció álltal okozott behatások kimutatásának a lényege lényegében lényegtelen marad, ezért a fenti helyzet definisztikai szubjektivitása oly mértékben túlkombinálódik, hogy nem fér össze a morális egzisztenciával. Ezért az én véleményem intuvizuális.
 
Csönd szokott jönni utánna..
lenovo
lenovo 2022. 08. 23. 09:39
Előzmény: #103680  Goncharow
#103682
Imádom azokat az "entitásokat" akik megtanulnak 15 szót az idegen szavak szótárából és úgy csinálnak mintha értelmes szövegkörnyezetbe helyezték volna őket. De mi csak bámulunk alulról Rátok!

Topik gazda

betgyuri
betgyuri
2 5 5

aktív fórumozók


friss hírek További hírek