Topiknyitó: Portfolio 2015. 08. 21. 01:28

Németország visszaállítja a határellenőrzést?  

Ugrás a cikkhez
Még Németország sem tudja hosszabb távon elviselni a menekülthullám terhét, ha minden évben 800 ezres nagyságrendben érkeznek menedékkérők - figyelmeztetett egy csütörtöki interjúban Thomas de Maiziere német belügyminiszter. A tárca szerdán 450...

a teljes cikk: http://www.portfolio.hu/cikkek.tdp?k=3&i=218495
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
_pampa 2015. 08. 23. 16:00
Előzmény: #57  Phylaxa
#60
Megszólalt Brüsszel, bár ne tette volna....

"Juncker hangsúlyozza, hogy a migránsok ugyanolyan emberek, mint bármelyikünk, „mint ön vagy én, csak éppen ezek az emberek nem voltak olyan szerencsések, hogy a világ legstabilabb és

leggazdagabb régióiba szülessenek. Olyan emberekről beszélünk, akiknek a szíriai háború, az Iszlám Állam líbiai terrorja vagy az eritreai diktatúra elől kell menekülniük”.

„Aggodalomra késztet, amikor a lakosság egy részének az ezekkel az emberekkel szembeni elutasítását látom” – szögezi le."

Miért nem Kuvaitba mennek?
mondeos 2015. 08. 23. 15:59
Előzmény: #56  _pampa
#59
Gondolom ott nem várnák őket ilyen kedvesen.
mondeos 2015. 08. 23. 15:58
Előzmény: #57  Phylaxa
#58
Az első az lenne, hogy leállítsák vagy lassítsák az áradatot.
Utána el kell helyezni a már itt lévő menekülteket, a kalandorokat pedig visszavinni.
Ez a 3 lépcső garantálja a fegyverropogást, szép szóra nem fog történni semmi.
Phylaxa 2015. 08. 23. 15:55
Előzmény: #50  _pampa
#57
Ha ez így megy tovább, akkor én azt sejtem, hogy Földközi-tenger lezár és Görögország teljesen lezár.

Azért nem nehéz ezt megmondani, mert már most kezdenek az országok maguk védekezni.
Nálunk például csökkenni fog. De nyilván a Horvátoknál és Szlovéneknél növekedni.

Ha pedig az utánpótlást nézem, amiről kb annyi információm van, mint a jelenleg az EU-ban tartózkodókról, akkor az első jelentős EU összefogás szerintemm katonai lesz. Tehát katonaság fogja őrizni a külső határokat addig, amíg végre hajlandóak megszólalni Brüsszelben.
_pampa 2015. 08. 23. 15:52
Előzmény: #55  mondeos
#56
Már reggel felvetettem,hogy közelebb van Szaud-Arábia,Kuvait,Bahrein,Emirátusok,Dubai...stb...
Miért nem oda mennek?
mondeos 2015. 08. 23. 15:48
Előzmény: #54  mondeos
#55
És eközben az újak jönnek és jönnek és jönnek.
mondeos 2015. 08. 23. 15:47
Előzmény: #53  _pampa
#54
Én rosszabbtól is tartok, túl gyorsak most az események.
Akik elérik a célországukat, sajnos tapasztalni fogják, hogy nem az vár rájuk, mint amire számítottak. Ott is követelőzni fognak, több lesz a rendbontás. A lakosság pedig nem lesz mellettük, ez is tüzelni fogja őket. Ez ellen tenni kell majd valami hatékonyat, ami csak szikra lesz. Na onnantól akár háborút is el tudok képzelni. Vagy ők vagy mi alapon. Ezt egy jelenlegi kormány se meri kockáztatni, ezért nem lépnek most. Inkább kivárják, hogy mi lesz és a kis országok mit tesznek.
_pampa 2015. 08. 23. 15:43
Előzmény: #52  mondeos
#53
Békés menekültek akik a halál elől futnak....

Nagyon szélső jobb fog hatalomra kerülni minden érintett országban.

szvsz
mondeos 2015. 08. 23. 15:40
Előzmény: #50  _pampa
#52
Én most valahogy túl negatív lettem. Ez, ami elkezdődött, kikerült az EU irányítása alól. Kis túlzással, már most is késő cselekedni. A tegnapi macedón áttörés jól mutatja, hogy senki sincs erre felkészülve. 1-2000 ember azt tesz meg, amit csak akar. Mi lesz, ha 10-20000-en lesznek együtt egy ilyen helyzetben?
Törölt felhasználó 2015. 08. 23. 15:38
Törölt hozzászólás
#51
_pampa 2015. 08. 23. 15:34
Előzmény: #49  Phylaxa
#50
Arról beszél ez az ember,hogy van kidolgozott terv.

Lassan 1 millióan lesznek!

Pár százas kvótákról hallottunk.... A többivel mi lesz?
Phylaxa 2015. 08. 23. 15:28
Előzmény: #47  _pampa
#49
Az a probléma, hogy amiről én olvastam, az annyit takar, hogy melyik ország mennyit fogad be.Mást én nem olvastam.

Ez azért probléma, mert már sokkal többen vannak az egyes országok területén, mint amennyiről májusban "gondolkodtak". Igazából szerintem senki sem tudja, hogy mennyien vannak jelen pillanatban az EU-ban.

A másik probléma, hogy nem hozzák őket kijelölt pontokról, vagy engedik be kijelölt pontokon szervezetten, hanem áramlanak. Senki sem tud felkészülni semmire, nem tud tervezni, csak beszél össze vissza.

Ennek egyértelmű valósága van. Semmi mást nem hallok senkitől, csakhogy ki a fasiszta, náci, embergyűlölő és sorolhatnám az okosságokat. Megoldási javaslat sehol, csak ezek az ökörségek.
Előre tudja minden értelmes ember, hogy ez ebben a formában csak rosszabb lehet. De nem érdekel senkit.
Törölt felhasználó 2015. 08. 23. 15:21
Törölt hozzászólás
#48
_pampa 2015. 08. 23. 15:14
Előzmény: #45  Phylaxa
#47
"Ehhez erős, közös európai alapra van szükségünk, méghozzá azonnal. Éppen ezért az Európai Bizottság a vezetésem alatt már májusban kidolgozta részletes javaslatait egy közös menedék- és menekültpolitika kidolgozására.”

És mi erről miért nem tudunk?

Esetleg arra a bizonyos elosztásra gondol mint megoldás?

Törölt felhasználó 2015. 08. 23. 15:01
Előzmény: törölt hozzászólás
#46
Jean-Claude Juncker publicisztikát írt a menekültkérdés kapcsán a Die Welt oldalára. Lesújtó véleménye van arról, hogy Európa miként kezeli a problémát, és kiemeli, hogy ő nem egy ilyen Európában szeretne élni.
„Európa számomra mindig is egy értékközösséget jelentett, amire büszkék lehetünk” – kezdi Jean-Claude Juncker a publicisztikáját. „Mi, Európában soha nem utasítanánk vissza embereket, ha a védelmünkre van szükségük – folytatja és hozzáteszi, hogy Európának kötelessége befogadni a menekülteket, mivel ezt az Unió törvényeivel és alapszerződéseivel is kőbe vésték. Aggodalommal tölti el, hogy ezt egyre kevesebben tartják szem előtt.

Juncker hangsúlyozza, hogy a migránsok ugyanolyan emberek, mint bármelyikünk, „mint ön vagy én, csak éppen ezek az emberek nem voltak olyan szerencsések, hogy a világ legstabilabb és

leggazdagabb régióiba szülessenek. Olyan emberekről beszélünk, akiknek a szíriai háború, az Iszlám Állam líbiai terrorja vagy az eritreai diktatúra elől kell menekülniük”.

„Aggodalomra késztet, amikor a lakosság egy részének az ezekkel az emberekkel szembeni elutasítását látom” – szögezi le.

EZ NEM EURÓPA

Juncker azt is meghatározza, hogy szerinte mi az, ami egyáltalán nem fér bele az európai értékrendbe. „Erőszak a menekültstátuszra várókkal szemben, vagy csupán a szemet hunyás a szükség és a segítségre szorulás felett – ez nem Európa. Aggodalommal tölt el, amikor a szélsőjobboldali és szélsőbaloldali politikusok a populizmust táplálják, ami csak gyűlöletet ébreszt, megoldást viszont nem kínál.

A gyűlölettirádák és a felelőtlen kijelentések az egyik legnagyobb eredményünket, a határok nélküli mozgás szabadságát veszélyeztetik a schengeni övezetben – ez nem Európa.”
Európa szerinte inkább mutatkozik meg azokban a nyugdíjasokban, akik generátorokat vittek Calais-ba, hogy a menekülők fel tudják tölteni telefonjaikat, és legalább egy kis zenét hallgathassanak. De európai az is, amit a siegeni diákok csináltak, akik megnyitották kollégiumaikat a menekülők előtt. Vagy a görög pék Kos szigetén, aki kenyeret osztott az éhes bevándorlóknak. „Ilyen Európa az, amelyben én élni akarok”.

„Természetesen nemcsak egyetlen válasz létezik a menekültkérdésre. De az világos, hogy egy nemzet egyféle megoldása nem lehet hatásos. Egy tagállam sem tudja a migrációt egyedül hatásosan szabályozni. Ehhez erős, közös európai alapra van szükségünk, méghozzá azonnal. Éppen ezért az Európai Bizottság a vezetésem alatt már májusban kidolgozta részletes javaslatait egy közös menedék- és menekültpolitika kidolgozására.”
Phylaxa 2015. 08. 23. 14:54
Előzmény: #44  Törölt felhasználó
#45
Igen, mindenkit átvesznek tőlünk. Egyre többet. Mindenki boldog, elégedtett. Közben egyre többen készülnek, mert ezt látniuk kell a saját szemükkel. Én sem hinném el. :)
Törölt felhasználó 2015. 08. 23. 14:19
Előzmény: #33  Törölt felhasználó
#44
Szóval minél többen érkeznek, úgy nő a befogadást támogatók száma.
Ezek a németek meg fognak menteni minket, mindig is mondtam.
Törölt felhasználó 2015. 08. 23. 14:09
Törölt hozzászólás
#43
Törölt felhasználó 2015. 08. 23. 13:00
Törölt hozzászólás
#42
Törölt felhasználó 2015. 08. 22. 17:04
Törölt hozzászólás
#41

Topik gazda

Portfolio
Portfolio
4 5 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek