Topiknyitó: Portfolio 2011. 11. 24. 23:44

Nem kegyelmezett a Moody's: bóvliba vágta Magyarországot  

Ugrás a cikkhez
Egy fokozattal, a korábbi Baa3-ról Ba1-re rontotta Magyarország adósságának besorolását csütörtök éjszakai döntésével a Moody's Investors Service. Az új besoroláshoz továbbra is negatív kilátást tart érvényben a hitelminősítő. További részletek...

a teljes cikk: http://www.portfolio.hu/cikkek.tdp?k=3&i=158962
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
bigyula 2011. 11. 27. 09:09
Előzmény: #457  Magicmaan
#460
"Ja legjobb (ez lemaradt) amikor 2008 november és 2009 március 31 között hirtelen ráébredtek, hogy nem A3, hanme Baa1-ek vagyuk... aha persze
amit márciusban láttak, azt már bőven kellett volna 2008 novemberében, de még korábban is látniuk"

Van a környezetemben "nagy Fidesz hívő" házaspár (40-esek). Nincs gyerekük, és hasonló nagyságú jövedelemből sokkal jobban élnek ketten (nyaralás, wellness), mint én és a családom (jelenleg egy gyerek, de mi tervezünk egy másodikat is). Ja, és kiselőadást tartanak arról, hogy ez a kormány milyen családbarát...
Törölt felhasználó 2011. 11. 27. 09:04
Előzmény: #446  Knight Tyris
#459
ne felejtsd, hogy az utóbbi években egyre szigorúbbak a minősítők a kritikák hatására. és nem korábban, hanem most van igazuk. majd meglátod, mennyire
Törölt felhasználó 2011. 11. 27. 09:02
Előzmény: #454  willywin1
#458
hibátlan
Magicmaan
Magicmaan 2011. 11. 27. 08:58
Előzmény: #456  Magicmaan
#457
A gyerekvállalást is meg kellene szüntetni, nem...?

Múltkor azt mondta nekem egy komcsi-libsi 67 éves ember, hogy azon gondolkoztak a feleségével, hogy milyen jó lett volna, ha nincs gyerekük, mert akkor mennyivel jobban éltek volna, tudtak volna menni külföldre nyaralni és most is mennyi pénzük lenne...

Na ezekre ez jellemző!
Magicmaan
Magicmaan 2011. 11. 27. 08:55
Előzmény: #455  bigyula
#456
Bokros mester új javaslata... Pffffff

"A volt pénzügyminiszter tízpontos intézkedéscsomagot javasol a kormánynak. Ebben szerepel az, hogy új költségvetést kell készíteni, be kell vezetni a háromkulcsos (10-20-30 százalékos) szja-t „úgy, hogy a legszegényebbek adójóváírás nélkül se járjanak rosszabbul”. Kétkulcsos áfát vezetne be, megszüntetné a különadókat és az szja-ban a gyerekkedvezményt, de megteremtené az ingatlanadót, egészségügyi és ésszerű nyugdíjreformot javasol. A tizedik pontja úgy szól: bocsánatot kell kérni a magyar társadalomtól az értelmetlen szenvedésekért."

link
bigyula 2011. 11. 27. 08:25
Előzmény: #446  Knight Tyris
#455
"Ja legjobb (ez lemaradt) amikor 2008 november és 2009 március 31 között hirtelen ráébredtek, hogy nem A3, hanme Baa1-ek vagyuk... aha persze
amit márciusban láttak, azt már bőven kellett volna 2008 novemberében, de még korábban is látniuk"

Több dologról feledkezel el:

1. a Moody's-nál volt a legjobb hitelminősítésünk (jobb, mint a többi hitelminősítőnél), azaz Ők hittek legtovább abban, hogy az ország, a kormány tudja kezelni a helyzetet

2. Akkoriban kezdett terjedni a válság Európa felé. Addig elsődlegesen az USA volt érintett.

3. 2008 második felében jelentette be Gyurcsány, hogy az IMF-hez fordulunk (elsőként a többi, azóta szinén az IMF-hez fordult ország közül)

4. Volt egy kormányváltás 2009-elején (illetve, egy huzavona a kormányváltás körül), ami szintén nem volt bizalomnövelő

Ezek mind hozzájárultak ahhoz, hogy akkor, több lépcsőben, és gyorsan leminősítsenek minket.
willywin1 2011. 11. 27. 07:44
Előzmény: #452  Törölt felhasználó
#454
én végiggondoltam és döntöttem: a héten minden megtakarításom átváltom.
Ti mit javasoltok?
Én egy Ausztrál dollár - Kanadai dollár - Norvég Korona mixen törpölök.
Törölt felhasználó 2011. 11. 27. 04:11
Előzmény: #415  p-b
#453
Ezert dicserte a cnbc a magyar gazdasagpolitikat tegnapi cikkjeiben, mert a matolcsy hulye. :)

Szerintem ez a lemonositesdi a moody's es hasonlok szamara egy nagy uzlet is, minden hetre kell egy uj, ahhoz hogy nojon a profit.
Törölt felhasználó 2011. 11. 27. 00:52
Előzmény: #445  Knight Tyris
#452
Egyébként azt is érdemes végig gondolnod, hogy 2009 tavaszán az akkori pánik mélypontján volt először és eddig utoljára 317 Ft az euró. Mint most.

Csakhogy akkor a DOW 6700 (!!) pont volt, most 11000 felett van (azaz bő 60%-al több), a DAX 3700 (!!) volt, most 5500 (azaz közel 50%-al több).

Tehát a Ft egy olyan helyzetben szaladt rekord gyenge szintre, amikor bőven messze vagyunk egy globál pénz- és tőkepiaci pániktól. Ha az lesz még ezután (jó esély van rá), akkor nem kérdés a 350 Ft.
Törölt felhasználó 2011. 11. 27. 00:30
Előzmény: törölt hozzászólás
#451
A személyeskedés helyett (klón nick vagy, ez világos), inkább próbálj meg érdemben hozzászólni. Ha nem megy, kár égetned magad.
Törölt felhasználó 2011. 11. 27. 00:22
Törölt hozzászólás
#450
Törölt felhasználó 2011. 11. 27. 00:08
Előzmény: #448  Törölt felhasználó
#449
Előre jelzem, hogy ha az a válaszod, hogy szeptember óta nem veszed, akkor pontosan azt gondolod, mint a minősítők, meg azok a gaz "spekulánsok", akik ugye a helyzetet okozták Matolcsy szerint.
Törölt felhasználó 2011. 11. 27. 00:06
Előzmény: #445  Knight Tyris
#448
KT, pár "apróságról" elfelejtkezel.

Akkor:
- IMF kényszerre kiadáscsökkentő lépések következtek és zajlottak már egy ideje.
- Most csak az MNYP pénzek miatt csökket a hiány, amúgy NŐNE. De ez egyszeri tétel. A jelek szerint a trükköt bevetted te is. Na az EU, IMF, minősítők nem.
- A mostani kormány hozott egy csomo befektető és piacellenes intézkedést.
- Akkor még csak egy alapvetően USA-beli hitelválság volt. Most egy súlyos adósságválság van. Ebben a környezetben a befektetők pont a kormányzati lépésekre és kommunikációra érzékenyebbek. Orbán pedig továbbra is csak azzal van elfoglalva hogyan hazudjon a szavazóinak és nem azzal, hogy hitelessé tegye az országot.
- Az IMF-hez fordulás hirtelen további óriási bizalomvesztés, mert kapkodásról árulkodik, nyilvánvaló elárulása annak, hogy eddig blöfföltek Viktorék. Megintcsak lehet itthon behazudni az ellenkezőjét, de láthatod, hogy a piac nem szopta be (lásd Ft, meg hozamok).
- Megint másra mutogatás helyett illene magunkba nézni (tudod, mint a tőzsdén, amikor nem érted miért buksz és görcsösen ragaszkodsz a hülyeségedhez).
- A végtörlesztősdi további súlyos kilátásokat ad a bankrendszerre (nem a bankokat sajnálom, de ha nem lesz hitelezés, a gazdasági növekedés is lassul), illetve a Ft-ra, így a hozamokra is. Ez utóbbiak tovább nehezítik az állam helyzetét. Így ez egy öngerjesztő folyamat. Ahogy írtam szeptemberben is.
- A kormány a hibák belátása helyett a piacot támadja. (Gyurcsány 2006-ban elismerte, hogy faszok voltak, Orbán még most is másra mutogat és hazudik).

Nagyjából ennyi a különbség.

És egy kérdés neked is: ha szerinted minden rendben, akkor te veszed egy ideje a Ft-ot, meg a magyar állampapírokat ugye? Igen vagy nem?
Knight Tyris 2011. 11. 26. 23:49
Előzmény: #446  Knight Tyris
#447
Pocsék
Knight Tyris 2011. 11. 26. 23:49
Előzmény: #353  bigyula
#446
Mondjuk a hitelminősítőkről, az akkori meg a mostani minősítgetésük hitelességéről csak annyit, hogy 2008 végén, mikor ténylegesen csődözelben/csődben voltunk, akkor A3-ra értékeltek, most meg bóvliba vágtott a moodis, meg a többi is fenyeget, annak ellenére, hogy jelenleg még hasonló nagyságrendű problémáink, -legalább is a lemínősítés előtt- nem voltak mint anno 2008-ban...

jó az összesítő ábra , de csak azt mutatja, milyen következetlenek is a minősítők.
Egyszer nem reagálnak, másszor meg túlreagálnak...
rosszabbak, mint egy kezdő speka, csak az abaj, hogy nagyobb károkat okoznak és nem maguknak, hanem másoknak

(mielőtt vki nekem ugrik, a fentit nem csak Mo-ra értem a ránk vonatkozó döntéseikre, voltak itt más országok esetében is jócskán "fura" dontéseik
A mi példánk viszont szépen szemlélteti amit leírtam )

Ja legjobb (ez lemaradt) amikor 2008 november és 2009 március 31 között hirtelen ráébredtek, hogy nem A3, hanme Baa1-ek vagyuk... aha persze
amit márciusban láttak, azt már bőven kellett volna 2008 novemberében, de még korábban is látniuk
sokszor nagyon nincsenek képben sajna, de mivel felelősségre nem vonhatók nyugodtan adhatnak ki csocsék minősítéseket is
Knight Tyris 2011. 11. 26. 23:42
Előzmény: #353  bigyula
#445
Mondjuk a hitelminősítőkről, az akkori meg a mostani minősítgetésük hitelességéről csak annyit, hogy 2008 végén, mikor ténylegesen csődözelben/csődben voltunk, akkor A3-ra értékeltek, most meg bóvliba vágtott a moodis, meg a többi is fenyeget, annak ellenére, hogy jelenleg még hasonló nagyságrendű problémáink, -legalább is a lemínősítés előtt- nem voltak mint anno 2008-ban...

jó az összesítő ábra , de csak azt mutatja, milyen következetlenek is a minősítők.
Egyszer nem reagálnak, másszor meg túlreagálnak...
rosszabbak, mint egy kezdő speka, csak az abaj, hogy nagyobb károkat okoznak és nem maguknak, hanem másoknak

(mielőtt vki nekem ugrik, a fentit nem csak Mo-ra értem a ránk vonatkozó döntéseikre, voltak itt más országok esetében is jócskán "fura" dontéseik
A mi példánk viszont szépen szemlélteti amit leírtam )
Törölt felhasználó 2011. 11. 26. 20:48
Törölt hozzászólás
#444
Törölt felhasználó 2011. 11. 26. 20:47
Előzmény: #404  Törölt felhasználó
#443
Nem tevedtem mindenben. :)
Törölt felhasználó 2011. 11. 26. 20:46
Előzmény: #439  mondoka
#442
Ez nem bank, hanem pénzügyi alapismeret. Persze lehet enélkül is tőzsdézni. De ha az alapokkal sem vagy tisztában, akkor aztán ne csodálkozz, ha elbukod a pénzed. Vannak folyamatok, aminek megértéséhez legalább az alapokkal jó, ha tisztában vagy.
Törölt felhasználó 2011. 11. 26. 20:45
Előzmény: törölt hozzászólás
#441
Hol véltél indulatot felfedezni a lentiben? Egy szikrányi sem volt, csak mondom.

Topik gazda

Portfolio
Portfolio
4 5 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek