Topiknyitó: Portfolio 2017. 08. 16. 10:23

Nagyot zuhant a Bitcoin  

Ugrás a cikkhez
Hatalmasat ralizott a Bitcoin árfolyama az elmúlt két hétben, miután megtörtént a kriptodeviza kettéhasadása, azonban tegnap egy komolyabb, 500 dolláros esést láttunk a Coindesk árfolyamindexe szerint. A Bitcoin történetében
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Törölt felhasználó 2017. 09. 10. 13:35
Előzmény: #46  Törölt felhasználó
#60
kösz. gondoltam van olyan segítőkész ember,aki 1 mondatban megválaszolja,amit nekem órákig tart esetleg kikeresnem. de kösz... :)
BudFox
BudFox 2017. 09. 10. 13:32
Előzmény: #53  pitcairn2
#59
Jézusom :-)) van ott a sorban egy ilyen, ezen megakadtam : BELA képzeld el hogy beállítok a boltba hogy : Én Bélával akarok fizetni :D
Törölt felhasználó 2017. 09. 10. 13:27
#58
Tud valaki mutatni olyan árucikket vagy szolgáltatást, aminek bitcoin-ban van is fel van tüntetve az aktuális ára? )))))))))))))))))))) hát akkor erről ennyit. ))
pitcairn2 2017. 09. 10. 13:23
Előzmény: #55  Törölt felhasználó
#57
az alapállítása azonban igaz, a kriptoizéket nem azért veszik az emberek, hogy fizetési tranzakciókra használják őket, hanem szimplán spekulálnak rájuk...
pitcairn2 2017. 09. 10. 13:19
Előzmény: #54  Törölt felhasználó
#56
már 1104, és ez csak egy platform:)
Törölt felhasználó 2017. 09. 10. 13:19
Előzmény: #52  Törölt felhasználó
#55
Nezd en probaltam veled szepen kommunikalni...;de most kezdesz trollkodni...Ki mondta hogy kiflit akarok venni 25K$-ert???nem vagyok oda a kifliert;, zsomle ,baguette, wrap, sushi...de ezeket se bankartyaval vagy hitel kartyaval fizetem...vettem mar szolgaltatast es fizettem mar tanacsadasert is kryptokkal, mert ugy olcsobb volt szamomra koltseg hatekonyabb volt...meg lehet venni 1 magyar, roman, indiai, bangladeshi ember munkajat, szoftwer fejlesztojet vagy programozoet akinek mondjuk 1 oras munkaert fizethetsz mondjuk 20,25 esetleg 50 vagy 100$-t 1 projektert amiert mondjuk 1 fejlett orszagban mondjuk fizetned kellene tobb szaz illetve ezer $-t...majd fizetheted az atutalast ami a mi esetunkben az atutalas dija magasabb mint a munkaber....ez alatal ertelmet veszti az egesz... Ne aggodj egyebkent nehany ev es az atomic swap technologiara alapozva nem csak 1 barmilyen kiflit tudsz majd venni hanem...;de majd arrol akkor...;)
Törölt felhasználó 2017. 09. 10. 13:13
Előzmény: #44  BudFox
#54
Nincs igazad, nem 40-50 kriptonizé van hanem ................. link csak ezen az oldalon.Ilyent bárki elindíthat, aki persze ért hozzá és mindig van egypár vállalkozó szellemű befektető, aki lát fantáziát benne.
pitcairn2 2017. 09. 10. 13:08
Előzmény: #44  BudFox
#53
az utóbbi 29 napban 68 új kriptoizét vezettek be a coinmarket piacára:) link
Törölt felhasználó 2017. 09. 10. 13:03
Előzmény: #40  Törölt felhasználó
#52
Tehát- kell utalnod külföldre 25000 dollárt: felszaladsz gyorsan az egyik BTC-t forgalmazó oldalra, veszel BTC-t , utalod, megérkezik , a fogadó vesz belőle dollárt, (nevetés vagy sírás az árfolyam-nyereség, veszteség estén) és végre vásárolhat, ahol akar. Akár egy kiflit is.
pitcairn2 2017. 09. 10. 12:59
Előzmény: #44  BudFox
#51
kriptoizére:)
pitcairn2 2017. 09. 10. 12:59
Előzmény: #44  BudFox
#50
itt pl. 864 kritoizére lehet spekulálni... link
pitcairn2 2017. 09. 10. 12:58
Előzmény: #44  BudFox
#49
"hogy van még másik 40-50 kriptopénz is emelett." több ezer van...
pitcairn2 2017. 09. 10. 12:55
Előzmény: #44  BudFox
#48
a "bitcoin-os tranzakciókról" annyit érdemes tudni, hogy a fizetési rendszer azonnal normális pénzre váltja át a bitcoin-t a bitcoin és a többi kriptoizé a spekulánsokon kívül senkinek sem kell...
pitcairn2 2017. 09. 10. 12:52
Előzmény: #37  Törölt felhasználó
#47
propaganda helyett inkább olyanokat érdemes olvasni akik kritizálják ezt a jeles terméket... bitcoin criticism link
Törölt felhasználó 2017. 09. 10. 12:51
Előzmény: #43  Törölt felhasználó
#46
legyel olyan kedves es vedd a faradsagot hogy az altalam linkelt youtbe csatornan kikeresd a szamodra erdekesnek tartott videot es azt megnezve a kulonbozo kerdeseidre valaszt fogsz kapni...esetleg olvasgasd rendszeresen: link Sok sikert!
pitcairn2 2017. 09. 10. 12:50
Előzmény: #38  Törölt felhasználó
#45
ezt szerintem rosszul fogalmaztad meg - bár az alapproblémát jól látod - a "baj ugyanis akkor kezdődött" amikor a központi tervezők jegybanki és állami intervenció segítségével kezdték el felturbózni a tőzsdéket... a spekulánsok - akik igen fontos és pozitív társadalmi szerepet töltenek be - csak az állami/jegybanki intervenció által adott árjelzéseket követték mára már odáig torzultak a viszonyok, hogy a legtöbben csak "infláció hedge-ként" használják a nagy indexeket... kapsz ennek kapcsán egy grafikont link és egy cikket is link + még általánosságban ajánlom lundeen munkásságát a témában link
BudFox
BudFox 2017. 09. 10. 12:47
Előzmény: #39  -pny
#44
Tényleg.... és vásároltál már a Bitcoinnal valaha valamit ? egyáltalán mit lehet vele vásárolni, ha most nagyon akarnám ? ( a zsarolóknak kifizetni a számítógép váltságdíjat - ezen kívül...) mert számomra az, hogy egy Pesti romkocsmában lehet fizetni egy korsó sört vele..az számomra még a bohóckodás kategória. Az a baj vele a Bitcoinnal hogy rávetették magukat a spekulások...és igy szerintem nem fog elterjedni ez a pénzeszköz. Meg a másik - nemrég láttam egy listát - hogy van még másik 40-50 kriptopénz is emelett...szóval...nekem humbugnak tűnik ez az egész felhajtás. pl : Ethereum Meg még a másik dolog : Múltkor kilengett valami bitcoin tőzsdén az árfolyam..lement 0.02 dollárra az árfolyam...persze valakinek már ott várta készen az ajánlati könyvben bekészítve a vételt...tiszta véletlen...:D Szerintem ebbe milliárdos üzletemberek nem nagyon fognak pénzt tenni...hogy dollár helyett ezzel fizessenek mindenért... De ha neked más a véleményed persze lehet hogy abból esz valami majd évek múlva..
Törölt felhasználó 2017. 09. 10. 12:26
Előzmény: #40  Törölt felhasználó
#43
egy kiflit hogy tudsz bitcoinnal kifizetni,ha a költsége több,mint egy kifli? csak kérdezem,mert ezt olvasom,hogy a minimális fee is már olyan magas az árfolyam miatt,hogy az lehetetlenné teszi a mikrofizetést. Én szoktam utalni btc-t online pénztárcák közt,vagy bitcoin tőzsdére és ezeknél a minimális utalási díj független mennyit utaltam is már több dollár. vagy ez hogy megy egy boltban pld? :)
Törölt felhasználó 2017. 09. 10. 12:20
Előzmény: #40  Törölt felhasználó
#42
Tárolni veszélyes,és nagy odafigyelés kell hozzá,hogy ne vesszen el egy része,vagy akár az egész véletlenül. A hagyományos pénzt beteszed a bankba,vagy tarthatod magadnál papírban. A bitcoint óvatosabban kell kezelni és több lehetőség van,hogy eltünjön. Meg lehet oldani,de macerásabb,mint a hagyományos pénz. Pld nem teheted bankba. Az online pénztárcák stb semmilyen védelem nincs,h holnap bezár pld A gépeden tárolva,ha tönkremegy a géped,vagy amin van a pénztárcád,akkor elveszik a pénz. Egy átlagembernek sztem ez túl macerás,hogy ezzel foglalkozzon. Túlságosan virtuális,és több a hibázási lehetőség.
Törölt felhasználó 2017. 09. 10. 12:11
#41
a blockchain a technológia,amit a bitcoin használ. maga a bitcoin meg a fizetőeszköz,tehát pénz. bitcoin leírás kezdőknek magyarul.link

Topik gazda

Portfolio
Portfolio
4 5 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek