Topiknyitó: Portfolio 2015. 02. 24. 08:07

Nagy bajban a Buda-Cash - Mi lesz az ügyfelek pénzével?  

Ugrás a cikkhez
A Buda-Cash Brókerháznál a Készenléti Rendőrség Nemzeti Nyomozó Iroda nyomozati cselekményt hajtott végre - írja az Index. Lépett a felügyelet A tudomására jutott visszaélés-gyanús esetek miatt az MNB ma közzétett végzésében azonnali hatállyal...

a teljes cikk: http://www.portfolio.hu/cikkek.tdp?k=2&i=210546
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
detto71
detto71 2016. 04. 18. 17:36
Előzmény: #13878  noworf
#13880
Ez is így van.

És ők már 1 éve visszakapták a pénzüket és nem csak a tőkét.

De ezt már én is leírtam, mondjuk úgy hogy tűzközelből van az infó.
Törölt felhasználó 2016. 04. 18. 17:21
Előzmény: #13871  Törölt felhasználó
#13879
Az említett "kolléga" már nem dolgozik a Buda-Cash- nél, felmondott... Külsősnek volt, van kiadva a munka.
A vagyon igen nagy része a felügyeleti biztosok kirendelése után vált köddé állitólag, ezt bróker ismerős után szabadon... - mondom.
Mondjuk ha valaki megnézi csak a visszaosztandó kp.-t, abból hány percig tudott volna kereskedni a cég ?
Talán 10-15 perc !!!
Osztalékra, miből vették meg a osztalékfizető részvényeket és tartották őket, ameddig kellett ?
Határidőn BUDA-CASH volt a második legnagyobb forgalmú brókercég.
A fedezeteknek, ami MILLIÁRDOS nagyságrend !!!!, meg kellett lenni, anélkül nem tudtak volna kötni a rengeteg 1200-1500 ügyfélnek, már aki határidőzött, a többiről me is beszéljünk.
Remélem egyszer valaki kiborítja a szart !!!
Na akkor nagyon büdös lesz, az tuti...
Ez ami itt megy az katasztrófa.
Azért akik a Buda-Cashnél tartották a pénzüket, befektetéseiket, azok nem hülyék gyülekezete volt !!!
Ez nem a questor, itt volt pénzügyi, befektetési kùltúra az ügyfelek részéről, csak kiraboltak, lenyúltak
bennünket. Köszönjük az ellenőrző szervek munkáját, hogy ez meg is eshetett.
A kártalanításról gondolom mindenkinek megvan a véleménye.
Ennyi....
noworf 2016. 04. 18. 17:16
Előzmény: #13876  detto71
#13878
A svájci frank short 32% volt csak a bc saját üzlete, több mint 40% a fideszes fiúk üzlete volt. Van még kérdés?
noworf 2016. 04. 18. 17:12
Előzmény: #13856  tchongee
#13877
A shortfólió tevőleges hozzájárulásával már mindenki azonosításra került az itt szereplők esetében.
Ez gyakorlatilag titkosszolgálati módszerek alkalmazását jelenti.
Számomra nem volt kérdés, hogy ez az orbánmatolcsyréti tolvaj csapat megfigyeltet minket, a sok iq bajnok nni, tek szolga meg leszarja, hogy törvénytelen módszereket alkalmaz, csak megfeleni akarnak a gazdiknak. Férgek. Tolvajok. Hazaárulók. Magyarország 2016.
detto71
detto71 2016. 04. 18. 17:01
Előzmény: #13875  gy1944
#13876
Pontosan! Az érveléssel és a bc ügy kirobbanásának az okával is 100%-ig egyetértek.
gy1944 2016. 04. 18. 16:04
Előzmény: #13866  kissbuda
#13875
Egyre jobban megérik bennem az, hogy igaz volt az a pletyka, amit valamikor a BC ügy elején olvastam. Ez azt vélelmezte, hogy a svájci frankon nagyot bukó, körmányzati körökban erős befolyással rendelkező ügyfél borította rá a bilit a BC-re, hogy ne kelljen a veszteségét megfizetni.
Azt olvastam ki az idézett levélből, hogy a felszámoló elfogadja a külföldi letétkezelők érvelését és a letét részleges elfogyasztásához hozzájárul a BC ügyfelek veszteséges ügyletei miatt keletkezett BC tartozás ellentételezéseként. Ezért emlegeti a homogén csoportokat. Kérdem én homogénnek nevezhető-e az a csoport, ahol összekeverik a pozitív és negatív egyenleggel rendelkező ügyfeleket. A felhasználónak persze így egyszerűbb, nem kell perelni a külföldi lettétkezelőt, nem kell a veszteséges ügyfelektől behajtani a tartozásukat, és a bevezetőben emlitett elvárásnak is eleget tesznek.
nick121 2016. 04. 18. 15:38
Előzmény: #13866  kissbuda
#13874
Nem hangzik nagyon jól, amit a "homogén csoportok"-ról mondtak. Eddig ugye az volt a helyzet, hogy a Saxo és Pershing letétben lévő papírok megvannak. Szemben ezzel van egy BC-s tartozás a bukott svájci frank spekulációk miatt, ezért nem adják ki a papírokat a letétkezelők.
Számomra az az aljasság tűnik valószínűnek az infód alapján, hogy a felszámoló megállapodott a kintiekkel egy nettósításban, és a maradék papírokból akar homogén csoportokat képezni az itthon hiányos értékek mintájára. ( Ne legyen igazam!!!)
Ha ez így van, akkor a többi ügyféllel akarják kifizettetni az euro/svájci frank nagy tőkeáttételes buktáját.
És itt eljutunk ahhoz a városi legendához, hogy a BC bebukásának oka néhány nagy tőkeáttételes devizaspekuláció vesztesége volt, - hogy kiké, azt a képzeletetekre bízom.
Törölt felhasználó 2016. 04. 18. 15:36
Előzmény: #13871  Törölt felhasználó
#13873
Tudod, 14 hónap után már lassan kataton állapotba kerülünk, mi mindig tudunk várni...
carcassonne 2016. 04. 18. 15:18
Előzmény: #13866  kissbuda
#13872
Ez kizart! Mas emberek svajci bukoja miatt a letetben levo es nem hianyos reszvenyekbol nem lehet elvenni.
Törölt felhasználó 2016. 04. 18. 15:13
Előzmény: #13869  Törölt felhasználó
#13871
Érdekes, a Clavisos kolléga tavaly még simán meg tudta havonta csinálni a generálást, most meg semmi mozgás nincs, és mégsem megy egy hónapja? Megint megy az átbaszásunk!
detto71
detto71 2016. 04. 18. 15:03
Előzmény: #13866  kissbuda
#13870
Van-e a beva-nak pénze a folytatásra, ezt én már kérdeztem a múlthónap végén, a válasz igen volt.
Törölt felhasználó 2016. 04. 18. 15:01
Előzmény: #13864  detto71
#13869
Ma válaszolta a BC-s hölgy e-mail-ben. "Tisztelt XY!

Köszönjük megkeresését, mellyel kapcsolatban tájékoztatjuk, hogy folyamatban van az új számlaegyenlegek generálása és ügyfélkapuba való feltöltése, melyet követően kezdődhet meg az ügyfélvagyon kiadása.
Addig is kérjük további szíves türelmét, a honlapon minden további információ közlésre kerül.

Tisztelettel:

ügyfélkoordinátor és jogi összekötő
tchongee
tchongee 2016. 04. 18. 14:58
Előzmény: #13867  gy1944
#13868
Ez így van , akkor sem értem miért kell beazonosítani egy nullás számla tulajdonosát.
gy1944 2016. 04. 18. 14:34
Előzmény: #13856  tchongee
#13867
Ha jól gondolom volt meghatalmazásod a párod számlájához. Ettől lettél ügyfél, akivel foglalkozni kell, a nullás számla azt jelezte, hogy csak meghatalmazott vagy. Hasonló dolog történt az Államkincstári számlámmal, ahol a fiaimat mint meghatalmazottakat saját ügyfélszámon tartották nyilván. Erre utal a BC ügyfélszám és a BEVA igények száma közötti különbség is.
kissbuda
kissbuda 2016. 04. 18. 14:34
Előzmény: #13860  Törölt felhasználó
#13866
A felszámoló már megint hazudik!

Múlt héten kaptam választ a levelemre, amiben arról érdeklődtem, hogy olyan értékpapírokat amik nem Pershing ill. nem Saxo érintettek, és állítása szerint hiánytalanul megvannak mégis mikor lesz végre hajlandó kiadni. Erre olyan választ kaptam hogy csak na!

Azt probálja megmagyarázni hogy az Európai papírok letétkezelőjénél és a Pershing-nél a részvények nem köthetőek ügyfelekhez, a letétkezelésben levő papírokat egyedi szeparáció vagy bárminemű megkülönböztetés-mentesen együtt tartja nyilván a két letétkezelő. Már itt is kezdtem elveszteni a fonalat, hogy egy EU-ban vásárolt papír letétkezelőjének mégis mi köze van egy másik amerikai értékpapírok letétkezelőjéhez.

De aztán sokkal érdekesebb amit utána állít.

"A fentiekre tekintettel a két letéti helyen levő értékpapírokból homogén csoportot fogunk képezni, és az adott homogén csoportra vonatkozó megtérülési arányszámnak megfelelő mennyiségű eszközt fogunk az Ön részére kiadni."

Na a fa eddigi közlése szerint homogén csoportot csak és kizárólag a hiányos elemekre képzett elvileg. Akkor most már úgy néz ki, hogy a külföldi letétkezelésben levő papírok is hiányosak??? Ha nem hiányos akkor mért van szükség homogén csoportok kialakítására, miért nem adják vissza azokat a tulajdonosainak????

Ha tényleg szükséges a homogén csoportok kialakítása valamilyen egészen más rejtélyes okból, akkor viszont ehhez még a tájékoztatás szerint ugyebár hozzá sem kezdtek. Ha viszont nem kezdtek még hozzá, akkor hogyan is lesz itt rövid időn belül bármilyen ügyfélegyenleg is??

És még egy bónuszkér(d)és!

Ha már naponta telefonáltok a BEVA-nak, akkor legközelebb majd kérdezzetek rá az ügyintézőre, hátha elkapja egy őszinteségi roham és elkotyogja azt amit nekem sikerült kihúzni belőle azzal kapcsolatban, hogy
mondja már meg vajon áll-e rendelkezésre a BEVA-nak további forrása arra, hogy ha további adatokat kap majd a fa-tól, akkor fognak e tudni majd miből fizetni!?

Magyarul van e forrása a BEVA-nak arra, hogy továbbra is tudjon fizetni?

Szerintem a választ már tudjátok. És ez válasz arra is hogy ezt is húzni kell a következő forrásbevonásig.
Törölt felhasználó 2016. 04. 18. 14:23
Előzmény: #13856  tchongee
#13865
Az egyik BC károsult ismerősömet felhívta vmi brókercégtől egy csávó, mert vmelyik BC-s dolgozó odament hozzájuk melózni, és persze ahogy mindegyik, ez is vitte magával az ügyfélelérhetőségeket. :)
Szóval felhívta egy csávó, akit sehonnan nem ismert (és nem is volt BC-s), és leszervezett neki egy ügyfélazonosítást a BC-nél. :)
Kért neki időpontot és visszahívta, hogy mikor kell bemennie, és tényleg várták is. :)
Persze mindez arra megy, hogy kapja végre vissza a pénzét, aztán vigye el vhova befektetni, adott esetben hozzájuk.
De ez milyen már, hogy még az ügyfélazonosítást se a felszámoló szervezi le, hanem olyan cégek dolgozói, akiknek semmi közük az egészhez?
detto71
detto71 2016. 04. 18. 13:51
Előzmény: #13860  Törölt felhasználó
#13864
Ezt az infót egyébként, honnan veszed?
Törölt felhasználó 2016. 04. 18. 13:50
#13863
Írtam a FA-nak. Megkérdeztem, hogy mikor ad adatot a BEVA-nak és mikor teszik fel az egyenlegeket. Kértem, kerüljék válaszukban a "soron kívül" és "a következő két hétben" kifejezéseket, mert azokról már kiderült, hogy nem egy nyelven beszélünk. Adjanak meg dátumot, év, hó, nap - reményeim szerint az ugyanazt jelenti náluk is, mint nálunk.
detto71
detto71 2016. 04. 18. 13:45
Előzmény: #13860  Törölt felhasználó
#13862
Megismertünk, egy új kifejezést a FA-tól: "folyamatban van", még a jelentése bizonytalan.
Törölt felhasználó 2016. 04. 18. 13:37
Előzmény: #13856  tchongee
#13861
Menj be együtt a feleségeddel és járj utána, hogy ez mi volt. Tudod az ember nevét, akivel beszéltél? Esetleg rögzítetted a beszélgetést? Ez egyre érdekesebb. Ahelyett, hogy végre feltennék az egyenlegeket. Jó lenne tudni, hogy a felszámoló közleményében, amelyet március 16-án adott ki, mit jelent "az elkövetkező két hétben". Mert ugye az már régen lejárt. Meg is kérdezem.

Topik gazda

Portfolio
Portfolio
4 5 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek