Topiknyitó: Portfolio 2015. 02. 24. 08:07

Nagy bajban a Buda-Cash - Mi lesz az ügyfelek pénzével?  

Ugrás a cikkhez
A Buda-Cash Brókerháznál a Készenléti Rendőrség Nemzeti Nyomozó Iroda nyomozati cselekményt hajtott végre - írja az Index. Lépett a felügyelet A tudomására jutott visszaélés-gyanús esetek miatt az MNB ma közzétett végzésében azonnali hatállyal...

a teljes cikk: http://www.portfolio.hu/cikkek.tdp?k=2&i=210546
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Törölt felhasználó 2016. 03. 11. 23:42
Előzmény: #13378  HPeter76
#13380
A kockázatfeltáró nyilatkozat arra való, hogy kiderüljön, hogy érted-e, hogy mi az a határidős, meg tőkeáttételes ügylet.

Itt bazmeg ellopták a pénzt, nem elvesztették. :)
Törölt felhasználó 2016. 03. 11. 23:39
Előzmény: #13377  Törölt felhasználó
#13379
Arról nem tehet az ügyfél, hogy a 80%-nyi állampapírjának 80%-a hiányzott.

Én nem látok bele egy cég számláiba, az a felügyelet dolga lett volna.
Azér fizettyük bazzeg!
Nem adóforintokból vagyon fenntartva?

Ilyen alapon bármelyik brókercég, bank kockázatos, isze odautalod a zsét az értékpapírszámládra, aztán azt mondják neked, hogy teljesült a megbízásod, vettél 100 db opt-t.
Honnan tudod, hogy tényleg?
Mer lácc vmi interenetes felületen ilyet?
HPeter76
HPeter76 2016. 03. 11. 23:36
Előzmény: #13375  Törölt felhasználó
#13378
Tudod ez úgy volt mikor átvették..

Ellen se jegyezték.. tudvalevő nyakig ültek
trútyiba.. na kérlek ki vállal ezért felelőséget,Te állandóan bocs. nagyképüen
MNB hibáztatod... úgy megvezették ahogy TÉGEDET. röviden ennyi..
Ítt nem érdekel senki a saját Brókere
persze felesleges ma sincs rá trv. tőle számon tudnád kérni.

Bízonyíték megint nincs számodra akkor
menjünk neki az MNB-nek. azzal végképp
nem jutsz előre!!!!!!!!
Trédek Kiemelt Kockázati Szerődés alá
tartoztak.. csak némi adalék.. veszteség
elemzésére.. De volt ott Kockázat Feltáró
Nyilatkozat ezeket senki nem említi.
Törölt felhasználó 2016. 03. 11. 23:24
Előzmény: #13374  Törölt felhasználó
#13377
Sokadszorra hozod fel a kockázatokat, írd már le lécci, hogy mik voltak azok! :)

Hogy bedőlhet a cég?
Basszus az mindenhol az. :)

Leírtuk, hogy a pénz 80%-a egyenesen állampapírban volt, a határidős ügyletekre pedig max 1% veszteséget engedett meg a policy.

Még én is többet engedek meg magamnak a saját ügyleteimben. :)

"A korábbi hozamokat néztétek..." mit néztünk volna, mindenki azt nézi, mert azok az adatok állnak rendelkezésre. :D

Akkor a Warren Buffettre vagy a Sorosra nem szabadna pénzt bízni, mert a korábbi hozamaik jók? :)
Törölt felhasználó 2016. 03. 11. 23:22
Előzmény: #13375  Törölt felhasználó
#13376
A részletekben és a jogviszonyban persze, hogy van különbség, de ha visszaolvasod az első 2 bekezdésedet, akkor rájössz, hogy az, amit írtam, mennyire igaz. Alulértékeltétek a kockázatokat (még most utólag is így beszélsz róla!) és csak a magasabb hozamot néztétek.
Törölt felhasználó 2016. 03. 11. 23:13
Előzmény: #13369  Törölt felhasználó
#13375
Bocsesz, de pont azt próbáljuk itt érzékeltetni, hogy a BC miben különbözött a Quaestortól, és miért nem voltak "magas hozamok, amik miatt leszartuk volna a kockázatokat".

A Quaestorosok kölcsönadtak egy cégnek, ami számukra nem látható befektetésekből termelt volna nekik tényleg magas hozamot.
Ráadásul fiktív kötvényeket vettek, itt azért bejön a felügyelet felelőssége is, hogy hogy a francba sikerült 150 milliárd vagy mekkora értékben árusítaniuk, eladniuk pénzügyi terméket, engedély nélkül.

A BC átlátható egyenlegértesítővel javarészt állampapírba fektette a pénzt, és kisebb részével olyan határidős pozíciókat nyitott, amiket bármelyik tőzsdéző is szokott, DAX long, EUR/USD, ezekről akárki megnézhette, hogy egyébként abban a hónapban kb. hogy is teljesített.
Az állampapír biztonságos volt, tavalyelőttig volt is rendes hozama, nem volt nagy kaland némi tőkeáttételes pozival a banki fölé tornászni a teljes hozamot.

Nem mellesleg nem arról van szó, hogy az állam mentse meg az embert.

Egyrészt fizessen a BEVA, ha már fizetjük a biztosítást, hiszen a pénzügyi szervezetek nem a saját zsebükből fizetik a tagíjat, azt az ügyfelektől szedik be végső soron.

Másrészt elég uncsi már, hogy az ügyféllel akarjuk elvitetni a balhét, amikor szegénynek max annyi a bűne, hogy megbízik egy államilag felügyelt pénzügyi intézményben.
A BC esetében pl. a pénzügyi szolgáltató és a befektetés alap összejátszott, ami elég sanszosan bűncselekmény.
A felügyelet meg szarul végezte a munkáját, hogy a francba nem tűnt fel, hogy a BC-nél csak az eszközök egyszámjegyű százaléka van meg?
Röhejes.
És akkor vigye el a balhét az ügyfél...
Nem az ügyfél végezte szarul a munkáját.

Itt nem arról van szó, hogy fizessék meg minden kárunkat, hanem vállalják a felelősséget azok, akiknek a hanyag munkavégzése miatt előállt ez a helyzet.

A Quaestorosokat nem sajnálom, de az a helyzet, hogy ott se lehet elvárni, hogy a Mari néni ha bemegy, és azt mondják neki, hogy tök oké a pszáf részéről, meg beva védelem, akkor ő felhívja a felügyeletet, hogy tényleg-e, meg nézzenek már rá, hogy tegnap óta nem jegyezték-e túl 100 milliárddal a kötvényt.
Nem életszerű.

Ha orvoshoz mész, te elkéred a diplomáját meg a szakvizsga papírját, meg az ántsz engedélyét, hogy tényleg jogosult-e téged kezelni?
Nyilván nem, mert tudod, hogy van felügyelet ezen a téren, és csak elvétve dolgozhatnak sarlatánok vmi zughelyen.
De tuti nem 10 éveken át.

Az a felügyelet működik, a pénzügyi meg nem.
Törölt felhasználó 2016. 03. 11. 23:05
Előzmény: #13372  Hmmz
#13374
"jah és itt sokan megköszönnék ha nem hasonlítgatnál minket a kvestorosokhoz, mer egész más tészta... mint az köztudott ;)"

Perszd, hogy tök más sztori. De amit írtam, abból a szempontból ugyanaz. A korábbi hozamokat néztétek, a kockázatokat nem. Erről van szó.
HPeter76
HPeter76 2016. 03. 11. 23:02
Előzmény: #13372  Hmmz
#13373
Egyáltalán ez az ACCESS benne van a "fa" vagyonba... Ennek ki se lehet rakni a szűrét.. Úgyhangzik az egész!
Persze a vagyon meg erodálódik.

-Dehogy van ez rendesen befogadva..

-hát elég fonák dolgok ezek.
ÚGY HANGZIK AZ EGÉSZ MIKOR BAJ VAN KEREKET OLD.
AKÁR A DETEKTÍV REGÉNYBE...
Accesnek nem fáj égeti a pénzt,na ez érdekes..
vagy halott Cég ez?!
Hmmz
Hmmz 2016. 03. 11. 22:48
Előzmény: #13369  Törölt felhasználó
#13372
komolyan nem őszinteségemet kell dijazni, max a rációt a szavaim mögött..bár ezek szerint azt meg nemlátod..

megpróbálom másképp, aki 10 ill. 20 évig úgy teljesít ahogy azt elvárom, akkor következő 10-20 évig jólteljesitő céget is abszolút vállalhatónak tartom, kellő körültekintés után, igazából nem tudom hogy láthatod másképp. Lehet neked van időd 50-100 évet várni a bizalomra, sajnos nekem nem fér bele

jah és itt sokan megköszönnék ha nem hasonlítgatnál minket a kvestorosokhoz, mer egész más tészta... mint az köztudott ;)
HPeter76
HPeter76 2016. 03. 11. 22:42
Előzmény: #13370  HPeter76
#13371
-Mikor már látta BC nevezhetem "anyacégnek"
kezd LEERESZTENI.. ACCESS is szaladt a BEVÁ-hoz
Hát én kölön fazékból eszek,végül rájött!!
-na még azzal még jobban elásta magát.

Gondolt arra bajlesz jó jön a mentőőv.(BEVA)

-na kigondolta volna Őt(ACCESST) leválasztják.

A világon nem láttam ennyi számitó embert aki
a más pénzére apellál.

-Ítt a "nemes" példája
HPeter76
HPeter76 2016. 03. 11. 22:29
Előzmény: #13369  Törölt felhasználó
#13370
link
keresd 32 old. BEVA.
Színtén BEVA
link
ACCESS ÉS BC Között egytemes felelőség nem áll meg. Benne van az ACCESS Befektetési Alapkezelő Zrt. ÚTMUTATÓJÁBAN. -Na ilyen láncolat volt ez!!!
Felelőség??! -Korrábi rossz trv.-ek sorát
oktalan a mostaniak NYAKÁBA VARNI.

Rendesen megtévesztették az embereket.

-ÉRDEKES EZT CÉGET(ACCESS) NAGYON RÉGEN ALAPÍTOTTÁK
azóta elvan rejtve.. Hiszen azt lehet mondani
ajéndékba adtátok oda a pénzeteket...

Ez a Cég a régi trv.-ek szerint van bevédve..
na ebből kéne tanulni a "susmáklást"
Mióta ül felette egy HELYTARTÓ

Kérdezem én mit tud vele csinálni "fa"
-MIKOR A CÉG
Saját maga csabdájába ül.

Törölt felhasználó 2016. 03. 11. 21:24
Előzmény: #13367  Hmmz
#13369
"Azért bíztuk így rájuk, mert 10 éven keresztül nyereségesen teljesített a trend, méghozzá nem banki hozamokkal, (maga a cég meg kb 20 éve.)"

Az őszinteségedért díjjazlak. Komolyan.

DE. A fenti pontosan azt mutatja, amit itt néhányan rengetegszer leírtunk már az összes hasonló sztorinál (lásd Quaestor + minden korábbi), hogy a magas hozamok miatt leszartátok a kockázatokat. Aztán amikor beüt a krach, akkor mindenki hibás volt, csak ti nem és tartjátok a markotokat.

És amikor a felelőtlen, saját haveri zsebeket megmentő és szavazatszerző állam saját érdekei miatt megment, akkor tanulás nuku és minden kezdődik előről...
Törölt felhasználó 2016. 03. 11. 21:20
Előzmény: #13363  detto71
#13368
Tökéletesen egyetértek.
Hmmz
Hmmz 2016. 03. 11. 20:52
Előzmény: #13363  detto71
#13367
Azért bíztuk így rájuk, mert 10 éven keresztül nyereségesen teljesített a trend, méghozzá nem banki hozamokkal, (maga a cég meg kb 20 éve.)

Esetleg nem volt időnk/kedvünk/szakértelmünk
Gondoltuk ennyi idő alatt csak kibukott volna ha valami gáz van vele.
Törölt felhasználó 2016. 03. 11. 20:40
Előzmény: #13365  gy1944
#13366
Én például magam kerestem egy olyan lehetőséget, ahol nem nekem kell forgatni a pénzt, mert nagy tételben már nem akartam játszani, kellett a portfólióba egy bankbetétnél magasabb hozamú, de részemről odafigyelést nem igénylő szegmens.
Miért gyanakodott volna az ember az egyik legrégebbi brókerházra, volt vagy 10 ezer ügyfelük, senki se panaszkodott, rákérdeztem fórumokon, senki se írta, hogy felejtsem el, nem volt felkiáltójeles a pszáf-nál, stb.
Én konkrétan 2014-ben mentem oda, gyak ahogy lejárt volna az éves Trend, csődbe mentek.

A Quaestorhoz nem vittem volna soha pénzt, olyan nincs, hogy egy vállalati kötvény szanaszéjjel veri a piaci kamatokat, mert akkor ő se azzal finanszírozná amgát, hanem kölcsönt venne fel...

Próbáltam minden körülményt figyelembe venni, egy megalapozott döntést hozni, erre a hüjjéket megmentik, a normális befektetőket meg szopatják még a csődön felül is...
gy1944 2016. 03. 11. 19:28
Előzmény: #13363  detto71
#13365
Megtakarításaim kis része került a BC-hez, ez egy próba volt 2013-ban, amit hosszas győzködéssel ért el a BC-s üzletkötő, nem nevezném brókernek, mert nem hiszám most már a telefongatáson kívül volt más tennivalója.
Akkor még aktív voltam, a munkával eltöltött időm úgy megfizetve, hogy nem volt értelme saját befektetési ügyletekkel foglalkoznom, már csak azért sem, mert semmi gyakorlatom sem volt a kockázatosabb ügyletek kezelésében.
Mint Flynn említette, több éven át működött, induláskor nem látszott semmi gond, az első év végén még pozitív is volt a hozam, igaz hogy csak 2 hónapig. A hibát akkor követtem el, amikor 2014 végén a 10 %-ot meghaladó minuszos “eredmány” után nem hagyam ott az egészet, csak reklamáltam, de nem léptem.
Törölt felhasználó 2016. 03. 11. 18:58
Előzmény: #13363  detto71
#13364
Ez olyan volt, mint egy aktívan kezelt befektetési alap: egy kupac államkötvény, kis százalékban határidős ügyletek.
Nem bántóan magas, de a bankbetéteket meghaladó hozam.
Ránézésre semmi problémás nincs benne, és 15 évig ment.
Lehet, hogy az első 10 évben nem is csaltak vele, csak vmi nagyobb bukta miatt fanyalodtak rá.
detto71
detto71 2016. 03. 11. 18:17
Előzmény: #13359  gy1944
#13363
Nem is értem, hogy lehetett tőkét adni ilyen trend-es szarokra. Majdhogynem teljes mértékben ki vagy zárva mindenféle döntésből. Azt csinál vele a broki, amit akar. Ennél még a banki kamat és a kincstárjegy is megnyugtatóbb.

Függetlenül attól, hogy a bc lopott, senkire nem bíznék pénzt ilyen jellegű befektetésre. Ehhez, akkora bizalom kellene.
HPeter76
HPeter76 2016. 03. 11. 17:44
Előzmény: #13361  HPeter76
#13362
HPeter76
HPeter76 2016. 03. 11. 17:43
Előzmény: #13356  Törölt felhasználó
#13361
link

-ebbe csak 3000 milliárd van

Elég régóta szedék be a pénzt

Topik gazda

Portfolio
Portfolio
4 5 1

aktív fórumozók