Topiknyitó: Portfolio 2015. 02. 24. 08:07

Nagy bajban a Buda-Cash - Mi lesz az ügyfelek pénzével?  

Ugrás a cikkhez
A Buda-Cash Brókerháznál a Készenléti Rendőrség Nemzeti Nyomozó Iroda nyomozati cselekményt hajtott végre - írja az Index. Lépett a felügyelet A tudomására jutott visszaélés-gyanús esetek miatt az MNB ma közzétett végzésében azonnali hatállyal...

a teljes cikk: http://www.portfolio.hu/cikkek.tdp?k=2&i=210546
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Törölt felhasználó 2017. 02. 23. 22:13
#15160
Nem tudom figyelte-e vki, hogy január 13-án csökkent az illikvid befjegyek eszközértéke 140 millával, és ennek megfelelően az árfolyam is több, mint 5%-kal.
Ez most így lesz, amíg évek alatt szépen leírják nullára?
munkas11 2017. 02. 06. 09:09
Előzmény: #15146  munkas11
#15159
Sziasztok! BC kapcsán alább felvetettem, hogy lesz e a kártalanításból valami. Kaptam is megnyugtató választ (amiket azóta valamiért töröltek). Sajnos csak futtában néztem meg az oldat, így nem választom. Köszönöm!
Nálam azóta sem történt semmi. Van valami újabb hír a témában?
Lehet, hogy az OBA garancia nem ér semmit?
(Ami nem csak a pénzvesztés miatt problémás, hanem mert át kell pakolni az összes befeketedést olyan külföldi intézetekhez, amelyek megfelelő garanciákkal működnek.)
X9Z5 2017. 01. 24. 18:14
Törölt hozzászólás
#15158
gyula1971
gyula1971 2017. 01. 24. 16:34
Előzmény: #15156  berlini
#15157
Igen, ez van, mert aki a Buda-Cash régi ügydele volt,először 2001-ben kis összeggel ment hozzájuk,és idővel több tőkét fektetett be,mivel stabilnak tünt a BC.

Közel 14-évig voltak ügyfelek,többféle részvénybe fektettek,senki nem gondolta egy ilyen 1995-óta,tehát 20-áve működő országos hálózatú cégről ezt,hogy így dog járni...
berlini
berlini 2017. 01. 24. 13:29
Előzmény: #15155  berlini
#15156
rövid magyarázat, az előző hozzászólásomhoz, saját példán:
magamat nagyon (szélsőségesen ) kockázat keresőnek tartom.
Sokszor ráfáztam már, de eddig összeségében jól megúsztam. Most éppen jól megy a szekér. Az imént elgondolkoztam, hogy ilyen hozzáállással nálam milyenek az arányok a biztosnak tekinthető és a nagyon kockázatos befektetések között.
Erre jutottam:
családi vagyonkánk megoszlása:
állampapir: 2%
banki betét: 1%
ingatlan: 43%
részvény (nagykockázatu értékpapirok): 54% (ebből 1/3-a TBSZ-en)

Azaz abban az időszakban (2015 év eleje) amikor a lgrosszabbul ment a tőzsdézés, akkor sem csökkent a vagyonunk a jelenlegi fele alá.
Az az őrültség még nekem sem jutott eszembe, hogy ingatlan eladással (albérletbe vonulva) finanszirozzam a kockázatos ügyleteimet.
Sokszor voltam már (meggondolatlan) hülye életemben, de ez még nekem is extrém lett volna.
Az tőzsdézzen akinek legalább fedél van a feje felett!
Sajnálom az emlitett házaspárt, de egyes egyedül magukat kell, hogy hibáztassák!
berlini
berlini 2017. 01. 24. 13:18
Előzmény: #15153  gyula1971
#15155
Miután az albérleti dijak ma már megközelitőleg megegyeznek egy hosszútávú jelzáloghitel törlesztésének összegével, én még annak a helyében is meggondolnám a vásárlást, akinek nincs megspórolt pénze (vagy csak pár millió) de jó állása van.
Akinek 50 milliója volt és továbbra is albérletben éldegélt és a lehető legkockázatosabb módon fektette be a pénzét, ....hát ott már más problémát is látok. Remélem ilyen madár nem sok repked.
MegmondoEmber 2017. 01. 24. 13:04
Előzmény: #15153  gyula1971
#15154
Mi lesz? Egy fityinget sem fognak már viszontlátni.
A 44 milliónak mondjanak búcsút!

Szánjanak rá egy hónapot, hogy MEGGYÁSZOLJÁK az összeget. Fontos, hogy VÉGÉRVÉNYESEN ENGEDJÉK EL a tudatukból.

Ha nem így tesznek, nem marad más, mint a teljesen szétzilált elmeállapot, minden gondolatuk, érzésük (és az ezekből származó cselekedeteik) erősen be lesz szennyezve negativitással, szorongással -> teljes katasztrófa. Ha gyereket nevelnek, a gyermekük is lelkibeteg, szorongó, érzelmi nyomorulttá válik, az emberi kapcsolataik kiüresednek, elsorvadnak, jöhet válás is, stb stb.

SÜRGŐSEN gyászolják meg ezt az örökre elveszett összeget. Ez egy több héten át tartó napi több órás elmélyült ELENGEDÉST jelent! Ne váljon ez a mindenkinek súlyos érzelmi átéléssel mesélt sztorijukká. Semmilyen módon ne adjanak gondolati, érzelmi energiát a történetnek.

Ezzel a hirtelen jött eseménnyel annyi ragaszkodást szedtek fel egy mindent átható és megmételyező negativitásbombához, mintha egy életen át lettek volna drogfüggők, és attól kelle szabadulniuk. Heteket, hónapokat kell koncentráltan befektetniük az érzelmi elengedésbe.
Vagy ez, vagy egy szétrombolt élet. A ragaszkodás csíráját is ki kell irtaniuk. Onnan tudják majd, hogy elkészültek ezzel a munkával, hogy teljes szívből jót tudnak nevetni a dolgon!!!
Ez azért borzasztóan nehéz, mert az eddig felépített identitásukat is le kell rombolniuk, jómódúakból bérből és fizetésből, napról napra élőkké váltak. Teljes identitástörés. MEG KELL SZERETNIÜK az új identitásukat.

Ami még SOKKAL JOBB lenne: teljesen felszámolni bármiféle identitást, ami a valóság teljes megélését jelenti, jelzők, skatulyák nélkül. A boldogságkeresés pénz által nyújtott illúziója elveszett számukra. Át kell szellemülni a létezésalapú boldogságélménybe. A teljesítményalapú boldogságkeresés egyébként is zsákutca, egyszerűen egy bukott ideológia.
Azaz nem "napról napra élők", hanem EMBEREK akik élnek (és virulnak :). Jelzőket, szerepeket elhagyni, ellenállásokat felszámolni.
És mehet tovább egy akár jóval szebb élet!

Vagy eljutnak idáig, vagy mennek le a spirálon, és magukkal rántják a körülöttük lévőket.
Ha számukra lehetelennek tűnik ide eljutni, akkor már választottak is. A valóságot nem fogja érdekelni.

Nagyon drágán tanulták meg a leckét, hogy a vagyon nagyobb részének reáliákban (ingatlanban, ill. pénztermerő vállalkozásokban) kell lennie, és a kisebb rész mehet a tőkepiacokra. Egyébként nem lett volna rossz az elképzelésük, és gondolom 1%-nál is kisebb volt az esély, h bebukik egy ekkora cég, és pont az, aminél ők voltak, így annyi történt, hogy vállalták ezt a kockázatot, de nagyon nem volt szerencséjük.
Ha mindenre kiterjedő kockázatkezelést választanak, akkor nyilván nem rakják a teljes vagyonukat a tőzsdére, pláne nem mindet egy céghez.
Röviden ennyi.
gyula1971
gyula1971 2017. 01. 23. 18:15
Előzmény: #15152  detto71
#15153
Jajj-jajj.

Van egy ismerős házaspár, diplomások albérletben éltek,de 50-millió ft-több részvénybe elosztott portfoliójuk volt.

Nem volt betétjük és állampapírjuk csak 8-9 részvényből álló portfolió. Jajj mi lesz?
detto71
detto71 2017. 01. 23. 17:37
Előzmény: #15151  gyula1971
#15152
Semmi. A felszamolasbol semmit nem fogunk kapni.
gyula1971
gyula1971 2017. 01. 23. 17:32
Előzmény: #15149  nick121
#15151
Reméljük minden volt BC-ügyfelet maradéktalanul kártalanítottak.
A 6-millió forint feletti részre nem tudom mi lesz?
Törölt felhasználó 2017. 01. 23. 10:42
Előzmény: #15149  nick121
#15150
Annyira sajnálom, hogy későn jutott el hozzám a hír, így nem tudtam elmenni.
Az aláírás már megvolt, egyébként.
nick121 2017. 01. 18. 18:06
#15149
Úgy tűnik, mindenki elégedett, mindenki visszakapta a pénzét és papírjait. Ez jó hír!
(Ha valaki mégsem, és akar valamit tenni is, azt holnap az Eiffel palotánál ( PSFN székhelye ) várják a Questor és többi, a brókerbotrányok által érintett károsultak. Buda Cash károsultakat is várják!)

"Újabb demonstrációt tartanak a Quaestor Károsultak
2017. január 19-én (csütörtök) 11:00 órakor az EIFFEL PALACE-nál, a Budapest 2024 Nonprofit Zrt. irodája előtt.
A MOMENTUM MOZGALOM kitelepülő pultjaival szintén jelen lesz a demonstráción, ugyanis fontosnak tartják az ügyet.
Aktivistáik készséggel fogják várni az érdeklődőket és az aláírni vágyókat egyaránt.
AZ OLIMPIA ELLENI ALÁÍRÁSGYŰJTÉS VELÜNK KEZDŐDIK!
Várjuk a budapesti Quaestor, Devizás, BudaCash, Hungária, Baumag és más károsultakat is!
Gyertek minél többen ALÁÍRNI!
Dátum: 2017. január 19. (csütörtök) 11.00 – 13.00 között
Helyszín: Eiffel Palace, Budapest, V. ker. Bajcsy-Zsilinszky út 78.
KÖSZÖNJÜK A MEGOSZTÁSOKAT IS!"
Törölt felhasználó 2017. 01. 05. 21:08
Törölt hozzászólás
#15148
Törölt felhasználó 2017. 01. 05. 21:06
Törölt hozzászólás
#15147
munkas11 2017. 01. 05. 16:04
#15146
Sziasztok!
Látom itt többen jobban képben vannak, mint én.
Pár hete kaptam levelet az NHB-tól, hogy ők fogják majd kezelni a visszakapott dolgokat és majd megkeresnek (ami ugyan azóta nem történt meg, de hát ennyi idő után már megszoktam, hogy ebben az ügyben egyik érintet sem siet). A levélben volt egy lista, hogy mit vesznek át, de úgy látom a befedetésnek csak kisebb része lesz meg. Volt trend-em gondolom abból lettek a bef. jegyek, ami hiányzott azt meg korábban kifizették (ha jól értelmezem). Viszont pl. Tesla részvényeknek nyomát sem látom. Azokkal vajon mi lesz?
A BC és felszámoló oldalán lévő telefonos és a netes elérhetőségek valójában nem elérhetőségek (vagy csak nekem sikerült sokadjára sem). Van valami olyan hely ahol vannak érdemi információk, esetleg lehet érdeklődni, vagy presszionálni a felszámolókat?
nick121 2016. 12. 24. 18:34
#15145
Idézet mfor.hu-ról:
Az 1847/2016 (XII. 23.) Korm. határozat alapján 3,25 milliárd forintot különített el a miniszterelnöki dolgozószoba egyedi belsőépítészeti kialakítására - írja a 444.hu. Felelős: Lázás János. Határidő: azonnal.
nick121 2016. 12. 21. 14:05
Előzmény: #15143  herlas
#15144
Kérni kellene arra is állásfoglalást. Alig 4 hónap alatt- némi sürgetés hatására - megjött a korrekt válasz most is. Még beleférhetsz az szja bevallás határidejébe. :)
herlas 2016. 12. 21. 13:44
Előzmény: #15142  nick121
#15143
Köszönet az információért, szerencsére nekem még nem járt le a TBSZ a felszámolás alatt, simán áthelyezték.
Ami viszont hamarosan terítékre kerül, az a visszakapott részvényeken realizálható nyereség és a ki nem adott részen elszenvedett veszteség szembeállíthatóságának kérdése az szja bevallásban. Ez nem érint Téged vagy másokat?
nick121 2016. 12. 21. 13:16
#15142
Ma érkezett állásfoglalás a NAV-tól, hátha van, olyan, akit szintén érint. Célszerű a lenti állásfoglalás-kéréssel kezdeni.

Mindenkinek kellemes ünnepeket és az elmúlt 2 évnél vidámabb napokat!

Tisztelt Ügyfelünk!

Értesítjük, hogy az e-iktatószámon nyilvántartásba vett levelében feltett kérdésével, illetve az azt kiegészítő e- iktatószámon nyilvántartásba vett levelével kapcsolatosan összevontan kezdeményezett egyeztetés lezárult, annak eredményéről a Nemzetgazdasági Minisztérium álláspontja alapján az alábbiakban tájékoztatjuk.

Tényállás

A leveleiben foglalt tényállás alapján 2010-ben nyitott TBSZ számlát a Buda-Cash Brókerház Zrt.-nél, amely 2015. december 31. napjáig lejárt. A TBSZ számla-szerződés alapján a lejáró számlákról Ön akkért rendelkezett, hogy azok automatikusan megújításra kerüljenek. Erre azonban az Ön kifejezett kérelme ellenére már nem volt lehetőség, tekintettel arra, hogy a számlavezetővel szemben 2015. március 5-én felszámolási eljárás indult, és emiatt a Buda-Cash Brókerház Zrt. 2015. évre TBSZ számlát már nem tudott nyitni.
A TBSZ számláján elhelyezett értékpapírjainak zárolását a felszámoló 2016. évben szabadította fel, ezt követően Ön rendelkezett az értékpapírok OTP Bank Zrt.-hez történő transzferálásáról és kérte, hogy a pénzintézet az értékpapírokat az OTP Bank Zrt.-nél 2015. évben nyitott TBSZ számláján írja jóvá. E kérésének az OTP nem tett eleget és felajánlotta, hogy az értékpapírokat 2016. évben megnyitásra kerülő TBSZ számlájára helyezi el.
Ön a fenti eljárást nem fogadta el, hivatkozással arra, hogy az értékpapírok 2016. évi TBSZ számlán történő jóváírása az öt éves lekötési időszak miatt az adómentesség egy éves kitolódását eredményezné, továbbá a meglévő értékpapírokat el kéne adnia és a kapott ellenértéket kéne az újonnan megnyitott TBSZ számlára helyeznie, a 2015. évi osztalék pedig adókötelessé válna. Az ebből eredő anyagi kár fokozná azt a jelentős hátrányt, amelyet az Ön számára a Buda-Cash Brókerház Zrt. helyzete eddig is okozott.

Ez alapján kérdése arra irányult, hogy van-e lehetőség a felszámoló által igazoltan a Buda-Cash Brókerház Zrt.-nél fel nem vett meglévő pénzügyi eszközeinek az OTP Bank Zrt.-nél 2015-ben nyitott TBSZ számlára történő jogfolytonos elhelyezésére (transzferálására).

Egyeztetett álláspont

Álláspontunk szerint az ismertetett körülmények miatt a 2015. december 31. napján lejárt tartós befektetési szerződés újrakötésétől Ön elesett a számlavezető felszámolása, illetve a TBSZ számlán lévő pénzügyi eszközök zárolása következtében, amely az Ön számára hátrányos következményekkel járt. A lekötési időszak megszűnését követő időre tartós befektetésből származó jövedelem a személyi jövedelemadóról szóló 1995. évi CXVII. törvény (a továbbiakban: Szja tv.) 67/B. § (9) bekezdése alapján nem állapítható meg. E rendelkezés az Ön számára azt eredményezi, hogy az értékpapírok után járó osztalék az Szja tv. osztalékjövedelemre vonatkozó szabályai alapján válik adókötelessé, továbbá a pénzügyi eszközök 2016. évben megnyitott TBSZ számlára történő elhelyezésével az öt éves lekötési időszak megszűnése, azaz a befektetés adómentessége egy évvel később következik be.

Jelen esetben a felszámolás és ennek keretében a TBSZ számláján lévő pénzügyi eszközök zárolása következtében az Szja tv. 67/B. § (9) bekezdése alapján adókötelezettsége keletkezik az értékpapírok osztaléka tekintetében, amely abból ered, hogy Ön a TBSZ számla feletti rendelkezési jogát az újrakötés, illetve jogfolytonos transzferálás tekintetében a felszámolás és a számla zárolása miatt nem tud gyakorolni. Az Ön számára hátrányos következményekkel jár, hogy az értékpapírokat nem helyezheti el közvetlenül egy 2016. évben nyitott TBSZ számlán, mert az Szja tv. 67/B. § (1) bekezdése alapján tartós befektetési szerződéssel csak pénzösszeg köthető le. Ebben az esetben a tulajdonában lévő értékpapírokat először el kellene adnia és a befolyt összeget helyezhetné el az újonnan megnyitott TBSZ számlán, a befizetett összegből ismételten meg kellene vásárolnia az értékpapírokat, az értékpapírok miatt pedig árfolyamnyereségből származó adóköteles jövedelem keletkezésével is számolnia kell.

Az Szja tv. 2015. július 7. napjától hatályos, 2015. évi felszámolások esetében is alkalmazható 7. § (1d) bekezdése alapján „a magánszemély részére nem eredményez adókötelezettséget – bármely adóévre vonatkozóan –, ha a magánszemély pénzügyi intézménnyel szemben fennálló követelését eredményező jogviszonya a pénzügyi intézmény felszámolása miatt szűnik meg, ideértve az adó feletti rendelkezés esetére meghatározott visszafizetési kötelezettséget is. A pénzügyi intézmény felszámolásával összefüggésben kárrendezés címén a magánszemélyt megillető összeg után adókötelezettség megállapításának nincs helye.”

Tekintettel arra, hogy Ön a TBSZ újrakötésének illetve transzferálásának lehetőségével a Buda-Cash Brókerház Zrt. felszámolása miatt nem tudott élni, véleményünk szerint az Szja tv. 7. § (1d) bekezdése értelmében a 2015. évben lejárt TBSZ számláján elhelyezett, a felszámoló által 2016-ban felszabadított értékpapírok a jogfolytonosság fenntartása mellett áthelyezhetők (transzferálhatók) az OTP Bank Zrt.-hez anélkül, hogy az új befizetésnek vagy a gyűjtőév újraindulásának minősülne.

A transzferált TBSZ számlát újrakötött számlaként kell kezelni és nem kell összevezetni a 2015-ben az OTP Bank Zrt.-nél nyitott TBSZ-számlával, tekintettel arra, hogy az Szja tv. 67/B. § (11) bekezdése értelmében csak az azonos évben kötött azonos típusú szerződések vezethetők össze.

Tájékoztatjuk, hogy a válaszlevél tartalma szakmai véleménynek minősül, kötelező jogi erővel nem bír.

Üdvözlettel:
Nemzeti Adó- és Vámhivatal
Észak-budapesti Adó- és Vámigazgatósága
Tájékoztatási Főosztály
_______________________________________________________

Az Ön levele:
Név:
Adószám: --
Adóazonosító jele:
Feladás dátuma: 2016.08.09.
Tárgy: Személyi jövedelemadó
E-iktatószám: e

Levél szövege:

Tisztelt Jogügyi Osztály!

Az alábbi ügyben kérném szíves állásfoglalásukat:

A Buda-Cash Brókerháznál történt bűnügy kapcsán az ott letétbe helyezett értékpapírjaim jelentős része eltűnt. A megmaradt papírok közül a többség 2010-ben nyitott TBSZ számlán volt, egészen 2015.dec.31-ig, amikor ez a TBSZ számla lejárt. A Buda-Cash Zrt.-vel kötött TBSZ számla vezetési szerződés 7. pontja szerint a lejáró TBSZ számlákról az ügyfél úgy rendelkezik, hogy azokat automatikusan újítsák meg. Annak ellenére, hogy még kértem is a papírok 2015-ös TBSZ számlára helyezését ez nem történt meg, mert a 2015.03.05-én megindult felszámolás következtében a Buda-Cash 2015-ös TBSZ-számlát már nem tudott nyitni. ( Ezt a Felszámoló levélben is megerősítette. ) Az érintett papírokat a Felszámoló csak 2016 -ban szabadította fel, így az OTP Bank Zrt. - ahova a papírokat transzferáltam - jelezte, hogy ő az általam kért 2015-ös TBSZ számlát már nem tudja megnyitni, annak ellenére, hogy ezt kifejezetten kértem. ( Ez ügyben megoszlottak a vélemények az OTP-n belül is, a jogászok szerint erre
a körülmények miatt kell lenni lehetőségnek, de ezzel az OTP más szakemberei nem értettek egyet. ) Az OTP felajánlotta, hogy 2016-os TBSZ számlára tudja tenni a papírokat ( ezt én is tudtam ), de ez azt jelentené, hogy az 5 év zárolás az adómentességig egy évvel kitolódna, a meglévő papírokat el kellene adnom, a befolyt pénzt az új TBSZ számlára tennem és abból újra megvenni a papírokat, és ezen felül a 2015. év utáni osztalék adóköteles lenne, összességében jelentős anyagi kárt okozva a már eddigieken felül is.

Mindezek alapján, kérem szíves állásfoglalásukat arra vonatkozóan, hogy a NAV a korábbi, brókerügyek károsultjaira vonatkozó állásfoglalása , valamint a fenti körülmények figyelembe vételével egyetért azzal, hogy az OTP Zrt. számomra 2015 -ös TBSZ számlát nyisson és azon a meglévő eszközeimet jogfolytonosan elhelyezhesse. Amennyiben konkrét ügyemben válasz nem adható, kérem, hogy szíveskedjenek olyan általános érvényű állásfoglalást megadni, amelynek alapján az OTP Bank egy ilyen ügyben eljárhat.

Várom mielőbbi kedvező válaszukat.

Kiegészítés az e-)számú levelemhez:
Meg szeretném jegyezni, hogy az OTP Zrt. nél van 2015-ös TBSZ számlám, így új számlát már nem kellene nyitnia az OTP-nek, hanem csak a felszámoló által is igazoltan a felszámolás miatt 2015-ös TBSZ-re a Buda-Cash-nél nem feltett papírokat a náluk vezetett 2015-ös TBSZ számlámra feltegyék.

Várom mielőbbi válaszukat.
Köszönettel

Törölt felhasználó 2016. 12. 19. 22:33
Törölt hozzászólás
#15141
Törölt felhasználó 2016. 12. 19. 21:18
Előzmény: törölt hozzászólás
#15140
Már bocs, de a felszámoló megmondta, hogy a közléstől számított 60. napon vagy hogy volt, ki lehetett számolni, hogy az nov. 21 vagy 22.

Azóta a zsetony ott van, hogy te nem jelentkezel érte, az egyéni probléma.
Egyébként ha télleg nyitottál számlát, akkor kellene kapnod havi számlakivonatot, amin pedig ott szerepelne.

Tel.: (+36 1) 429-9400
detto71
detto71 2016. 12. 19. 12:30
Előzmény: törölt hozzászólás
#15139
Amikor bemész érte, akkor fogja kiadni.
Ha nem jelentkezel, akkor ott marad.
Senkit nem fognak megkeresni.
Törölt felhasználó 2016. 12. 19. 11:43
Előzmény: #15130  detto71
#15138
Sajnos továbbra sincs sikerélményem. Folyamatosan hívom őket, becsöng, de nem veszik fel a telefont. :(
Törölt felhasználó 2016. 12. 16. 14:32
Törölt hozzászólás
#15137
Törölt felhasználó 2016. 12. 16. 14:20
Törölt hozzászólás
#15136
Hmmz
Hmmz 2016. 12. 16. 13:58
Előzmény: törölt hozzászólás
#15135
06-80-266-776
Törölt felhasználó 2016. 12. 16. 13:58
Törölt hozzászólás
#15134
Törölt felhasználó 2016. 12. 16. 13:45
Törölt hozzászólás
#15133
Törölt felhasználó 2016. 12. 16. 13:34
Előzmény: törölt hozzászólás
#15132
Szívem, van, aki már meg is szüntette a számláját az NHB-nál, mert már lerendezte a felszámoló által átküldött dolgait.
Törölt felhasználó 2016. 12. 16. 13:30
Előzmény: #15127  Hmmz
#15131
Akikkel 'beszéltem', azoknak ekörül volt.

Én messze BEVA határ alatt voltam, nekem a már realizált veszteségem 10% alatt volt, az illikvid jegyek aránya 14%, tehát 20%-nál nem nagyon lehet nagyobb bukta a végén.

Mondhatni olcsón megúsztam ezt a leckét...
detto71
detto71 2016. 12. 16. 08:01
Előzmény: #15122  Törölt felhasználó
#15130
Én még papíron küldtem be ezeket, amikor megjelent a transzfer megbízás valamikor tavasszal.

Én sokat hívtam őket végül a telefonos hölgy valamikor június elején megígérte, hogy utána néz és aznap este minden ellett intézve. Lehet, hogy véletlen, de nem hiszem. Mondjuk nagyon kedves voltam.

Mondhatjuk, hogy nekem szerencsém volt.
detto71
detto71 2016. 12. 16. 07:54
Előzmény: törölt hozzászólás
#15129
link

vagy

link

Ha érintet vagy néha nézzél rá a megfelelő oldalakra. A te vagyonod a te érdeked. Ezek már több mint 2 hetes hírek.
Törölt felhasználó 2016. 12. 16. 02:57
Törölt hozzászólás
#15128
Hmmz
Hmmz 2016. 12. 15. 21:31
Előzmény: #15126  Törölt felhasználó
#15127
Mármint nálad?
Gondolom a % azon múlik hogy mennyivel voltál BEVA értékhatár felett/alatt.Mindenkinél egyedi lesz.
Én már beleszámoltam a kártalanítást is, anélkül többszörös bukó lett volna..

Nem beszélve szegény saxosokról, meg akiktől még többszörös zsetont követelnek mint ami bent volt..

Nálam amúgy -érdekes- cirka 18,5% az access jegy aránya is eredetileg..de már csak az illikvid várja a sorsát.ennyi volt..

Még a végén eladják nekem hogy "mázlista" vagyok, főleg hozzájuk képest...
Törölt felhasználó 2016. 12. 15. 20:03
Előzmény: #15125  Hmmz
#15126
Tekintve, hogy az Access jegyek 20-25%-át tették ki a portfóliónak, lesz 40% körül is az a veszteség...
Ami nem kis teljesítmény egy nem igazán kockázatos, BEVA védett befektetés részéről...

Nem mellesleg a Quaestor vonalán se verik bele senkinek a fejét a saját salakanyagába:

link
Hmmz
Hmmz 2016. 12. 15. 17:00
Előzmény: #15117  Hmmz
#15125
No megvan a "majdnem" végeredmény a kártalanítás, transzferálás, és cirka 2 év kínlódás és b@szakodás után, egy trend HUF portfólióit illetően.

-18,5%

Azért csak majdnem, mert ebbe még nincsenek benne az illikvid acces jegyek.(Lássuk be nem számítok túl sokra, de legalább hamar se.)

Szívesen és őszintén kommentálnám ezt az eredményt, de azzal kis is vágatnám magam a fórumról kb. azonnal, esetleg bejátszana még a közveszéllyel való fenyegetés, a gyilkosság megalapozott gyanúja, és gyanítom még a közszemérem sértés IS.

Ezért nem teszem...

Gondoljátok hozzá..
Törölt felhasználó 2016. 12. 14. 16:05
Előzmény: #15122  Törölt felhasználó
#15124
A Magyarországon élők(dolgozó és a meglopott,megkárosított embereknek nincsen joguk)Csak az épp hatalmon lévő politikusoknak és közeli ismerőseiknek,barátaiknak van! Ezért lassan ideje lenne,egy véres tisztogatásnak! Személyes kivégzések kellenek már ahhoz,hogy itt végre élhető legyen ez a fantasztikus kis Ország!! De eljön ez az idő is...
carcassonne 2016. 12. 14. 15:43
Előzmény: #15122  Törölt felhasználó
#15123
a kifizetesektranszfer stb, feltétele ugy tudom egy tobb fobol allo aláírási láncolat, jogász is aláírja hogy lehet stb, ez nyilvan tobb honap ha mindenki aláír. Ami meggyorsítja az ha személyesen rákérdezel ügyfélszolgálaton stb. eddig nem az volt hogy kb 2 hónap? fel év az tenyleg hosszu idő...
Törölt felhasználó 2016. 12. 14. 11:39
Előzmény: #15103  fudge
#15122
Ez egyszerűen érthetetlen számomra! Július 4-én személyesen adtam transzferálási megbízást ill. Ft átutalási megbízást és azóta sem történt semmi. Nincs valami törvényességi határidő, ami alatt a fellelt ügyfélvagyont ki kell adni? Szerintem nagyon lassan dolgoznak, és az ünnepekre tekintettel jövő héttől már nem is fognak ebben az évben. Tudtok esetleg olyan telefonszámot, amin ténylegesen el lehet érni őket, mert én hiába próbálkozom.
carcassonne 2016. 12. 09. 12:56
Előzmény: #15120  Balage74
#15121
Udv ujra a fedelzeten! BC a befektetések szakértője. Ez volt a ceg jelszava. .... a beva 4 e ft ot teritett a nem fellelheto OTP r-ek darabszám utan ami most 8 felett van.

Topik gazda

Portfolio
Portfolio
4 5 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek