Topiknyitó: Törölt felhasználó 2007. 11. 22. 18:07

Mutyiország,mutyi emberekkel.....  

Na ami itt megy a tõzsdén az már egyenesen katasztrofális.....amikor emelkedhetnénk is esünk.

A portfólióról nem is beszélve.

Kitiltják DLPH-t meg mindenkit akik még próbálták tartani a színvonalat.

Ennyi Genesis károgó topikot.......

A portfólió persze hogy nem törli...

Ez lett a legolvasottabb fórum a sok idiótától.

Minden normális tõzsdés rajtunk röhög..

Na meg persze a portfólió sem egy genesis rajongó !!Gazdit meg egyenesen bírják!! Nem a genesis a lényeg...sokaknak meg van róla a véleménye amit meg is értek ,mégsem járnak be basztatni a topikba.

Elég benéznem a Phylaxiába,humetbe,STB...

Mindenhol károgók,nem csodálom hogy ithaggyák ezt a fórumot.

T.Portfólió ! Most engem is ki fognak tiltani?

Nem baj lehet jobban is járok.

Mutyi ország,mutyi emberek.

És mi ilyen emberekkel akarjuk valamire vinni....Nyugodtan írjatok ide ha bánatosak,idegesek,csalódottak vagytok,persze ha nem törlik hamarosan.

Kérdezem mi megy ebben az országban?

Megõrültek az emberek?

Én is kezdek a sok hülyétõl...

Mi lettünk a benfentes kereskedelem melegágya,a PSZÁF meg semmit nem tesz.

Lehet õk vezetik az egész Mutyisztáni maffiát...
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Törölt felhasználó 2007. 11. 22. 21:20
Előzmény: #38  Phylaxa
#40
Az oktatás meg Game !
Főiskolán tanulok én is !
Szörnyű hogy egy csomó ismerősöm van akik bár nagyon tehetségesek,nem tudják bevállalni a szülők a tandíly miatt a főiskolát.
Marad 2 lehetőége-
-Vagy elmegy dolgozni,és utána ha teheti tanul,bár sokan ugranak neki ilyen tervel,aztán nem jutnak el a főiskoláig.
-Vagy meg felveszi az amúgy is szerencsétlen sorsú fiatalember a diákhitelt.
Bravó ! Éphogy kilép a nagybetűs életbe és mindjárt el van adósodva.
Van ismerősöm aki tervezte az egyetemet ,okos is volt nagyon,erre mikor jelentkezés volt beírt egy OKJ-s szakot és senki nem értette mi van.
Na nem nehéz kitalálni...
Én elbeszélgettem vele és nekem elmondta hogy nem tudják a szülei bevállalni....
Félnek a tandílytól....meg már így is el vannak adósodva.
Amúgy meg tandily nélkül is egy vagyon...
Kollégium,kaja,meg egy csomó minden ,ami simán kihozza a havi 50000-et ha nem helyi városban tanul.
Ha tandíly lesz én is megyek levelezőire át !!
Akkor már mindegy mire járok ha úgyis fizetnem kell....
Legalább lesz időm elvégezni pesten egy brókerképző tanfolyamot...:-DD
De ezt komolyan.:-)))
csibe74
csibe74 2007. 11. 22. 21:18
Előzmény: #38  Phylaxa
#39
Gyurcsi is megmondta, hogy el lehet menni.
Nekem is megfordul a fejemben. Csakhát családdal nem könnyű.
A fizetésemből alig látok valamit. (felét odaadják az ingyenélőknek) Sajnos lúzer vagyok és dolgoznom kell, hogy megéljek, pláne ilyen árfolyamok mellett. :)
A gyerekemnek vettem egy pakk ecot.
Lehet, hogy még OTP-t is kap. :)
Remélem 18 év múlva érnek valamit.
Hátha jobban csinálja mint én és nem kell multinál dolgozni , hogy megéljen. Vagyis inkább egy kis kiegészítő legyen a munkahelye és nem kenyérharc :)
Phylaxa 2007. 11. 22. 21:09
Előzmény: #37  Törölt felhasználó
#38
Igen.....ez mindenkire vonatkozik a környékünkön. Ezért kell olyan képzéseket biztosítani, amire a fejlettebb árukat és szolgáltatásokat biztoító cégek ide tudnak jönni. Ehhez nem veszekedni kell és az oktatást a nyomorba dönteni, hanem azonnal lépni és megteremteni a körülményeket. Mit képzeltek, hogy az olcsó árukat termelő cégek itt fognak maradni? Nos nem....és mint érzékelhető a fizetéseik sem jók. Nekik pedig még ez is magas.
Törölt felhasználó 2007. 11. 22. 21:01
Előzmény: #35  Phylaxa
#37
Egy Amerikai közgazdász véleménye-
Csak emlékezetből írom.
A közép Eu-pai országokban azért lesz egy hatalmas válság,mert :
-A rendszerváltás óta ,a nagy multik áramlottak a régióba az olcsó munkaerő,és helyi adók miatt.
Véleménye szerint 10-15 éven belül ezek az országok ahogy felzárkóztak a NY-EU-i országok sorába,az életfeltételek elérik azt a színvonalat fizetések meg minden terén,
ezek a cégek tömegesen elkezdenek kivonulni.
Ez a folyamat már most is észrevehető nálunk is pedig minket nem fenyeget a "felzérkózás"veszélye.Menni akart több helyről a Saia Burgess,a környékünkön a Leoni is megy 1000 embert bocsátottak el az elmúlt 1,5 évben ,most vannak 100-an,jövőre végleges leállás.A cég megy ki K-Eu ba,meg Észak Afrikába.Meg még van egy pár ilyen multi.......
El kéne gondolkodni azon hogy ,(ezt a közgazdász is így látta),Nem hogy javulás várható hosszú távon ebben a régióban munkanálküliség terén,hanem most fenyeget minket az igazi összeomlás.
Mi lesz ha ez megtörténik?
A mi kis Mutyisztánunk nem képes magában megoldani egy ilyen helyzetet legyen bármelyik párt hatalmon.....
De ezt nem úsznák meg se a Románok,se a Tótok,egyik sem....
ferike73 2007. 11. 22. 20:49
Törölt hozzászólás
#36
Phylaxa 2007. 11. 22. 20:43
Előzmény: #34  Törölt felhasználó
#35
Nem szeretnék olyan helyen gazdag lenni, ahol az emberek elbutulnak, nem mehetnek orvoshoz, ha dolgoznak a fizetésük szart sem ér.....és a vezetőkitől csak jelszavakat kapnak. Valamennyire magamra venném, hogy talán nekem is közöm van ehhez. De alapból nem esne jól. Az pedig a másik, hogy a jövő munkahelyeihez bizony tanulni kell....akkor lesz nagyobb hozzáadott érték és élhetünk jobban.
Törölt felhasználó 2007. 11. 22. 20:32
Előzmény: #33  Phylaxa
#34
Nekem az a felháborító hogy még 2-3 éve ide jöttek Romániából dolgozni.
Most meg akik itt laktak,vagy csak dolgozni jártak ide,mind hazament.
Bizonyos szakterületeken sokkal jobban fizetnek már Romániában.
Lassan Ukrajnában is jobbak lesznek.
Igazuk van azoknak akik azt mondják hogy Lehagynak minket még a Románok is.
Komolyan mondom érdemes lenne kiköltöznöm Erdélybe.
Jobban élnék,meg kitudja ,hátha megkapja előbb utóbb az Autonómiát is...
Akkor biztos hogy megyek.
Nálunk meg egyenlőre az aggaszt még hogy meddig fog itt Fletó okoskodni ?
Meg az egész kormánypártok,
bár KÓKA elhúz talán,(Jól megszívta a kis házas bulijával..:-DD),de jön helyette egy másik még "Friss,üres zsebbel"
majd ő is megmutatja hogyan kell lenyúlni az állam pénzét.
Itt addig nem lesz semmi ameddig az az első szeretett politikusainknál,hogy a zsebek hülyére legyenek tömve....
Phylaxa 2007. 11. 22. 20:19
Előzmény: #32  Törölt felhasználó
#33
Rendezni kellene a dolgokat......az alkotmányt is. Meg kéne határozni az állam feladatait és ezeket a dolgokat közölni kellene az emberekkel. Most úgy érzem egyetlen irányba mentek el a dolgok.....a kiadásokat egy féleképpen akarják csökkenteni....úgy hogy kirekesztenek egy csomó embert belőle....dolgozó ...pénzkereső embereket. Az értelmes de szegény családból való gyermekek felsőoktatásából való kizárásával egy társadalom maga alatt vágja a fát. A fizetéseket is rendezni kellene, mert ilyen ütemű vásárlóerőcsökkenéssel nem lesz lehetőség rendbehozni a dolgokat. Ha a $ elkezdene erősödni nagyon nagy problémák lennének. Ez volt a szerencsénk eddíg hogy az olaj mellett begyengült rendesen.
Törölt felhasználó 2007. 11. 22. 20:05
Előzmény: #31  Phylaxa
#32
Bistmarc örökségét megkaptuk.:-(
Ami működött 100 éve hogy működhetne most?
Nálunk még mindíg ez a nyugdílyrendszer alapja....
Persze egy korfa is másképp nézett ki akkor.
Mondják-mondják hogy öregedő társadalom vagyunk.
Persze !
De ilyen feltételek mellett meg itt is hagyjuk az országot.
Ez a legnagyobb baj..
A Romák meg szarnak dolgozni.
Ha nem lennének,vagy dolgoznának rendesen,akkor ami elmegy segélyre a mi adónkból...
Abból kapásból lehetne 20%nyugdílyemelést csinálni.
Meg a Kékfényben...
Éves adónkból komoly százalák megy el csak a közlekedési balasetek kezelésére...
Phylaxa 2007. 11. 22. 19:49
Előzmény: #27  Törölt felhasználó
#31
Itt mindíg akkor vannak változások amikor kényszerűség van. Rém furcsának találom, de ez van. Nos megint kényszerű helyzetbe kerültünk, mert már megint kölcsönökből finanszíroztunk ki tudja mennyi mindent. A kamat pedig nagy úr. Egymásra mutogatni addíg lehet, amí tudjuk fizetni a kamatokat. Amikor ez már nem áll fenn akkor pedig csinálni kell valamit. És az hogy 1,7 millió a piacon valós pénzt kereső ember tart el 10 milliót vagy ki tudja mennyit.....azt hiszem senki sem gondolja komolyan, hogy ezeknek az embereknek még növelni lehet a terheit. Itt az adó és járulékbefizetéseket értsd. Ha ezen nem változtatnak és marad az irány akkor abba beleroppanunk. Bár tulajdonképpen már lehet, hogy ezt meg is éltük, csak nem hisszük még el.
Törölt felhasználó 2007. 11. 22. 19:40
Előzmény: #29  Törölt felhasználó
#30
link
Itt van ez is.
Törölt felhasználó 2007. 11. 22. 19:35
Előzmény: #28  Törölt felhasználó
#29
"Mondok egyet
vége a magyar tőzsdének, nem az OTP vagy egy-egy papír esik hanem egy totális malacvágás történik, - qui prodes- most mosódnak tisztára a pénzek árfolyamnyereség formájában és kerülnek a pártok bitangkasszáiból a nagycégektől a külföldi támogatóktól a megfelelő helyekre.
kiváncsi lennék hágy politikusnak, pártcégnek, offshore cégnek, VIp-nek lesz az adóbevallásában hatalmas árfolyamnyereség.
persze SZVSZ "
ibiza
Mennyire igaz ez is.....
Törölt felhasználó 2007. 11. 22. 19:33
Előzmény: #27  Törölt felhasználó
#28
link
Erről van szó még....
Igazi Mutyisztáni módra !!
Törölt felhasználó 2007. 11. 22. 19:27
Előzmény: #26  Törölt felhasználó
#27
És ilyenkor jön az hogy csak mutogatnak egymásra hogy te sem csináltál semmit a 4 év alatt....
Persze hogy nem mert még az előző hibáit sem tudta kijavítani.
Törölt felhasználó 2007. 11. 22. 19:26
Előzmény: #25  Phylaxa
#26
Korrekt vélemény !
:-)
Csak itt már az a baj ha egy kormány elcsesz valamit ,egy másiknak 4 év arra kevés hogy helyrehozza.Feltéve ha nem cseszi el mégjobban.Nálunk sajnos lehet 8 év hibáját kell majd helyrehozni.Mikor fogunk elkezdeni fejlődni ha ahoz 10 év kell hogy helyrehozzuk amit elcsesztünk?
Phylaxa 2007. 11. 22. 19:13
Előzmény: #24  Törölt felhasználó
#25
A véleményem a következő.....most ingott meg a nyugati befektetőkben az az álom, hogy a megválasztott kormány helyre tudja hozni a dolgokat. Szerintem már ők is érzik, hogy ez összefogás nélkül nem fog menni. A tőzsde mindíg előre jelez...éppen ezt teszi.....még egy kis idő és megtudjuk. Egy dolgot utál a tőzsde.....a bizonytalanságot.
Törölt felhasználó 2007. 11. 22. 19:04
Előzmény: #22  Törölt felhasználó
#24
Mutyi tőzsde..:-DD
Szerintem nagyon rossz idők jönnek.
A pénzt folyamatosan vonják ki az országból..
Ami beáramlott tőke,az most el is szállingózik...
Na meg a mozgása....
az is érdekes,már a Bluk is arra mozognak ,amerre 1-2 nagy akarja...
Azt se gondoltam volna hogy a 2 hónapja 8-ezres kategóriában vett OTI-mal még minuszban is leszek....
Phylaxa 2007. 11. 22. 19:00
Előzmény: #22  Törölt felhasználó
#23
Korrekt.
Törölt felhasználó 2007. 11. 22. 18:57
Előzmény: #21  Phylaxa
#22
Az esés nem érdekel.:-)
Vállaltam a kockázatot ,kész.
Csak az idegesít hogy 10 hozzászólásból 8ilyen elmebeteg zavarodottak károgásai.
Tartsák meg maguknak a véleményeiket,és haggyanak minket békén !!
Így is nehéz időszakokat élünk át....
Ők csak rádobnak még 1 lapáttal.
link
Phylaxa 2007. 11. 22. 18:52
Előzmény: #19  Törölt felhasználó
#21
Nézd! Most elég rendesen adják a piacunkat.....és a forint is gyengül rendesen. Szerinted melyik papírok szakadnak ilyenkor? Egyértelmű, hogy a legnagyobb profittalrtalmúak. És messze a genesisben van a legtöbb profit amit rövid idő alatt felhalmoztak. Én semmi többet nem látok a dologban....de én meg is tudtam indokolni ezzel, hogy miért természetes, hogy esik.

Topik gazda

1989
5 4 4

aktív fórumozók


friss hírek További hírek