Topikgazda: matgab 2004. 06. 30. 09:07

MTV: Pénz kell!  

Ugrás a cikkhez
5.5 milliárd forintra lenne szüksége az MTV-nek ahhoz, hogy életbe léptett megszorító intézkedések mellett az intézmény az év végiéig elvegetáljon- mondta a Magyar Hírlapnak Pinke György, a köztévé alelnöke. A költségvetésben rögzített céltámogatásokból érkező tőkepótlás holnap érkezhet meg az MTV-hez. A 4.8 milliárd forint egyből a hitelezőkhöz megy. Gyanítjuk az 5.5 milliárd forint még ezen felül kell.

a teljes cikk: http://www.portfolio.hu/cikkek.tdp?k=3&i=42770
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Törölt felhasználó 2020. 10. 17. 23:51
Törölt hozzászólás
#10
Törölt felhasználó 2004. 07. 02. 15:07
#9
en is leadom a szavazatom az mtv bezarasa mellett.
remelem valaki szamolja.
matgab 2004. 07. 02. 12:05
Előzmény: #7  Törölt felhasználó
#8
Továbbra is azon a véleményen vagyok, hogy jelenlegi formában az MTV-t nem szabadna működtetni! Be kellene zárni és egy erős szabályozószervet kell létrehozni a kereskedelmi TV-k felé!
Miért ne lehetne előírni, hogy ha valaki X órányi "értékes" műsort nem ad le, akkor adót kellene kivetni. Így megmaradna a műsorszórás szabadsága és igényessége is.
Törölt felhasználó 2004. 07. 02. 10:48
Előzmény: #6  Törölt felhasználó
#7
szerintem egy olyan mtv-re amely a pártatlanság látszatára sem törekszik élen a napkelte mélyen elkötelezett műsoraival 1 ft adófizetői ruppót sem szabadna kiadni.
Törölt felhasználó 2004. 07. 02. 08:39
Előzmény: #4  jancsika
#6
Ha az MTV-t bezárnák a kereskedelmi tv-k
még ennél is pofátlanabbak lennének.
Törölt felhasználó 2004. 06. 30. 17:13
#5
Látom Tóta W. Árpád nézetei teret hódítottak... :o)
Süllyesztõbe az MTV-vel!
jancsika 2004. 06. 30. 14:27
Előzmény: #3  opposition2002
#4
Zárják mán be...
opposition2002 2004. 06. 30. 09:50
Előzmény: #2  matgab
#3
Lassan már én is ezen a véleményen vagyok, hogy nem kell köztévé (vagy ha már igen, akkor a Duna Tv-t kellene felfejleszteni, lehetővé tenni a földi sugárzást, ez a csatorna ugyanis kiegyensúlyozottan gazdálkodik, és a közszolgálatiság mintája lehetne (hasonlóan jó példa erre a Magyar Rádió, amely a folyamatos megszorítások és ellehetetlenítési kísérletek ellenére képes normálisan működni.)
Szóval tényleg nem kellene évente úgy 20-30 Mrd Ft-ot költeni erre a 10-12%-os közönségarányú fejőstehénre, amely semmi másra nem jó, minthogy Tornóczky Anitának, Friderikusz Sándornak, Juszt Lacikának, meg Dévényi Kucu bácsinak legyen hol melegednie, a Nap keltéről már nem is szólva...
matgab 2004. 06. 30. 09:28
Előzmény: #1  portfolio
#2
A fő problémát abban látom, hogy meg vagyok győződve róla, hogy az MTV-ben (sem ) volt rendszerváltozás a 90-es években! Az akkori szervezetet (bár akkor fájdalmas lett volna, le kellett volna fejezni) és új szemléletet meghonosítani! Mert amíg úgy megy, hogy a haveroknak két kézzel szórják a pénzt, a jó műsorokat nem tartják meg, értékesítési tevékenység a minimálissal egyenlő (ld. cikk), viszont, ha "ennek ellenére" kifutnak a pénzből, akkor jön a többi haver, -akik ahogy szokták az adófizetők pénzét számolatlanul herdálva - gyorsan feltőkésítik a TV-t, mondván köztévére azért szükség van, addig nem is fog semmi változni!
Amúgy köztévére nincs is szükség, egyszerűen elő kellene írni, hogy bizonyos típusú műsoroknak hány százalékban kell előfordulni, ellenkező esetben mennyi millió kulturális járulékot kell fizetni (és mondjuk a Fókuszt nem fogadnák el hírműsornak, az Aktívot közéleti magazinnak) akkor a kereskedelmi csatornák hozzáállása is más lenne...
matgab

Topik gazda

matgab
4 4 3

aktív fórumozók


friss hírek További hírek