Topiknyitó: forest_30 2007. 04. 03. 10:24

Mtelekom  

Ujra motiváció van a paperban
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
fezo21
fezo21 2022. 06. 20. 09:01
#234420
Nyitó : 340,00 / 625
farkasfu
farkasfu 2022. 06. 20. 08:49
Előzmény: #234418  Szabi2280
#234419
Szabi! ...én sem haragszomrád, ne hogy azt hidd! 
Egy dolgot szúrtál el és abból jönnek és lesznek a viták! Nem szabad ennyi infót megosztani magadról egy ilyen fórumon! 
Mire gondolok: Mennyi papírod és befektetéseid vannak! Osztit visszaforgatod, aukcióra beteszed, nem ment el! Levél, fenyegetés! Külön külön ez mind nem gond, de együtt??
Az olvasónak és a cégnek aki olvas, itt az fog lejönni, hogy te egy speki vagy, csak ártatlan befektetőnek tünteted fel magad és ha nem jön be akkor fenyegeted a céget! 
Ja és az ártatlanság vélelme mindenkit megillet! 
Szabi2280
Szabi2280 2022. 06. 20. 06:26
Előzmény: #234417  prime777
#234418
köszi, elnézést, hogy nem válaszoltam! nem nézek le SENKIT Isten ments. Mindenki annyit kockáztat amennyit tud, és amennyit akar. itt semmi sem kötelezző. Néha" bolond" vagyok mert mégis van egy KÚÚVa jó cég aminek az árfolyamát egyszer lerombol a vezetőőség a(nagytulajjal karöltve,) egyszer pedig a szeretett kormányunk.  a cég jó és ezért nem is adom el..  bocs! mi is volt a kérdés?? 
prime777 2022. 06. 20. 00:24
Előzmény: #234407  Szabi2280
#234417

Szabi!
Igaz nekem nem válaszolsz sosem, bár fogalmam sincsen miért.
Talán lenézel, talán egy kis "fikamarcinak" tartasz.
Mindenesetre én ezen túllépek - jogod van bárminek tartanod!
Viszont, ha én bántottalak volna valaha - amit kétlek, bár minden megeshet!
Akkor elnézést kérek tőled!
Szóval az elnézésedet kérem!
Olyan ember vagyok, aki nem szeret haragot tartani, még akkor sem ha ez itt történik, teljesen vadidegenként - egy fórumon!
Egyébként arra akartam rávilágítani, hogy van aki ezt a "játékot" csupán csak 1-2 millióval játssza, még sincs ennyire befeszülve mint te.
A nettó éves 10 milliós bevételedre habár kicsit irigy vagyok, de örülök a sikerednek!
Azt még is csak te érted el!
És ezt őszintén mondom!
Én a legjobbakat kívánom neked!
nevershort 2022. 06. 19. 23:08
Előzmény: #234414  farkasfu
#234416
Rendben.
Az utolsó megjegyzésedhez annyi, hogy ebben az esetben (sokat vesz vissza 400 alatt) gyorsan fogyni fog a visszavásárolható mennyiség, mert egyre többen fogják úgy gondolni, hogy már egyre közelebb a kivezetés és inkább kivárnak. Ha nem lesz több eladó, nem lesz forgalom, kiesik a prémium kategóriából, inedexekből és kényszerhelyzetbe kerül(het)nek...
Kérdés az időtáv persze, de azt gondolom, hogy már most is 70-80% körüli a dt tényleges tulajdoni aránya a "baráti" alapokon keresztül, azaz mindenképpen csökkeni fog a volumen és a kereskedhető mennyiség, az pedig magával vonja a tartós stagnálást, aztán tényleg évekig 30-50 ft-os sávban szarakodik, azon pedig komolyan keresni nem lehet :((
Józanul két opció lehet a nagy(obb) bukóval beragadtaknak, vagy megvárják a történet végét vagy rálépnek az általad vázolt útra és megpróbálják más blue vásárlással behozni a bukót... 
Sajnos most szerintem a kicsik többsége mindenben beragadt (oti, ricsi, master, 4ig, stb), a mol kilóg a sorból egyelőre, és inkább a nagyok adják-veszik és próbálják a veszteségeket lefaragni, ennek pedig az összes befalap és nyugdíjpénztár látja kárát, ami a kőkemény negatív hozamokon pontosan látszik :((( 
bankos
bankos 2022. 06. 19. 22:02
Előzmény: #234414  farkasfu
#234415
És szerinted melyik pingi lesz a nyerő lefelé..?🙂 Őszintén!😀
farkasfu
farkasfu 2022. 06. 19. 21:00
Előzmény: #234413  nevershort
#234414
El lehet adni technikai szintek ellenállásánál is, de az önmagában nem életbiztosítás, ezért a túlvett állapottal  együtt már jóval kedvezőbb a helyzet! Persze jó, ha mindjárt van egy túladott, venni való papír mindjárt. Nem mondom, h egyszerű, de nem kell egyfolytában a gép elött ülni, mert napos időtávon látni előre, hogy közeleg. Ugyan ez van a pingus céláraknál is. Ahol még nincs túllihegve, azon könnyen átgázolhat, van amikor meg is teszi az árfolyam. Ilyenkor szoktam mondani, hogy azt visszateszteli rövidesen és így is szokott lenni! Rengetegen esnek abba a hibába, hogy amikor úgy érzik sokat ment a papír és ugrálni akarnak, hogy kicsit korán adják el és a papír még megy pár százalékot! Ez nem lenne baj, mert nem lehet a tetőn mindig eladni! Viszont amikor túlvett lett és visszafordul az árfolyam, akkor gyorsan, de korán visszaveszik, na ez már baj! Ja, csak innen már a korrekció felé halad..:)) Ezeket a korr. szinteket is szoktam jelezni! Nem lehet mindent előre tudni, csak azt, hogy hol várhatóak! Mindjárt az első a zászlószint, majd jönnek a hullám korrekciós célár ellenállásai/támaszai, stb! hosszú...:)
Ezt a kivezetést mindig elsüti pár emberke, már évek óta, aztán sehol! Ha tiéd volna a cég, akkor mit tennél?
Levágnád az aranytojást tojó tyúkot? Egyszer talán, de ameddig egyre olcsóbban srv-t tudsz venni, addig minek? Jövőre lehet már 400-alatt veszi és dupláját!
nevershort 2022. 06. 19. 19:09
Előzmény: #234405  farkasfu
#234413
Köszönöm :)
Nem mondom, hogy erre nem gondoltam még, ami viszont újdonság az, hogy ennyire szigorúan rsi túlvettséghez, túladottsághoz kell kötni, biztos működik. Sajnos sokat kell hozzá a gép előtt ülni és figyelni...
Sokszor volt egyéb blue-m, sőt most is van mindegyikből kisebb-nagyobb mennyiség. Pl. OTP-m is van 18.7xx-ról 16 db!!! Na azon nem izgulok, először is kis összeg, tbsz-n, másodszor lesz még annyi :)
Máskülönben ez a szar mikor lesz túlvett?? Talán már soha.... csak, ha kivezetik, meg mire oda kerül a többi blue már ATH-n lesz...:)))
Egyébként van egy 470-es pakkom, amire már 140 Ft osztalékot vettem fel, azt 2016. májusban vettem, annál már gondolkodtam most a 420-430 körüli eladásban, de bíztam abban, hogy az új osztalékpoltika felhajtja legkésőbb jövő februárra, erre jött ez a szar extraadó, meg a túlreagált esés.:(
Jelenleg a ricsi, meg persze az oti rendkívül alulértékelt, de ez igaz a telekomra is!! (Még rékasiék szerint is!!!) Szóval nem egyszerű döntés, de megfontolom.
Nyilván mindenkinek a saját döntése, aztán legfeljebb főbe lövöm magam, ha eladom és utána bejelentik a kivezetést 6xx-n...:))))
Mégegyszer köszi.
(Azért a rést is be kell töltenie 395-405 között, lehet, akkor lesz túlvett állapotban.:))))
farkasfu
farkasfu 2022. 06. 19. 09:50
Előzmény: #234407  Szabi2280
#234412
OK értelek! 
Szuper a befektetésed, csak unalomból szapulod! Van ilyen! 😃
 A rendszerrel meg nagyon eltértél a tárgytól, de nálam nincs nagyra becsült, mivel többet is megértem, min te, és átéltem pár dolgot..!
Amúgy nincs itt kóstolgatás részemről, én már régen elfelejtettelek volna, ha a kommentjeidbe nem emlegetnél! Akkor ki is kóstolgat? Erről ennyit!
Kb. 1998 óta van matávom, és most két évet kihagytam, osztikat hol felvettem, hol előtte dobtam, igaz egyszer se leveleztem ez ügyben, pedig nemvolt mindig nyerő! Fogalmad sincs, hogy mi folyik a háttérben telcsi ügyben. Messze nem ott kell keresni az okokat, ahol te! Ez nem olyan téma, hogy ki lehessen tárgyalni itt, volt benne részem, ismerem! Azt meg csak te gondolod, hogy egy fenyegető levéllel elértél valamit!🤣🤣🤣 vicces :)
A rajzaimmal meg nem hinném, hogy megváltottam a világot, mivel két éve nincs telcsi papírom (most már van), szerinted ki a francnak tettem fel mindig a chartokat, amikor papírom se volt??? Na gondolkodj el ezen!
Amúgy évek óta tesztelek egy rendszert (ta) és finomítgatom, közben felteszem ide és más több topikba is! Sok kritikát kapok, de egyeseknek mindig az fáj, ha a másiknak bejön valami és akkor nyomják a rendszert, megváltást, stb!! ..hmm  Ez van!
Sajnos nem tökéletesek a rajzok, de nem adom fel, bár 100%-s rendszer nincs!   
Ja és az elnézésed elfogadom, korrekt!! 😃
eredmeny 2022. 06. 19. 09:06
#234411
Még egyszer hangsúlyoztam senkit sem fogok sem megtéríteni, sem személyeskedni( akinek nem inge ...), de részletes szakmai kritikát, megfelelő okos érvrendszerrel ostobaság eleve ( személyes okból, politikai, világnézeti stb.) okból csípőből ( eleve) elutasítani.
Sajnos nem tesz boldoggá, hogy a Magyar Telekom vezetése, nem fordított kellő gondot a részvényesek érdekeinek védelmére, a cég osztalékpolitikája pedig csak itt működhet ily gyalázatos@n!
A kommunikáció sem erőssége a cégnek!
Nyugodtan ki lehet ( sőt ki kell jelenteni): az anyacég érdekeinek kizárólagos követése, súlyos károkat okozott már eddig is a kisrészvényesek tömegének!!!
eredmeny 2022. 06. 19. 08:58
#234410
azért van itt ..., nem reagálva rá talán meg is unhatja( nem tuti tipp).
Bár nem nekem írták de megjegyezném hogy bárkit lehet bírálni, akár ők nélkül is....
Ehhez pedig még tulajdonosnak sem kell lenni, hiszen a fórum sem kér semmi igazolást erre.
eredmeny 2022. 06. 19. 08:54
#234409
Nincs közöm senki személyeskedéséhez, de felesleges azt csinálni, arra pedig--- van aki a szóból sem ért--- nem mindig érdemes válaszolni, még akkor sem ha igaza van az illetőnek, hiszen itt sok- sok arcnelküli ember ..., szinte csak
lehet 2022. 06. 19. 07:54
Előzmény: #234407  Szabi2280
#234408
Rékasit szidni teljesen felesleges, láthatóan nincs ráhatása a részvények árának befolyásolására. Az elején vett egy nagyobb pakkot, aztán látta h ráfaragott, ez neki anyagi, de főleg presztízs veszteség. A Hold különben az aukció előtt közvetlenül 390 és 400 között bevásárolt, aztán az aukción valamivel többet eladott.
Szabi2280
Szabi2280 2022. 06. 19. 06:43
Előzmény: #234403  farkasfu
#234407
Elkeseredésre semi ok! mig a pmak pakk meg a telekom pakk a szaros15 ftal is hoz évi 10milló nettót!! Mint mondtam nem eladó még 400 on sem! Most az árfolyam lent van! De majd lesz sokkal fentebb is!!! csak az búsul akinek két anyukája van.... Külső lemutyizott tényezők ellen pedig nagyon nem lehet mit tenni! Miért kéne kimászni ebből? 40 ft plusszal nem érzem hogy menekülni kéne! Azért mert az ember rávilágit bizonyos kő kemény dolgokra?? ugyan már.. Úgy véded magát ezt a redszert.... Bocsi te ezért kapsz valami Pénzt??? Vagy valami nemzeti kitüntetésre hajtasz??  Mellesleg tudod akinek van részvénye az levelezhet, reklamálhat sőt még az általad ajnározott megválasztott rendszert- vezetőséget is bírálhatja... Elnézést kell kérnem TŐLED hogy levelet irtam..... :)))))))))))))))) Ne haragudj! Mellesleg azt vettem észre szeretsz kostolgatni, de  nem csak engem.. azért mert  rajzaid bejöttek az általad megválasztott oly nagyra becsült rendszer agy szüleménye miatt még nem váltottad meg a világot!!! 
prime777 2022. 06. 19. 02:25
Előzmény: #234403  farkasfu
#234406
Ő amúgy nem egy csaj, mármint ez a "Szabi"?
farkasfu
farkasfu 2022. 06. 18. 22:42
Előzmény: #234404  nevershort
#234405
Először is el kell adnod, de közben kijelentetted, hogy nem dobod el, valami ilyesmire emlékszem. 
Nem keresem vissza! 
Mindenképpen el kell adnod, de először próbaként általad gondolt kisebb mennyiséget! Nem most!
Megvárod amikor emelkedik, de ez nem elég, hanem túlvett állapotba kerül, rsi..! Akkor fogod eladod, nem habozol! Tudom attól félsz, hogy felfele megy majd, de nem, pár pötty nem számít! Ha eladtad van két lehetőséged! Az egyik , hogy vársz és lentebb visszaveszed, de aktiválsz egy visszavételi szintet, ha esetleg csak átmeneti csökkenés lenne és nem esik a papír, csak egy hullám után még feljebb  menne! A linken charton láthatod, hogy az rsi is le fel jár a csatiban, de ezért csalóka és lehetséges, hogy az árfolyam feljebb kerül! Szóval ha leér az rsi, akkor túladott és vétel, közben az árfolyamot is be kell csatiznod, hogy figyelemmel tud kísérni!!!! A másik megoldás, hogy amikor eladtad, keresel egy olyan, lehetőleg BLUE papírt, vagy amilyet akarsz, ami túladott, vagy elindult az rsi az aljáról felfele, de ha már közel az aljához az se rossz és beleveszel! Lentről úgy is fel fog menni!! Ha szerencséd van, a telcsi beesik, az új papír közben emelkedik és eladod a tetején, vagy akár előbb, a telcsit meg vissza! Ez lehet 50-100 pötty profit is...! 2-3 ilyen tranzakció és "nyerőben vagy"!  Lehetséges, olyan is, hogy a telcsi majd gyorsabban felér, de nem buksz, mert az új papírod is felfele halad és hozza a profitot! Majd úgy is látod és menetközben is visszaválthatod, vagy ha lekésel és a telcsi előbb felér, akkor az új papír emelkedése megtartja a pénzed! Itt egy chart az rsi-ről, ahogy fel le jár! Napos időtávon figyeld és nem kell éveket nézni, mint itt,  amikor akcióba indulsz!  
Tuti biztos tipp nincs, de megéri megpróbálni! Döntés a tiéd! 
https://tvc-invdn-com.investing.com/data/tvc_afe3a971f49a9e499a518d8d51f3f490.png
nevershort 2022. 06. 18. 21:14
Előzmény: #234403  farkasfu
#234404
Még tegnap írtam:
"Egész nap vártam a megoldási javaslatot, szomorú vagyok, hogy nem küldted. Kár:((
Szép hétvégét!"
farkasfu
farkasfu 2022. 06. 18. 10:28
Előzmény: #234399  Szabi2280
#234403
Nagyon megértem az elkeseredésedet, de egyet kérdeznék azért!!! 
Mit tettél azért, hogy ne ide juss a telcsivel??? Évek óta azt csinálod, h amikor felfele megy, akkor felteszed a nagy számításokat, hogy ez milyen fasza üzlet és ennyi osztit felvettél meg visszaforgattál, de amikor esik az árfolyam, "akkor Rékasi egy tróger". Ez azért már egy kicsit uncsi és kutya nem figyel ár, de megértem az elkeseredettséged! Szóval mit tettél, hogy kimássz ebből a reklamálás, levelezgetés, trógerozáson kívül?? Persze, ha nem kell tenni semmit és így jó ahogy te csináltad, akkor semmi kérdésem, csak akkor minek a fesztivál itt minden nap??😲
Bocsi, de ezt meg kellett kérdeznem már..
Törölt felhasználó 2022. 06. 18. 07:32
Előzmény: #234399  Szabi2280
#234402
Szerintem pedig "valaki" adta, hogy lement ennyire, egyébként meg ők is mire tartanák, nincs ebben semmi jövőkép, különösen a jelenlegi kamatkörnyezetben. De már tudjuk, hogy az előtte is csak a fantázia szüleménye volt.
prime777 2022. 06. 17. 22:31
Előzmény: #234399  Szabi2280
#234401

Szabi!
Jó lesz ez az írásod majd 240 forinton is.
Légy már kicsit pozitív, ne mindig a rinya legyen!
De, ha gondolod megveszem a pakkodat 10 forintos áron.
Szabadulj meg tőle, és nem lesz több őrület és stressz!
Csak vicceltem persze, nehogy komolyan vedd!

Topik gazda

forest_30
5 4 4

aktív fórumozók


friss hírek További hírek