Mit gondol a szavakról?
Ezek a tettre vágyó fiatalok a Gozsdu negyedben szocializálódtak, még az iskoláikat sem fejezték be rendesen, az ország asztalára eddig csak rondítottak.
Nézzük csak meg mi a véleményük a "hatalomról"?
Azt a pökhendiséget lesz idejük az UNIOban kamatoztatni, amivel a hatalmat szeretnék megragadni.
Kiabálja, kiabálja, de nemrég egy III/II-es ügynököt akartak igen magas pozícióba kinevezni... ("Ne arra figyeljenek, amit mondok, hanem amit teszek" jeligére)
Úgy tűnik, hogy túl gyorsan zajlanak az események a hatalom számára.
A hatalomnak nincsenek kész forgatókönyvei és mintha már nem is a hatalom irányítaná a témaválasztást.
A témák itt élnek velünk, de az eddigi rezsimek nem engedték napfényre őket.
A nyilvánosságra hozás olcsó, az olimpia rendezéséhez képest.
Szinte nem kerül semmibe. Egy csomó görénynek persze kínos lesz, hogy a rendszerváltás előtti görénykedéseit a rendszerváltás után is folytatta.
Paks 2-ről is szavazni akarok. Mindegy, hogy a Momentum vállalkozik rá vagy más szerveződés.
a momentumos fijjug nyilván nem mondtak ilyent, pedig akár mondhatták is volna, mert állampolgári kezdeményezésre NÉPSZAVAZÁST lehet tartani. 2014, 2018 az nem népszavazás, hanem ORSZÁGGYŰLÉSI KÉPVISELŐVÁLASZTÁS.
Momentum: A kormány hozza nyilvánosságra az ügynökaktákat
"Egyik szemünk örül, a másik szomorú, örülünk, mert megmutatta az orszag, hogy kezébe tudja venni a sorsát. Sikerült meghátrálásra késztetni Orbánékat. Szomorúak azért vagyunk, mert megint nem az emberek dönthettek. Ez elárulása az aláíróknak, hiszen ők beszélgetni szerettek volna a prioritásokrol. Ezt a lehetőséget elvenni az emberektől gyávaság volt."
Sajtótájékoztatót tartott a Kossuth téren a Momentum Mozgalom két vezetője, Fekete-Győr András és Soproni Tamás.
Sarkadi Zsolt beszámolója szerint a mozgalmat vezető Fekete-Győr - egy nappal azután, hogy a kormány az olimpiai pályázat visszavonásáról döntött - arról beszélt,
sokan, okkal szeretnének magyar olimpiát, és ők is elismerik a sportolókat, de szerintük jelenleg mas prioritasi sorrendet kell felállítani. Fontosabb lenne az oktatás és az egészségügy kérdéseit előre venni.
"Szomorú, hogy ott tart a magyar politika, hogy leügynöközik azokat a 20-30 éveseket, akik népszavazást akarnak" - mondta még Fekete-Győr, aki szerint ügynökök inkább a parlamentben vannak, és fontos lenne végre tisztázni az ügynökakták kérdését is, azokat nyilvánosságra kell hozni, és ezzel "befejezni a rendszerváltást".
Szerintük "egy magát nemzetinek hazudó kormány nem engedhet meg, hogy a vezetői zsarolhatóak legyenek az államszocialista múltjukkal."
Beszélt Soproni Tamás is: ő azt emelte ki, hogy a politikai elit cserben hagyta az embereket, az állam sok helyen egyszerűen nincs jelen, a Momentum pedig épp azért kezd országjárásba, hogy ahol szükséges, segítsen ellátni az államnak ezeket a kötelességeit.
Momentum: Nem az olimpiára, igen a melegházasságra!