Topikgazda: 2007. 08. 17. 09:53

MOLly tulajok topikja  

Hi!



Ha az Otisoknak is van gyűjtőtopikja, ne aprózódjanak el apró témákba a Mollysok se.


Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Törölt felhasználó 2007. 03. 25. 14:16
#8920
még egy kis MOL:

jó kis papír ez, nem kell bek..ni. nem biztos, hogy a közeljövőben feltépik - ha elkezdik, majd akkor lesz strong buy
addig szvsz kiülni, akinek meg nincs, ráér akkor venni, amikor elkezdi a száguldást
ez a tippem... have fun!

Sok pénzt!
Törölt felhasználó 2007. 03. 25. 13:59
Előzmény: #8904  Törölt felhasználó
#8919
"ez olyan mint amikor AKS mondta , hogy azért nem engednek be barna topikjába akkárkit mert ha a TA mit elemzésre azt mondja hogy hülyeség akkor erre csak annyit mondanak hogy na akkor fiam menjél el oszt tanuljál még egy kicsit majd gyere vissza!"

sztem most BP-vel keversz. én nem is tudtam, miről vakeráltál nekem TBarna kapcsán, erre Bpmcwap írta, hogy ő volt az. amúgy meg nagyon sok publikus elemzés meg infó forog arra, ahol Green meg TBarna blogol.
No meg sok "tuti tipp" nem illik bele mások kereskedési stratégiájába. Vannak, akik spekiznek és napiznak, vannak, akik akár évekre is beleülnek egy poziba, és vannak, akik mindegyiket művelik. Pletykára senki se vegyen - de olyanok is akadnak, akik ezt teszik. Ilyen az élet...
Törölt felhasználó 2007. 03. 25. 13:52
Előzmény: #8917  Törölt felhasználó
#8918
audi20v!

a hozászolásokbol a tiéd tünt ki a legjobban!!!!!

tudod miért ,mert mig a többieknek értelmes mondanivalojuk volt ,addig a te kis fejedböl a bunkóság a parasztság a butaság .......
tükrözödik ki!!!!!! :))))

Törölt felhasználó 2007. 03. 25. 13:44
Előzmény: #8916  Törölt felhasználó
#8917
audi!
neked már mondták hogy másokat nem illik kiröhögni!
kissherceg az röhöghet rajta,de te inkább cserélj pelenkát mert magad amikor lement 19800 közelébe!

most meg már megint itt vagy??????
mondom én hogy be vagy ragadva és ilyen optimista hangulatba megjelensz!!!!!
minek örülsz??????
Törölt felhasználó 2007. 03. 25. 00:33
Előzmény: #8915  Törölt felhasználó
#8916
Mi vagyunk a SHORTOSOK,
kezünk sose dolgozott,
kardot, lándzsát hordozott,
ruhánk mégse foltozott!
Sziklakőből az ágyunk,
puha ágyra nem vágyunk!
Senki fiát nem szánjuk,
ha meglátjuk, levágjuk!

Csiszi-csiszi köszörű,
ez az élet gyönyörű!
Hová lépünk, nem nő fű,
kardunk borotvaélűűűűűűűű!

Törölt felhasználó 2007. 03. 25. 00:06
#8915
sziasztok ma!

mol egyértelműen tépésre ítéltetett
csak egy kérdésem lenne:
mennyi a p/e a szektortársak és a mol esetén? természetesen 2007 és 2008 viszonylatában, ill. a mellékzöngék (pl. idén valszeg nem lesz pozitív rendkívüli tétel...) így máris nem oly rózsás, vagy csak én nem látok - bár most alapból 21800 elérhetőnek tűnik, csak ha odaérünk akkor merre az arra?
suti 2007. 03. 24. 23:54
Előzmény: #8913  Törölt felhasználó
#8914
csendben tenném hozzá az eddigiekhez hogy Dagobert LONG-ol.
Törölt felhasználó 2007. 03. 24. 23:00
Előzmény: törölt hozzászólás
#8913
SZVSZ
-sajna kicsi a magyar piac ezert par tisztanlato az osszekuporgatot zsetonjaival konnyeden megmozgathatja.
-a legtobben rakapaszkodnak valamilyen meglodulo papírra majd vagy idoben kiszallnak vagy nem, azt kihasznaljak a tisztanlatok vasarolgatnak papírt majd loknek rajta es boldogan eladjak a trendlovagoknak akik majd egymast szivatjak.
- a tozsdei kispalyasokat a kapzsisag a lemaradni nem akaras es a birkaszellem iranyitja, a nagyfiuknak eves szinten elvart nyereseg a celjuk amit agyonkepzett gyogyegerekkel kerestetnek meg akik mar globalisan gondolkodnak es lehalasznak tersegeket,azsia-kelet- nyugat europai tozsdeket, a vegen kapnak nemi koncot.
- mindig van papír amit repítenek amit altatnak es amit zuzassal konyhakeszre csinalanak.
- sajna NEM AZONOS infokkal tozsdezunk es bizony vannak tisztanlatok.
- a MOL er 24k-t rovid tavon 1even belul 30k-t ha tizedelik az erteket akkor 4k-t is elerhet.
sztem meg lesz 20k alatti armajd 22knal szokdecsel 2kt le-fel (ezt nem mondom meg miert gondolom mert az mar egy osszeeskuves elmelet lenne vagy mas neven felismeres)
-szerintem lehet a tozsdevel ellentetesen mozogni ha valami olcso az even belul a helyere kerul.
kissherceg 2007. 03. 24. 19:14
Törölt hozzászólás
#8912
Törölt felhasználó 2007. 03. 24. 18:57
Előzmény: #8909  Törölt felhasználó
#8911
Koi! TE HATALMAS SZAKÉRTŐ VAGY! :)))))))))) Nem csak Kisherceg fetreng a röhögéstől!
Törölt felhasználó 2007. 03. 24. 16:04
Előzmény: #8906  Törölt felhasználó
#8910
Ez nem ARP 10pontja?

Tényleg ARP is eltünt, greent se látom, pont akiknek jellemzően 2* is elolvastam a hszeit.
Törölt felhasználó 2007. 03. 24. 14:34
Előzmény: #8908  Törölt felhasználó
#8909
szvsz dagobertbácsi is tudja már hogy mi a pálya!
kérdeztem is töle a múltkor hogy shortol e még????
biztos nem volt gép közelébe!
Törölt felhasználó 2007. 03. 24. 14:26
Előzmény: #8906  Törölt felhasználó
#8908
"figyelembe véve, hogy itt a mol fórumon milyen gyakran fohászkodnak az emberek ehhez, és egymást biztatják, hogy lesz ez még hamar 21k), vagy komolyan gondoltad e, hogy vannak erre mutató jelek (persze nem holnapra várva az áttörést!"

komolyan gondoltamés vannak rá jelek hogy annyi lesz!
általában nem írok joslatokat!
sőt szvsz csak a legelején!
mindig láttok ,valami utaló jelet az álláspontomra!(de nem babics miatt!!! )
persze babicsot is megnézem mit ahogy minden mást is!
de szerintem itt vannak akik ezt jobban csinálják nálam ,vagy jobban átlátják a dolgokat!de igyekszem egyre jobb lenni hiszen csak igy tudok pénzt keresni!

persze minden ráutaló jelet ,hamar keresztül húzhatja egy nem várt hír ,vagy piaci reakcio.
ezért is van sokszor hogy tutinak tünő dolgok hirtelen ellenkezö irányba indulnak el!

de például egy Íráni háborut nem lehet eltalálni hogy mikor lesz,vagy lesz e egyáltalán! (mondjuk ráutaló jelek vannak,mint mindenre)

Tycoon 2007. 03. 24. 14:19
Előzmény: #8906  Törölt felhasználó
#8907
szerencsére nem ez alapján akartam trade-elni, nem a tuti befutót vártam, mivel van némi mol pakkom, és igen pontos elképzelésem is, hogy mit akarok kezdeni vele (szóval nem veszem magamra:)

én spec. rövid távon nem bizom a 21k-ban. ezért érdekelt volna valaki akinek jók ameglátásai, hogy ő bizik e. Ettől nem szándékoztam megváltoztatni a saját tervemet, puszta kíváncsiság volt :)
Törölt felhasználó 2007. 03. 24. 14:16
Előzmény: #8904  Törölt felhasználó
#8906
na ez bonyolultra sikeredet!

leírom röviden:
most is azon vagytok el, hogy beírtam egy ilyet!
nem hogy örülnétek neki!!!!
de szvsz azon morfondíroztok most is hogy higgyetek ennek vagy sem!!!!!!

na ez nagy hiba!!!!!
senkinek sem szabad hinni! még nekem sem!
tanulni kell a tözsdét és nem támaszkodni valakire !!!!
csupán csak azért vagytok el ezzel ,és álltok előtte érthetetlenül mert nincs saját elképzelésetek!
(ez egy kicsit gonosz gondolat)
ha 18K t mondtam volna akkor rögtön mondtátok volna ,hogy hülyeség így meg mivel nektek is jó a tényállás ,már akkor kételkedtek!!!!:)))

én olyat sose csináltam hogy ha valaki beírt egy számot akkor nem járok utána ,hogy az milyen szinten lehetséges-e vagy sem.
(ez is gonosz egy kicsit)

ez pszihologia de most innen nagyképűségnek tűnhet!!! :)))
(ezen is csak mosolygok)(ez nem mások kinevetése ,hanem inkább az hogy vidám ember vagyok!!)

egy példa a töszdére ,pszichológiájára és az emberi kapcsolat a tőzsdéhez!

1. Ne legyen kereskedési kényszered! Légy türelemmel, néha hosszú hónapokig is!
2. A stopot minden körülmények között tartsd be, határold be a veszteséged!
3. Légy alázatos a piaccal szemben, ne akard megleckéztetni, hiszen úgy is ő az erősebb!
4. A nyereséges pozícióidat hagyd futni!
5. Nem az a fontos, hogy minél többször igazad legyen. Néha egy jó döntés elvisz a hátán kilenc rosszat.
6. Értsd meg, hogy a piac irracionális, felejtsd el a "Miért?"--et, fontosabb, hogy "Mi történik?"
7. Soha ne mondd, hogy "Tovább már nem eshet, itt az alja!" vagy "Ennél magasabbra már úgysem emelkedik!"
8. Ismerd be, ha tévedtél, ha kell, zárd le a veszteséges pozíciót!
9. Csak a profit számít, nem a találatok aránya!
10. "Tuti tippek" nincsenek. Még ha a metrón halljuk, akkor sem

na majd ha minden pontját megtudja egy ember cáfolni ,akkor már egy szintet fentebb lépet!

na már ez is hosszúra sikeredet!!!!!!:)))
akinek nem inge az ne öltözzön fel!:)))
na nagy dumás vagyok megint!:)))
amugy ez meg az én álláspontom meg az én tapasztalatom ennek semmi köze sincs a molhoz!
régebben sok hülyeséget írtam elismerem!
de mindenki igy kezdi!
akkor sem, és most sem kell keresni benne, egy beírásomba se hogy igazam lesz ,vagy sem!
(persze utána mondani fogom mint ahogy mindenki ,ha igazam lesz ,hogy na lám megint igazam van):))))
hogy miért ??? mert tetszik !!!
mindenki ezt csinálja ,olyan divatos dolog lett!!!
már láttom elöre ,hogy kissherceg fetreng a röhögéstöl !!! :))

Tycoon 2007. 03. 24. 13:47
Előzmény: #8904  Törölt felhasználó
#8905
a mosoly miatt csak azt nem tudtam eldönteni, hogy a 21k az irónia akar e lenni (figyelembe véve, hogy itt a mol fórumon milyen gyakran fohászkodnak az emberek ehhez, és egymást biztatják, hogy lesz ez még hamar 21k), vagy komolyan gondoltad e, hogy vannak erre mutató jelek (persze nem holnapra várva az áttörést).
Törölt felhasználó 2007. 03. 24. 13:42
Előzmény: #8903  Tycoon
#8904
amikor annak idején kezdtem ,akkor még zöldfülüként csak megvettem ,aztán eladtam!
semmi ráció piaci meglátásom nem volt!
mostmár van !
de amikor elér az ember egy ilyen szintre nem szívesen szolgáltatja ki a munkájának a gyümölcsét !!!
segíteni szívesen segít del ha leírja stratégiáját meglátását akkor sajna mivel sokkan csak a rosszat keresik benne akkor az ember már nem szívesen írja le hogy mi miért van!

ez olyan mint amikor AKS mondta , hogy azért nem engednek be barna topikjába akkárkit mert ha a TA mit elemzésre azt mondja hogy hülyeség akkor erre csak annyit mondanak hogy na akkor fiam menjél el oszt tanuljál még egy kicsit majd gyere vissza!

de ez marha bonyolult!
mindenki erez valamit és a titu "josdás" tippet várja.

a piacon két befektető van egy amelyik hasznot termel és egy amelyik veszteséget!

ha leírom hogy mit gondolok akkor a kidolgozot témát könnyü kritizálni ,sőt még ha nincs szerencsém még nem is ugy sül el!
(lehet hogy a nagy nyilvánoság miatt is)
ha meg nem írom le akkor meg joslásnak tünik!
mostanában nem írok túl sok magyarázatott mert akkor abba a hibába esek hogy csak támadnak!(de szinte mindenkit)

de például más csak leírja a tippjét aztán meg se kérdezik hogy hát mond már el hogy mi a franc van!:)))

na ezért van a mosoly a végén!!!!!

Tycoon 2007. 03. 24. 13:28
Előzmény: #8888  Törölt felhasználó
#8903
"nemsokára 21800 lesz ,utána meg 22K felett mol!!!:)))) "

koi: ez olyan jóslat, mint amit a Deplhi jósdában szoktak adni. Tudod a hír jó, de a mosoly a végén lerontja... most a számnak vagy a vigyornak higyjek? :)
Törölt felhasználó 2007. 03. 24. 12:37
Előzmény: #8900  Törölt felhasználó
#8902
3hónapos maxon van olaj, elmult 2napban elég nagyot ugrott erre ha visszaad vmennyit napon belül, úgy, hogy még mindig keményen +ban marad akkor mi ez a pánikkeltés?

link
egyébként is olaj görbéje jobban hasonlít OTPére mint MOLéra.

kínaiak 1200ról mentek 1év alatt 3070re, ATHn vannak ezek után ha nemrobognak minden nap az még nem a világvége. Csendben hozzáteszem, már nemsokáig folytatjatható amit csinálnak, tanulhattak volna ciprusbol.

MOL nagy forgalommal szépen erösödött, áttörte a kritikusnak mondott 20450et. gyak elég jó +ív jelek. Nemlepődnék meg ha jövő héten megnéznénk a 20800ot amit ha forgalommal tesz el se adom a pakkom hanem megnézem hátha áttör és megyünk feljebb.

Ettöl függetlenül mindenki rakjon stoppot én pl 20180ra ott még 0án vagyok.
akpo 2007. 03. 24. 10:59
Előzmény: #8900  Törölt felhasználó
#8901
Hat az olajar sztem nem fog esni. Asszem szombaton az ENSZ BT meg valami Iran elleni szankciokrol is szavazhat, az lenne meg egy ujabb emelkedes kezdete.
Kinat megjosolni hetfore nem tudom. (Sztem ott a 2% visszaadasa akar hetvege elotti para is lehet.)
Osszessegeben a MOLt illetoen en nem vagyok pesszimista. Ha eleri a 20800at majd meglassuk, mit csinal.

friss hírek További hírek